Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • HP Omen 15 incelemesi: parlak ve güçlü bir oyun dizüstü bilgisayarı

HP Omen 15 incelemesi: parlak ve güçlü bir oyun dizüstü bilgisayarı

HP Omen 15 fırsatları

Yeni bir oyun dizüstü bilgisayarıyla ilgileniyorsanız, HP Omen 15 kesinlikle uzun ve iyi bir görünüme değer: 10. nesil Intel i7 işlemci ve Nvidia G-Sync desteğine sahip bir Nvidia GeForce RTX 2070 GPU, artı bir 15.6- 144 Hz yenileme hızına sahip inç 1080p ekran.


Çok iyi teknik özellikler ve hepsi makul bir fiyata mevcut - HP Omen 15'in en son fiyatları için bu sayfadaki pencere öğelerini kontrol edin, ancak test ettiğimiz inceleme yapılandırmasını yazarken bölgedeki herhangi bir yerden çevrimiçi olarak alınabilir 1,700 sterlin.

Elbette bu çok para, ancak oyun dizüstü bilgisayarları ve HP Omen 15 ile elde ettiğiniz güç miktarı bağlamında mantıksız değil. Bu dizüstü bilgisayarı AMD CPU'larla da alabileceğiniz için satıştaki farklı yapılandırmaları kontrol ettiğinizden emin olun.

HP Omen 15 incelememizde, piyasadaki en iyi oyunları nasıl çalıştırdığından pilin ne kadar uzun süre dayanacağına kadar dizüstü bilgisayar hakkında bilmeniz gereken her şeyde size rehberlik edeceğiz. Okumayı bitirdikten sonra, HP Omen 15'in size uygun olup olmadığını bilmelisiniz.

HP Omen 15 incelemesi: ekran ve tasarım

HP Omen 15


(İmaj kredisi: Gelecek)

Oyun dizüstü bilgisayarları söz konusu olduğunda, HP Omen 15 kesinlikle ölçeğin daha incelikli ve iş dünyasına benzer sonlarına doğru geliyor - yanıp sönen ışıklar veya çılgın şekillendirme yok, sadece yüksek kaliteli plastik ve alüminyumdan iyi hazırlanmış bir levha (metal kullanılmış çok kaliteli bir his için klavyenin üstünde ve izleme dörtgeninin yanında). Sağlanan Omen Command Center yazılımı ile işlenen tuşlar için çeşitli arka ışık efektleri mevcuttur.

Buradaki 15,6 inç, 1920 x 1080 piksel IPS LCD ekranı, aksiyon oyunlarından kelime işlenmiş belgelere kadar her şeyi keskin ve parlak tutan bir zevktir. Çerçeveler son zamanlarda gördüğümüz en ince ekran değil, ancak yine de bakmak ve üzerinde çalışmak çok hoş bir ekran. Yenileme hızı, ciddi oyuncuların dikkatini çekmesi kaçınılmaz olan 144 Hz'e kadar çıkıyor.


Bu geniş ekrana ve nispeten kalın çerçevelere rağmen, dizüstü bilgisayar bir bütün olarak çok hantal hissetmiyor. 2,25 cm (0,89 inç) kalınlığında, ultra taşınabilir bir dizüstü bilgisayar olması çok zordur, ancak bu sınıftaki diğer oyun makineleriyle karşılaştırdığınızda, o kadar da kötü değil - yine de bunu alıp yanınızda taşıyabileceksiniz. çok çaba. Çok fazla dikkat çekmeden standart bir dizüstü bilgisayar olarak çift görevi kolayca yapabilir.

HP Omen 15'in kenarları ve köşeleri nispeten keskin ve köşelidir, ancak bu bizim sevdiğimiz bir görünüm. Bağlantı noktaları açısından, 1 x Ethernet, 1 x HDMI, 1 x Mini DisplayPort, 1 x Thunderbolt 3 / USB-C ve 3 x USB-A bağlantı noktanız var, bu nedenle çevre birimleri ve ek ekranlar için bolca yer var onlara ihtiyacım var. Bir çift kablolu kulaklığı bağlamak için 3,5 mm'lik bir ses jakı da vardır. Bang & Olufsen tarafından ayarlanmış çift hoparlörler klavyenin üstüne oturur ve kulağımıza çok iyi gelir.


HP Omen 15 incelemesi: performans ve özellikler

HP Omen 15

(İmaj kredisi: Gelecek)

Normalde oyun dizüstü bilgisayarlarında olduğu gibi, HP Omen 15 söz konusu olduğunda çeşitli yapılandırmalar arasından seçim yapabilirsiniz. İnceleme birimimiz 10. nesil (Comet Lake) Intel Core i7-10750H işlemci, 16GB RAM, 1 TB SSD depolama ve Max-Q tasarımı ve 8 GB video RAM içeren bir Nvidia GeForce RTX 2070 GPU. Bu, etraftaki en iyi oyunlarla baş edebilmesi gereken çok sayıda özellik, özellikler.

Testlerimiz ve kıyaslamamız bunu destekledi: dizüstü bilgisayar, 3DMark Time Spy karşılaştırmasında 6,911 puan alarak oyun dizüstü bilgisayarları ortalamasının (5,730) ve oyun bilgisayarları ortalamasının (9,216) bir miktar altında kaldı. Dizüstü bilgisayarın sorunsuz bir şekilde çalışamayacağı üst düzey bir oyun bulamadık - grafik ayarlarının neredeyse maksimuma çıktığı Grand Theft Auto V'de 80'ler ve 90'larda kare hızlarına ulaşıyorduk (ve bazen 100'ün üzerinde) en karmaşık sahneler hariç tümü için.

Herhangi bir gecikme veya kekemelik fark etmedik ve dizüstü bilgisayar da soğukkanlılığını koruyor. Ses yükseldi, ama çok yüksek değildi; ve ısındı, ancak çok sıcak değil - her iki durumda da, oyun dizüstü bilgisayarı testimizde yaşadığımız en gürültülü veya en sıcak olana yakın değil. Orada bulabileceğiniz en iyi özellik bu değil, ancak HP Omen 15 piyasadaki her oyunu oldukça rahat bir şekilde çalıştıracak ve bu da bu fiyata etkileyici.


Pil ömrü genellikle oyuncular için büyük bir endişe kaynağı değildir, ancak şarjlar arasında ne kadar süre kalacağını merak ediyorsanız, yolculukta üç veya dört saatten fazla bir şey beklemeyin - uzun bir tren yolculuğu için yeterli veya öğleden sonra uzakta. Ekranın maksimum parlaklıkta ve sesin düşük ses seviyesinde olduğu iki saatlik video akışı testimizde, pil yüzde 100'den yüzde 67'ye düştü, bu da toplamda yaklaşık 6 saatlik akışta çalışıyor.

HP Omen 15 incelemesi: fiyat ve karar

HP Omen 15

(Resim kredisi: HP)

Test ettiğimiz HP Omen 15 hakkında hoşlanmayacak bir şey bulmak zor. Performans ve fiyat açısından gerçekten iyi bir denge kuruyor ve ekstra grafikler (ve bir 4K ekran) için daha fazla ödeyebilirken, bu dizüstü bilgisayar o RTX 2070 ile test ettiğiniz her şeyin üstesinden gelebilecek. Kaputun altındaki GPU. Yüksek özelliklere rağmen ısı ve gürültü çok iyi yönetiliyor.

Performansı ve fiyatı dengelemenin yanı sıra, görünümü ve pratikliği de dengeler: burada metal klavye kasası ve özelleştirilebilir arka aydınlatma dahil olmak üzere birkaç güzel premium dokunuş var, ancak dizüstü bilgisayar asla zirveye çıkmıyor. Elbette nispeten hantal bir dizüstü bilgisayar, ancak bir oyun gecesinde ya da bir iş toplantısında çekmekten utanacağınız bir şey değil.

Oyun oynamanın dışında, 1080p ekran film izleme ve web'de gezinme için bir zevktir - ancak genel bilgi işlem görevleri için 16:10 en boy oranını tercih etmemize rağmen - klavye ve izleme paneli deneyimi de etkileyici. Bazı oyuncular, tuşlar için daha fazla seyahat ve onlara bastığınızda daha fazla gürültü ile daha tıklamalı bir yazma yanıtını tercih edecek, ancak bize göre HP burada iyi bir iş çıkardı.

İyi tasarlanmış, güçlü, paranın karşılığını veren seçimioyun dizüstü bilgisayarlarıhiç bu kadar büyük olmamıştı, bu tüketiciler için iyi bir haber - ancak doğru olanı seçmeyi uzun bir süreç haline getirebilir. HP Omen 15'in görünümünü beğendiyseniz ve bütçenize uyuyorsa, oyun becerisi veya ihtiyacınız olan diğer her şeyi nasıl ele aldığı konusunda hayal kırıklığına uğrayacağınızdan çok şüpheliyiz.