Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • HP Elite x2 incelemesi: yüksek kaliteli Windows 10 2'si 1 arada yüksek bir fiyata gelir

HP Elite x2 incelemesi: yüksek kaliteli Windows 10 2'si 1 arada yüksek bir fiyata gelir

HP Elite x2 1013 G3 fırsatları

Genel fikir birliği, Microsoft'un Windows'u hem masaüstü hem de tabletlerde çalıştırmaya yönelik ilk girişimlerinin biraz felaket olduğu, ancak birkaç yıl sonra bu çabanın şimdi mutlu bir sonu var: çok yönlü 2'si 1 arada dizüstü bilgisayar / tablet Windows cihazları.


Surface Proaltın standart olabilir, ancak HP dahil birçok başka bilgisayar üreticisi de şanslarını deniyor. Burada, teknik olarak HP Elite x2 1013 G3 olarak adlandırılan en yeni HP Elite x2 2'si 1 arada, şu anda satışta olan bilgisayarın en son enkarnasyonu.

  • Paranın satın alabileceği en iyi 2'si 1 arada dizüstü bilgisayar / tablet hibritler
  • Microsoft'tan daha fazla Surface donanımı geliyor

2'si 1 arada ürünler söz konusu olduğunda, bu birinci sınıf bir üründür: Bu, teknik özelliklere, tasarıma ve HP'nin yaptığı gerçeğine yansır. İş seyahatinde olanları öğrencilerden veya ev çalışanlarından daha fazla cezbetmeyi amaçlayan bir dizüstü bilgisayar / tablet, ancak yine de geniş bir çekiciliği var.

Bu temyiz, bir tane almak için ne kadar harcayacağınızla sınırlı olabilir, fiyatlar 1.600 £ 'dan kuzeyden başlayıp oradan yükseliyor (güncel anlaşmalar için bu sayfadaki widget'ları kontrol edin). Size oldukça pahalıya mal olacak, ama buna değer mi?

HP Elite x2 incelemesi: tasarla ve inşa et

HP Elite x2


(İmaj kredisi: Gelecek)

HP uzun süredir bilgisayar üretiyor ve HP Elite x2'nin en yeni sürümü estetik açıdan tüm kutuları işaretliyor: ince, abartısız ve gri, siyah ve gümüşü gerçekten çok iyi karıştırıyor. 13,2 mm (0,52 inç) kalınlığında ve 1,18 kg (2,6 lb) ağırlığında, bir sırt çantasına veya bir evrak çantasına kaymak ve gittiğiniz her yere yanınızda götürmek harikadır.

HP Elite x2, ekran için bir kapak görevi gören çıkarılabilir bir klavyeyle birlikte gelir ve yazmayı (ve bu arada bağlamayı ve bağlantısını kesmeyi) bir zevk bulduk - diyelim ki resmi Apple klavyesinden çok daha iyi iPad Pro ile birlikte paketler. Tabletin arkasında, dizüstü bilgisayar modunda kullanmak ve film izlerken onu desteklemek için bir destek ayağı bulunur.


Ekrana gelince, 3.000 x 2.000 piksellik çok saygın bir çözünürlükte çalışan, köşeden köşeye 13 inç. Çerçeveler oldukça kalın, ancak sorun değil - ve bu ekstra genişlik ve derinlik, HP Elite x2'yi tablet modunda kullanırken yardımcı olur. Renkler net ve parlaktır, ayrıntılar keskindir ve ister bir makale yazarken ister film izliyor olun, bilgisayar çok yüksek puan alır (örneğin, Netflix bu cihazda gerçekten çok iyi görünüyor).

HP Elite x2'yi kullandıktan sonra, tasarım ve yapım kalitesiyle ilgili hiçbir şikayetimiz yok, çünkü Microsoft ve Apple'ın yaptıklarının hemen üstünde. Kenarların etrafındaki hafifçe girintili bağlantı noktalarından yüzde 100 ikna olmuyoruz, ancak en azından birçoğu var: üç USB-C bağlantı noktası, bir bellek kartı okuyucu ve bir 3,5 mm kulaklık girişi.


HP Elite x2 incelemesi: özellikler ve özellikler

HP Elite x2

(İmaj kredisi: Gelecek)

HP Elite x2 1013 G3'ü çeşitli konfigürasyonlarda alabilirsiniz, ancak test ettiğimiz model 8. nesil Intel Core i7-8650U 1.90GHz CPU, 16GB RAM ve 512GB SSD depolama ile geldi. Grafikler bir Intel UHD 620 yongasıyla desteklenmektedir. Bunlar, bunun gibi hafif bir 2'si 1 arada cihaz için çok iyi özellikler ve bu elbette fiyata da yansıyor.

HP Elite x2'nin, birkaç büyük görüntünüz olduğunda veya bir video açtığınızda biraz titremeye başlasa da, karşı koyduğumuz tüm görevleri mükemmel bir şekilde yerine getirebileceğini gördük. Üst düzey oyun veya video düzenleme gibi, gerçekten bir masaüstü veya üst düzey dizüstü bilgisayar kullanmanız gereken işlerden uzak durduğunuz sürece, bu tablet / dizüstü bilgisayarla iyi olacaksınız.

Cihazın arkası, testimiz sırasında, sadece web'e göz atarken ve e-postaları kontrol ederken bile oldukça ısınma eğilimindeydi - ancak bu, genellikle 2'si 1 arada cihazların bir dezavantajıdır, çünkü yeterli alana sahip değillerdir. kapsamlı bir soğutma sistemine sığdırmak için. Sonuç olarak, HP Elite x2, günlük görevler için bir araya gelecek ve önümüzdeki yıllarda da işe yarayacak.


HP, video izlerken pil ömrünün 10 saate ulaşabileceğini söylüyor, ancak deneyimlerimize göre, şarjlar arasındaki 8-9 saatlik bölgede bundan biraz daha azdı. Tüm gün boyunca ofisten (veya ev ofisinizden) uzakta olacaksanız, HP Elite x2, geri dönene kadar size dayanmalıdır ... ama bundan daha fazlası değil.

HP Elite x2 incelemesi: fiyat ve karar

HP Elite x2

(İmaj kredisi: Gelecek)

2'si 1 arada Windows form faktörünün sizin için uygun olduğuna karar verdiyseniz, pek çok alanda HP Elite x2'den daha iyisini yapamazsınız - tasarım, yapım kalitesi ve özellikler özellikle zordur Microsoft veya başka birinin şu anda yaptığı her şeyi yenmek. Aslında kullanmak bir zevk ve sizin için birçok hesaplama görevini sorunsuz bir şekilde halledecek (belki biraz fazla ısı olabilir).

Windows artık, ister tatilden uzaktayken video akışı izliyor olun, ister iş için dışarıdayken el yazısı notları almaya çalışıyor olun, tablet biçiminde mükemmel bir şekilde kullanılabileceği bir aşamaya geldi kalem, ancak bu isteğe bağlı bir ekstra). Apple'ın iPadOS ile yaptığı kadar kaygan değil, ancak daha çok yönlü.

Dezavantajı, pil ömrü mükemmel değil ve size önemli miktarda paraya mal olacak - bunlar, piyasadaki diğer birçok 2'si 1 arada cihazlardan birini tercih etmek isteyebileceğiniz iki nedendir. İhtiyaçlarınız daha basitse,HP Envy serisidaha uygun olabilir.

Bu, harcayacak parayla en çok işletme kullanıcısına hitap edecek - gereken tüm gerekli performansı sağlıyor, gerçekten güzel tasarlanmış ve kullanımı sağlam ve tablet ve dizüstü bilgisayar modları arasında gerçekten çok kolay geçiş yapabiliyor. Başkalarına tavsiye etmek daha zordur, özellikle de çok sayıda harika 2'si 1 arada bilgisayarlar ve standart dizüstü bilgisayarlar mevcuttur.