Close

Huawei Ascend Mate 7 incelemesi

Huawei Ascend Mate 7, 708 Amazon müşteri yorumu fırsatı Görüntü 1/7

Huawei Ascend Mate 7


Resim 2/7

Huawei Ascend Mate 7

Resim 3/7

Huawei Ascend Mate 7

Resim 4/7

Huawei Ascend Mate 7

Resim 5/7

Huawei Ascend Mate 7


Resim 6/7

Huawei Ascend Mate 7

Resim 7/7

Huawei Ascend Mate 7


Altı inçlik Full HD ekran, bunu en uygun fiyatlı Android phablet yapıyor mu, yoksa sadece aptalca mı? Huawei Ascend Mate 7 incelememizde öğrenin.

Komik bir şekilde büyük boyutlu akıllı telefonların hayranları, Apple'ın phablet eğlencesine katılma kararıyla doğrulanmış hissedecekler. AmabenPhone 6 Plusekran yalnızca 5,5 inç,Huawei Ascend Mate 7yarım inç daha büyük ve 200 sterlin daha ucuz. Arkasında Apple tarzı bir parmak izi tarayıcısı bulunan metal ve camdan da üretilirken, Huawei'nin EMUI 3.0 arayüzü görünüm ve his olarak iOS'u taklit ediyor. Sekiz çekirdekli bir işlemci, işleme açısından ayak uydurmasına yardımcı oluyor ve daha büyük olan Huawei'nin pili aslında Apple'ı birkaç saat geride bırakıyor.


Hem 5,9 inçten daha büyükHTC One Maxve 5,7 inçten daha ucuzSamsung Note 4Huwawei Ascend Mate 7, elbette BÜYÜK cepler oldukları sürece kitlelerin ceplerine giren bir phablet olabilir.

Huawei Ascend Mate 7: Boyutlandırın ve oluşturun

Ekran boyutu açısından, yalnızca devasa Sony Xperia Z Ultra, 6,4 inç çapında daha büyük. Altı inçlik Mate 7, Sony'den önemli ölçüde daha küçük görünüyor çünkü ekranı neredeyse ahizenin kenarlarına kadar uzanıyor ve bu da boyutları 157 x 81 x 7.9 mm'lik oldukça düşük bir seviyede tutuyor.

Bununla birlikte, 185g'de oldukça ağırdır ve bunun nedeni malzemeler ve bataryadır. Samsung Note 4'ün aksine Huawei metal ve camdan yapılmış ve iPhone 6 Plus'ın üstün mühendisliğiyle rekabet edemese de birinci sınıf bir ürün gibi geliyor.

Huawei Ascend Mate 7: Ekran

Bir phablet'in aslında yalnızca bir büyük dokunmatik ekran olduğu göz önüne alındığında, burada Full HD çözünürlüğü (1920 x 1080 piksel) bulduğumuz için mutluyuz. Piksel yoğunluğu yarışı bize daha keskin ekranlar verdi - iPhone 6 Plus 401dpi ve Note 4 500dpi - ancak bu 368dpi ekranda yanlış bir şey yok. HD videoyu 16: 9 en boy oranında izlemek için ideal çözünürlüktür ve parlak, net ve renkli görünür, ancak Apple ve Samsung telefonlarından daha azdır.


Huawei Ascend Mate 7: Kamera

Ön tarafa bakan 5 megapiksel kamera ve arkada 13 megapiksel kamera ile donatılmış, optik yakınlaştırmaya ihtiyacınız olmadıkça kompaktınızı evde bırakabilirsiniz. Herhangi bir görüntü iyileştirici efekt uygulanmadan önce renkler biraz donuk görünse de, test çekimlerimiz büyük altı inçlik ekranda net ve tutarlı görünüyordu.

Huawei Ascend Mate 7: Özellikler

Bu, Huawei'nin en üst düzey cep telefonu ve bu nedenle, özelliklerle dolu ve en önemlisi muhtemelen 360 derecelik parmak izi tarayıcısı. Kilidi açmak için herhangi bir açıda parmağınızla (daha önce taradığınız) bir kez dokunmanız gerektiği anlamına gelir. Apple'ın tarayıcısı kadar sık ​​çalışıyor gibi görünüyordu ve arkasına yerleştirmek tek elle oturum açmayı mümkün kılıyor.

Huawei Ascend Mate 7: Arayüz

Buradaki işletim sistemi Android 4.4 KitKat, ancak baktığınız şey Huawei'nin cihazınızın navigasyonunu ve kontrolünü daha da sezgisel hale getirdiğini iddia eden kendi EMUI 3.0 arayüzü. Gerçekte, ekranın altında her zaman bulduğunuz üç düğmenin (Geri, Ana Sayfa ve Menü) yer değiştirmesi ve birbirine yaklaşması dışında, diğer açık tenli Android telefonlara çok benziyor, böylece onlara dünyanın her yerinden ulaşabilirsiniz. baş parmağınızla ekran. Yumuşak ekran düğmeleridir, bu nedenle tek fiziksel düğme, aygıtın yan tarafındaki güç ve ses denetimleridir.

Telefon çok büyük, onu çalıştırmak için gerçekten iki ele ihtiyacınız var, ancak kapasitif dokunmatik ekran hızlı yanıt veriyor ve arayüz, ortalama Android ana ekranınız kadar mantıklı, ancak birden çok sayfaya yayılan uygulamalarla Apple'ın iOS'una çok daha fazla benziyor veya Tüm çeşitli Google uygulamaları için otomatik olarak 'Google' gibi tek bir logonun arkasında gruplanmak yerine baloncuklar halinde toplanır.

En çok keyif aldığımız şey, farklı bir Tema seçebilmeniz ve cildin neredeyse her yönünü yeniden tasarlayabilmenizdi. Çeşitli temalar, daha fazlası ücretsiz olarak indirilebilir. Bloom'u seçin ve telefonunuz iPhone arayüzüne benzeyecektir.

Huawei Ascend Mate 7: Performans

Kirin 925 okta çekirdekli işlemci, 3 GB RAM ve 32 GB ROM ile bu telefon, neredeyse anında uygulamaları açarak ve durma noktasına gelmeden oyun oynayarak sarkmaz. Neredeyse 16: 9 oranındaki ekran, bu telefonun masanıza dayandığında geniş ekran bir TV gibi hissetmesini sağlar.

Arka tarafa monte edilen hoparlör, elbette phablet'i arkasına yatırmadığınız sürece şaşırtıcı derecede yüksek. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bir bas tepkisinin çoğunu toplamayı başaramaz, bu yüzden eğer onu açarsanız gıcırtılı çıkma eğilimindedir.

Arkasına saklanacak kadar büyük bir cihazla konuşmanın sakıncası yoksa, Mate 7, düşen aramaları engelleyen çift anten sayesinde bir telefon kadar iyi çalışıyor. Biraz garip olan bir şey, titreşim uyarılarının nasıl çok zayıf hissetmesidir.

Huawei Ascend Mate 7: Batarya

Büyük bir telefonun bir avantajı, büyük bir pil için yeriniz olması ve Mate 7'nin iPhone 6 ve Samsung Galaxy Note 3'ü birkaç saat geride bırakmasıdır. Elbette büyük ekran ve güçlü işlemci enerji tüketir, ancak 4100mAh pil, bekleme modunda iki veya üç güne kadar veya yaklaşık 17 saat yoğun kullanımda onları çalıştırabilir.

Huawei Ascend Mate 7: Karar

Bize sorarsanız, cebinize sığmayan bir telefon çok büyük bir telefondur, ancak sel durumunda sal olarak da kullanabileceğiniz bir cihazı tercih ederseniz, itiraf etmeliyiz ki Mate 7, paranızın karşılığını çok fazla telefon sunuyor. Metal gövde, FHD ekran ve uzun pil ömrü etkileyici özelliklerdir ve Samsung ve Apple'ın amiral gemisi phablet'lerine ayak uyduramasa da, Huawei'nin keskin fiyatları bu büyük telefonu cazip bir teklif haline getiriyor.

Huawei Ascend Mate 7 çıkış tarihi:Çık şimdi

Huawei Ascend Mate 7 fiyatı:400 £