Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • HTC One M8 ve Apple iPhone 5s: Hangi telefonu satın almalısınız?

HTC One M8 ve Apple iPhone 5s: Hangi telefonu satın almalısınız?

Apple iPhone 5S, akıllı telefonun görevlisi olabilir, ancak HTC'nin yeni HTC One M8'i - geçen yılın telefon devi güncellemesini - tanıtmasıyla, hangisi sizin için doğru?


HTC One M8'in gerçekte ne kadar iyi olduğunu tam olarak görmek için, onu ana rakiplerinden biri olan iPhone 5S ile başa baş koyduk.

Ayrıca,HTC One M8 incelemesi.

HTC One M8 veSamsung Galaxy S5veHTC One M8 ve HTC Onekafa kafaya

HTC One M8 ve Apple iPhone 5s: Boyut ve Yapı

HTC One M8, kendinden önceki selefi gibi, güzel bir şekilde tasarlanmış bir cihazdır.Alüminyum yekpare yapısı, hassas kenarları ve işlenmiş kaplamasıyla, endüstriyel tasarım söz konusu olduğunda muhtemelen Apple ve iPhone 5S ile eşleşebilecek tek cihazdır. .


HTC'nin yeni duyurduğu M8, sadece birkaç iyi seçilmiş değişiklikle One'ın tasarımına oldukça yakın. Alüminyum tasarım şimdi eskisinden çok daha fazla işlendi, elde daha iyi bir his veriyor ve her zamankinden biraz daha kavisli. Şimdi bir mikro SD kart için bir yuva var, iPhone'da olmayan bir şey ve kulaklık girişi alt tarafa getirildi.

Bu cihazların her ikisi de elde gerçekten birinci sınıf hissediyor ve bu, yapımda kullanılan yüksek kaliteli malzemelere hiç şüphesiz. One M8'in kavisli arkası sayesinde avucunuza hoş bir şekilde yerleşir, ancak 5 inçlik ekran nedeniyle iPhone'a sahip 4 inçlik ekrandan çok daha büyüktür.


Boyut açısından iPhone daha ince, daha hafif ve daha küçük, 123,8 mm x 58,6 mm x 7,6 mm ve 112g boyutlarında geliyor, ancak M8 kesinlikle porker değil, 160 g ve 9,3 mm kalınlığında geliyor. Ağırlıklar biraz farklı görünse de, her ikisini de elinizde tutmak, ikisi arasındaki farkı gerçekten ayırt etmek zor.

HTC One M8 vs Apple iPhone 5s: Ekran

Hem iPhone 5'ler hem de HTC One M8, ekrana gelince farklı özellikler sunuyor ve HTC, en yeni ürününü Full-HD 1080p, 5 inç ekranla donatmayı seçiyor.


Genel olarak Android telefonlar, iPhone'un daha cep dostu 4 inç boyutuna yapışmasıyla her zaman daha büyük ekran boyutlarında kaldı.

En iyi Android uygulamalarımıza göz atın 2014

HTC One M8 vs Apple iPhone 5s: İşlemci

Her iki amiral gemisi cihazı da en son yonga setleri ve dahili donanımlarla ciddi bir güç paketliyor.

HTC, One M8'i Qualcomm'un en yeni Snapdragon işlemcisi olan ve 2,3 GHz hızında çalışan ve 2 GB RAM ile eşleştirilen 801 ile donattı. Apple'ın iPhone 5S'i, Cupertino'nun en yeni A7 çipine ve 1 GB RAM'e sahiptir.

RAM'de 1GB'lık bir fark olsa da, iPhone 5S'nin her zaman çok az gecikmeyle hızlı bir performans sergilediğini gördük. İlginç bir şekilde iPhone 64 bit mimariye sahipken, HTC One M8, diğer tüm Android cihazlar gibi hala 32 bitte. Bu, günlük sorunlara neden olmasa da, 64 bit işlemciler Android cihazlar arasında yaygın hale geldiğinde gelecekteki destek hakkında bazı sorular ortaya çıkarır.


HTC One M8 ve Apple iPhone 5s: Kamera

2013 HTC One modelinin Ultrapiksel kamerası, aynı dört ultra piksel sensörle hala burada, ancak şimdi ana kameranın üzerine yerleştirilmiş ikinci bir mercekle birleştirildi.

Bu akıllı ekstra sensör, görüntüyü çektikten sonra yeniden odaklayabilme yeteneği de dahil olmak üzere çekimlerinize derinlik eklemenizi sağlar. Ayrıca, fotoğraflarınıza daha fazla derinlik sağlayan bir paralaks efekti ekleyebilirsiniz. Apple, iOS7'deki ana ekran için benzer bir şey yaptı.

HTC, M8'i, öne bakan 5 megapiksel kameradan yararlanan özel bir selfie modu gibi, bir dizi şık kamera yazılımı ayarlarıyla donattı.

Apple'ın 8 megapiksellik bir sensör içeren iPhone 5s, karanlık ortamlarda gerçekçi cilt tonları için True Tone flaş, Safir kristal lens kapağı, ƒ / 2.2 diyafram açıklığı ve aydınlatmalı bir arka taraf gibi kamera çantasında saklı bazı püf noktalarına sahiptir. sensörü. Biraz yaratıcı olmaktan hoşlanıyorsanız, ağır çekim video da çekebilir.

İPhone 5s'deki kameranın bazı harika fotoğraflar çektiğini zaten biliyoruz ve HTC One M8 ile ilk elimizden geldiğimizde, görüntüleme bölümünde de göz ardı edilmedi.

HTC One M8 elimizden gelenin en iyisini yapabilir mi?Android telefon 2014 listesi?

HTC One M8 vs Apple iPhone 5s: Özellikler ve İşletim Sistemi

Çok sayıda özellik ve yazılım eklemesine sahip olan Samsung Galaxy S5'in aksine, hem HTC One M8 hem de iPhone 5S, işleri çok daha basit tutmaya çalışıyor.

Her ikisi de çok farklı olduğu için iki cihazı yazılım açısından karşılaştırmak zor. İPhone, iOS7'yi çalıştırırken, HTC'nin One M8'i, Sense 6.0 kaplamalı Android 4.4 Kit Kat tarafından desteklenmektedir. Bu kullanıcı arayüzü, geçen yılki ile hemen hemen aynı kalıyor, ancak bazı küçük değişiklikler yapılmış, Blinkfeed çok daha özelleştirilebilir hale geliyor ve arayüze bir dizi hareket getiriliyor.

Beats Audio artık ortalıkta değil, ancak fantastik BoomSound öne bakan hoparlörler memnuniyetle güçlü ses sağlıyor ve yeni dahili dijital sinyal işleme çipi sayesinde artık daha geniş bir ses frekansı elde edeceksiniz.

İPhone'un M7 çipi, özel bir fitness takipçisine benzer şekilde hareketlerinizi takip etmenize izin verirken, HTC One M8, Fitbit uygulamasının ek bir aksesuar olmadan çalışan özel bir sürümüyle önceden yüklenmiş olarak gelir.

HTC One M8 ve Apple iPhone 5s: Pil

HTC One M8, bir günlük veri ve konuşma için iyi olması gereken 2600mAH pil ile birlikte geliyor - bugünlerde bir telefon için oldukça normal. Ortalama olarak bu, bir iPhone 5'lerden ne kadar enerji alabileceğimizle ilgilidir. M8'i daha kapsamlı bir şekilde ilerletmemiz gerekecek, ancak yine de şarj etmek için büyük olasılıkla her gece fişe takmanız gerekecek.

HTC One M8 ve Apple iPhone 5s: Bağlantı

2014 için beklediğiniz gibi, bu amiral gemisi cihazların ikisi de süper hızlı 4G verileri, Bluetooth 4.0 ve WiFi için LTE işleviyle donatılmıştır.

HTC One M8 beşinci nesil WiFi 802.11ac'yi desteklerken, iPhone hala biraz eski 802.11a / b / g / n bantlarını kullanıyor. Dolayısıyla, teorik olarak uyumlu bir yönlendiriciye bağlandığınızda daha hızlı hızlar elde edeceksiniz.