Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • HTC 10 incelemesi: mükemmel bir 5'e yakın ...

HTC 10 incelemesi: mükemmel bir 5'e yakın ...

HTC 10, 247 Amazon müşteri yorumu sunuyor

HTC her zaman iyi akıllı telefonlar yapar, ancak maalesef para kazanmak için yeterince satmıyorlar. Şirketin 2016 için yıldız bir amiral gemisine ihtiyacı var, HTC 10 mu?


HTC 10'un önemli satış noktalarına bir göz atalım - tamamen metal bir yekpare tasarıma, harika bir kameraya, sağlam ses çalmaya ve harika bir yazılıma sahip.

Görünüşe göre HTC kazanan olabilir, değil mi? Öğrenmek için telefonla birkaç hafta geçirdik.

Işıkla oynayan tasarım

HTC 10 muhtemelen satın alabileceğiniz en iyi ikinci Android telefondur ( samsung-galaxy-s7-review-edge-review), tamamen sağlamdır, ışığı yansıtan çekici yivli kenarlara sahiptir ve en önemlisi, tutması inanılmaz derecede rahattır.

Telefonun siyah versiyonuna sahiptik ve en sevdiğimiz renk olduğunu düşünüyoruz. Elleriniz terliyse biraz lekeleniyor, ancak S7 kadar kötü değil.


10, 2016'nın en ince akıllı telefonu, ancak kenarları inceltilmiş, bu yüzden hissetmiyorokötü. Aynı zamanda güzel kavisli sırt kısmı sayesinde avucunuza rahatça oturur.

1440 x 2560 pikseli paketleyen 5,2 inç ekrana sahip, bu da bir lotta 'PPI olan 565'lik bir PPI anlamına geliyor - S7'den sadece ikinci. Neredeyse Hollywood renk seviyelerine sahip bir Super LCD 5 ekran kullanan harika bir ekran. Gerçekten çok güzel bir ekran.


Diğer temel ölçüler 145,9 x 71,9 x 9 mm'dir, HTC, bu daha kullanışlı boyutu elde etmek için öne bakan çift hoparlörü kaldırmıştır.

Cihazın arkasında, arka kasa ile aynı hizada olmayan, ancak hoş bir şekilde dairesel ve küçük bir kamera bulacaksınız.

Ön kısım oldukça basit. Öne bakan bir kamera, hoparlör, yalnızca ekran aktifken yanan üç dokunmaya duyarlı düğme (ev, çoklu görev ve arka) var.

Hap şeklindeki ana düğme, gerçekten duyarlı bulduğum bir parmak izi sensörüne sahip.


HTC 10 resmi olarak suya veya toza dayanıklı değildir, ancak sağlam kasa kesinlikle birkaç darbeye dayanabilirmiş gibi hissediyor.

Bir USB-C şarj bağlantı noktasına, cihazın altında tek bir hoparlöre ve üstte de kulaklık jakına sahip - hoşuma gidiyor.

Hızlı yanıt için tasarlandı

HTC 10, 2016'nın bir güç merkezidir, Qualcomm Snapdragon 820, 4GB RAM ve 32GB veya 64GB Depolama ile birlikte gelir.

Görünüşe göre HTC, 10'u süper duyarlı hale getirmek için Android'in arka ucunu derinlemesine araştırdı. Sihirlerini burada mı çalıştılar? Ben gerçekten emin değilim. Cihazın kullanımı inanılmaz derecede hızlı, ancakEğerdiğer amiral gemisi akıllı telefonlardan daha hızlıdır, fark algılanamaz.

Bilginize, 2016'da herhangi bir üst düzey Android akıllı telefon satın alırsanız, performansıyla ilgili hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

İşletim sistemi içinde gezinmek sorunsuzdur ve uygulamalar neredeyse anında yüklenir.

Bu bizi kullanıcı arayüzüne getiriyor. Her zaman HTC'nin Sense UI hayranı oldum ve bu sürümle onu gerçekten parkın dışına çıkardılar.

Bu, Nexus telefonlardan bile daha iyi, şimdiye kadar gördüğümüz en iyi Android sürümüdür. Görünüş ve kullanılabilirlik açısından Stok Android'e yakındır ve yalnızca gerçekten yararlı olan Sense UI eklemelerini içerir (organize edilebilir bir uygulama çekmecesi, istemediğiniz uygulamaları gizleme vb.).

HTC ayrıca tüm bloatware ve yinelenen uygulamaları kaldırdı, bu nedenle HTC, iki takvim, iki galeri ve iki müzik uygulaması yerine yalnızca en iyilerini dahil etti (ve genellikle Google'ınkidir). HTC ayrıca Google hizmetleriyle daha iyi entegre edilmiştir, bu nedenle kamera uygulaması HTC tarafından yapılırken, tüm görüntüler varsayılan olarak Google'ın Fotoğraf uygulamasında açılır ve otomatik yedeklemeden vb. Yararlanılır.

Ayrıca, ana ekrandaki uygulama ızgarasını ortadan kaldıran ve uygulama simgelerini ve görevlerini etkileşimli çıkartmalarla değiştiren yeni bir Serbest Stil Düzen modu da var. Bu ilginç bir kavram, ancak muhtemelen biraz dikkat çekicidir, bir gün boyunca kullandım ve varsayılan ana ekrana geri döndüm. Ama sahip olmak güzel bir seçenek.

HTC, akıllı telefonu daha hızlı hale getiren, pil ömrünü yüzde 30 artıran ve uygulama yönetimine yardımcı olan Boost + 'ı da içeriyor.

Pil ömründen bahsetmişken, 10, HTC'nin yaklaşık iki gün dayanacağını iddia ettiği 3.000mAh'lik bir hücre içeriyor, ki bu çok etkileyici… eğer doğruysa. Ne yazık ki, efsanevi iki güne asla ulaşmayı başaramadık, ancak HTC 10, incelediğimiz diğer akıllı telefonlardan daha iyi performans gösterdi.

Kablosuz şarj yok, ancak HTC 10'da Quick Charge 3.0 ve ayrıca microSD yuvası var.

Elbette, hiçbir HTC amiral gemisi Boomsound olmadan tamamlanamaz ve HTC 10 da bir istisna değildir. Tasarımı daha şık hale getirmek için HTC, öne bakan hoparlörleri düşürdü ve bunların yerine öne bakan bir tweeter ve arkaya monte edilmiş bir bas hoparlör yerleştirdi. Kulağa hoş geliyor, ancak önceki HTC telefonları kadar etkileyici değil ki bu utanç verici.

Ayrıca, kulaklık jakı için normal bir kulaklık amplifikatöründen iki kat güç ve on kat daha az distorsiyon vaat eden daha güçlü, yüksek çözünürlüklü bir ses amplifikatörü de vardır.

Müzik dinlerken gerçekten ekstra bir etki katıyor, onu seviyoruz, ancak yazılım aracılığıyla ne kadar çok şey yapıldığını merak ediyorum ... Ben gerçekten bir ses uzmanı değilim. Ancak bunun kulaklık üzerinden müzik çalma şeklini seviyorum.

HTC 10 ayrıca 24 bit yüksek çözünürlüklü ses ve yükseltmeyi de destekler. Yani bu, hi-fi meraklıları için ideal bir akıllı telefon olabilir.

Peynir deyin, harika kamera, çok keskin yazılım

Kamera, HTC'nin çabalarına odaklandığı başka bir alandır - geçmişte HTC için bir sorun teşkil ediyordu.

Arkaya bakan kamera 12-Ultrapikseldir (daha büyük pikseller, daha fazla ışığa izin verir, bu nedenle düşük ışık koşullarında daha iyidir). Kamerada OIS ve lazer otofokusu vardır.

Kamera, DxO tarafından kıyaslandı ve ona 88 puan verdi - bu (akıllı telefon masasında) samsung-galaxy-s7-review-edge-reviewve biz o şeyin kamerasını seviyoruz.

Ama işler burada ilginçleşiyor. Çünkü DxO, laboratuvarda bir sensör ve lensi derecelendirir, grafiklerin resimlerini çeker ve sonuçları analiz eder. DxO, kamera ve yazılımın eksiksiz bir paket olarak nasıl performans gösterdiğini görmek için onu bir gece kulübüne veya güneşli bir parka götürmez.

HTC 10'un arka kamerası çok iyi, çok çok iyi, ancak Samsung Galaxy S7 ile pek yukarıda değil. S7 fotoğraf çekerken telepatiktir, kelimenin tam anlamıyla sadece doğrultup çekim yaparsınız ve harika bir görüntü yakalar. HTC ile biraz daha sıkı çalışmanız gerekiyor, bazen görüntüyü aşırı pozlandırıyor ve renkler biraz doygun görünmüyor.

Yine de harika görüntüler çekebiliyor, en iyi ikinci akıllı telefon kamerası ve bu, HTC'nin zaman içinde güncelleyebileceği açıkça bir yazılım sorunu.

Optik görüntü sabitleme ile 5MP görüntüler çeken ve arkaya bakan kamerada aynı f / 1.8 diyafram açıklığına sahip bir 'UltraSelfie' öne bakan kamera da vardır. Bu iyi.

Karar

HTC 10, HTC'nin yıllar içinde piyasaya sürdüğü en eksiksiz pakettir. Birinci sınıf bir tamamen metal tasarıma, üst düzey özelliklere, harika bir kameraya ve şimdiye kadar gördüğümüz en iyi Android sürümüne sahiptir. Söyleyemezseniz, ondan ciddi şekilde etkilendik.

Bu 4,5 yıldız verdik (sitemiz şu anda & frac12; yıldızlara izin vermiyor, bu yüzden sadece hayal etmeniz gerekecek) çünkü neredeyse mükemmel.

Elbette HTC 10'un geliştirebileceği bazı alanlar var. Samsung Galaxy S7 kadar kaygan değil, IP su geçirmezlik derecesi görmek güzel olurdu, kamera mükemmel değil ve iki günlük pil ömrünü SEVİYORUZ.

Android'i seviyor ama Samsung'u sevmiyorsanız, HTC 10 tam size göre bir akıllı telefon.