Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • HP Elite Dragonfly G2 incelemesi: bu zarif dizüstü bilgisayar iş demektir

HP Elite Dragonfly G2 incelemesi: bu zarif dizüstü bilgisayar iş demektir

Bu HP Elite Dragonfly G2 incelemesini özetlemek gerekirse: Evde, ofiste ve aradaki her yerde çalışmak için bir iş dizüstü bilgisayarına ihtiyacınız varsa, buen iyi 2'si 1 arada dizüstü bilgisayarlarsatın alabilirsin. Kolayca tablete dönüşen ve 1 kg'dan daha hafif olan bir Windows 10 dizüstü bilgisayar, size ağırlık yapmaz.

Hibrit çalışma, taşınabilir ve çok yönlü, klasik bir kapaklı bilgisayar veya tablet olarak kullanabileceğiniz bir hibrit dizüstü bilgisayar gerektirir. Onlar bazıları olma eğilimindediren iyi hafif dizüstü bilgisayarlarilave olarak. Yine de herkesin buna ihtiyacı olmayacak, bu yüzden yapmazsanız, Pingtwitter'ünen iyi dizüstü bilgisayarlaryerine.

HP Elite Dragonfly G2, gelişen birinci nesilden devam ediyorHP Elit Yusufçuk, o kadar mükemmel bir kit parçasıydı ki, hızlı performans, mükemmel bir ekran ve parıldayan güzel görünümle 2020'de Pingtwitter En İyi Dizüstü Bilgisayar Ödülü'nü kazandı. Yani 2021 için yeni sürümün kesinlikle yaşaması gereken çok şey var. HP Elite Dragonfly G2'yi denediğimde tam olarak ne düşündüğümü öğrenmek için okumaya devam edin.

HP Elite Dragonfly G2 incelemesi: video incelemesi

HP Elite Dragonfly G2 incelemesi: fiyat ve bulunabilirlik

Şubat 2021'de piyasaya sürülen HP Elite Dragonfly G2'yi artık ABD ve İngiltere'de satın alabilirsiniz. Intel Core i5 işlemcili dizüstü bilgisayar için fiyatlar 1.889 $ / 1.583 £'dan başlıyor. 2.010 $ / 1.871 £ karşılığında satın alabileceğiniz Intel Core i7 işlemcili sürümü test ettim.


HP Elite Dragonfly G2 henüz Avustralya'da mevcut değil.

HP Elite Dragonfly G2 incelemesi: özellikler ve yenilikler

Bir tablete dönüştürülebilen hafif bir dizüstü bilgisayar olan HP Elite Dragonfly G2, kutuya dahil bir ekran kalemi ile birlikte gelir ve onu güvende tutmak için bir parmak izi sensörü ve IR yüz tanıma özelliğine sahiptir.


Bu dizüstü bilgisayar ile önceki nesil arasındaki temel fark, en yeni 11. Nesil Intel Core i7'ye güncellenen işlemcidir. Ayrıca Intel Iris Xe Graphics'e geçtiler. Kombine olarak, dizüstü bilgisayar daha hızlı ve genellikle eskisinden daha yetenekli olmalıdır. Başka yerlerde, artık manuel kaydırıcı yerine bir tuşa basılarak etkinleştirilen web kamerası gizlilik kapağı gibi bazı küçük değişiklikler var. Ayrıca daha fazla RAM ve daha kaliteli bir klavye var.

HP Elite Dragonfly G2 incelemesi: ekran ve tasarım

HP Elite Dragonfly G2 incelemesi


(İmaj kredisi: Gelecek)

Küçük ve inanılmaz derecede hafif olan HP Elite Dragonfly G2, bir kilogramdan daha hafiftir ve 30,43 x 19,75 x 1,61 cm boyutlarındadır ki bu tam anlamıyla bir not defteri boyutudur. Çantanıza sığar ve hareket halindeyken kolayca çıkarılıp kullanılabilir, bu dizüstü bilgisayar inanılmaz derecede kullanışlıdır. Sadece bir yol arkadaşı rolünü oynamakla kalmıyor, aynı zamanda bir rol gibi görünüyor. Parlak mavi metal kasa, gümüş detaylara sahiptir ve sağlam bir his verir. Harika olan şey, HP'nin okyanusa bağlı plastikler de dahil olmak üzere geri dönüştürülmüş malzemeleri dizüstü bilgisayarın yapısına dahil etmesidir - yeni teknoloji ürünleri satın alırken dikkate alınması giderek daha önemli hale gelen bir şey.

Dizüstü bilgisayar çok ince olduğu için çerçevede tonlarca bağlantı noktası için yer yok, boyutu göz önüne alındığında oldukça iyi bir seçim elde edersiniz. İki yıldırım C Tipi bağlantı noktası, bir A tipi, bir 3,5 mm kulaklık jakı ve bir HDMI vardır. SD kart yuvası olmaması çok yazık olsa da, çoğu insanı kapsıyor.

Sıvı dökülmesine karşı dayanıklı ve arkadan aydınlatmalı HP Premium İşbirliği Klavyesini kullanarak yazmak harika bir duygu. Tuşlar düşük profilli ve parlak arka aydınlatma ve tatmin edici bir tıklama ile iyi aralıklı, kendimi hiç yanlış yazarken bulmadım ve akşamları da kolayca görülebiliyorlardı. Fotoğraf düzenleme gibi bazı görevler için biraz küçük olmasına rağmen, tıklama paneli de aynı derecede doğru ve verimliydi.

HP Elite Dragonfly G2 incelemesi


(İmaj kredisi: Gelecek)

Sağdaki klavyenin altında bir parmak izi sensörü var. Elinizin klavyede doğal olarak oturduğu yer için iyi yerleştirilmiş. Tecrübelerime göre, her seferinde hızlı ve verimli çalıştı. Ayrıca yüz tanıma özelliğini kullanarak oturum açma seçeneğinin yanı sıra normal pin ve şifre seçeneklerine de sahip olursunuz.

Parlak 13,3 inç dokunmatik ekran, dizüstü bilgisayarı bir tablete dönüştürmek için 360 derece geri itilebilir. Çoğu 2'si 1 arada dizüstü bilgisayar gibi, tablet olarak kullanmak tamamen doğal gelmiyor, ancak çok hafif olduğu için kesinlikle daha rahat seçeneklerden biri. Tablet modundayken klavye otomatik olarak kapanır, böylece basılı tutarken yanlışlıkla herhangi bir tuşa basmazsınız.

HP Elite Dragonfly G2 incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Ekran 1920 x 1080p FHD çözünürlüğe sahip ve genellikle hoş görünüyor ve dokunuşa duyarlı. Hassas, keskin ve renkler doğru ve canlıdır. Kelime belgelerinden Netflix'teki filmlere kadar her şey harika görünüyor, ekran kesinlikle kalite sunuyor. Dizüstü bilgisayar hakkında gerçekten sevdiğim bir başka şey de ne kadar parlak olduğu. Güneşli bir günde, kuşkusuz doğrudan güneş ışığında olmasa da görebilirsiniz, ancak bu beklenen bir şey.

Kutuya bir HP kalem dahildir - bağlanması hızlıdır, iyi çalışır ve pili oldukça uzun süre dayanır. Dizüstü bilgisayarda onu barındıracak hiçbir yer yok, ancak kaybolmaya veya unutulmaya daha yatkın hale gelebilir. Ayrıca diğer bazı laptop/stylus paketlerinde olduğu gibi farklı baskı noktaları da alamayacaksınız, bu da üzerinde daha detaylı eskiz yapmak isteyenler için sorun olabilir.

HP Elite Dragonfly G2 incelemesi: performans ve pil

HP Elite Dragonfly G2 incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Kaputun altında, HP Elite Dragonfly G2, 11. Nesil Intel Core işlemciye sahiptir. Test ettiğim dizüstü bilgisayar i7 işlemciye sahip ancak fiyatı biraz düşürmek isterseniz i5 ile satın almayı tercih edebilirsiniz. Bu, Intel Iris Xᵉ Graphics, 16GB RAM ve 512GB depolama ile eşleştirildi.

Dizüstü bilgisayarın performansı hakkında söylenecek ilk şey, kullanımının hızlı ve sorunsuz olduğudur. Tarayıcımda açık olan düzinelerce sekme ve arka planda çalışan birkaç farklı masaüstü uygulaması bile iyi bir şekilde başa çıktı. Her şeyi gecikme olmadan ele aldı ve eldeki görev ne olursa olsun hızlı bir şekilde çalışmaya devam etti.

Bu dizüstü bilgisayar, PC'nin son sürümünden daha fazla üretkenlik için uygun olan bir güç merkezidir. HP Elite Dragonfly G2, Geekbench 5'te tek çekirdekte 1.527 ve çok çekirdekte 5.374 puan aldı ve bu, aşağıdaki gibi diğer premium dizüstü bilgisayarlara benzer.Huawei MateBook X Pro (2021)veDell XPS 13 incelemesi (9310). Ardından 3D Mark'ın TimeSpy grafik testinde HP Elite Dragonfly G2 1.422 puan aldı. Bu oldukça iyi olsa da, bu dizüstü bilgisayarın üst düzey oyun kalitesi sunamayacağını gösteriyor. Buna rağmen, dizüstü bilgisayar hemen hemen her şeyle başa çıkabilecektir.

Geniş bant yönlendiriciniz uyumluysa Wi-Fi 6 sayesinde ağınızda mümkün olan en yüksek internet hızlarından en iyi şekilde yararlanabileceksiniz. Ayrıca Bluetooth 5'in hoparlörlerinize, kulaklıklarınıza, farelerinize gerçekten güvenilir bağlantılar sağladığını göreceksiniz. ve kalemler.

HP Elite Dragonfly G2 incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

HP Uzun Ömürlü 4 hücreli, 56Wh Li-ion pil, gün boyunca ona güç sağlar. Dizüstü bilgisayar, fişe takılması gerekmeden önce iş gününün çoğunu sürdü, ancak tüm gün değil. Yerel olarak depolanmış bir videoyu iki saat boyunca tam parlaklıkta çalıştırdım, bu süre zarfında pil seviyesi %30 düştü, bu da toplamda yaklaşık altı buçuk saat süreceğini gösteriyordu. Sorun değil, daha iyi olabilirdi ama daha kötü olabilirdi. Bir akıllı telefon şarj cihazından sadece biraz daha büyük olan 65W USB Type-C adaptörü kullanarak şarj ediyorsunuz, yanınızda taşıması zor olmayacak ve laptop çantanıza kolayca sığacak. Hızlıdır ve yalnızca 30 dakikada pil seviyesini %50 artırmalıdır.

B&O tarafından ayarlanan yerleşik dört stereo hoparlör vardır; konu ses kalitesi ve bol miktarda ses olduğunda harika bir derinlik elde edersiniz. Ayrı bir hoparlörü tam olarak değiştiremeyecek olsalar da, video akışı için harika olacaklar.

Üst çerçeveye gizlice yerleştirilmiş 720p web kamerası vardır. Dürüst olmak gerekirse, daha iyi olabilirdi, kalite tamam ama gördüğüm en etkileyici şey değil, video görüşmelerinde çok zaman harcarsanız bilmeye değer. Klavyedeki bir düğmeye basarak gizlilik kapağını etkinleştirebilirsiniz, lensin üzerindeki beyaz kapaktan ve tuşun üzerindeki minik turuncu LED'den etkinleştirildiğini görebilirsiniz.

HP Elite Dragonfly G2 incelemesi: karar

HP Elite Dragonfly G2 incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Bu 2'si 1 arada dizüstü bilgisayarı tanımlamak için kullanacağım kelimelerden bazıları küçük, hafif ve kullanışlı. HP, ilk nesil hakkında harika olan her şeyi aldı, onu bu kadar iyi yapan her şeyi korudu ve daha sonra daha da iyi hale getirdi.

Daha sıradan kullanıcılar, bu kadar iş odaklı bir şeye ihtiyaç duymayabilir, ancak iş kullanımı için, hassas bir ekrana ve yazmaktan zevk alan bir klavyeye sahip gerçek bir güç merkezidir. Tek dezavantajı, web kamerasının daha iyi olabileceği ve pil ömrünün sadece ortalama olmasıdır. Bunun dışında gerçekten söylenecek çok kötü bir şey yok. HP Elite Dragonfly G2, işe gidip gelmek için mükemmel bir yol arkadaşıdır, parayı buna harcamak istiyorsanız harika bir seçimdir.

HP Elite Dragonfly G2 incelemesi: ayrıca düşünün

İş için birinci sınıf bir 2'si 1 arada dizüstü bilgisayar arıyorsanız ve bir Samsung Galaxy telefonunuz varsa, kesinlikle şunları göz önünde bulundurmalısınız:Samsung Galaxy Kitap Pro 360. Diğer Galaxy teknolojinizle sorunsuz entegrasyon sağlayarak cihazlar arasında hızlı dosya paylaşımına ve SmartThings aracılığıyla akıllı ev kontrolüne olanak tanır. 16:9 en boy oranı herkese uymaz ancak hafiftir, kutuda S Pen ile birlikte gelir ve etkileyici bir performansa sahiptir.

Dikkate değer başka bir dönüştürülebilir dizüstü bilgisayarDell Latitude 7320. Dönen bir ekranın garipliğini çözen güçlü bir hibrit makinedir. Bunun yerine, size daha tablet benzeri bir deneyim sunan onu ayırmanız yeterlidir. Klavyeyi ve kalemi ayrı olarak satın almalısınız, ancak bunu yaparsanız, size oldukça etkileyici bir 2'si 1 arada kit parçası verecektir.