Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • HP Omen 27i incelemesi: üstün 27 inç oyun monitörü

HP Omen 27i incelemesi: üstün 27 inç oyun monitörü

HP OMEN 27i Monitör anlaşmaları HP OMEN 27i 2K 165 Hz IPS ... Amazon Prime £ 499 HP OMEN 27i Quad HD 27 'LED'i görüntüleyin ... Currys PC World £ 499 Görüntüle En iyi fiyatları için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz. tarafından

HP Omen 27i, HP'nin şık ve üstün bir oyun monitörüdür ve ince bir çerçeveye sahiptir, bu da oyun dışı bir monitör olarak da çift görevi kolayca yapabileceği anlamına gelir (yine de gerçekten çok fazla fark var mı?). Bu 27 inç, 16: 9 boyutunda kesinlikle daha iyi seçeneklerden biri.


2560 x 1440 piksel çözünürlükte çalışır ve mükemmel bir 165 Hz yenileme hızı ve (doğru doğrudan DisplayPort bağlantısıyla) 1 ms yanıt süresi ile birlikte gelir. Dinamik kontrast, video oynatmada 10 milyona 1'e veya aksi takdirde 1000: 1'e kadar çıkar.

Ultra akıcı yüksek hızlı aksiyon için yerleşik Nvidia G-Sync ve AMD FreeSync standartları için destek var, ancak HDR için destek yok - bu, monitörlerde ve TV'lerde daha parlak ve karanlık alanlarını dengeleyen Yüksek Dinamik Aralık standardıdır. resim.

En azından kağıt üzerinde mükemmel bir Nano IPS LCD monitör, peki oyunlar, videolar ve diğer çeşitli kullanımlar için gerçek hayatta kullanmak nasıl bir şey? Bu oyun monitörünü tüm temel kategorilerde tartıyoruz ve kararımızı bu HP Omen 27i incelemesinde bulabilirsiniz.

HP Omen 27i incelemesi: tasarım ve kurulum

HP Omen 27i


(Resim kredisi: HP)

HP Omen 27i'yi kurmak yalnızca birkaç dakikanızı alır ve tek kişi için yapılması kolaydır - son haftalarda incelediğimiz devasa ultra geniş monitörlerden bazıları gibi değil. Monitörü standına bağlayan son sabitleme için alyan anahtarı gerekir, ancak HP sizin için kutuya bir tane koymuştur. Ayrıca bir DisplayPort kablosu ve USB-A - USB-B kablosu da var, ancak kendi HDMI kablonuzu getirmeniz gerekecek.

HP Omen 27i'nin minimalist tarzının hayranlarıyız: Yanlarda ince çerçeveler ve üzerinde Omen logosu bulunan daha kalın bir çeneniz var ve taban da çok basit ve köşeli. Her şey siyah plastik ve metalden yapılmıştır ve tabanın elmas şekli arkadaki elmas çıkıntıya uymaktadır - kabloları yukarı doğru bağlamayı standart aşağı bakan bağlantı noktalarına göre biraz daha kolay hale getiren bir çıkıntı.


Ekran görüntüsü basittir ve monitörün arkasındaki bir joystick ile veya beraberindeki bir Windows uygulamasıyla yönetilebilir. İki aydınlatma özelliği vardır, biri aşağı aydınlatma ve bir arka ışık ve seçim yapabileceğiniz toplam 16,8 milyon renk ve çeşitli animasyon efektleri vardır. Bu ince ışıkları, kurulumunuzun geri kalanına mükemmel şekilde uyacak şekilde yapılandırabilir veya yalnızca kapatabilirsiniz.

HP elbette sağlam elektronik cihazları bir araya getirme konusunda deneyimli ve Omen 27i, beklediğiniz yapı kalitesine ve cilaya sahip: gerçekten iyi yapılmış bir oyun monitörü ve pek gösterişli olmayan bir şey arayanlar için uygun. veya rakiplerinin çoğu gibi baskın (veya pahalı).


HP Omen 27i incelemesi: özellikler ve resim

HP Omen 27i

(Resim kredisi: HP)

HP Omen 27i oyun monitörünün özelliklerinin çoğundan daha önce bahsetmiştik ve gerçekten kullanmaya başladığınızda hayal kırıklığına uğratmaz. Renkler iyi yönetilir, parlaklık mükemmel derecede iyidir (ancak maksimum 350 nit seviyesi piyasada bulabileceğiniz en iyisi değildir) ve söyleyebileceğimiz kadarıyla gecikme ve gölgelenme yoktur.

Canlılığın aksine, oyunlar ve filmler HP Omen 27i'de çok iyi temsil edildi. Daha da iyisi, bu, manuel kalibrasyon açısından çok az gerektiren bir monitördür (ancak isterseniz bu ayarları deneyebilirsiniz): size mükemmel bir oyun deneyimi sunacak bir monitör arıyorsanız kutu, o zaman bu o olabilir.

Ekran, DCI-P3 renk alanının yüzde 98'ini kaplar, bu da onu profesyonel yaratıcılar ve oyuncular için ideal kılar ve 10 bit renk derinliği vardır. Bu tür istatistiklerle HDR, başka türlü olabileceği kadar önemli değil ve kesinlikle Yüksek Dinamik Aralığın yokluğunun izleme deneyimini bozduğunu bulamadık. Diğer her şeyin yanı sıra video akışınız için harika bir ekran


HP Omen 27i'nin arkasında, bir ses jakının yanı sıra, gerekirse çevre birimlerini bağlamak için iki adet USB 3.0 yukarı akış bağlantı noktası ve bir adet USB 3.0 aşağı akış bağlantı noktası vardır. Ardından, gerçek cihazlarınızı bağlamak için HDMI 2.0 bağlantı noktası ve DisplayPort 1.2 bağlantı noktası var. HP Omen 27i ile herhangi bir tümleşik hoparlör alamazsınız, bu nedenle ondan ses istiyorsanız, kulaklık kullanmanız gerekir.

HP Omen 27i incelemesi: fiyat ve karar

HP Omen 27i

(Resim kredisi: HP)

Bu fiyata hiç şüphe yok ve bu boyutta HP Omen 27i, piyasadaki en iyi oyun monitörlerinden biridir. Kullandığımız sürece ve ne amaçla koyarsak koyalım, ekran kontrastı ve renkleri açısından parlıyordu, öyle ki HDR'nin yokluğunu fark etmedik (gerçi bu, ekran).

Tasarım her zaman öznel bir görüştür, ancak Omen 27i monitörün köşeli, eğrisiz görünümünü oldukça seviyoruz ve diğer birçok insanın da beğeneceğini düşünüyoruz. Cihazın yapılandırılması basit ve kurulumu kolaydır ve kullanıcıların çoğu, ekranın kutudan çıkardığı kalibrasyon ayarlarını kullanarak gayet iyi çalışacaktır.

Daha iyi parlaklık ve kontrast oranlarına sahip monitörleri kesinlikle bulabilseniz de, bunları bu fiyata almayacaksınız - HP Omen 27i, özellikle monitörün içinde bulunduğu tüm teknolojiler göz önüne alındığında (165Hz yenileme hızı dahil) kesinlikle uygun fiyatlı sayılır. unutma). Ek özelliklerle dolu değil, ancak olması gerekmiyor.

Tasarımla başlayın ve HP Omen 27i'nin görünümünü beğenirseniz - ve bütçenize uyan bir fiyat noktasında - performans ve resim kalitesi, satın alma işleminizden sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır. Kompakt ancak kaliteli bir oyun monitörü olarak, kısa listenizde bir yeri hak ediyor.