Close

HP TouchSmart 520 PC incelemesi

TouchSmart Amazon fırsatları

HP'nin TouchSmart 520'si, Beats ses kalitesi ve multimedya işlevselliğinde göze çarpan güzel bir hepsi bir arada dokunmatik ekranlı bilgisayardır.


Zaten inceledikHP TouchSmart 610-1030TRveHP Touchsmart 600-1220.Her ikisi de harika hepsi bir arada multimedya bilgisayarlarıydı ve şimdi HP, Beats sesli TouchSmart 520'yi piyasaya sürdü.

23 inçlik bir dokunmatik ekran etrafında tasarlanan TouchSmart 520, HP'nin ortalama bir ev için hepsi bir arada bilgisayarıdır. Çeşitli dokunmatik odaklı uygulamalar ve Beats ses teknolojisi ile önceden yüklenmiş olarak gelen bu başarılı bir multimedya paketidir.

Hepsi bir arada bilgisayarın çekiciliğini anlamak zor değil. Artık masanızın etrafındaki ayrı bileşenleri, karışık kablolar arasında düzenlemenize gerek yok. Sadece bir büyük ekran, tek bir güç kablosu, iş bitti.

1080p yüksek çözünürlüklü ekran ve Beats ses teknolojisi ile. Dokunmatik ekranlarla ilgili çekincelerimize rağmen etkilemekte başarısız olmayan iyi bir kit parçası.

HP TouchSmart 520: Tasarım

HP, TouchSmart'a kıvrımlı bir tasarım vermiştir, böylece monitör altı inç kalınlığında olmasına rağmen arkadaki kavis sayesinde daha ince görünür. Makinenin tamamı, taban sehpasına kilitlenmiş tek bir gümüş menteşe üzerine inşa edilmiştir. Bu, TouchSmart'a oldukça etkileyici olan 60 derecelik bir görüntüleme açısıyla öne ve arkaya eğilme özgürlüğü verir.

Bağlantı yuvaları ve DVD sürücüsü, monitörün eğriliğine yerleştirilmiştir ve bu nedenle önünde otururken görünmeyecek şekilde gizlenir. HP ve Beats logoları da kendi köşelerinde gizlenmiştir ve bu, TouchSmart'a düzenli, minimalist bir görünüm kazandırır.


HP TouchSmart 520: Özellikler

TouchSmart'ın temel özelliği şaşırtıcı olmayan bir şekilde çoklu hareket dokunmatik ekranıdır. 27 inç genişlikte dokunacak çok şey var ve yanıt net ve pürüzsüz. Ayrıca bir ekran klavyesi kullanma seçeneğiniz de vardır - bu nedenle her zaman klavye ve fareyi tamamen ortadan kaldırma seçeneği vardır.

HP, ekranı hatırlatıcılar ve fotoğraflar için sanal bir duyuru panosuna dönüştürmek için Magic Desktop ve Magic Canvas gibi uygulamalar içerir.

Bunların hepsi teoride harika çalışıyor, ancak kıkırdamalar var. İlk olarak, Windows 7, bir fare üzerinden dokunmatik girişi kullanmak için hala çok karmaşık. İkincisi, TouchSmart'ı bir masanın üstüne koyarsanız, kollarınız yorulacak ve son olarak, bir aile ortamında ekranın hemen hemen leke ve lekelerle kaplanmasını bekleyebilirsiniz.

Beats sesi karakteristik olarak mükemmeldir ve monitörün tabanında çalışan büyük hoparlör sayesinde TouchSmart'ın ses seviyesi ile hiçbir sorunu yoktur.

HP TouchSmart 520: Ekran


23 inç ekran, filmlerin, web sitelerinin ve fotoğrafların olabildiğince net ve ayrıntılı görünmesini sağlamak için 1920 x 1080 tam yüksek çözünürlüklü piksel çözünürlüğüne sahiptir. Ortalama masaüstü monitörü ile karşılaştırıldığında, TouchSmart'ın LED ekranı da gözle görülür şekilde daha parlaktır - bu durumda olmasa da rengi biraz bozabilen bir şey.


HP TouchSmart 520: Performans

TouchSmart 520, Intel'in ikinci nesil Sandy Bridge ailesinden bir Intel Core i5-2390T işlemci etrafında inşa edilmiştir ve çok görevli veya zorlu yazılımları çalıştırmak için bol miktarda güç sunar. İşlemciye 4GB RAM yardımcı olur ve en iyisi TouchSmart 520 bir TB'nin üzerinde sabit disk alanıyla birlikte gelir.

Bir oyun makinesi olmasa da, TouchSmart, işlemcideki grafiksel baskının bir kısmını almaya yardımcı olan bir ATI Radeon HD grafik kartıyla donatılmış olarak gelir. Daha da iyisi, entegre bir TV kartı, TouchSmart'ı favori televizyonunuzu izlemek için kullanabileceğiniz anlamına gelir. Hatta kutuda bir uzaktan kumanda ile birlikte gelir.

HP TouchSmart 520: Karar

Dokunmatik ekranların, özellikle köşede dokunmatik odaklı Windows 8 ile Windows 7 ile gitmenin yolu olduğuna henüz ikna olmadık. Ancak TouchSmart, parlak, son derece ayrıntılı bir ekran ve harika bir ses performansı sayesinde hala başarılıdır.


HP TouchSmart 520 kullanılabilirliği: Şimdi çıktı

HP TouchSmart 520 fiyatı: 899 £