Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • HP Elite Dragonfly incelemesi: sadece iş kullanıcıları için değil, güzel, kompakt bir dizüstü bilgisayar

HP Elite Dragonfly incelemesi: sadece iş kullanıcıları için değil, güzel, kompakt bir dizüstü bilgisayar

HP Elite Dragonfly, günümüzün en iyi Windows dizüstü bilgisayarlarından biri olduğu konusunda güçlü bir iddiada bulunuyor. Güzelce tasarlanmış bir kasa, yazmaktan zevk alan bir klavye ve muhteşem bir ekran ve bazı üst düzey özellikler ile biraz dayak atacak.


Görünüşte iş türleri için tasarlanmış, aslında herkes için - ya da en azından karşılayabilen herkes için harika bir dizüstü bilgisayar, çünkü tüm bu cila ve güç ucuza gelmiyor. Premium fiyatında bile, paranızın karşılığında bol miktarda aldığınızı söyleyebiliriz.

GÜNCELLEME: Size kaliteli olduğunu söylemiştik! HP Elite Dragonfly, En İyi Dizüstü Bilgisayarı ödülünü kazandıPingtwitter Ödülleri 2020.

Windows daha çok yönlü hale geldikçe, işletim sistemini çalıştıran daha geniş bir cihaz yelpazesi gördük: dizüstü bilgisayarlara dönüşen tabletler, sağa katlanan 2'si 1 arada cihazlar ve hatta çift ekranlı cihazlar. Bu öncelikle bir dizüstü bilgisayardır, ancak ihtiyacınız olursa 2'si 1 arada olarak çift görev yapar.

Bu, mükemmel görünümlü ekranın gerektiğinde doğrudan klavyeye doğru katlanabileceği anlamına gelir. Çok pratik değil, ancak bir dokunuşta tablet olarak kullanabilirsiniz; Arkanıza yaslanıp bazı Netflix veya YouTube videolarının keyfini çıkarmak istiyorsanız, bunu bir çadır modunda da destekleyebilirsiniz.


Bugünün en iyi HP Elite Dragonfly fırsatları HP ELITE DRAGONFLY I5-8265U Amazon Prime 1.564,46 £ HP Elite Dragonfly 13,3 'FHD'yi görüntüleyin ... HP Store pdt.tradedoubler.com/click pdt.tradedoubler.com/clickHP Elite Dragonfly G1 ... Amazon Prime £ 1.983,80 HP Elite Dragonfly Core i5'i görüntüleyin ... Ebuyer2.448 £ GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

HP Elite Dragonfly incelemesi: tasarım ve ekran

HP Elit Yusufçuk

(İmaj kredisi: Gelecek)

HP Elite Dragonfly dizüstü bilgisayar, 13.3 inçlik (1.920 x 1.080 piksel) bir ekranı bu kadar kompakt ve çok hafif bir dizüstü bilgisayara sığdırmak için gerçekten iyi bir iş çıkarır (temel birim, yalnızca 990 gram veya 2,18 pound ağırlığında). Bunu tek elinizde uzun süre rahatça taşıyabilirsiniz, bu daha önce gördüğümüz birçok iş odaklı dizüstü bilgisayarda durum böyle değil.


Bu ekran parlak, canlı ve keskin, çerçevelerle neredeyse hiç fark etmeyeceksiniz: ister elektronik tablo sıraları arasında geziniyor olun, ister film izliyor olun, bu harika bir ekran. İsterseniz ekranı 4K çözünürlüğe yükseltebilirsiniz (ve fazladan paranız var). Ses özel bir şey değildir, ancak onunla küçük bir disko çalıştırmayı düşünmüyorsanız, ihtiyacınız olan şey için işe yarar.

Magnezyum bazlı, koyu mavi kasa, bakması ve kullanması bir zevktir ve yazma deneyimi de karşılaştığımız en iyilerden biridir. İzleme paneli, kalite ve hassasiyet açısından klavyeyle tam olarak eşleşemez, ancak sorun değil ve bizde HP Elite Dragonfly dizüstü bilgisayarı gören herkes etkilendi. Beyaz klavye arka aydınlatması da dikkat çekiyor.


Tüm bu stile rağmen, dizüstü bilgisayar da dayanıklıdır ve HP'ye göre sağlamlık için ABD askeri standartlarını geçmektedir. Elbette, hafif ve şık, ancak aynı zamanda onu masanızdan almaktan korkmanıza gerek yok. Klavyede yerleşik olarak bulunan parmak izi sensörü, web kamerası tarafından sunulan Windows Hello yüz tanımanın yanı sıra (bu arada kendi gizlilik kapağına sahip olan) başka bir biyometrik oturum açma seçeneği sunar.

HP Elite Dragonfly incelemesi: özellikler ve özellikler

HP Elit Yusufçuk

(İmaj kredisi: Gelecek)

HP Elite Dragonfly'ı çeşitli özelliklere sahip olarak alabilirsiniz, ancak sahip olduğumuz inceleme dizüstü bilgisayarı - Intel Core i7 işlemci, 16 GB RAM, 512 GB dahili depolama - ona atabileceğimiz her şeyi basitçe gözden geçirdi. Ciddi oyun veya video düzenleme yapmadığınız sürece (ki bu boyutta bir ekranda olmazsınız), dizüstü bilgisayarınız size ve sonra bazıları için yeterli güce sahip olacaktır.

Bilgisayarı tablet olarak kullanmaya hevesliyseniz (ve bunun için biraz hantal bulduk), parmaklarınızı dinlendirmek için kutuya dahil bir kalem alırsınız. İki USB-A bağlantı noktası, iki Thunderbolt 3 / USB-C bağlantı noktası, bir kulaklık jakı ve yanlarda bir HDMI çıkış soketi, genel olarak bu kadar zarif bir şey için etkileyici sayıda genişletme bağlantı noktası elde edersiniz.


Bir SIM kart takarsanız, HP Elite Dragonfly'da 4G bağlantı seçeneği bile var - bu, iş kullanıcılarına kesinlikle hitap edecek başka bir özellik, çünkü trende bağlı kalabileceğiniz ve çalışmaya devam edebileceğiniz anlamına geliyor. veya otel lobisinde, halka açık Wi-Fi ağlarının ötesinde (muhtemelen zaten rahatsız etmeye değmeyecek).

Pil ömrü için de bir haykırış, ki bu mükemmel - bunu 12 saatlik bir iş gününden geçirdik ve sonunda hala biraz meyve suyu kalmıştı. Bu, öğleden sonrasının yarısında bir güç tuğlası aramanızı sağlayacak türden bir dizüstü bilgisayar değil ve her zaman kullanmazsanız, iki veya üç güne kadar dayanır.

HP Elite Dragonfly incelemesi: fiyat ve karar

HP Elit Yusufçuk

(Resim kredisi: HP)

Test sırasında HP Elite Dragonfly'ı adım adım ilerletmekten gerçekten keyif aldık - yazmak bir rüya, çalışırken çok sessiz kalıyor, taşıması kolay ve gerçekten öne çıkan bir ekrana sahip (web sayfalarında geziniyor olsanız da) veya yüksek çözünürlüklü fotoğraflarda yakınlaştırma).

Dizüstü bilgisayarı dikkatinizi çekmeye değer kılan kesinlikle görünüşü, cilası ve hafifliği, özellikle de bunun öncelikle iş kullanıcılarına yönelik bir cihaz olduğunu düşündüğünüzde. Tarz sızdırıyor ve kullanımda birinci sınıf hissediyor ve daha sonra buna çok iyi özellikleri ve sunulan mükemmel pil ömrünü ekleyebilirsiniz.

HP Elite Dragonfly'ın çok iyi olmaktan çok iyi olduğu birkaç kategori var - grafikler, ses, izleme paneli - ama gerçekte bunlar, gerçekten iyi bir genel paketin ne olduğunu çok fazla azaltmayan küçük sıkıntılardır. Taşınabilirlik açısından yüksek puan alan bir dizüstü bilgisayara ihtiyaç duyan herkes buna bir göz atmalıdır.

Bazı insanları rahatsız edebilecek diğer tek faktör fiyattır: En son fırsatlar için bu sayfadaki widget'ları kontrol edin, ancak HP Elite Dragonfly, Birleşik Krallık'ta temel özellikler için yaklaşık 1.600 £ 'dan başlıyor. Bu, onu pazarın belirli bir bölümünün erişemeyeceği bir yere koyacak, ancak bu bütçeniz dahilinde bir dizüstü bilgisayarsa, yükseltme zamanı geldiğinde onu ciddi bir şekilde düşünmenizi öneririz.