Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • HTC Vive Cosmos incelemesi: Sizi sanal gerçekliğe inandırabilecek birinci sınıf kulaklık

HTC Vive Cosmos incelemesi: Sizi sanal gerçekliğe inandırabilecek birinci sınıf kulaklık

HTC Vive Cosmos fırsatları8 Walmart müşteri yorumlarıHTC VIVE Cosmos - Sanal 3D ... Lenovo ABD699 GörünümHTC VIVE Cosmos Amazon Prime $ 699,99 HTC VIVE Cosmos VR Kulaklığını Görüntüle & ... Walmart699,99 GörünümHTC - VIVE Cosmos Virtual ... En İyi Satın Al $ 699,99 Daha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz.

HTC Vive Cosmos, piyasaya sürülen en yeni yüksek kaliteli, yüksek özellikli sanal gerçeklik başlığıdır ve VR teknolojisinin son yıllarda ne kadar ilerlediğini gösterirken, aynı zamanda üretmesini engelleyen bazı sorunları işaretler. her oyuncunun evine giriyor.


Yeni doğan bir Oculus Rift'in, iPhone 5'in geldiği yıl olan Kickstarter sayfasının kapılarını açmasının üzerinden sekiz yıl geçti ve bu arada birçok ürünün piyasaya sürülmesine rağmen, sanal gerçeklik hala ana akım atılımını yapmak için mücadele ediyor.

Son birkaç haftayı, HTC Vive Cosmos'un izniyle art arda sanal dünyaların derinliklerinde geçiriyoruz ve bu, VR gözlüğünün neler sunabileceğine dair kararımızdır - eğer sahip olduğunuz özellikler, özellikler ve oyun deneyimi. cihazı satın al.

Cosmos deneyimlerimizi ortaya koymak için elimizden gelenin en iyisini yapacak olsak da, VR bir dereceye kadar öznel bir deneyimdir ve herkesi biraz farklı şekilde etkiler. İyi haber şu ki, erken diş çıkarma sorunlarının çoğu artık bu cihazlarda çözülmüştür.

Bir HTC Vive Cosmos için alışveriş yapıyorsanız, paket fırsatlarına dikkat edin: HTC şimdi Gigabyte ile ortaklaşa size çok yetenekli bir Cosmos Series X Aorus 15G anlaşması sunuyorGigabyte Aorus 15Goyun dizüstü bilgisayarı artı bir HTC kulaklık. Vive Cosmos anlaşmasının maliyeti 2.549 £ ve Vive Cosmos Elite anlaşmasının maliyeti 2.749 £, her iki durumda da 149 £ tasarruf.


HTC Vive Cosmos: tasarım ve kurulum

Tıknaz bir VR başlığını çekici göstermek zor, ancak HTC, Cosmos ile elinden gelenin en iyisini yaptı: Ön taraftaki mavi ızgara, genellikle bu cihazlara hakim olan siyah plastikten biraz rahatlama sağlıyor. Entegre kulaklıklar biraz dayanıksız olsa da, sağlam ve sağlam bir his veriyor.

HTC Vive Cosmos


(İmaj kredisi: Gelecek)

Birlikte verilen Vive Cosmos denetleyicileri, insan eli şekline mükemmel şekilde uyan güzel bir şekilde tamamlanmış tasarımıyla aynı zamanda parçaya da bakıyor. Kumandalar kumaş döngülerle gelir, böylece ellerinize bağlı kalırlar (tıpkı Nintendo Wii denetleyicileri gibi, onları hatırlayacak kadar büyüğünüzse) ve genel olarak HTC Vive Cosmos, tasarım departmanında oldukça yüksek puanlar alır: hile olarak karşımıza çıkıyor.

Kurulum gelince, kutuya URL'yi yazın ve talimatları izleyin. Kilometreniz değişebilir, ancak her şeyi hazırlayıp çalıştırmamız sadece birkaç dakikamızı aldı. HTC Vive Cosmos'u kullanmak için bir Steam hesabınız yoksa, HTC'nin kendi Viveport VR kitaplığını kullanmak için de kaydolmanız gerekeceğini belirtmek gerekir (satın alabilirsiniz) başlıkları tek tek buradan veya ayda 12,99 £ Netflix tarzı abonelik için kaydolun).


Kulaklık, başınıza neredeyse mükemmel şekilde uyacak şekilde ayarlanabilir ve şükürler olsun, artık harici izleyicilere ihtiyaç duyulan sahnenin ötesindeyiz, böylece odanın etrafına ek kutular sığdırmanıza gerek kalmaz. Cosmos modüler bir kulaklık olarak tanımlanır, bu nedenle isterseniz farklı bir ön panel ve harici izleyiciler ekleyebilirsiniz: bu size fazladan maliyet getirir, ancak eylemlerinizin biraz daha iyi izleneceği anlamına gelir.

HTC Vive Cosmos

(İmaj kredisi: Gelecek)

Kulaklık, Eye Comfort Setting veya IPD (Interpupillary Distance) ayarı olarak tanımlanan şekilde gelir - esasen gözünüzün ne kadar uzakta olduğuna bağlı olarak kulaklığın odağını değiştirebilirsiniz. Ayar aralığının en alt ucundaydık ve her şeyi tam olarak doğru yapmamız biraz zaman aldı, ancak sonunda tatmin edici bir seviyeye ulaşmayı başardık.

HTC Vive Cosmos: teknik özellikler ve özellikler

HTC Vive Cosmos içinde, her biri 1440 x 1700 piksel çözünürlüğe sahip iki 3,4 inç LCD ekran elde edersiniz, yani 2880 x 1700 piksel bir arada. Bu, orijinal Vive (1200 x 1080 piksel) üzerindeki önemli yükseltmelerden biridir ve Oculus Rift S'yi (2560 x 1440 piksel) da yener. Burada 110 derecelik etkileyici bir görüş alanı ve 90Hz yenileme hızı var.


HTC Vive Cosmos

(Resim kredisi: HTC)

Bunlar, VR açısından birinci sınıf özelliklerdir ve hepsini çalıştırmak için oldukça hızlı bir Windows PC'ye ihtiyacınız olacak. Resmi olarak önerilen özellikler burada ve her şeyi çalıştırmak için en az bir Intel i5-4590 veya AMD FX 8350 işlemciye, bir Nvidia GeForce GTX 970 veya AMD Radeon R9 290 grafik kartına ve 4 GB RAM'e ihtiyacınız olacak. VR ile ilgilenen bir PC oyuncusuysanız, muhtemelen uygun bir kurulumunuz vardır.

Söylediğimiz gibi, artık harici izleyicilere gerek yok, Vive Cosmos'un dışındaki altı kamera içten dışa izleme yapabiliyor, böylece cihaz her zaman 3B alanda nerede olduğunu bilir. Bu takibi hızlı ve akıcı bulduk ve bu, şüphesiz sanal gerçeklik donanımının ilk yıllardan beri sıçrayışa çıktığı alanlardan biri.

Bahsettiğimiz gibi, izlemeyi iyileştirmek istiyorsanız, birkaç baz istasyonu ve bir Elit ön panel ekleyerek yükseltebilirsiniz ve ayrıca, gerçek ve dijitali birleştirmenize izin veren artırılmış bir gerçeklik ön yüzü de var. yakında'. Gidebileceğiniz bir başka yükseltme, 353 sterlinlik kablosuz adaptördür; bu, bilgisayarınıza 15 fitlik (4,5 metre) bir kabloyla bağlanmadığınız anlamına gelir.

HTC Vive Cosmos

(Resim kredisi: HTC)

Denetleyicileri çalıştırmak için iki AA pile ihtiyacınız olacağını (başlamanız için kutuda bir çiftiniz olacak) ve HTC'nin en az 2 metrelik (6 buçuk fit) bir alan önerdiğini unutmayın. Sanal gerçeklik deneyimleriniz için 1,5 metre (yaklaşık 5 fit). Bu, küçük odalarda gerçekten oynayabileceğiniz bir şey değil.

HTC Vive Cosmos: performans ve oyunlar

Half Life: Alyx gibi yeni oyunlarda veya Digital Combat Simulator World gibi VR modlarına sahip daha köklü oyunlarda olsun, oyun çoğunlukla HTC Vive Cosmos'ta bir zevktir. Gerçekten hoşlanmadığımız tek 'oyun', gerçek dünyada geri dönmemiz tam beş dakika süren bir sanal gerçeklik hız treniydi.

Yarı Ömür: Alyx

(Resim kredisi: Valve)

Sanal gerçekliğe sıçramak, standart PC oyunlarından biraz ayar gerektirebilir: Eğer düşünürseniz, monitörünüzün hemen yakınında oturmak zorunda kalmak gibi. Gözleriniz yerine başınızı hareket ettirmeye alışmanız gerekiyor ve bazı oyunlarda biraz pikselleşme var. Genel olarak, HTC Vive Cosmos'un üretebildiği grafiklerin kalitesinden etkilendik.

El izleme her zaman istediğimiz kadar keskin ve doğru değildi, özellikle ellerinizi kulaklığın 'görünümünün' içine ve dışına hareket ettirirseniz - belki de harici izleme istasyonlarından uzaklaşmanın bir sonucu - ancak biz sadece hızla giderilen birkaç sorun. Oda takibi iyiydi, duvarlarımız her zaman doğru yerde görünüyordu (bunlarla karşılaşmak istemiyorsanız kullanışlıdır).

Deneyimlerimize göre, oyun biraz fazla sürükleyici hale gelmeden önce yönetilebilecek maksimum süre yaklaşık bir saattir ve gözlerinizi ve beyninizi bir mola vermeye mecbur hissedersiniz. Bu, Cosmos'a özel değildir ve kilometreniz değişebilir. Kulaklığın alt kısmında da biraz ışık sızıntısı var bulduk.

HTC Vive Cosmos

(İmaj kredisi: Gelecek)

HTC Vive Cosmos ile elde ettiğiniz '3B uzamsal ses' bizim için iyi çalıştı, çoğu başlık size ses yoluyla etrafınızda neler olup bittiğine dair gerçek bir fikir veriyor ve en kaliteli sesi kulaklarımıza akıtıyor. Yazılım tarafında da gayet iyi anlaştık (Viveport ve SteamVR mağazaları arasında geçiş yapmak biraz garip olabilir, ancak bu bir anlaşma kırıcı olmasa da).

HTC Vive Cosmos: fiyat ve karar

HTC Vive Cosmos

(Resim kredisi: HTC)

Yaklaşık 700 £ 'luk resmi bir RRP ile HTC Vive Cosmos'un fiyatının en büyük dezavantaj olduğuna hiç şüphe yok - bu, sıradan oyuncuların fazladan bir kit düşürmeyi düşünecekleri bir miktar para değil. Oculus Rift S'nin fiyatı 400 poundun altına düşmesi (daha düşük grafik çözünürlüğü ve yenileme hızıyla da olsa), HTC seçeneğini daha zor bir satış haline getiriyor.

Artı sütununda çok şey var: kurulumdan grafik kalitesine ve sürükleyici sese kadar HTC Vive Cosmos ile geçirdiğimiz zamandan kesinlikle keyif aldık. Artık sanal gerçekliğe daldığınızda bir sürü oyun ve içerik var ve genel olarak VR deneyimi, bu kulaklıklar piyasaya ilk çıktığında olduğundan daha az mide bulandırıcı ve çok daha akıcı.

HTC Vive Cosmos ile giriş ücretini karşılayabiliyorsanız, sunduklarından kesinlikle hayal kırıklığına uğramayacaksınız. Denetleyicilerin ve yazılım mağazalarının izlenmesiyle ilgili birkaç hayal kırıklığı bir yana, şu anda alabileceğiniz en iyi sanal gerçeklik oyun deneyimi hakkında. Bununla birlikte, Cosmos II olabilir - eğer HTC fiyatı düşürebilir ve hatta kablosuz bağlantı kurabilirse - gerçek oyun değiştirici budur.