Close

HTC One X incelemesi

HTC One X fırsatları Amazon UK Image 1/9

HTC One X


HTC One X
Resim 2/9

HTC One X

HTC One X
Resim 3/9

HTC One X

HTC One X
Resim 4/9

HTC One X

HTC One X
Resim 5/9

HTC One X


HTC One X
Resim 6/9

HTC One X

HTC One X
Resim 7/9

HTC One X


HTC One X
Resim 8/9

HTC One X

HTC One X
Resim 9/9

HTC One X


HTC One X

HTC One X devasa, ince ve NVIDIA Tegra dört çekirdekli işlemci yongası ve Android 4.0 Dondurma sandviçi ile birlikte geliyor. Sevmeyecek ne var?

HTC'nin yeni One serisi - aynı zamandaHTC One SveHTC One V- kaygan tasarımı, hızlı NVIDIA işlemcileri, büyük ölçüde geliştirilmiş kameraları ile Android yüksekliklerini hedefliyor veBeats AudioDr Dre'nin Wonka-esque laboratuvarından.

HTC One X, gerçekten olağanüstü bir 4,7 inç ekrana sahip, ancak ince, kolayca cepte ve Tiny Hands McGee dışında herkes tarafından kullanılabilir durumda olan amiral gemisi.

HTC One X: Tasarım

Bu sadece HTC hattının küçük bir elden geçirilmesi değil. Samey, vasat görünüm ve zayıf pil ömrü gibi uzun süredir devam eden sorunlar ele alındı ​​ve sonuç, aynı tasarım dilini konuşsa bile, başka hiçbir şeye benzemeyen bir HTC cep telefonu oldu.

Elinizi bir endişe taşı gibi okşamak ve yuvarlamak istediğiniz son derece dokunsal bir telefon, belki de o zamandan beri en dokunaklı ahizedir.iPhone3GS.


Bunun nedeni kısmen güç ve ses düğmeleri, mikro USB şarj yuvası ve mikro SIM için küçük bir kapak dışında görünür bir dikiş olmamasıdır.

Kalınlığı 9 mm'nin altında ve bu, en küçük ellerde bile yönetilebilir hale getiriyor.

Sızdırmaz bir pil vardır, bu nedenle görünümü bozacak çıkarılabilir arka kısım yoktur ve daha az kaplamayla daha fazla pili sıkıştırmak için daha fazla alan vardır; Bu kadar ince bir vücutta böylesine büyük bir ekranla hayati önem taşır.

GibiNokia Lumia 800, bu yakışıklı alüminyum veya cama güvenmeden üst düzey bir his elde edebileceğinizi kanıtlıyor.

One X, polikarbonattan - temelde lüks plastikten - boyutuna rağmen hafif olmasını sağlıyor. Unibody çerçeve, ne kadar deneseniz ve esnetmeye çalışsanız da, hiç bir gıcırtı olmadan zahmetsizce bir arada tuttuğu anlamına gelir.

Yakından bakın ve beyaz arka tarafın mat olduğunu ancak kenar ve ön tarafın parlak olduğunu göreceksiniz. Bu farklı yüzeyleri bu kadar sorunsuz bir şekilde eşleştirmek, HTC'nin ayrıntılara olan adli dikkatinin bir başka kanıtıdır.

HTC One X: Ekran

Bu ekran hakkında: telefonu açın ve olağanüstü ekranı kaçıramazsınız. 4,7 inç boyutuyla muazzam, elbette, ama aslında göze çarpan çözünürlük.

Bu, inç başına 312 piksel, neredeyse iPhone 4S kadar yüksek tanımlıdır ve daha büyük boyut, tartışmasız daha etkileyici göründüğü anlamına gelir.

Keskin, renkli ve son derece çekici, basılı bir fotoğraf kadar ayrıntılı görünüyor. Özellikle videoda veya fotoğraf göstermede iyidir.

HTC One X: Kamera

Muhtemelen bol miktarda yapıyor olacaksınız çünkü arka taraf aydınlatmalı sensör ve LED flaşlı sekiz meg / 1080p kamera bir başka göze çarpan özellik.

Minimum deklanşör gecikmesiyle harika fotoğraflar ve videolar çekiyor, ancak HTC ekstra özelliklerle gerçekten başarılı oldu.

Video kaydederken hareketsiz görüntüler çekebilir veya hatta & ldquo; post prodüksiyonda & rdquo; videodan hareketsiz görüntüler çıkarabilir, kaydedilen görüntülerden istediğiniz kareleri seçebilirsiniz.

Fotoğraf deklanşörü ve video kayıt düğmeleri, Instagram tarzında, çekerken görüntüleyebileceğiniz sepya, skeç, distorsiyon ve diğer efektleri eklemenize izin veren bir lens ile birlikte her zaman ekranda bulunur.

Ardından, videoyu oynatırken, deklanşör simgesine dokunduğunuzda hareketli olanlardan hareketsiz görüntüler çekilir.

HTC One X: Hız

One X, NVIDIA Tegra dört çekirdekli işlemci kullanan ilk telefonlardan biridir ve BRISK'dir. Video oynatma kekemesizdir, oyunlar hızlı ve hatasızdır.

Dokunmatik ekranın yanıtları Teflon gibi pürüzsüz ve anında. Her departmanda, telefonun hızı sizi şaşırtıyor.

HTC One X: Dondurmalı Sandviç

Aynı zamanda ilk pazarlamalardan biridir.Android 4.0 Dondurmalı Sandviç, Android'in en son sürümü.

HTC'de olduğu gibi, şirketin Sense kaplamasıyla kaplandı. Sense, LG, Sony ve Motorola'nın benzer kaplamalarından çok daha iyi.

HTC Sense, gerçekten iyi düşünülmüş uygulamaları ve özellikleri ile her şeyi kapsıyor.

Kilit ekranını alın. Orada, telefonu uyandırmak için ekranın yukarısına bir zil sesi sürüklersiniz, ancak bu uygulamayı veya işlevi başlatmak için kullanıcının seçtiği dört simgeden birini - varsayılanlar telefon, posta, mesajlar ve kameradır - halkaya sürükleyebilirsiniz.

Android telefonlardaki listeler ve menüler, siz kaydırdıkça onlara esnek bir yay veriyordu.

Şimdi bir menünün, rehberin veya cevapsız arama listesinin en üstüne geldiğinizde, diyelim ki, sonunda olduğunuzu söylemek için mavi bir ışık sızıyor. One X'te, listenin girişleri, dikkatlice düzenlenmiş kağıtlar gibi birbirinden ayrılıyor. Gerçekten oldukça tatmin edici.

HTC One X: Pil Ömrü

Pil ömrü her zaman HTC'nin en güçlü yanı olmadı, One X bunu hak ediyor. 12 saatlik iyi bir güç kullanımı sağlayarak, gece şarjlarına birkaç alarmla ulaşmasını sağlar. İyi şeyler burada gerçekten kalın.

HTC One X: Tarama

Web tarayıcısı, görüntüleri yalnızca metin bırakacak şekilde çıkaran, iyi uygulanmış, Apple tarzı bir Oku düğmesi de dahil olmak üzere iyi çalışıyor. Bunu yakınlaştırın ve sözcükler ekrana sığacak şekilde yeniden biçimlendirilir.

Menü düğmesi, gizli gezinmeyi kolaylaştıran ve sitelerin Flash oynatıcı veya masaüstü sürümlerine tek tuşla erişim sağlayan bir sekme seçeneği gibi düzgün ekstralar sunar.

HTC One X: Vuruşlar

Sesin tamamı Dr Dre Beats Audio yazılımı ve donanımı ile işlenir ve The Byrds'tan Angry Birds'e kadar her şeyde gelişmiş sesler verir. Burada eleştirilecek şeyler bulmak aslında zor.

Bazıları microSD yuvasının eksikliğinden etkilenebilir, ancak 32GB dahili depolama alanı bol ve ayrıca iki yıl boyunca bonus Dropbox depolamaya erişebilirsiniz.

Benzer şekilde, bazıları çıkarılamayan pillerden hoşlanmaz, ancak sonuç burada olduğu gibi daha uzun ömürlüyse, şikayet etmek oldukça zordur.

HTC One X: Uygulamalar

Dahası, iPhone'lara kıyasla uygulamaların kapsamı ve kalitesi ve işlevselliği hakkındaki eski uyarılar artık neredeyse hiç geçerli değil. Tamam, App Store ve iTunes Store, Google Play ve Amazon MP3'ten daha iyi, ama gerçekten çok değil.

Benzer şekilde, iOS deneyimi biraz daha ince olarak tanımlanabilirken, kalitede bir uçurum olan şey artık daha dar bir ara sokağa benziyor.

HTC One X: Karar

HTC One X, gücü ve çok yönlülüğü ile yakışıklı, hızlı bir telefon. İşletim sistemi, kamera, Beats Audio gibi temel özelliklere ve ayrıca kulaklığı ve arka hoparlörleri oluşturan dikkatlice kazınmış delikler gibi ayrıntılara çok fazla düşünce uygulandığını görebilirsiniz.

Boyutla yaşayabilirseniz, bu şu anda etraftaki en iyi Android akıllı telefon.

HTC One kullanılabilirliği: TBC

HTC One fiyatı: 480 £