Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • HP Star Wars Özel Sürüm Dizüstü Bilgisayar: Bunda güç çok güçlü

HP Star Wars Özel Sürüm Dizüstü Bilgisayar: Bunda güç çok güçlü

Spaceballs ilk kez Star Wars parodisini devasa ürün satışı için parodisini yaptığından beri, George Lucas'ın şirketi bir şeye Star Wars logosu yapıştırma ve fiyata% 50 ekleme fırsatı kaçırmadı. Yeni Star Wars sahibi Disney, marka arabasına atlamak için daha yavaş davrandı ve bu HP Star Wars bağlantısı, marka sömürüsüne daha dikkatli bir yaklaşım gösteriyor.


Altta yatan dizüstü bilgisayar (bir HP Pavilion 15 veya eşdeğeri) eve yazılacak pek bir şey olmasa da, HP'nin tasarım üzerinde yaptığı iş çok güzel. Serinin klasik ikonları ve dikkatli renk kodlamasıyla modern, sıkıntılı bir gümüş stilini birleştiren bu ürün, klavyenin kırmızı parlaklığına ve dokunmatik yüzeydeki Ölüm Yıldızı hendek parlaklığına kadar gerçekten çok uğursuz bir dizüstü bilgisayar gibi hissediyor. Tamamen görünüşe göre satılıyoruz ve ambalaja gösterilen özen etkileyici - köpüğün içine gömülü kalıplanmış plastik bombardıman uçakları bile var!

Bununla birlikte, özellikle, HP ve Disney, markalaşma için anlamsız ekstra dolarlar eklemedi. Bu hala ucuz bir dizüstü bilgisayar ve temel HP dizüstü bilgisayardan çok daha pahalı değil. ABD, İngiltere ve Avustralya modellerinin hepsi ince bir şekilde farklıdır; ABD, dokunmatik ekranlı bir model dahil olmak üzere birkaç tanesini seçebilir, Birleşik Krallık, orta özellikli bir Nvidia grafik yongasına sahip en düşük özellikli modele sahiptir ve Oz, orta özellikli aralık versiyonu.

Tüm bunlara rağmen bu modelin teknik özellikleri harika değil. Yerleşik bir grafik yongası ve fazladan bir Nvidia olan ultra düşük güçlü Skylake işlemcisine sahip. 6 GB RAM biraz sıkıdır ve yavaş 1 TB sabit disk, evde yazılacak bir şey değildir. Ancak, diğer her kutu işaretlenmiştir - bir dizi makara izlemek istemeniz durumunda USB 2.0 ve 3.0 bağlantı noktaları, HDMI, SD kart okuyucu, HD web kamerası, kablosuz, bluetooth ve hatta eski moda bir optik sürücü - makaraya filmler.


Tasarım

15 inçlik bir dizüstü bilgisayar, yani 15 inç genişliğindedir. Ancak trigonometri mucizesi nedeniyle 15.6 inç ekranı var. Bu bilim-sihirbazları, bu fazladan 06 & rdquo; köşegen içine girmek çağların gizemidir. Bunun ötesinde, muhtemelen esas olarak plastik gövdesine kadar, oldukça hafif ve sağlam bir his makinesidir. Ekranın hafif bir etkisi var, ancak birçok ultrabook ekran kadar dayanıksız bir yer yok.

İçeride, tüm makineye dağılmış Yıldız Savaşları'ndan güzel çıkartmalar ve resimler var. Makinenin omurgasında 'Galaktik İmparatorluk' yazan bir miktar Aurabesh metni, klavye desteğinde dolaşan birkaç acayip Stormtrooper ve ekranda görünen Darth the Vader, üçüncü filmin tadını çıkarıyor diye sana bakıyor, çünkü bacaklar kesilir.

Ekran mükemmel derecede yeterli, çoğu ışıkta iyi görünen mat kaplamalı 1080P ekran. Standart HP Pavilion'un 1366x768 ekranındaki çipi ve yarısı kadar piksel olmadığı için, tümleşik grafik yongasının yalnızca bu ekran çözünürlüğünü çalıştırmak için dahil edildiğinden şüpheleniyoruz. Dahili Bang & Olufsen hoparlörler, orta aralıkta biraz kabarık görünseler de çoğu ses manzarasında iyi performans gösterir.


Özellikleri

Bu makinenin kalbi donanımı değil, Vader'da ne kadar süslü olursa olsun öyle olabilir; yazılımdır. Bu makineyle birlikte, roman alıntılarından ekran koruyuculara, eski bir Star Wars çizgi romanına, yeni ses temalarına (ışın kılıcını seviyoruz) dönen arka planlara, çok sayıda eski fotoğrafa kadar değişen çok sayıda Star Wars hatırası dahildir. filmler. Hiçbiri pahalı görünmüyor ve çoğu başka bir şeyi daha fazla satıyor, ancak bu şeye gerçekten bir hayranlık hissi veriyor. Demek istediğim, geri dönüşüm kutusunu Ölüm Yıldızı ile değiştirdiler - ve boşalttığınızda aptalca bir ses çıkarıyor ve yerine yarı inşa edilmiş Ölüm Yıldızı 2 geliyor!

Verim

Star Wars Special Edition, Harrison kadar yakışıklı görünebilir, ancak Chewie'nin çevikliğine sahiptir. Video, web'de gezinme, kelime işleme, elektronik tablo düzenleme gibi çoğu işlevde yeterince çalışır… Nvidia mobil çipinin eklenmesine rağmen daha yoğun herhangi bir şeyle ilgili sorunları vardır. Oyun oynamak için, düşük ila orta ayarlarda Lord of the Rings: Shadows of Mordor gibi düşük yoğunluklu 3D herhangi bir şeyi çalıştırmayı başarabilir.


Kullanılabilirlik

Bu pili övemeyiz. Orada sonunda 'yeterli' yok; sadece onu övemiyoruz. Bazı nedenlerden ötürü, onu tekrar takmadan önce, karşılaştırmalar çalıştırarak yalnızca maksimum üç saatlik bir ömür elde etmeyi başardık. Normal bir dizüstü bilgisayar için 4-6'lık bir ömrü beklerdik ve kişisel olarak istemeyecek hiçbir şeyi satın almazdık. Bir iş günü sürmez.

Pingtwitter nihai kararı

Sorunlu pil ömrünün ötesinde, bu çok az ekstra para karşılığında temasına hoş bir yaklaşımla sağlam bir dizüstü bilgisayar. Gelecek modellerde biraz daha çeşitlilik görmek istiyoruz; Galaktik İmparatorluğun siyah, gümüş ve kırmızısı yerine Asi tasarımlarına dayanan bir dizüstü bilgisayar gibi uygun bir çelik yapıya sahip üst düzey bir ultrabook çekici olurdu. Şimdilik, bunu markalaşma için isteyen hayranlarla tartışamayız - gerçekten iyi yapılmış - hareket halindeyken çok fazla kullanmayı planlamadığınız sürece.