Close

HTC One Max incelemesi

HTC One Max, Amazon UK ile anlaştı Görüntü 1/9

HTC One max


HTC One Max incelemesi
Resim 2/9

HTC One max

HTC One Max incelemesi
Resim 3/9

HTC One max

HTC One Max incelemesi
Resim 4/9

HTC One max ve HTC One

HTC One Max incelemesi
Resim 5/9

HTC One max ve iPhone 5


HTC One Max incelemesi
Resim 6/9

HTC One max

HTC One Max incelemesi
Resim 7/9

HTC One max


HTC One Max incelemesi
Resim 8/9

HTC One max

HTC One Max incelemesi
Resim 9/9

HTC One max


HTC One Max incelemesi

HTC One max, halihazırda Galaxy Note 3 ve Xperia Z Ultra'yı içeren ve giderek artan süper boyutlu akıllı telefon yelpazesinin en yenisidir.

HTC One max, HTC'nin süper boyutlu ekranlara sahip akıllı telefonları piyasaya sürmeye yönelik sürekli artan eğilime cevabıdır.Samsung Galaxy Note 3veSony Xperia Z Ultra.

Amiral gemisi akıllı telefonlar olarakLG G2veSony Xperia Z1ekran boyutları her yerde artıyor gibi görünüyor, bu da büyük özellikli telefonların görüntü departmanında bir darbe almasıyla sonuçlandı.

Orijinalden önce iseSamsung Galaxy Note5.3 inçlik bir ekrana sahip olan Samsung Galaxy Note 3, şimdi oldukça büyük bir 5,7 inç Full HD ekrana sahipken, Sony Xperia Z Ultra onu 6,4 inçlik bir Full HD ekrana daha da taşıyor.


Bu telefonlar için kesinlikle artan bir talep olduğu açık olsa da, eklenen boyut bazı ek zorluklarla birlikte geliyor, pratiklik artık bir sorun haline geliyor - Samsung'un orijinal Galaxy Note'a bir kalem vererek hemen uğraştığı bir şey - pil ömrü ve taşınabilirlik de önemli hale geliyor bu cihazların unsurları.

HTC, elbette, geniş ekranlı telefonları piyasaya sürmeye yabancı değil.HTC One XMuhtemelen bu eğilimi ilk başlatanlardan biri olan ve daha sonra soruyu soran HTC, öğrendiklerini alıp One Max'e çevirdi mi?

HTC One Max: Boyutlandır ve inşa et

One Max, yalnızca HTC'nin en büyük akıllı telefonu değil, aynı zamanda piyasadaki en büyük akıllı telefonlardan biridir; 5,9 inç Full-HD ekranıyla çok fazla gayrimenkul var, bu da çok fazla hacim potansiyeli olduğu anlamına geliyor.

Alüminyum yapıHTC Onebeyaz plastik sınırlama sırasında taşınır.HTC One MiniAyrıca, çıkarılabilir bir arka kısım da mevcut, ancak ne yazık ki bu, pil çıkarılamaz olduğu için yalnızca SIM karta ve Micro SD yuvasına erişim sağlamak içindir.

HTC One ve One Mini, rekabette güven verici hacimleri için artı puan kazanırken, maalesef büyük telefon arenasına pek iyi taşınamıyor, 217g ile bu, karşılaştığımız en ağır telefonlardan biri.

10,29 mm'de aynı zamanda en ince olana yakın hiçbir yerde değil, yalnızca 0,02 mm daha incedir.Nokia Lumia 1020ve 6.5 mm'de çalışan Xperia Z Ultra'nın yanına yerleştirildiğinde kesinlikle tuğla gibi görünüyor.

HTC hakkında söylenecek bir şey varsa da, yapı kalitesinin tüm ürün yelpazesinde mükemmel kalması, boyutsal eksikliklere rağmen One Max fantastik olarak iyi bir şekilde bir araya getirilmiş olması, bu son teknoloji ürünü bir parçadır. ve tasarımı da bunu yansıtıyor.

HTC One Max: Özellikler

One Max'i elinize aldığınızda fark edeceğiniz ilk şeylerden biri, akıllı telefonun arkasında bulunan gizemli gri kutudur, bu gri kutu bir parmak izi tarayıcısıdır, yalnızca bir başka akıllı telefonla paylaştığı bir özelliktir.iphone 5s.

Tarayıcı yerleşimi, LG'nin LG G2'nin arkasındaki düğmeleri koymasına neden olan düşünce mantığının aynısını takip ediyor - parmaklar doğal olarak telefonun arkasında duruyor, öyleyse neden özellikleri oraya yerleştirmesin.

One Max, üç parmak izine kadar tanıyacaktır, bunlar daha sonra telefonun kilidini açmak veya bir dizi önemli uygulamayı başlatmak için atanabilir.

Uygulamada, kurulumun iPhone'dakinden çok daha kolay olmasına rağmen, sürecin biraz durgun olduğunu gördük - yalnızca dört kez kaydırmanız gerekir - bu, hata için çok az yer olduğu anlamına gelir, bu nedenle tamamını kaydırmanız gerekir. aksi takdirde okuyucu üzerindeki parmak izi onu tanımaz.

Bu, aceleniz olduğunda sinir bozucu hale gelir ve tek elle açmaya çalışıyorsanız düpedüz çileden çıkar. HTC'ye kesinlikle akıllı telefonlara yönelmesi gereken bir teknolojiyi uyguladığı için övgüde bulunurken, bu ilk gezinin yüzde 100 işe yarayıp yaramadığından pek emin değiliz.

One Max, yüzeyde önceki sürümle aynı görünen HTC'nin yeni Sense 5.5 kullanıcı arayüzü ile birlikte gelir, ancak getirdiği şey BlinkFeed'e daha fazla özelleştirme ekleyen ve Instagram ve Google+ ile entegre olmanıza izin veren çok ihtiyaç duyulan bir güncellemedir.

One max'ın geniş ekranı sayesinde yeni BlinkFeed harika görünüyor ve HTC One ve HTC One mini'de uygulanmasını görmek için sabırsızlanıyoruz.

HTC One Max: Ekran

One max, 5,9 inç Full-HD ekrana sahiptir ve HTC bize panel hakkında daha fazla bilgi vermezken, sonuçlar oldukça etkileyici.

Parlak ve kristal berraklığında, HTC'nin şimdiye kadarki en iyi ekranlarından biridir, renkler parlak ve canlıdır, beyazlar ise mükemmel şekilde öne çıkar. Kaydedilen fotoğraflar muhtemelen daha büyük ekranla geliştirilir ve videolar, çift BoomSound hoparlörlerin yardımıyla ekrandan dışarı atlar.

HTC One Max: Kamera

HTC One ve HTC One Mini'ye katılan One Max, HTC'nin UltraPixel 4MP sensörüne sahip. Düşük sayıyı düşünenler için, HTC'nin çok daha büyük bir sensörde daha düşük pikseller kullanması sonucu, düşük ışık performansını iyileştirmiş ve daha iyi renk üretimi elde etmiş olmanızdır.

Önceki iki akıllı telefonun mükemmel performansının, harika görüntüler üreten One Max ile devam ettiğini söylemekten mutluluk duyuyoruz. Düşük ışık performansı biraz grenli olabilir ancak yakın çekimler harika görünür.

HTC One Max: Performans

One Max, Snapdragon 600 1.7GHz Dört çekirdekli işlemci ve 2GB RAM ile birlikte gelir, ancak bu sayılar Galaxy Note 3 veya Xperia Z Ultra ile karşılaştırıldığında düşük görünebilir, aslında farkı fark etmeyeceksiniz.

Çalışırken son derece pürüzsüz olan One Max, sorunsuz çalışan yüksek performanslı uygulamalar ve oyunlarla bir amiral gemisi telefonunun hissetmesini beklediğiniz kadar hızlı hissediyor.

Depolamalarını sevenler için, One Max, mikro SD yuvası üzerinden 64GB'a kadar ekleme yapabilen 16GB veya 32GB'lık bir varyantta gelir, bu yeterli değilse, ayrıca 50GB'lık ek bir Google Drive depolama alanı da alacaksınız.

HTC One Max: Pil

1,150 mAh ekleyen ve bir gün ve bir akşam geçirmeniz için toplamda fazlasıyla yeterli güç sağlayan bir Power Flip Case satın alma seçeneğine sahip büyük bir gömülü 3.300mAh pil var.

Tek başına, One Max'in bugün karşılaştığınız diğer amiral gemisi akıllı telefon serileriyle tamamen aynı olduğunu bulmuş olsak da, bu, meyve suyu tükenmeden tam bir günlük kullanım elde edebilmeniz gerektiği anlamına gelir, ancak ekran parlaklığını artırın ve pil ömründe keskin bir düşüş fark etmeye başlayacaksınız.

HTC One Max: Karar

HTC'nin maksimum ile üzerine inşa edeceği güçlü bir temeli var, hem One hem de One Mini mükemmel akıllı telefonlardır ve OnePingtwitter'ün Yılın TelefonuPingtwitter Gadget Ödülleri 2013'te.

Ancak burada sahip olduğumuz sorun, HTC'nin güvenli bir şekilde oynamış olması, neredeyse tüm özellikleri HTC One'dan 5,9 inçlik bir akıllı telefona aktarması ve çekici gelebilecek kağıt üzerindeyken gerçeğe pek iyi dönüşmemesi.

Toplu olarak kardeşleri için işe yaramış olabilir, ancak bu durumda Max çok hantal hissediyor, buna bazı uygulamaların (Twitter, Instagram ve Facebook) ekrana ve daha büyük ekrana bağlamsal olarak daha fazla bilgi sığdırmak yerine sadece daha büyük göründüğü gerçeğini ekleyin. az kullanılmış hissediyor.

Parmak izi tarayıcısı, alkışladığımız bir şey ve bu teknolojinin gelecekte daha fazla akıllı telefona doğru ilerlediğini kesinlikle görebiliriz ve bu, cihazda bulacağınız ultra ince işlem olmasa daiphone 5skesinlikle bir başlangıç.

Neyse ki, Max hakkında sevilecek hatırı sayılır bir miktar var, yeni başlayanlar için o büyük 5,9 inç ekran, gerçekten HTC'nin şimdiye kadarki en iyi paneli, çoğunlukla parlaklığı ve aynı zamanda genel performansı nedeniyle.

BlinkFeed de büyük ölçüde iyileştirildi ve bu kadar büyük bir ekranda parlıyor, hem One hem de One mini'de uygulanmasını sabırsızlıkla bekliyoruz.

Sorun, bunu One mini mi yoksa One mini mi seçeceğiniz değil, Galaxy Note 3 veya Xperia Z Ultra'nın beğenilerine dayanabilir mi ve gerçekte net bir neden göremiyoruz. bunlardan birini satın almak için.

One max kötü bir telefon değil, aslında One Max'in tüm özellikleri etkileyici ve inanılmaz derecede iyi performans gösteriyorlar, ancak sonuçta önemli olan bunları paketlemenizin yolu ve bu örnekte Max sadece değil '' t pratik.

Note 3, S-Pen ile ek işlevsellik sunarken, Xperia Z Ultra ince profiline ve su yalıtımına sahipken, maalesef neden bunlardan biri yerine One max'ı seçtiğinizi anlayamıyoruz.

HTC One Max çıkış tarihi: Ekim 2013

HTC One Max fiyatı: TBC, 600 sterlin bekleniyor