Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • HP Elite Dragonfly vs MacBook Air: Hangi güçlü ultra taşınabilir sizin için uygun?

HP Elite Dragonfly vs MacBook Air: Hangi güçlü ultra taşınabilir sizin için uygun?

Apple, orijinal MacBook Air ile hafif dizüstü bilgisayarlar kategorisini hemen hemen icat etti, ancaken iyi hafif dizüstü bilgisayarlarkapakta mutlaka bir Apple logosu olması gerekmez. Dışarıda çok sayıda kullanışlı, güçlü ultra taşınabilir cihaz var ve Apple parasını konuşmaya başladığınızda gerçekten çok heyecan verici bir alana giriyorsunuz - ancak çok daha az harcamak istiyorsanız, bazıen iyi bütçe dizüstü bilgisayarlaroldukça taşınabilirler.

Yine de burada kesin olarak orta ila üst düzey bölgedeyiz. NSHP Elit Yusufçukçok etkileyici bir Windows PC olarak yapılandırılabilen olağanüstü incelikte 2'si 1 arada ve yenielma MacBook AirMac için nesiller boyu bir değişiklik: Apple'ın yeni Silicon'u ile bir Air satın almanın, içerikten çok stil için ödeme yapmak gibi hissettirdiği günler geride kaldı.

Eğer arıyorsanızen iyi ultra taşınabilir dizüstü bilgisayarlarBu dizüstü bilgisayarların her ikisinin de kısa listenizde olması gerektiğini düşünüyoruz, ancak keşfedeceğimiz gibi, çok farklı kullanım türleri için tasarlanmış çok farklı makineler.

HP Elite Dragonfly vs MacBook Air: tasarım ve görüntüleme

HP Elit Yusufçuk


(Resim kredisi: HP)

HP, 400 nit parlaklık sağlayan 13,3 inç, 1.920 x 1.080 IPS'ye sahiptir ve ayrıca 550 nit'lik bir 4K HDR paneli belirtebilirsiniz. Ekranın menteşesi, dizüstü bilgisayar modunda, tablet modunda, içerik paylaşımı için çadır modunda ve video izlemek için medya modunda çalışmanıza olanak tanır. Kasa magnezyumdur ve standart spesifikasyonda 990 g ağırlığındadır. En kalın nokta 16 mm'dir.

MacBook Air'in neye benzediğini biliyorsunuz. Tasarım biraz iyileşiyor ancak 400 nit ve 2,560 x 1600'e kadar çözünürlük sunan 13,3 inç IPS panele sahip tipik olarak etkileyici bir Apple dizüstü bilgisayar. O da 16 mm kalınlığında ancak 1,29 kg'lık HP'den daha ağır.


HP, Dragonfly Blue adında yanardöner bir mavi olan ve gerçekten çok güzel olan tek bir renk seçeneğiyle gelir. MacBook Air, bakırımsı altın, gümüş ve siyaha yakın Uzay Grisi renklerinde gelir. Bu ikinci seçenekte MacBook Pro ile neredeyse aynı.

HP Elite Dragonfly vs MacBook Air: işlemci, depolama ve grafikler

MacBook Air M1


(Resim kredisi: Elma)

MacBook Air, içindeki MacBook Pro ile de neredeyse aynı. Her iki dizüstü bilgisayar da GPU, CPU ve belleği tek bir birleşik tasarımda birleştiren aynı Apple M1 işlemci sistemine sahiptir. Gülünç derecede hızlı, ancak MacBook Air'in fansız tasarımı, sıcaklığı düşük tutmak için gerçekten ağır yükler altında boğulma yaşayacağınız anlamına geliyor. Bu bir sorunsa, bunun yerine MacBook Pro'ya bakmanız gerekir.

Air, 8 çekirdekli bir Apple M1 ve 7 çekirdekli bir GPU ile birlikte gelir, ancak isterseniz 8 çekirdekli bir GPU ile yapılandırabilirsiniz. 8 GB veya 16 GB birleşik bellek ve 256 GB ila 2 TB SSD depolama alanı vardır.

HP, depolama hızlandırma için 16 GB RAM, Intel UHD Graphics 620 ve 32 GB Intel Oktan Belleğe sahip 512 GB SSD ile 8. nesil dört çekirdekli Core i5-8265U işlemciye sahiptir. Core i7-8565U ile belirtebilirsiniz.

Çok farklı tasarımlar oldukları için Apple'ları Intel'lerle karşılaştırmak zor, ancak kıyaslama üzerine kıyaslama, M1'in onuncu nesil Intel Core i9'a sahip MacBook Pro da dahil olmak üzere mevcut Mac serisinin neredeyse tamamından daha iyi performans gösterdiğini gösteriyor.


HP, yaklaşık 10 saat pil ömrü sunar. M1 MacBook Air, 15 saat kablosuz web tarama veya 18 saat Apple TV film oynatma vaat ediyor.

HP Elite Dragonfly vs MacBook Air: bağlantı

Bağlantı noktaları söz konusu olduğunda MacBook Air minimalisttir: bir kulaklık soketi ve yalnızca biri şarj için kullanılan iki Thunderbolt/USB 4 bağlantı noktası vardır. Thunderbolt 3, DisplayPort ve USB 3.1 Gen 2'yi desteklerler. Kablosuz, Wi-Fi 6 (802.11ax) ve Bluetooth 5'tir.

HP'de güç dağıtımı 3.0, bir HDMI 1.4 bağlantı noktası, bir USB 3.1 Gen 1 (şarj) bağlantı noktası ve bir ses jakı olan ikiz Thunderbolt / USB-C konektörleri bulunur. Wi-Fi, gigabit 802.11ax / Wi-Fi 6'dır ve HP, Bluetooth 5'e sahiptir.

  • ile hassasiyeti koruyunen iyi oyun faresi

HP Elite Dragonfly vs MacBook Air: fiyat ve karar

HP Elit Yusufçuk

(Resim kredisi: HP)

MacBook Air 999 £'dan başlar ve HP Elite Dragonfly 1,618,80 £'dir. Ancak MacBook Air'i aynı SSD boyutuna getirmek toplam 1.249 £, yani burada dünyalar kadar ayrı değiliz.

Windows veya macOS'ta mevcut herhangi bir finansal veya duygusal yatırım yapmadan bu noktaya geldiğinizi varsayalım. MacBook Air çok daha ucuza çok daha hızlı ve ekranı da çok daha keskin. HP kadar güzel değil, daha ağır ve tasarımı yaşını gösteriyor, ancak para başına en fazla patlamayı istiyorsanız, bu hafif dizüstü bilgisayar.

Ya da en azından, zaten bir tabletiniz varsa veya dönüştürülebilir bir kullanım durumu hayal edemiyorsanız. HP Elite Dragonfly'ın döner ekranı, etkili bir şekilde iki cihazı bir arada alacağınız anlamına gelir: iş için bir dizüstü bilgisayar ve kanepede dinlenmek için bir tablet (veya tüm bunlar geri geldiğinde saha ziyaretleri veya işe gidip gelme). HP o kadar hızlı olmayabilir ama yavaş bir araba da değil ve ekran Mac'ler kadar iyi olmasa da (4K'ya yükseltme 300 sterlinlik başka bir şey, bu da fiyat farkını daha da dramatik hale getiriyor) sadece yazı yazmak için oturabileceğiniz yerde değil, her yerde çalışan bir bilgisayara ihtiyacınız var.

  • En iyi grafik kartlarısatın almak
  • En hızlı SSD'lerpiyasada