Close

HTC Desire S Vs HTC Desire incelemesi: uygulamalı

HTC Desire S fırsatları

Eski ve yeni HTC Desire'lar arasındaki farklara hızlı bir bakış

Dün HTC Desire S, 2010 Pingtwitter Gadget Ödülleri'nde Pingtwitter'ün yılın telefonu olan HTC Desire'ın halefi olan Pingtwitter kulelerine indi. Size Desire S'nin tam bir incelemesini mümkün olan en kısa sürede getireceğiz, ancak yükseltmeyi düşünen herkes için, iki telefon arasındaki farklara hızlı bir bakış.

HTC Desire Vs HTC Desire S: İnşa Et

HTC Desire S, 119 mm'de Desire'ın 115 mm'sine göre biraz daha küçük, ancak gerçekten fark ettiğiniz ölçüde değil. En büyük değişiklik, bronz yerine renk, artık kömür siyahı. Ayrıca HTC Desire tek bir metal parçasından yapılmıştır; Desire S'nin lastik kaplı pil bölmesi (açılması gerçekten kolaydır) ve lens kapağı vardır.


Her iki telefon da kaliteli ürünler gibi hissediyor, belki de iPhone 4'ün metal ve cam yapısı kadar sağlam veya kalın değil, ancak kesinlikle en üst düzey telefonlar.

HTC Desire S'de önemli bir değişiklik, kulaklık soketi. 3,5 mm jak son derece üstündür, metal iç kısım tam oturur.


HTC Desire S, Desire üzerindeki sağlam düğmeler yerine dokunmaya duyarlı giriş, menü, geri ve arama düğmelerine sahiptir. Bunlar çok daha temiz görünüyor ve iyi yanıt veriyor, ancak bazıları sağlam kontrolleri tercih edebilir ve Incredible S'den farklı olarak telefonun yönünü değiştirdiğinizde dönmezler.

HTC Desire ve HTC Desire S: İşletim sistemi


Orijinal Desire, Android 2.1'de Froyo'ya (2.2) yönelik bir kablosuz güncelleme ile piyasaya sürüldü. Her iki telefon da HTC Sense kullanıyor, ancak farklılıklar var. Desire'daki bildirim çubuğunu ortaya çıkarmak için aşağı kaydırdığınızda, Desire gibi üstte çalışan uygulama simgelerini görmezsiniz. Ayrıca, ana ekranda Desire S'nin bir özelleştirme simgesi vardır. Arzu hayranlarının endişelenmesine gerek yok, bir güncelleme olacağına dair söylentiler var2.3'e çok yakında.

HTC Desire Vs HTC Desire S: Ekran

HTC, 3.7 inçlik dokunmatik ekranı ve saygın 480 x 800 çözünürlüğü elinde tuttu. HTC Desire S, Incredible S'de görülen Süper LCD Ekranı kullanmasa da, ekran açıkça Desire'dan daha üstün. Maksimum parlaklıkta yan yana, Desire daha canlı beyazlara sahip gibi görünüyor, ancak Desire S çok daha parlak. Desire S, çok daha üstün açı dışı görüşe sahiptir. Renkler de biraz farklı. Aynı You Tube klibini çalarken renkler Desire S'de daha doğal, özellikle cilt tonları orijinal Desire'da çok daha sıcak.

HTC Desire Vs HTC Desire S: Performans


HTC Desire, 1GHz Snapdragon ARMv7 işlemci ve 576Mb RAM ile donatılmıştır. Desire S ile HTC, tek (çift çekirdekli yerine) 1GHz işlemciyi korudu, ancak şimdi yeni daha hızlı Snapdragon MSM8255 işlemcisi, RAM de 768Mb'ye çıktı.

HTC Desire S kullanımda çok daha hızlı. Her iki telefonun önbelleğini temizledik ve Google'dan Pingtwitter.com'u başlattık. Desire'daki Google arama sayfasından ayrılmadan önce bütünüyle Desire S'ye yüklendi. Uygulamalar arasında geçiş yapmak daha hızlıdır: ister tarayıcı uygulamaları arasında geçiş yapın ister uygulamaları başlatın. Sonunda You Tube videoları Desire S'de çok daha hızlı başlıyor.

HTC Desire S'de yapılan en kullanışlı değişikliklerden biri kopyalayıp yapıştırmaktır. Geçmişte ekrana basmanız ve yeşil işaretçileri dışarı sürüklemeniz gerekiyordu, şimdi ekrana bastığınızda kopyayı büyütür ve metni doğru seçmeyi çok daha kolay hale getirir.

HTC Desire Vs HTC Desire S: Karar

HTC Desire S ile sadece kısa bir zaman geçirdik, ancak birkaç önemli avantaj sağladığı, yani hızı ve ekranı olduğu açık. Yan yana, Desire S önemli ölçüde daha hızlı ve ekran biraz daha iyi. Ancak yakın zamanda bir Desire satın almış olan herkes için - en yeni telefona sahip olmanız gerekmedikçe, özellikle de Desire'ın Android 2.3 güncellemesi yakında çıkacaksa, güncelleme yapmak için yeterince büyük bir neden olduğunu düşünmüyoruz. Ancak, önümüzdeki birkaç gün içinde size pil performansı da dahil olmak üzere HTC Desire S'nin tam bir incelemesini sunacağız.

HTC Desire fiyatı: £ 300- £ 340 çevrimiçi

HTC Desire S fiyatı: £ 380- £ 410 çevrimiçi