Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • HP Pro c640 Chromebook incelemesi: iş anlamına gelen parlak bir Chromebook

HP Pro c640 Chromebook incelemesi: iş anlamına gelen parlak bir Chromebook

HP Pro c640 Chromebook çoken iyi Chromebook'larBununla birlikte, yalnızca belirli bir kullanıcı alt kümesine hitap edecek olsa da: Chrome OS'nin çalışması için gereken minimumun çok ötesine geçen özelliklere harcayacak bütçeye sahip olanlar.


HP'nin kendisi bunu kurumsal kullanıcılar için bir Chromebook olarak pazarlıyor ve nedenini anlayabiliyoruz, ancak Chrome OS'yi ve genel olarak bilgisayar bilgisini ciddiye alan bir dizüstü bilgisayar isteyen herkese uygun. Her Chromebook'ta bulamayacağınız parmak izi sensörü gibi ekstra özelliklerle birlikte gelir.

Ayrıntılı HP Pro c640 Chromebook incelememizde, bunun sizin için doğru dizüstü bilgisayar olup olmadığına karar vermenize yardımcı olmak için bilmeniz gereken tüm ayrıntıları size vereceğiz ve ayrıca Google'ın Chrome OS'nin işletim açısından ne kadar ilerlediğini değerlendireceğiz. güvenebileceğiniz bir sistem.

HP Pro c640 Chromebook incelemesi: tasarım ve ekran

Resim 1 / 2

HP Pro C640 Chromebook

(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 1 / 2

HP Pro C640 Chromebook


(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 2 / 2

HP Pro C640 Chromebook

(İmaj kredisi: Gelecek)

Ekrandan başlayarak, HP Pro c640 Chromebook, testlerimiz sırasında etkileyici bir şekilde keskin ve parlak bulduğumuz 14 inç, 1920 x 1080 piksel dokunmatik ekrana sahip. Piyasadaki en iyi ekranlara sahip değil, ancak web'de gezinme, video izleme ve uygulamaları çalıştırma işini yapıyor. 16:9 en boy oranı bizim favorimiz değil, ancak geniş ekran filmler ve TV şovları için iyi çalışıyor.


Bir dokunmatik ekrana sahip olmak, düşündüğünüzden daha kullanışlıdır, özellikle de gerektiğinde Chrome OS üzerinde çalışabilen Android uygulamalarının çalışması söz konusu olduğunda. Ekranın etrafındaki çerçeveler piyasadaki en iyi dizüstü bilgisayarlara kıyasla nispeten büyük olsa da, kesinlikle onlarla yaşayabiliriz - özellikle üstte bir web kamerası yerleştirmek için yer olduğu için, isterseniz fiziksel bir gizlilik kapağı ile birlikte gelir. emin ol kimse seni gözetliyor olamaz.

HP Pro c640 Chromebook'un tasarımının geri kalanına gelince, iş odaklı bir dizüstü bilgisayardan başka bir şeye gerçekten benzemeyen, adil bir stil sunuyor. Chromebook'a hakim olan gri, gümüş ve beyaz güzel görünüyor ve kapaktaki aynalı HP logosu da şık bir dokunuş katıyor. Ekran klavyenin altında geriye doğru bükülemez, ancak düz bir şekilde katlanabilir ve menteşe sağlam ve güvenli hissettirir.


Dizüstü bilgisayar alüminyumla kaplanmıştır ve klavyenin her iki yanında iki hoparlör ızgarası bulunur. Yazmaya gelince, bize oldukça uygun olduğunu düşündüğümüz yumuşak ve dokunsal bir deneyim - biraz daha tıkırtılı bir şey tercih edebilirsiniz, ancak tuşlar iyi aralıklı ve bulması kolay ve biz de yazabiliyorduk. güzel hareketli klip İzleme dörtgeni de kaliteli bir bileşen gibi hissettiriyor, dokunuşa duyarlı, hoş ve büyük.

Buraya geldiğiniz bağlantı noktaları ve bağlantı seçenekleri söz konusu olduğunda Chromebook için başka bir başparmak. Burada iki USB-C bağlantı noktamız (DisplayPort çıkış özelliklerine sahip), iki USB-A bağlantı noktamız, HDMI 1.4 çıkışımız ve 3,5 mm kulaklık ve mikrofon kombinasyon bağlantı noktamız var. Bir microSD kart yuvası okuyucusu eklediğinizde, bir dijital kameradan fotoğraf aktarmak veya harici bir monitör bağlamak isteyip istemediğiniz gerçekten çok iyi durumda.

Seçici olsaydık, dizüstü bilgisayarın kalın ve ağır bir dokunuş olduğunu söylerdik, ancak taşıması hiç sorun değil - sadece bazı rakipleri kadar ince ve hafif değil. Genel olarak, birkaç şık dokunuşa sahip olmanın yanı sıra, bize önemli bir süre dayanacağını düşündüren belirli bir sağlamlıkla birlikte gelen, iyi inşa edilmiş, mükemmel derecede saygın görünümlü bir Chromebook'tur (aslında, aslında MIL'yi geçti) Dayanıklılığı için STD 810H askeri sınıf testi).

HP Pro c640 Chromebook incelemesi: performans ve özellikler

HP Pro C640 Chromebook


(İmaj kredisi: Gelecek)

HP Pro c640 Chromebook'u çeşitli konfigürasyonlarda alabilirsiniz, ancak inceleme modelimiz 10. nesil Intel Core i7-10610U işlemciyle (Intel UHD Graphics, 16 GB RAM ve 128 GB eMMC depolama ile) donatılmış olarak geldi. yukarıda bahsedilen microSD kart yuvasından geçmeniz gerekiyorsa genişletin.Bu, düzinelerce sekme açıkken bile Chrome OS'yi rahatça çalıştırmak için fazlasıyla yeterli.

Gösterinin gerçek yıldızı olan i7 işlemcisi, birden çok tarayıcı penceresini ve birden çok Android uygulamasını yan yana kolaylıkla çalıştırmanıza olanak tanır. HP Pro c640 Chromebook ile çalıştığımız süre boyunca herhangi bir durgunluk veya yavaşlama fark etmedik ve elbette Chrome OS, sistem kaynaklarını kullanma açısından mümkün olduğunca hafif olacak şekilde tasarlandı – ağır yüklerin çoğu yapılıyor bulutta. Testlerimizde daha zorlu web uygulamaları ve Android oyunlarından bazılarını çalıştırırken bile bu dizüstü bilgisayar için sorun olmadığı ortaya çıktı.

Chrome OS'nin daha az güçlü ve daha ucuz bileşenlerle çalıştırılabileceğini söylemek doğru olur, bu da HP Pro c640'ın ekstra maliyetinin herkesin haklı çıkarabileceği bir şey olmadığı anlamına gelir. Ayrıca, daha iyi özelliklere sahip Chromebook'lar da var, bu nedenle, bunun sizin için doğru yükseltme olup olmadığına gelince, bu gerçekten bu dizüstü bilgisayara ne kadar talepte bulunacağınıza bağlı.

Dizüstü bilgisayarın altındaki fanların ara sıra devreye girdiğini duyduk ve uzun bir süre kullanıyorsanız cihazın alt tarafı ısınıyor, ancak genel olarak bu, aslında kucağınızda kullanabileceğiniz bir dizüstü bilgisayar. , gerekir. HP Pro c640 Chromebook ile geçirdiğimiz süre boyunca, ondan yapmasını istediğimiz şeye yetişmek için mücadele ettiğini veya ısı seviyelerini yönetmede sorun yaşadığını hiç hissetmedim.

Chrome OS, zamanla şişmeyen ve ağırlaşmayan masaüstü işletim sistemi olarak gelişmeye devam ediyor. Son eklemeler, kişiselleştirilmiş bir ekran koruyucu seçeneğinin yanı sıra Chrome OS'de bulunan sanal masaüstü özelliğine yönelik performans iyileştirmelerini içerir. Chromebook'larda her zaman olduğu gibi, güncellemeler sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilir ve her zaman bulutta çalıştığınız için tüm çalışmalarınız her zaman yedeklenir.

Bu dizüstü bilgisayarda bulunan Bang & Olufsen stereo hoparlörler, çok iyi bir ses seviyesinde ve üstün netlikte ses çıkışı sağlayabilir - bir itme ile küçük bir odayı melodilerinizle doldurmak için bile kullanabilirsiniz. Pil ömrü de harikaydı, dizüstü bilgisayar düzenli olarak şarjlar arasında 11-12 saat dayanabiliyor, bu nedenle masadan uzakta bir günü kolayca geçirebileceksiniz. Ekran maksimum parlaklıktayken iki saatlik video akışı testimizde pil yüzde 100'den yüzde 89'a düştü (bu nedenle toplamda yaklaşık 18-19 saat video akışı elde edebilmelisiniz).

HP Pro c640 Chromebook incelemesi: fiyat ve karar

HP Pro C640 Chromebook

(Resim kredisi: HP)

Daha önce de söylediğimiz gibi, HP Pro c640 Chromebook, çeşitli özellik yapılandırmalarında mevcuttur ve bu, ödediğiniz fiyatı etkileyecektir. Her noktada elde ettiğiniz paranın göreceli değeri değişecektir, ancak inceleme modelimiz açısından, dizüstü bilgisayarın fiyatını hemen hemen haklı çıkardığını hissettik - yazı yazarken size doğrudan 1000 £ 'dan biraz fazlaya mal olacak. HP, ancak en son fırsatlar ve indirimler için bu sayfadaki widget'ları kontrol edin.

Bu, bırakın Chromebook'u bir dizüstü bilgisayar için çok fazla para ve birçok insanın bunun için neden bu kadar çok para ödemek istemediğini anlayabiliriz. Ancak pil ömrü, yapı kalitesi, yazma deneyimi ve CPU özellikleri, mümkün olan en iyi Chrome OS deneyimini isteyen kişilere hitap edecek. HDMI çıkışı ve daha kolay oturum açma için parmak izi tarayıcı gibi özellikler bu dizüstü bilgisayarlarda özellikle yaygın değildir ve sizin için biraz daha fazla ödemeye değer olabilir.

Negatifler açısından - masrafın yanı sıra - parlaklık, renk üretimi veya çerçevelerinin boyutu söz konusu olduğunda ekran sizi şaşırtmayacak. Bu, şu anda piyasada bulacağınız en hafif veya en ince Chromebook da değil; bu nedenle, üstün görseller ve taşınabilirlik önceliğiniz ise başka bir yere bakmak isteyebilirsiniz.

HP Pro c640 Chromebook'un hedef pazarı açık bir şekilde iş kullanıcılarıdır ve bunun onlara gerçekten çok iyi uyacağını düşünüyoruz. Klavye ve izleme dörtgeni birinci sınıftır, pil uzun ömürlüdür ve diğer cihazları bağlamak için çok sayıda bağlantı noktanız vardır. Araçta Wi-Fi 6 da var, bu da en son kablosuz ağ standartları ve yönlendiriciler söz konusu olduğunda geleceğe hazır olduğunuz anlamına geliyor.

Halihazırda Chromebook ekosistemine yatırım yapmadıysanız ve geçiş yapmayı düşünüyorsanız, hangi masaüstü uygulamalarını düzenli olarak kullandığınızı ve bunların yerini alabilecek herhangi bir web uygulaması (veya Android uygulaması) olup olmadığını düşünün. Bize kalırsa, Chrome OS giderek güçleniyor, ancak kullanışlılığı bir dereceye kadar kullandığınız diğer cihazlara bağlı – örneğin Pixel telefonlar Chromebook'larla çok iyi çalışıyor (kablosuz erişim noktaları otomatik olarak bağlı, örneğin).

İşlemci hızı ve pil ömrü açısından ciddi miktarda işin üstesinden gelebilecek bir Chromebook arayanlarınız, HP Pro c640 Chromebook'a uzun ve ciddi bir görünüm kazandırabilir. Parmak izi tarayıcı ve HDMI bağlantı noktası gibi bonuslar, uzman kullanıcılar için çekiciliği artırıyor, ancak dizüstü bilgisayarın zayıf yönleri de yok değil.

HP Pro c640 Chromebook Intel... BT Mağazası 601,99 £ Amazon İngiltere'yi Görüntüleyin Benzer Amazon'u Görüntüleyin Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Edin En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz