Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • HP Pavilion 14 vs Apple Macbook Air (M1, 2020): Sizin için en iyi öğrenci dizüstü bilgisayarı hangisi?

HP Pavilion 14 vs Apple Macbook Air (M1, 2020): Sizin için en iyi öğrenci dizüstü bilgisayarı hangisi?

bizimen iyi öğrenci dizüstü bilgisayar rehberiÖğrencilerin büyük çoğunluğu için bugün mevcut olan en iyi öğrenci dizüstü bilgisayarınınHP Pavyonu 14. Ancak amfilerde veya kampüs çevresinde muhtemelen göreceğiniz tek logo bu değil: Apple'sMacBook Air (M1, 2020)ve öncülleri her yerdedir. Apple daha pahalıdır, ancak aynı zamanda çok güçlüdür. Fazladan para harcamaya değer mi? Bunu öğrenmek için buradayız.


Bu bilgisayarlara öğrencilerin bakış açısından bakıyoruz, bu nedenle sadece uzaktan öğrenme için değil, yüz yüze öğrenme için de yetenekli olmaları gerekiyor. Ayrıca özel rehberlerimiz var.en iyi dizüstü bilgisayarlargibi daha özel sistemlere yönelik kılavuzların yanı sıra genel olarakoyun dizüstü bilgisayarlarıve2'si 1 arada dizüstü bilgisayarlar.

  • Hepsien iyi tabletlerŞu anda mevcut

HP Pavilion 14 ve Apple Macbook Air (M1, 2020): tasarım ve ekran

HP Pavilion 14 ve Apple MacBook Air (m1, 2020)

(Resim kredisi: HP)

HP'nin son tasarım dilini gerçekten seviyoruz: ahem, diğer bazı markalardan farklı düşünüyorlar ve dizüstü bilgisayarlarının kendi farklı kişilikleri var. HP Pavilion 14, iyi görünen ve hissettiren ince, gümüş beyazı bir alüminyum kasaya sahiptir ve adından da anlaşılacağı gibi 14 inçlik bir ekrana sahiptir. Bu, uzun çalışma seanslarının yanı sıra Netflix'in aşırı yüklenmesi için iyi olan bir full HD 1.920 x 1080 IPS dokunmatik ekrandır. Ses, iki etkileyici B&O ayarlı hoparlör tarafından işlenir.

MacBook Air'in neye benzediğini biliyorsunuz: 2008'de piyasaya sürülmesinden bu yana neredeyse hiç değişmedi. Mevcut sürüm şimdiye kadarkilerin en güzeli, ancak çok geç kalınmış bir yeniden tasarım yaklaşıyor. Air, 13.3 inç 2.560 x 1.600 ekrana sahip. Dokunmatik ekran değil, ancak daha fazla renk için P3 geniş renk gamı ​​ve daha doğal bir görüntüleme deneyimi için TrueTone ile çok iyi. Apple'ın Retina ekranları, netlikleri nedeniyle haklı olarak övülüyor ve bu bir istisna değil.


HP Pavilion 14 ve Apple Macbook Air (M1, 2020): teknik özellikler ve performans

Apple MacBook Air M1 vs HP Pavilion 14 en iyi öğrenci dizüstü bilgisayarı 2021

(Resim kredisi: Elma)

HP çeşitli konfigürasyonlarda mevcuttur ve etrafta dolaşan çok sayıda eski model vardır, bu nedenle hangi özellikleri aldığınızı bildiğinizden emin olun. 14-dv0012na, 8 GB RAM ve 256 GB NVMe SSD ile Intel Core i3-1115G4'e sahiptir. Entegre Intel Iris X grafik kartına, güç dağıtımlı bir USB-C bağlantı noktasına ve DisplayPort 1.4, 1 HDMI 2.0, 802.11ac Wi-Fi ve Bluetooth 5'e sahiptir. Ayrıca bir microSD kart okuyucu da vardır. Windows 10 home'u çalıştırır.


HP'nin performansı, bu fiyata orta sınıf bir dizüstü bilgisayardan beklediğinizin hemen hemen aynısı: Günlük görevleri mükemmel bir şekilde yerine getiriyor ve yalnızca en ağır uygulamalarla gerçekten mücadele ediyor. Video düzenleme veya 3B oluşturma üzerinde çalışıyorsanız, bu zor olabilir, ancak bu sizi Office'te veya bir istatistik paketinde yarı yolda bırakmaz. Pil ömrü, normal kullanımda yaklaşık sekiz saattir.

  • Belki birine ihtiyacın varen iyi Chromebook'lar
  • İşte hepsi australias-best-laptops-bag

MacBook Air (M1, 2020), olağanüstü performans sunmak için CPU, grafik ve belleği birleştiren Apple'ın yeni M1 sistemine sahiptir. Bu, hemen hemen her açıdan bir MacBook Pro kadar hızlıdır, ancak fansız tasarımı, gerçekten sert bastığınızda sıcaklığı düşürmek için işleri kıstığı anlamına gelir. Ancak bu dizüstü bilgisayarı gerçekten zorlamanın gerçekten zor olduğunu göreceksiniz. Bu, video düzenleme, müzik prodüksiyonu ve diğer ağır işlerle mutlu bir şekilde başa çıkan ciddi bir bilgisayardır.


Genişletme, hub olmadan sınırlıdır: biri şarj bağlantı noktası olarak kullanılan iki adet USB-4/Thunderbolt bağlantı noktası vardır. Wi-Fi, 802.11ax, yani Wi-Fi 6'dır ve 6K çözünürlüğe kadar harici bir ekran kullanabilirsiniz. Temel özellik, 8 GB birleşik bellek ve 256 GB SSD sunar.

Pil ömrü şaşırtıcı: 18 saate kadar günlük kullanım.

Muhtemel MacBook alıcıları için bir uyarı: Windows. M1 Mac'ler bunu çalıştırmaz ve bu nedenle herhangi bir Windows uygulamasını yerel olarak çalıştıramazlar: önyükleme kampları yoktur ve Parallels gibi sanallaştırma uygulamaları henüz M serisi Mac'ler için mevcut değildir.

HP Pavilion 14 vs Apple Macbook Air (M1, 2020): fiyat ve karar

MacBook Air M1 2020 vs HP Pavilion 14


(İmaj kredisi: Gelecek)

Burada incelediğimiz teknik özellikteki HP Pavilion 14, 550 £ RRP'ye sahip. MacBook Air (M1, 2020) 999 £. Her iki firma da eğitim indirimleri sunuyor, ancak Apple hala çok daha pahalı. Bununla birlikte, aynı zamanda çok daha güçlü ve daha arzu edilir: Ödeyebileceğinizden, seveceksiniz. Bu, koyun kılığında bir MacBook Pro'dur, bu yüzden çoğu insan için en iyi dizüstü bilgisayar olarak öneriyoruz. HP iyidir, ancak MacBook Air harika.

  • Çocuklar için en iyi tabletler