Close

HP Pavilion 14 Chromebook incelemesi

HP Pavilion 14 Chromebook, Hp Pavilion 14-c015dx ... Walmart349,89 $ GörünümResim 1/4

HP Pavilion 14 Chromebook incelemesi


HP Pavilion 14 Chromebook incelemesi
Resim 2/4

HP Pavilion 14 Chromebook incelemesi

HP Pavilion 14 Chromebook incelemesi
Resim 3/4

HP Pavilion 14 Chromebook incelemesi

HP Pavilion 14 Chromebook incelemesi
Resim 4/4

HP Pavilion 14 Chromebook incelemesi

HP Pavilion 14 Chromebook incelemesi

HP Pavilion 14 şimdiye kadarki en büyük Chromebook, ancak daha büyük ekran özelliği onu satın alınabilecek en iyi Google destekli dizüstü bilgisayar yapıyor mu?


Google'ın uygun fiyatlı, web tabanlı Chromebook'u, HP Pavilion 14 Chromebook ile ilk kez Google çalıştıran dizüstü bilgisayar savaşına girdiği zamana kadar 12 inç ekran bölgesinden henüz çıkmadı.

Yeni model, modelden biraz daha yüksek fiyatlıdır.Acer C7, şıkSamsung Serisi 3veGoogle Chromebook Pixel, ancak fazladan birkaç inç bunu Chromebook kalabalığından ayırmak ve onu daha istenen bir yatırım yapmak için yeterli mi?

HP Pavilion 14 Chromebook: Boyutlandırın ve oluşturun

Google Chromebook Pixel, diğer Chromebook'ların tasarım paylarında ölçülmesi gereken dizüstü bilgisayar ise, Pavilion karşılaştırıldığında oldukça düşük bir özellik olacaktır.

Pixel'in zarif alüminyum estetiğinden yoksun, hafif parlak siyah plastik kasasıyla daha ciddi bir görünüm tercih ediyor, bu da bir aday olma tehlikesi taşımıyor.Pingtwitter Yılın Tasarımıyakında herhangi bir zamanda ödül.

Kapağı kaldırdığınızda, daha önceki Chromebook tekliflerinde gördüğümüz türden yazma alan adından çok da farklı olmayan çiklet tarzı bir klavye bulacaksınız; bu, benzer düzeyde rahatlık ve uzun süreli seyahatler sağladığı anlamına gelir. dokunarak.

İzleme paneli, hoş bir tutuş sunan ancak parmağınızın altında biraz sert hissedebilen çukurlu bir tasarıma sahiptir.

Toplamda üç USB 2.0 bağlantı noktası, bir HDMI bağlantı noktası, Ethernet, SD kart okuyucu ve bir kulaklık / mikrofon jakı ile gövdenin her iki tarafında bulunan çok sayıda yerleşik bağlantı vardır.

Depolama cephesinde, HP'nin daha hızlı yükleme sürelerine yardımcı olduğunu iddia ettiği ve Google Drive üzerinden iki yıl boyunca 100 GB ücretsiz depolama alanıyla yedeklendiği 16 GB katı hal sürücüsü var.

Sadece 20 mm kalınlığında ve 1.800 gram ağırlığında olan ekstra çift ekran inçleri, Pavilion 14'ü nispeten ince bir form faktörünü korumasına rağmen, bir sırt çantasında taşımak için çok daha ağır bir olasılık gibi hissettiriyor.

HP Pavilion 14 Chromebook: Ekran

Peki ekstra inç için ne elde edersiniz? 14 inçlik BrightView LED Arkadan Aydınlatmalı HD ekran, 1.000 £ Piksel'in biraz gerisinde kalan Samsung Series 3 Chromebook ile aynı 1366x768 ekran çözünürlüğünü bir araya getiriyor.


Netlik seviyeleri dudak uçuklatmaktan uzaktır, ancak günlük işler için uygun bir görüntüleme ortamı sunar. İzleme açıları video izlemek için uygundur, bu biraz parlamadan etkilenebilir ve canlılık açısından çok daha iyi bir iş çıkarabilen tabletler vardır.

HP Pavilion 14 Chromebook: Uygulamalar

Chrome Web Mağazası cephesinde hiçbir şey büyük ölçüde değişmedi ve daha fazla uygulama Google Play'den geçiş yapıyor ve şimdiGoogle+entegrasyon, artık çevrelerinizdeki kişilerin önerilerini görebileceğiniz anlamına gelir.

Çevrimdışı modda kullanımı olan yalnızca birkaç Google uygulaması var ve tıpkı HP'nin iddia ettiği gibi düşük ışıkta mükemmel görüntüleme sağlayan bir HD web kamerasına sahip olmasına rağmen, hala bir işaret yok.SkypeMağazadaki uygulama.

HP Pavilion 14 Chromebook: Performans

Birkaç saniye içinde başlatılan Pavilion 14, aynı zamanda bir Wi-Fi bağlantısı kuran hızlı bir çalışandır ve uyku modundayken anında açılır. Intel HD Graphics ile çift çekirdekli Intel Celeron 847 işlemci ile güçlendirilmiş, genel web taramasını, Google Drive gibi uygulamaları çalıştırmayı ve tarayıcı tabanlı oyunları oynamayı işlemek için fazlasıyla uygun.

2GB RAM, Acer C7 ve Samsung Series 3'e benzer şekilde çoklu görevi yerine getirebileceği anlamına gelir, bu da aynı anda çalışan birkaç zorlu hizmetiniz olduğunda bazı gerginlik belirtilerine neden olur, ancak genellikle biraz sekmeye gittiyseniz iyi bir iş çıkarır. mutlu.

HP Pavilion 14 Chromebook: Pil

Pavilion, Pixel'den daha az ve Samsung Series 3 Chromebook'tan önemli ölçüde daha az olan 4 saat 15 dakika kadar etkileyici değil.

Genel kullanım için web'de gezinmek, Google Drive kelime işlemcisini kullanmak ve YouTube videolarını izlemek, pil ömrü iddiasını karşılamaktan daha fazlasıdır, ancak gün boyunca kullanmayı planlıyorsanız bu güç adaptörünü elinizde tutmak anlamına gelir.

Netflix'ten HD film içeriğini tam şarjla izlediğimizde, bir saat içinde güç yalnızca bir saatlik pil seviyesine düştü, bu yüzden bunun için kullanmayı planlıyorsanız hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.


HP Pavilion 14 Chromebook: Sonuç

Google OS çalıştıran vatandaşlarının çoğundan biraz daha yüksek bir fiyat etiketine sahip olan HP Pavilion 14 Chromebook, günlük bilgi işlem görevlerini yerine getirmeyi başarıyor, ancak teknik özellikler ve performans departmanında onu daha iyi hale getiren hiçbir şey yok seçeneği.

Evet, ekran daha büyüktür, bu da bulut tabanlı bilgi işlem olasılığından etkilenen ve daha multimedya dostu bir şey isteyenlere hitap edebilir, ancak ekstra ekran özelliği zayıf pil ömrünü, sönük tasarımı ve gerçeği maskelemez. diğer Chromebook'lardan daha az taşınabilir.

Basitçe söylemek gerekirse, yatırımı garantilemek için HP Pavilion 14 ile öne çıkan yeterli değildir.

HP Pavilion 14 Chromebook çıkış tarihi: Şimdi çıktı

HP Pavilion 14 Chromebook Fiyatı: 250 £