Close

HTC 8X incelemesi

Resim 1/12
HTC 8X incelemesi
Resim 2/12

HTC 8X incelemesi


HTC 8X incelemesi
Resim 3/12

HTC 8X incelemesi

HTC 8X incelemesi
12'nın resmi 4

HTC 8X incelemesi

HTC 8X incelemesi
12'nın resmi 5

HTC 8X incelemesi

HTC 8X incelemesi
12'nın resmi 6

HTC 8X incelemesi


HTC 8X incelemesi
12'nın resmi 7

HTC 8X incelemesi

HTC 8X incelemesi
Resim 8/12

HTC 8X incelemesi

HTC 8X incelemesi
Resim 9/12

HTC 8X incelemesi


HTC 8X incelemesi
Resim 10/12

HTC 8X incelemesi

HTC 8X incelemesi
12'nın resmi 11

HTC 8X incelemesi

HTC 8X incelemesi
12'nın 12 resmi

HTC 8X incelemesi

HTC 8X incelemesi

İyi görünüyor, ancak HTC 8X 4G'den yoksun olduğu ve hala bazı kullanıcılar için korkutucu olan bir işletim sistemi tarafından desteklendiği için zarar görecek mi?


HTC'nin Windows Phone 8X tam adı, ancak herkes ona HTC 8X diyecek, öyleyse aynısını yapalım. Bu, karşılaşacağınız en yakışıklı, dokunsal ve tutması zevkli telefonlardan biridir. Cam ekran, mat yumuşak dokunuşlu kasa ile parlak siyah bir çerçeveye sahip.

Kasa, morumsu mavi de dahil olmak üzere çeşitli renklerde geldiğinden, oldukça şık görünüyor ve dokunuşa çok davet ediyor. 8X'in İngiltere versiyonu da siyah ve sarı renkte sunulurken, WP8 ana sayfası varsayılan olarak telefonun rengiyle eşleşecek (ancak isterseniz rengi değiştirebilirsiniz).

Ana rekabet,Nokia lumia 920ve 820, 8X'e Windows Phone 8 kardeşi de katılır -HTC 8S.

HTC 8X: Yapı

Bu, HTC'nin metal Legend telefonundan bu yana en iyi yapılmış telefonu. Sağlam ve güçlü hissediyor - burada gıcırdama veya esneme yok. Bunun nedeni kısmen pilin içeride sızdırmaz olması, bu nedenle çıkacak arka panelin olmamasıdır. Avantajı, çıkarılabilir bir pilin gerektirdiği dahili çerçeve olmadığından pilin daha büyük olabilmesidir.

Aynı zamanda telefonun daha ince olabileceği anlamına gelir. Sonuç, şık ve küçüktür - bazı 4,3 inç ekranlı telefonlardan daha az elle gerilme hissi verir.Samsung Galaxy S2ya da canavar boyutundaSamsung Galaxy s34.8 inç ekranıyla.

Polikarbonat çerçevenin cam ekranla birleştiği kenar, telefonu parmaklarınız arasında tatmin edici bir şekilde döndürebileceğiniz bir endişe taşı haline getirmeye yetecek kadar hoş bir şekilde pürüzsüz.

Yapısındaki tek hayal kırıklığı, üst kenarla aynı hizada olan güç düğmesidir ve onu etkinleştirmek için sert bir şekilde basılması gerekir. Ekranda fiziksel ana düğme olmadığı için, kamerayı fiziksel düğmesiyle başlatmadığınız sürece açmanın tek yolu budur.

HTC 8X: Özellikler

Şirket Beats Audio'ya dahil olduğundan beri HTC telefonlar her zaman iyi ses verir.HTC One XveHTC One SveHTC One V. Bu model aynı zamanda yerleşik Beats teknolojisini içerir ve sonikleri güçlendirirken aynı zamanda onları net ve keskin tutacak ekstra bir amplifikatöre sahiptir. Bu ekstra ses desteği, ister müzik dinleyin ister video izleyin, telefonun tamamında çalışır.

Ve geniş açık f / 2.0 diyafram açıklığına sahip iyi bir 8MP kamera var, bu yüzden içeri bol miktarda ışık giriyor. HTC, minimum deklanşör gecikmesiyle hızlı bir şekilde gitmeye hazır kameralarla gurur duyuyor. Ayrıca 2.1MP çözünürlüğü sayesinde tıpkı arkadaki gibi 1080p HD video yapabilen öne bakan bir kamera da var.

Ancak, Android telefonlarında görülen ticari marka HTC özelliklerinden çok azı var. Windows Phone 8, Android'den çok daha düzenli ve HTC Hub, Windows Phone 7'de olduğundan daha az meşgul. HTC'nin telefon yazılımı konusundaki becerisi olağanüstü olduğu için bu utanç verici.

HTC Hub, ekranın genişliğini uzatan bir döşeme olarak burada, ancak markasız ve yalnızca saat ve hava durumu bilgilerini gösteriyor. Ona dokunun ve daha fazla hava durumu ayrıntısına erişebilirsiniz - ancak hisse senetleri ve Haberler ile birlikte şirketin tanıdığı görsellerin hiçbiri gelişmiyor.

Telefon, temassız veri aktarım sistemi olan NFC'ye sahiptir, ancak bunun Windows Phone 8'deki uygulamaları hala oldukça azdır.

HTC 8X: Ekran

4,3 inç ekran, inç başına 342 piksel olan 1,280 x 800 piksel çözünürlüğe sahiptir. Bu kadar iyi görünmesine şaşmamalı: hattaiPhone 5Retina Ekranı (326 ppi) veGoogle Nexus 7tam yedi inç boyutunda ekran.

AMOLED değil ama yine de parlak ve renkli. Windows Phone 8'i oluşturan canlı döşemeler bu ekranda parıldıyor ve bu işletim sistemini davetkar gösteriyor.

Elbette, iOS veya Android'den o kadar farklı ki çoğu kişi bunu benimseyemeyecek kadar büyük bir değişiklik bulabilir, ancak farklı boyutlar sayesinde ekranda aynı anda daha fazla döşemeye sahip olmanın avantajı dengeyi bozmak için yeterli olabilir. Eğer öyleyse, bu telefonun ekranı kesinlikle bunu hak ediyor.

HTC 8X: Performans

Windows Phone için işlemci gereksinimleri, yazılımın yeni sürümüyle çok daha esnek hale gelmesine rağmen, üreticiler mevcut işlemci seçimi ile sınırlıdır. Bu, Nokia Lumia 920'de bulunan aynı çift çekirdekli 1.5GHz çip olan Qualcomm MSM8960 Snapdragon'u kullanıyor.

Uygulamada, bu, her şeyin mutlu bir şekilde ve yavaşlama veya aksaklık olmadan devam etmesi için fazlasıyla yeterlidir. Dokunmatik ekran duyarlı ve pürüzsüzdür ve canlı döşemeler durmadan güncellenir.

Windows Phone gereksinimlerindeki bir başka değişiklik, üreticilerin çıkarılabilir bir bellek yuvası ekleyebileceği anlamına gelir. Ancak burada bir tane yok, bu yüzden 32GB dahili bellekle sınırlısınız.

HTC 8X: Pil

Buradaki pil ömrü kabul edilebilir ancak istisnai değil. İkinci günün yarısında bile, tam gün makul bir kullanım geçirmenizi sağlar, ancak her zaman olduğu gibi içinizin rahat etmesi için gece şarjı öneririz. Yine de öğle yemeğinde ölen akıllı telefonların anıları aniden uzak görünüyor.

HTC 8X: Karar

Bu, çekici mat polikarbonat çerçevesi sayesinde mükemmel dokunma özelliğine sahip olağanüstü yakışıklı bir telefon. Yüksek çözünürlüklü ekran, Windows Phone 8 döşemelerinin parıldadığı anlamına gelir ve hızlı işlemci, telefonun kullanımının hoş olmasını sağlar - ne yapıyor olursanız olun sizi bekletmez.

Telefonda daha fazla HTC özel ürünü görmemek hayal kırıklığı yaratıyor. Windows Phone 8, Android'den daha az özelleştirme kabul eder, ancak üreticilerin işletim sistemlerinde kişiliklerini damgalaması için hala yer vardır - sadece Nokia'ya sorun. Yine de, bu hoş görünümlü bir telefon. Windows Phone 8'in tam bir incelemesi için bizi izlemeye devam edin.

HTC 8X çıkış tarihi: 2 Kasım 2012 (şimdi ön sipariş verilebilir)

HTC 8X fiyatı: 400 £