Close

HTC One M8 incelemesi

HTC One M8, 719 Amazon müşteri yorumu fırsatı Görüntü 1/12

HTC One M8 incelemesi


HTC One M8 incelemesi
Resim 2/12

HTC One M8 incelemesi

HTC One M8 incelemesi
Resim 3/12

HTC One M8 incelemesi

HTC One M8 incelemesi
Resim 4/12

HTC One M8 incelemesi

HTC One M8 incelemesi
12'nın resmi 5

HTC One M8 incelemesi


HTC One M8 incelemesi
12'nın resmi 6

HTC One M8 incelemesi

HTC One M8 incelemesi
12'nın resmi 7

HTC One M8 incelemesi


HTC One M8 incelemesi
Resim 8/12

HTC One M8 incelemesi

HTC One M8 incelemesi
Resim 9/12

HTC One M8 incelemesi


HTC One M8 incelemesi
Resim 10/12

HTC One M8 incelemesi

HTC One M8 incelemesi
12'nın resmi 11

HTC One M8 incelemesi

HTC One M8 incelemesi
12'nın 12 resmi

HTC One M8 incelemesi

HTC One M8 incelemesi

HTC'nin yeni amiral gemisi yeni bir derinlik sensörüne sahip, ancak HTC One için değerli bir yükseltme mi? HTC One M8 incelememizi okuyun


Güncelleme: HTC, amiral gemisi akıllı telefonunun küçültülmüş bir versiyonunu bir kez daha piyasaya sürdüMarka, daha önce HTC One Mini'yi orijinal HTC One'ın daha ucuz bir devamı olarak piyasaya sürdü. Göz atınHTC One Mini 2 uygulamalı inceleme.

Yeni HTC One M8 nihayet indi (çağrıldığı söylenen HTC One 2 veya HTC M8 değil) ve Pingtwitter uzun bir süre telefonu ilk ele geçirenlerden biriydi.

HTC One'ın Pingtwitter Kulelerinde büyük hayranıydık, o kadar ki adını verdikYılın TelefonuveYılın Gadget'ı2013 Pingtwitter Ödüllerinde.

Ama takip muhtemelen o kadar iyi olabilir mi?HTCdaha sağlam bir metal gövde, daha büyük bir ekran ve harika bir his veren ve kaliteyi sızdıran tunç gri versiyonunda süslü bir ince ince doku ile yeni amiral gemisindeki ante'yi önemli ölçüde yükseltti.

En son HTC Sense 6.0 UI ve Android KitKat, derinlik sensörlü geliştirilmiş bir kamera ile birlikte burada (daha fazlası aşağıda).

Beğenilere karşı çıkmakSamsung Galaxy S5,iphone 5sSony Xperia Z2veNokia Lumia 1020, yeni HTC One M8 kesinlikle çok fazla rekabete sahip, ancak masaya ne getiriyor?

HTC One M8: Boyutlandır ve inşa et

HTC One ayrıcaPingtwitter Tasarım ÖdülüGeçen yıl, HTC'nin birkaç ince ayar ile benzer bir form faktörüne takıldığını bildirmekten mutluluk duyduk. Ahizenin arkasındaki metal yapı artık telefonun daha önce plastik olan yanlarına doğru uzanıyor.

Bu sadece onu daha kaliteli hissettirmekle kalmaz, aynı zamanda eskisinden çok daha güçlüdür. Düğmeler de çok daha sağlam. Orijinal HTC One'daki ses rocker biraz çürük tarafındaydı, neyse ki düzeltildi.

Ve kulaklık bağlantı noktası, daha önce ekranın üstündeHTC OneM8'in alt tarafına taşındı, bu da telefonu cebinize koyarken çok daha anlamlı hale geliyor.

İZLEMEK:HTC One M8 kutudan çıkarma videosu:

Profil, önceki modele göre çok biraz daha ince (9,3 mm) ve daha yuvarlatılmış, telefonun elinde biraz daha rahat olduğu anlamına geliyor.

Ayrıca biraz daha uzundur ve yazılım tuşları ekrana taşınarak size çalışmak için çok daha fazla ekran sunar.

Yeni M8, üç farklı renkte mevcuttur - arktik gümüş (orijinal HTC One'ın amiral gemisi rengi), yeni kehribar altın tonu, artı tunç gri - amiral gemisi rengi. İkincisi ayrıca telefonun arka tarafında ince bir ince ince çizgi dokusuna sahiptir.

160g ile teraziyi deviren HTC One M8, her ikisinden de daha ağırdır.SamsungGalaxy S5 ve iPhone 5S, ancak 163g'den biraz daha hafifSonyXperia Z2.

OKUYUN:HTC One M8 ve Samsung Galaxy S5

Hiç kuşkunuz olmasın, M8 güzel bir şeydir. Elde aşırı ağır gelmiyor, ancak tatmin edici bir premium ağırlığa sahip. Gunmetal grey versiyondaki fırçalanmış metal kaplama, yapı kalitesini yansıtır ve orijinal HTC One'ı iyileştiren birkaç küçük ince ayar ile her şey sağlam hissedilir.

HTC One M8: Özellikler

One M8, en son HTC Sense 6.0 UI ile birlikte HTC'nin Blinkfeed'inin geliştirilmiş bir versiyonuna sahiptir [buraya Altıncı His gaglerini ekleyin]. Ana ekranınızın soluna taşındı ve Flipboard, Feedly ve Pocket gibilerine gerçek bir alternatif gibi geliyor.

İstediğiniz içeriği kurmak kolaydır ve daha sonra okumak üzere kaydetmek için bir hikayeye dokunup basılı tutabilirsiniz. Yeni Anında Erişim özelliği, bir dizi telefon sensörünün her zaman alarm halinde olduğu anlamına gelir, böylece telefonu açmak için bir kez kaydırmanız gerekir. Sola kaydırın ve telefon size Blinkfeed'i gösterecektir. Yukarı kaydırın ve son uygulamanızı açacak, telefonu yatay konuma getirecek ve kamerayı açacak ve hızlı bir çift dokunuş size kilit ekranını gösterecektir.

HTC artık Beats adını kullanmıyor, ancak Boomsound hoparlörü, artık daha güçlü bas ve daha net bir orta aralık anlamına gelen daha geniş bir frekansla yükseltilebilecek şekilde yeniden tasarlandı. HTCs şu anda% 25 daha yüksek ses çıkardığını iddia ediyor - Lego Filminden Everything is Awesome'i dinledik ve orijinal HTC One ile karşılaştırdık.

Ses, yeni modelde gözle görülür derecede daha zengin ve daha net ve ayrıca daha yüksek.

OKUYUN:HTC One M8 ve Apple iPhone 5S

Fitbit'nin uygulaması önceden yüklenmiş olarak gelir ve One M8'in sensörlerini bir fitness bandı olmadan bir adımsayar görevi görmek için kullanır. Sadece hesabınıza giriş yapın ve M8 günlük aktivitenizi takip etmenin yanı sıra tükettiğiniz yiyecek ve suya girmenize ve kendinize ağırlık hedefleri belirlemenize izin verir.

Beklediğiniz gibi, telefon aynı zamanda NFC ve LTE (4G) bağlantısını da destekliyor.

HTC One M8: Ekran

One M8'deki 5 inçlik ekran, orijinal HTC One'daki 4.7 inçlik ekrandan biraz daha büyük. Ekran 1920x1080 Full HD çözünürlüktedir ve piksel yoğunluğu 441 ppi'dir.

İZLEMEK:HTC One M8, Samsung Galaxy S5 ve iPhone 5s videosu

Bu nasıl eşleşiyor? 5 inç ekranlar, en son nesil akıllı telefonlar için hemen hemen normdur. M8s ppi, Xperia Z2 (424ppi), Galaxy S5 (432ppi) ve bir zamanlar sadece 326 ppi hızında çalışan Retina ekranıyla iPhone 5S'den daha iyidir. SadeceNexus 5daha iyi bir ekrana sahiptir.Google445 ppi piksel yoğunluğuna sahip güzel bir ekrana sahip muhteşem Android cep telefonu.

Ancak M8'in ekranı, önceki modeldeki net ve canlı ekran kadar iyi görünüyor. Görüntüleme açıları da harika ve bu ekstra 0,3 inç ekran alanı büyük bir fark yaratıyor.

HTC One M8: Kamera

HTC, megapiksel gösterisinin içine çekilmeyi hala reddediyor ve bunun yerine HTC One'da sahip olduğu aynı 4-ultrapiksel kameraya bağlı kalıyor. Kamera şimdiye kadar harika fotoğraf ve video sonuçları veriyor. Partide yeni olan, kameranın arkasındaki derinlik sensörüdür ve çekimden sonra fotoğraflarınıza benzer şekilde yeniden odaklamanızı sağlar.Lytroışık alanı kamerası.

Görüntüyü yeniden odaklamak ve resmin geri kalanını bulanıklaştırmak için ekrana dokunmanız yeterlidir - sonuçlardan ve onları elde etmenin ne kadar kolay olduğundan çok etkilendik. Ayrıca iPhone 5s'e benzer şekilde Dimension Plus adında bir Paralaks modu var, burada telefonu eğebilir ve görüntünün açısını biraz da etkili bir şekilde eğebilirsiniz.

Resmi eğme derecesi oldukça küçük olduğundan, bunun için gerçekten harika bir kullanım göremiyoruz, ancak pub'da gösteriş yapmak için düzgün bir numara.

HTC'nin Zoe modu geri döndü, çektiğiniz videolardan ve fotoğraflardan film kliplerini otomatik olarak birleştiriyor ve HTC, arkadaşlarınızla ortak klipler oluşturabilmeniz için diğer Android telefonlar için bir Zoe uygulaması da sunacak.

İZLEMEK:HTC One M8 kamera tanıtım videosu

Kamera ayrıca artık özel bir Selfie modu (temelde sadece 5MP öne bakan kamera için bir kısayol) içeriyor ve ayrıca hem arka hem de ön kameralardan aynı anda çekim yapabilen bir çift yakalama modeli var.

Ya da kamerayı açıp en az sorunla önden arkaya geçmek için sağa kaydırabilirsiniz. ISO ve pozlama gibi tam manuel kontrollere de sahip olacaksınız, ancak isterseniz her zaman otomatik moda sadık kalabilirsiniz. Ve elbette, kiraz çiçeğinden kar ve çiçek yapraklarına kadar resimlerinize eklenebilecek kapsamlı bir Instagram tarzı filtreler ve efektler yelpazesi var.

HTC One M8: Performans

One M8, yeniQualcomm2,3 GHz saat hızına sahip Snapdragon 801 quadcore işlemci. Ana ekranda ve menülerde gezinmenin hoş ve hızlı olduğunu gördük ve gözle görülür bir gecikme görmedik.

Açıkçası, ona attığınız hemen hemen her şeyi halleder. Fotoğraf ve video çekerken görüntü işleme muhteşemdir ve Android mağazasında her şeyi en az sorunla çalıştırır.

OKUYUN:HTC One M8 ve HTC One

Ayrıca, yoğun bir şey çalıştırırken orijinal HTC One kadar ısınmıyor gibi görünüyor, ancak telefonu daha fazla test ettikçe bu değişebilir. 2 GB RAM ile birlikte standart 16 GB dahili bellek vardır, ancak mikro SD kart yuvası sayesinde 128 GB'a kadar genişletebilirsiniz.

HTC One M8: Pil

Yeni el cihazında 2600mAh pil var - orijinal One'ın 2300mAh piline kıyasla hafif bir artış. Şimdiye kadar test etmeye çok iyi dayanıyor. Bir gün boyunca 4G ve Wi-Fi video akışı yaptık, Battleheart ve New Star Soccer oynadık ve Blinkfeed, Pocket, Whatsapp, Facebook ve diğer uygulamaları kullandık.

Sonunda, hala% 10'un biraz üzerinde pilimiz vardı. Kulağa çok fazla benzemeyebilir, ancak bir iPhone 5S'yi tüketen kullanım türüdür. One M8 ayrıca, tek bir düğmeye basarak titreşimi, ekran parlaklığını ve gerekli olmayan CPU kullanımını kapatarak telefonunuzun en iyi pil tasarrufu ayarlarını optimize eden Extreme Power Saving Mode ile birlikte gelir.

HTC One M8: Dot View vakası

HTC, eski tip nokta matrisli bir ekran görünümü veren yepyeni bir kauçuk kasa ile geldi. Kapakta, telefona karşılık gelen ve ekranı açan mıknatıslar bulunur, böylece kapaktaki küçük deliklerden parlayarak retro efekti yaratır.

Kapağa iki kez dokunduğunuzda ekranı çalıştırmanıza gerek kalmadan bazı temel bilgileri, saati, hava durumunu ve pil durumunu alırsınız. Bu çok güzel. Yine de biraz can sıkıcı.

Çok duyarlı olmadığı için kapağa oldukça sert bir şekilde iki kez dokunmanız gerekiyor. Kılıfın açık olması, telefonu tek elle de kullanmayı neredeyse imkansız kılıyor. Kasa otomatik olarak kapanıyor ve böylece yapmaya çalıştığınız şeyin önüne geçiyor ve kapağı kapatırsanız tam oturmuyor ve telefonu elinizde oldukça dengesiz hale getiriyor.

Kapakla elde ettiğiniz nokta matris görünümü harika olduğu için bu kadar basit bir şeyin fark edilmemiş gibi görünmesi utanç verici. Ancak sorunlar bundan ağır basıyor, onu çok uzun süre kullanacağınızı düşünmüyoruz.

Kasa bir dizi renkte satışa sunulacak ve bazı parlak kıvılcımların onunla birlikte gidebilecek bir tür 8 bitlik oyun (paramız Pong'da) ortaya çıkmasının çok uzun sürmeyeceğini düşünüyoruz.

HTC One M8: Karar

Eski HTC One şimdilik (muhtemelen daha düşük bir fiyatla) satılmaya devam edecek, ancak sonunda aşamalı olarak kaldırılacak. Ancak, HTC One M8'in 2013'te zaten Yılın Telefonumuza göre harika bir gelişme olduğuna şüphe yok.

M8'in HTC'nin zor ikinci telefonu olma potansiyeli vardı, ancak HTC, HTC One'da yapılabilecek küçük iyileştirmeleri belirleyerek ve bunları uygulayarak harika bir iş çıkardı.

Kulaklık jakını hareket ettirmek, yapı kalitesini iyileştirmek gibi küçük değişiklikler memnuniyetle karşılanır ve ekrandaki büyük iyileştirmelerin, güç ve fotoğraf özelliklerinin yanında güzelce oturur.

Kısacası, HTC One M8, ileri teknoloji bir akıllı telefondan isteyebileceğiniz her şeyi yapıyor ve bunu inanılmaz derecede iyi yapıyor.

HTC One M8 çıkış tarihi: Şimdi çıktı

HTC One M8 fiyatı: £ 530