Close

HTC One M9 incelemesi

HTC One M9 fırsatları

HTC One M9, 'kırılmadıysa, düzeltmeyin' mantrasını bünyesinde barındıran bir telefon. Geçen yılki tümüyle fethedilen One M8'in en iyi parçalarını alan HTC, açıkça insanların tekrar aynı şeyi istediğini düşünüyor… sadece daha iyi.


Son derece güçlü, sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 810'da sektörün yeni yonga setini paketlemek, 3 GB RAM'de kaymak, yanlış anlaşılan Ultrapixel kamerayı atmak ve hatta pilin boyutunu yükseltmek için çok iyi bir yol verildi. En azından kağıt üzerinde bu, dünyaya yeniden hükmetme gücüne sahip bir telefon.

Bununla birlikte, bu dış görünüşün altına girmeden önce bile, tadını çıkarmak için bir dakikanızı ayıralım. İki tonlu altın ve gümüş bant kulağa kadınsı geliyor, ancak aslında beklediğinizden daha lüks bir saate benziyor.

Rakamlarınız arasında kaydırdığınızda gerçekten elde tutmaya değer bir şey gibi hissediyor, bu da her modelin sayısız saat süren inşaatın ardından bir 'zanaatkar' tarafından elle tamamlandığı düşünüldüğünde mantıklı.

  • Daha fazla oku: HTC One M8 ve HTC One M9

Ağırlık, bir iPhone 6'dan yaklaşık% 25 daha ağır olmasına rağmen rahattır ve avuç içine çok iyi oturur. HTC, bunun One M7 ve M8'in hoş bir birleşimi olduğunu düşünüyor ve tasarım dilinin her ikisinden de telefonun içine sızdığını görebilirsiniz.


Bununla birlikte, HTC'nin tasarım konusunda çok başarılı olduğu ve başka bir şey olmadığı görülüyor. Kameranın 20,7 MP'ye yükseltilmesi harika bir fikir gibi geliyor ve yakalama becerisini geliştirdi, ancak çıktı söz konusu olduğunda belirgin bir şekilde yolun ortası.

BoomSound hoparlörler de bir revizyondan geçirildi, şimdi akşam yemeğinde biber doğrarken size sanal bir surround ses deneyimi sunmak için bir tekne dolusu Dolby smarts ile dolduruldu.


Yine de, çıktının yanlışlıkla birinin kapıda olduğunu düşünmenize neden olmaktan ziyade sadece diyaloğun netliğini artırmasıyla o kadar da dikkat çekici değil.

Kulaklıklardan gelen çıktı son yıllara göre daha net, HTC'yi kulaklarınıza müzik pompalamada pazar lideri olarak tutuyor.


Tasarruf zamanı

HTC, lüks saat fikrini kesinlikle bizim istediğimizden biraz daha ileri götürdü ve lansmanda iPhone 6 seviyelerini geçen fiyat yükseldi. Yaratıma giden fazladan zanaat göz önüne alındığında nedenini görebilirsiniz, ancak para için Samsung'un paketlediği QHD ekran gibi yeni nesil bir şey görmek istiyoruz.

HTC uzun bir süredir bir konuda ustaydı: üzerinde çalıştığı işletim sisteminden en iyi şekilde yararlanmak. Windows Mobile ile başladı (ve bu canavarı kullanılabilir yapan biri varsa, bir çikolata madalyasını hak ediyordu) ve Android ile devam etti, Lollipop'un en iyi parçalarını alarak ve onları gerçekten akıllı bir deneyim sunmak için kullandı.

Bu yüzden, çıplak Android, sessiz modu açıklanamaz bir şekilde unutmuşken, HTC onu geri getirdi. Bildirimler bölmesi kültürlüdür ve kullanımı kolaydır, birkaç çift dokunuşla dikkatinizi çeken herhangi bir uygulamaya yönlendirilirsiniz.

HTC'nin birkaç yıldır kullandığı arayüz, her yinelemede daha rafine ve kültürlenmeye devam ediyor ve dış taraftaki birinci sınıf kaplamaya güzel bir şekilde uyuyor.


Çoğunlukla bu yıl derli toplu olmaktan başka bir şey olmasa da, parmağınızın altında güzelce hareket ediyor ve One M9'un gerçekten telefonunuz olduğunu hissettirecek birkaç akıllı numara ile birlikte geliyor.

Temanın yasallığı

Tema oluşturucu, birinci sınıf mobil 'eğlence' reklamı için yüzyılın başında aitmiş gibi görünüyor, ancak gerçekte oldukça havalı.

Bir resim çekin ve One M9 size bir dizi alakalı tema seçeneği sunmak için desenleri ve paletleri çekerek kullanılan baskın renkleri hesaplayabilir.

Resminiz arka planda da telefonun tamamında kullanılır, böylece gurning kedinizi günde yaklaşık 412 kez görürsünüz.

Kamera, HTC'nin en büyük yükseltmeyi taktığı yerdir ve 4MP Ultrapixel sensöründen vazgeçerek, telefonu halkı daha az pikselin iyi bir şey olduğuna ikna edemediği için, güneş battığında nihayet iyi bir fotoğraf çekebileceğiniz gerçeğine rağmen. aşağı.

20,7 MP'de, çok ileri gitti; resimler keskin ve temiz görünürken, çok daha karanlıktır ve daha dar bir görüş alanına sahiptir - yani, her fotoğrafta daha az resim elde edersiniz.

HTC, fotoğraflarınız üzerinde tam manuel kontrole sahip olmanıza izin veren birkaç markadan biridir, bu nedenle, beyaz dengesi veya pozlamadan rahatsızsanız, mükemmel resminizi elde etmek için birkaç basit ince ayar yapmanız gerekir.

Kamera hayranları, One M9'un RAW olarak bile çekim yapabildiğini duymaktan memnun olacaklar, bu nedenle düzenlemede gerçekten net bir çalışma elde etmek için bu fotoğrafları PC'ye çekebileceksiniz (One M9'un yüksek fiyatı engellendiyse kullanışlıdır) uygun bir DSLR almaktan kurtulursunuz).

Telefon 4K'da çekim yapabilir ve normal ağır çekim filmleri de kaydedebilir - ancak bunlar sonradan düşünülmüş gibi görünüyor ve karışıma gerçekten büyük bir miktar eklemiyor.

Hala bir şirketin telefonlarda neden Ultra HD kayda ihtiyacımız olduğunu açıklamasını bekliyoruz, ancak görünen o ki HTC gibilerinin karşı koyamayacağı bir şey.

HTC ile her zaman biraz ilgilendiğimiz bir şey pil ömrüdür - şirket güç paketlerini büyütmeye devam ediyor, ancak telefonlarını her zaman gün boyu kullanamıyordu.

One M8 ile nihayet bu trendi tersine çevirdi ve bir şarja ihtiyaç duymadan önceki ikinci 24 saate iyice girdi - bu yüzden One M9'un pil ömründe görünüşte geriye gittiğini bulduğumuzda, biraz kafamız karıştı.

Bu korkunç bir deneyim değil ve genellikle akşamları ön kapıdan içeri girene kadar seni sürdürecektir (ve eğer ekranı uzun bir süredir kullanıyorsanız veya birkaç dakika yüksek güçlü bir oyun oynayarak geçirdiyseniz.

Bununla birlikte, piyasadaki en gelişmiş işlemcilerden birine, neredeyse iPhone 6 Plus kadar büyük bir bataryaya ve birkaç on yıldır bu akıllı telefon oyununda olan bir şirkete sahip olduğu düşünüldüğünde, daha iyisini bekledik.

Rakipler: Samsung Galaxy S6

Biraz zaman aldı, ancak Samsung nihayet güzel ince metal ve cam füzyonu ile çarpıcı bir telefon yarattı.

Gözlerinizi bir saniyeliğine yapıdan ayırın ve ışık hızındaki 16 MP kamera ve son derece keskin ve canlı 5,1 inç QHD Super AMOLED ekranla güzelliğinin sadece cilt derinliğinden daha fazlası olduğunu fark edeceksiniz.

Snapdragon'dan 64-bit okta-çekirdek gücüne sahip süper hızlı kendi markalı bir Exynos işlemci lehine, pakete ayak uydurmak için fazlasıyla yeterli güce sahip.

Pil daha iyi olabilirdi, ancak yine de bir gün dayanacak ve hem hızlı hem de kablosuz şarjdan yararlanacak.

Kararımız mı?Samsung, parlak bir akıllı telefon yapmak için alevlerden phoenix benzeri bir hale geldi, ancak 580 £ 'dan her biri HTC'nin en sonuncusu kadar pahalı.

HTC One M8

HTC One M9 daha yeni olabilir, ancak M8, elde tutması HTC One M9'dan daha az keskin olan güzel, iyi yapılmış bir metal kabuğu ile parlaklığının çoğunu kaybetmedi.

Aslında, HTC One M8, tek bir şarjla bir günlük kullanım ömrüne kolayca erişilebildiği ve ekran daha iyi olmasa da, M8'in aynı ambalajda olmasıyla daha da kötü değil. Parlak ve net görseller için 5,0 inç 1080p Süper LCD3 ekran.

Dört çekirdekli Snapdragon 801 işlemcisi kaçınılmaz olarak biraz eski görünmeye başlıyor, ancak yine de atabileceğiniz neredeyse her göreve kalmış ve HTC, UltraPixels'ten geri çekilirken, buradaki ana snapper üzerindeki kullanımları yıldırım hızında deklanşör hızlarıyla sonuçlanıyor . Tüm bunlar ve sadece 380 £ 'dan daha ucuz.

Kararımız mı?Bir yaş büyük, çok daha ucuz - bu, seçici HTC hayranı için çok gerçek bir seçim.

iphone 6

Android'e aşık değil misiniz? O zaman iPhone 6 bariz bir alternatif. Apple, telefonlarının tasarımıyla tanınıyor ve iPhone 6, dokunması kolay, hafif ve metalik bir yapıya sahip, şimdiye kadarki en iyisi.

Apple, akıllı telefon kameraları söz konusu olduğunda da en iyilerden biridir ve iPhone 6'daki 8MP snapper, sektör lideri fotoğraflar sunarken, iPhone 6'nın güçlü A8 yongası, cihazın herhangi bir uygulama veya oyunda kolayca hareket etmesini sağlar.

Pil ömrü, önceki modellere göre artırıldı ve sonunda bir gün dayanmasına izin verdi ve 720p ekran daha keskin olabilirken, Apple standartlarına göre 4,7 inç büyüklüğünde. Ayrıca renk üretimi muhteşem.

Kararımız mı? İPhone 6, baştan sona bir amiral gemisi. Bu, 519 £ fiyatına kadar uzanıyor, ancak bir sokaktaki en iyi iPhone ve hatta zorlu Android hayranları bile dolaşıp düşünmeye başladı.

Karar

HTC One M9, tasarım mirasını, DNA'yı ve geçen yılki telefonun diğer tüm iyi parçalarını alan ve bunları yeniden yapan bir telefon.

Rekabetin geri kalanına yine birinci sınıf bir akıllı telefonun nasıl yapılacağı gösterildi ve pil ve hız ile ilgili bazı kırışıklıkları giderebilirse, bu başka bir harika telefon - ancak rekabet hızla kapanıyor.

HTC geçen yılki modeli çok fazla yenisini eklemeden cilaladı - çok iyi bir telefon, ama mükemmel değil.