Close

HTC One Mini 2 incelemesi

HTC One Mini 2 fiyatı 81 Amazon müşteri yorumu Image 1/11

HTC One Mini 2

HTC One Mini 2 incelemesi
Resim 2/11

HTC One Mini 2

HTC One Mini 2 incelemesi
Resim 3/11

HTC One Mini 2

HTC One Mini 2 incelemesi
Resim 4/11

HTC One Mini 2


HTC One Mini 2 incelemesi
Resim 5/11

HTC One Mini 2

HTC One Mini 2 incelemesi
Resim 6/11

HTC One Mini 2


HTC One Mini 2 incelemesi
Resim 7/11

HTC One Mini 2

HTC One Mini 2 incelemesi
Resim 8/11

HTC One Mini 2


HTC One Mini 2 incelemesi
Resim 9/11

HTC One Mini 2

HTC One Mini 2 incelemesi
Resim 10/11

HTC One Mini 2

HTC One Mini 2 incelemesi
Resim 11/11

HTC One Mini 2

HTC One Mini 2 incelemesi

Bu ayrıştırılmış telefon, HTC One M8'in daha küçük bir versiyonuna benziyor ve bir tane gibi davranıyor, ancak tamamen farklı bir telefon. HTC One Mini 2 incelememizde daha fazlasını okuyun


HTC One Mini 2, daha küçük bir sürüm DEĞİLDİRHTC One M8ama aslında sorun değil.

AksineSony Xperia Z1 CompactHTC, daha küçük telefonlarının amiral gemisi telefonlarının gerçekleştirdiği aynı hedeflere, ancak birkaç farklı yoldan ulaşmaya devam edeceğine karar verdi.

Diğer rakipler arasındaiphone 5cve bir dereceye kadar daha ucuzMotorola Moto EveMoto G.

HTCOne Mini 2 beklediğiniz minyatür güç merkezi değil; bunun yerine, pil ömrü ekran kadar odak noktasıyla daha zayıf. Bu kötü bir şey mi? Tabii ki hayır ve işte nedeni.

HTC One Mini 2: Boyutlandır ve inşa et

HTC One Mini 2'ye bir göz atın ve HTC'nin iyi bir şeyin peşinde olduğu açıkça görülüyor - çarpıcı bir telefon ve her parçası HTC One M8 kadar güzel görünüyor.

Fırçalanmış metalin siyah plastik vurgularla birleşimi birinci sınıf bir his verirken, sonuncusuna göre ağırlıkta hafif bir artış aslında elde daha fazla ekilmiş hissetmesine yardımcı olur.

Telefon da daha kalındır, ancak 10.6 mm kalınlığına rağmen kavisli arka kısım, bunun çoğunu ortadan kaldırmaya yardımcı olur, ayrıca donanım ve pil için daha fazla alan sağlar.

Tasarımla ilgili herhangi bir şikayetimiz olsaydı, uzunluğu olurdu. Halihazırda 4,5 inçlik bir ekrana sahip olan telefonda, alt kısımdaki çerçevenin eklenmesi bazen ekranı biraz tuhaf hale getirebilir, bu da daha küçük elleriniz varsa kesinlikle vurgulanacak bir sorun olacaktır.

HTC One Mini 2: Özellikler

HTC One Mini 2, M8 ile aynı yazılımı kullanıyor, yaniAndroid KitKat4.4.2 ve HTC'nin yeni Sense 6 Kullanıcı Arayüzü.

Sense 6 ile ilgili dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta, kesinlikle tasarımda bir devrim olmadığı, zaten var olanın daha rafine bir evrimi olduğudur.

Bu kötü bir şey değil - Sense, piyasadaki en iyi Android kullanıcı arayüzlerinden biridir, basit, akıcı ve son derece çeviktir. Bununla birlikte, HTC'nin yeni serisi için işleri biraz olsun salladığını görmek güzel olurdu.

Eski kullanıcı arayüzündeki iyileştirmeler yararlı olsa da, BlinkFeed'i tamamen kaldırma yeteneği, vazgeçmeyi tercih edenler için gerçekten kullanışlıdır.
Bu, özel ana ekranlar ayarlama yeteneği ile birleştiğinde, Sense 6'nın çok daha özelleştirilebilir olduğu anlamına gelir.

HTC'nin kendi entegrasyon özelliklerinde sorunların ortaya çıktığı yerde, Facebook, Twitter ve sahip olduğunuz diğer sosyal ağlara bağlanmak, kişilerinize ve resimlerinize bağlanmak istiyor.

Bu, sosyal olarak bağlantılı bir telefonu sevenler için ama istemeyenler için harika olurdu.Facebook7/24 telefonu ilk kullanmaya başladığınızda erişimi reddetmek zorunda kalmak biraz can sıkıcı olabilir.

İlgisiz bir kayda göre, One Mini 2'deki BoomSound hoparlörlerinden bahsetmeye değer. Her biri kendi dijital işlemcisine sahip olan hoparlörler bir kez daha bir akıllı telefonda görünen en iyilerden biri.

HTC One Mini 2: Ekran

Son 12 ayda bir Full-HD ekranın modern bir akıllı telefonun hepsi ve sonu olmadığı oldukça netleşti. Ekran teknolojisindeki gelişmeler, 720p ve üzeri ekranların herhangi bir Full-HD panel kadar iyi görünebileceği anlamına gelir.

Bu nedenle Mini 2, 4,5 inç 720p ekranla birlikte gelir ve mükemmeldir. Piksel yoğunluğu mükemmeldir, bu da Mini 2'nin metin okumak veya film izlemek için mükemmel olduğu anlamına gelir.

Bakış açıları da etkileyiciydi, ancak doğrudan güneş ışığında izlemenin birkaç soruna yol açtığını gördük, ciddi bir şey değil ama kayda değer.

HTC One Mini 2: Kamera

Mini 2, iki nedenden dolayı ilginç olan 13 MP kamera ile birlikte gelir. Birincisi, HTC One M8'de bulacağınız Duo kamera olmadığı ve ikincisi, eski modelde bulacağınız Ultrapixel kamera olmadığıdır.HTC One Mini.

Neden? Eh, HTC'deki arkadaşlara sorduk ve henüz yanıt vermediler, ancak her ikisinin de cevabının maliyet olduğunu varsayabiliriz.

Bununla birlikte, bu hiçbir şekilde kötü bir sensör değil, aslında gerçekten oldukça iyi. Odak inanılmaz derecede hızlıdır ve lens, bulanıklık veya kusur olmadan çok çeşitli mesafeleri idare edebilir.

Kullanıcı arabirimi de bir zaferdir, özellikle 5MP ön kamera kullanılırken kullanışlıdır. Üzgünüz, bir 'Selfie modu' var. Neyse ki, ismine rağmen, çok sayılarla çekime geri sayacağı için gerçekten kullanışlı bir özellik - gruplarla manzara çekimleri yapmak için mükemmel.

HTC One Mini 2: Pil

HTC, HTC One Mini 2'deki pili orijinalinde 1800mAh'den 2100mAh'ye yükseltti.

Bu sadece daha büyük ekran nedeniyle değil, aynı zamanda işlemciden gelen artan güç nedeniyle de mantıklı. Bu akıllıca bir hareket ve sadece uygulanmasında telafi edici değil.

Bunun yerine HTC biraz tamirat yaptı ve size kalan şey oldukça sağlam bir tüm gün pil ömrüne sahip bir telefon.

Buna işe giderken müzik, sosyal medyayı düzenli olarak kontrol etme, e-postalar ve ayrıca YouTube'da birkaç video izleme dahildir. Eve vardığımızda batarya yüzde 15-20 arasındaydı, bu da akşam 7.30 civarında fişten çekilmiş olduğu düşünüldüğünde fazlasıyla yeterli.

HTC One Mini 2: Performans

Bu, HTC One M8'in sadece küçültülmüş bir versiyonu olmadığı netleştiği başka bir alandır. Neyse ki, Samsung'un `` Mini '' akıllı telefonlarına uyguladığı özelliklerde düşüşe yakın bir yerde değil.Samsung Galaxy Mini 4.

Bunun yerine HTC, 1GB RAM ile birlikte 1.2Ghz Snapdragon 400 dört çekirdekli işlemciyi tercih etti.

Şimdi, kulağa pek hoş gelmeyen yüzeyde ve gerçekte öyle değil, ancak HTC bir şekilde tüm donanımı, herhangi bir amiral gemisi telefon kadar hızlı hissettirecek şekilde birlikte çalıştırmayı başardı.

Güçteki bu azalmanın ek avantajı, One Mini 2'nin rakipleri kadar pil açmamasıdır. Bir dezavantajı varsa, HTC'nin çoklu görevinin biraz hile olduğu.

Uygulamayı tamamen çalışır durumda tutmak yerine, durağan duruma getiriyor gibi görünüyor, bu nedenle uygulamaları değiştirirken, telefonun uygulamayı yeniden başlattığı kısa bir gecikme göreceksiniz. Görsel olarak bir web sayfasına yüklenen bir resim gibi görünür.

HTC One Mini 2: Karar

HTC One Mini 2, halihazırda piyasadaki en iyi küçük boyutlu telefonlardan biri olan sağlam bir gelişmedir.

Yapı kalitesi harika ve aslında Sony Xperia Z1 Compact'tan daha iyi hissettiriyor ve daha iyi görünüyor, bir microSD kart yuvasının eklenmesi son derece hoş.

Bu, gücü daha küçük bir pakete nasıl sığdırabileceğiniz konusunda bir devrim değil, bunun yerine daha yalın bir yaratım, küçük şeyleri iyi yapmaya odaklanırken günün sonuna kadar.

Yenilikçi yeni özelliklerin ve hilelerin peşindeyseniz, One Mini 2 size göre değil, bu hayatınızı tamamen değiştirmeyi düşünmeyen bir telefon, sadece önemli ölçüde kolaylaştırın.

HTC One Mini 2 çıkış tarihi: Haziran 2014

HTC One Mini 2 fiyatı: TBC, muhtemelen yaklaşık 380 £ SIM ücretsiz