Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • HTC One M8 vs Samsung Galaxy S5: En iyisi hangisi?

HTC One M8 vs Samsung Galaxy S5: En iyisi hangisi?

HTC, Pingtwitter'ün 2013 Yılının Telefonu HTC One M8'in takipçisini açıkladı, ancak yeni Samsung Galaxy S5'i devirebilir mi? Yeni bir çift kamera, daha akıcı bir tasarım ve bazı güçlendirilmiş teknik özellikleri bir araya getiren HTC One M8 bir sonraki yükseltmeniz olabilir.


HTC One M8'in gerçekte ne kadar iyi olduğunu tam olarak görmek için, ana rakibi ve Android 4.4 Kit Kat-toting devi Samsung Galaxy S5 ile başa baş koyduk.

Ayrıca,HTC One M8 incelemesi.

Göz atınHTC One M8 ve Apple iPhoneveHTC One M8 ve HTC Onekafa kafaya

HTC One M8 vs Samsung Galaxy S5: Boyut ve Yapı

HTC One gerçek bir bakıştı, bunu defalarca söyledik ve buna katılmayan çok az kişi var. Alüminyum kaplı yekpare yapısı, hassas kenarları ve işlenmiş kaplamasıyla, endüstriyel tasarım söz konusu olduğunda muhtemelen Apple ve iPhone 5S ile eşleşebilecek tek cihazdır.


Bu nedenle, HTC One M8'in görünüşe gelince tekrar galip gelmesi ve Samsung Galaxy S5'in çukurlu 80'lerin suni derisini metal ve cam karışımının arkasında bırakması şaşırtıcı değil.

HTC One'ın tasarımına aşina iseniz, önceki modelin tasarım planlarına oldukça yakın yapıştığı için M8 ile kendinizi evinizde hissedeceksiniz. Alüminyum yekpare tasarım şimdi eskisinden daha fazla işlenmiş, elde daha iyi bir his veriyor ve her zamankinden biraz daha kavisli.

Cihazları yan yana koyun ve S5'teki parlak plastik, sahte malzemeler ve sinir bozucu şarj kapağı, HTC One M8'in fırçalanmış metaline kadar ölçülemiyor.


Boyut açısından S5, 8.1 mm ve 145 gr'da daha ince ve daha hafiftir, ancak M8 kesinlikle porker değildir, 160 gr ve 9.3 mm inceliğindedir.

Tahmin edebileceğiniz gibi, HTC One M8 5 inç ve S5 5.1 inç ekrana sahipken, neredeyse hiç kompakt değiller ve oldukça büyük bir cep alanı kaplıyorlar.

HTC One M8 elimizden gelenin en iyisini yapabilir mi?Android telefon 2014 listesi?

HTC One M8 vs Samsung Galaxy S5: Ekran

Ekranda ve S5 ile neredeyse aynı boyutta ve M8'i 5,1 inç boyutunda bir inçlik nokta ile dar bir şekilde yeniyorlar, ancak HTC'nin teklifi, S5'in 432'sini 441 ile yenmeye geldiğinde buna sahip.

Gerçekte, bu farklılıklar minimum düzeydedir ve her ikisi de tam HD 1080p görüntüleri retinanıza ışınlarken, görsel bir muameleye tabi tutulacaksınız.


Hangisinin daha iyi bir görüntü sağladığını kesin olarak söyleyebilmemiz için önce her iki cihazı da Pingtwitter HQ'da tam bir test için almamız gerekecek.

HTC One M8 vs Samsung Galaxy S5: İşlemci

Samsung, 2GB RAM (şaşırtıcı bir şekilde hem Galaxy Note 3 hem de Sony Xperia Z2'deki 3GB'den daha az) ve dört çekirdekli bir Krait 2.5GHz çipi de dahil olmak üzere en yeni amiral gemisini güçlendirmek için birçok teknolojiyi tekrar sıkıştırdı, ancak daha iyi mi? HTC bize ne verdi?

Aslında, HTC One M8 de 2GB RAM ve 2.3GHz'de saat hızına sahip Qualcomm Snapdragon 801 işlemcinin en iyisi ile hemen hemen aynı.

Ekranlar hakkında da söylediğimiz gibi, her iki telefon da ciddi bir güç paketliyor ve ancak bu noktada kullanmanın bir zevk olacağını varsayabiliriz ancak 64 bit işlemciye sahip Apple iPhone 5s'in aksine hem Samsung Galaxy S5 ve HTC One M8 32 bittir. Bu, günlük sorunlara neden olmasa da, 64 bit işlemciler Android cihazlar arasında yaygın hale geldiğinde gelecekteki destek hakkında bazı sorular ortaya çıkarır.

2014'ün en iyi Android uygulamalarına göz atın

HTC One M8 vs Samsung Galaxy S5: Kamera

Kamera, insanların S5 hakkında umutlarının olduğu yerdi ve yerine getirmeyi başaramadı. Güney Koreli şirketin, hedefe kilitlenmesi yalnızca 0,3 saniye sürdüğü için piyasadaki herhangi bir akıllı telefon arasında en hızlı otomatik odaklamayı sunduğunu iddia ettiği arka tarafında 16 megapiksel bir sensörle indi.

S5 ayrıca, daha gerçekçi görünen cilt tonları ve pahalı DSLR'lerde yakalananlara benzer şekilde sığ bir his derinliği efektiyle enstantane fotoğraflar elde etmenizi sağlayan yeni bir HDR moduna sahiptir.

Samsung Galaxy S5 megapiksel savaşlarında galip gelirken, HTC One M8 bunun yerine yenilikçi yeni özelliklerle devam ediyor.

2013 modelindeki Ultrapiksel kamera, aynı dört ultra piksel sensörle hala burada, ancak şimdi bir derinlik sensörü olarak işlev gören ana fotoğraf makinesinin üzerine yerleştirilmiş ikinci bir mercekle birleştirildi.

Gizemli ikinci kamerayı birçok sızdırılmış görüntüde gördük, ancak şimdi nihayet şimdi neden dahil edildiğini gördük.

Öncelikle, çekimlerinizi çektikten sonra yeniden odaklamanıza izin verir (Lytro kamera, Nokia'nın WP8 ve S5 uygulaması gibi), böylece düzenleme sırasında arka plan ile ön plan arasında ayrım yapabilirsiniz. İkinci olarak, artık fotoğraflarınıza daha fazla derinlik sağlayan bir paralaks efekti ekleyebilirsiniz. Apple, iOS7'deki ana ekran için benzer bir şey yaptı.

Videoya gelince ve M8 düşük ışıkta iyi başa çıksa da, S5, UHD'yi çekebilme özelliğiyle onu geride bırakıyor.

Öne bakan kameralar, Samsung'un M8'in beşine kıyasla sadece 2 megapiksel sunmasıyla farklı bir dünya. Bulanık özçekim günleri nihayet sona erebilir mi?

HTC One M8 vs Samsung Galaxy S5: Özellikler ve İşletim Sistemi

Şimdi, işin ilginçleştiği yer burası. Bu yüksek kaliteli, yüksek özellikli ve yüksek fiyatlı cihazların her ikisi de, telefonları diğerlerinden ayıran bazı gerçekten ilginç özelliklere sahip.

Her ikisi de Android'in en son biçimini kullanıyor - 4.4 Kit Kat, ancak her birinin ek özelliklere sahip kendi özel görünümü var. HTC One M8, şimdi daha özelleştirilebilir bir Blinkfeed haberleri ve sosyal medya toplayıcı içeren geçen yılki sürümün bir güncellemesi olan Sense 6.0 ile birlikte geliyor.

Simgeler canlandırıldı ve ekrandaki düğmeler eskinin kapasitif versiyonlarının yerini aldı.

Beats Audio artık ortalıkta değil, ancak fantastik BoomSound öne bakan hoparlörler memnuniyetle güçlü ses sağlıyor ve yeni dahili dijital sinyal işleme çipi sayesinde artık daha geniş bir ses frekansı elde edeceksiniz.

En sevdiğimiz özellik aslında telefonda değil; bunun yerine retro çekicilik demetleri ekleyen ek bir aksesuardır. Dot Matrix flip case, önemli bilgilere 8 bit stilde bakmanıza olanak tanır. Vakalar yine havalı olabilir.

S5'in aksine, HTC One M8'de parmak izi tarayıcısı veya herhangi bir su yalıtımı yok. Samsung'un cihazı IP67 sertifikalıdır, bu nedenle sınırlı bir süre için 1 metreye kadar (veya bir fincan çayınız) kadar toz geçirmez ve su geçirmezdir.

Samsung'un yeni süper telefonunda en yüksek faturalandırmayı kazanmak, toplu olarak S-Health 3.0 olarak etiketlenen bir dizi sağlık özelliğidir. Bu paketteki araçlar arasında bir adımsayar, kişisel fitness takipçisi ve diyetinizi takip etmenin yeni bir yolu var, ancak en yenilikçi açıkça yerleşik kalp atış hızı monitörü gibi görünüyor. Arkadaki kamera sensörünün hemen altına yerleştirilen bu, baş parmağınızı ona dokundurmanızı ve kalp atış hızınızdan anında haberdar olmanızı sağlar. Zekice.

2014'ün en iyi Android uygulamalarına göz atın

HTC One M8 vs Samsung Galaxy S5: Pil

HTC's One M8, Samsung'un S5 içinde paketlediği 2800mAH çıkarılabilir ve değiştirilebilir versiyondan biraz daha düşük olan sabit bir 2600mAH pil ile donatılmıştır. Her ikisi de bir günlük veri, konuşma ve mesaj için iyi olmalı - bugünlerde bir telefon için oldukça normal.

Her iki cihazı da daha ayrıntılı bir şekilde belirlememiz gerekecek, ancak yine de her gece fişe takmanız gerekeceğini hayal edebiliyoruz.

Yine de S5'teki şık bir ek, cihazınızı suyu daha da fazla tüketmek için 90'ların siyah beyaz cihazına dönüştüren ultra düşük güç modudur.

HTC One M8 vs Samsung Galaxy S5: Bağlantı

2014'ten beklediğiniz gibi, bu amiral gemisi cihazların ikisi de süper hızlı 4G verileri ve Bluetooth 4.0 için LTE işleviyle donatılmıştır. Her ikisi de hızlı evde gezinme için beşinci nesil WiFi 802.11ac'yi destekler (Uyumlu bir yönlendiriciniz varsa).

HTC One M8 vs Samsung Galaxy S5: Genel

İster S5'teki yenilikçi sağlık özellikleri, ister HTC One M8'deki kamera teknolojisi ve retro flip-case olsun, bu iki telefon devinin her ikisi de çok şey yapıyor.

Göz atınHTC One M8 ve Apple iPhoneveHTC One M8 ve HTC Onekafa kafaya