Close

Huawei Band 3 Pro vs Honor Band 5: Hangi fitness takipçisi sizin için en iyisi?

Hangisinin daha iyi olduğunu görmek için Huawei Band 3 Pro'yu Honor Band 5 ile karşılaştırdık. Bu fitness takipçilerinden biri diğerinden daha mı iyi? Kesin olan bir şey var: her ikisi de çok makul bir fiyata fitness aktivitelerinizi ve uyku düzeninizi daha iyi görmenize yardımcı olur.


Fitness takipçileri ve saatleri çeşitli şekil ve boyutlarda gelir ve - en önemlisi - özellikleri ve fiyatı önemli ölçüde farklılık gösterir. Tüm farklı pil istatistiklerini ve uyku izleme özelliklerini anlamlandırmak uzlaşmaz miktarda beyin gücü alabilir ve sizi bu yükten kurtarmak için buradayız.

Huawei Band 9 Pro

Huawei Band 3 Pro'da yerleşik GPS bulunur

(Resim kredisi: Huawei)

Huawei Band 3 Pro vs Honor Band 5: benzerlikler

Huawei Band 3 Pro ve Honor Band 5 aslında hem fiyat hem de özellik olarak birbirine çok benziyor; birbirinin kopyası değil, ancak özelliklerinin çoğu örtüşüyor.


Her ikisi de 50 metreye kadar suya dayanıklıdır ve Bluetooth kullanarak telefonunuza bağlanır. Ayrıca kalp atış hızı ve uykuyu izlerler ve tek bir şarjla yaklaşık 14 gün süren aynı boyutta pile (100 mAh) sahiptirler.

Uzun pil ömrü esas olarak nispeten küçük ekran boyutu sayesindedir. Her iki giyilebilir cihaz da 240 x 120 piksel çözünürlüğe sahip 0,95 inç AMOLED ekrana sahiptir. TV ayakkabılarını HD olarak izleyeceğiniz bir şey değil, tüm istatistiklerinizi kontrol etmek için kesinlikle yeterli. Her iki ekran da benzer piksel yoğunluğuna sahiptir, yaklaşık 280 ppi.


Huawei Band 3 Pro biraz daha ağır geliyor (Honor Band 5'in 22 gramına kıyasla 25 gram) ile aşağı yukarı aynı ağırlıkta bile.

Günümüzün en iyi Huawei Band 3 Pro fiyatları 519 Amazon müşteri yorumu HUAWEI Sport Bracelet, Band 3 ... Amazon $ 69,99 HUAWEI Band 3 Pro - Smart ... Amazon $ 145,35 Görüntüle Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

Huawei Band 3 Pro vs Honor Band 5: Farklar

Peki, Huawei Band 3 Pro ve Honor Band 5 nerede farklılık gösteriyor?


İçin en büyük profesyonelHuawei Band 3 Proyerleşik GPS'dir; Konumunuzu takip etmek için telefonu yanınızda taşımanız gerekmediğinden, fitness takipçisini koşu veya bisiklete binme gibi spor aktivitelerini izlemek için kullanıyorsanız kullanışlı olur. Müzik dinlemek istiyorsanız yine de telefona ihtiyacınız olacak.

Huawei Band 3 Pro ayrıca entegre bir pusulaya sahiptir ve saat kayışı da değiştirilebilir. Dokunmatik ekranın fiziksel düğmeleri de yoktur.

Öte yandan,Onur Grubu 5NFC'ye sahiptir, böylece onu mağazalardaki şeyler için ödeme yapmak için kullanabilirsiniz. Honor Band 5 ayrıca, derin uyku aşamasında olmadığınızda sizi uyandıran ve sabahları biraz daha kolaylaştıran akıllı bir alarm özelliğine sahiptir.

Honor Band 5 ayrıca onu daha hassas bir adımsayar yapan bir ivmeölçere sahiptir. AMOLED ekranın Apple cihazlarına benzer bir ana sayfa düğmesi vardır.


Güncelleme:29 Eylül 2019 itibarıyla Honor, Honor Band 5'e gelen iki yeni özelliği duyurdu: artık kan oksijen satürasyonu ölçümlerini gerçekleştirebilecek ve bu kullanışlı küçük fitness takipçisi ile müziği uzaktan kontrol edebileceksiniz (uyumlu uygulamalar: Google Play Müzik, Spotify, YouTube, Shazam, Huawei müziği ve daha fazlası). Hepsi 30 sterlin altı bir fiyat için mi? Bu çok perişan değil.

• Argos'ta Honor Band 5 spor takip cihazını satın alın

Onur Grubu 5

Honor Band 5 artık kan oksijen doygunluğu ölçümleri ve uzaktan müzik kontrolü de yapabilir

(İmaj kredisi: Onur)

Hangi fitness takipçisini satın almalısınız?

Her iki fitness takipçisi de fiyatı göz önüne alındığında harika. Özelliklerinin çoğu örtüşüyor ve ikisinde de gerçekten yanlış gidemezsiniz, ancak koşucular ve sürücüler, yerleşik GPS'i nedeniyle Huawei'yi tercih edebilir.

Açıkça söylemek gerekirse, bu cihazlar Garmin Forerunner 945 veya Suunto 9 Baro gibi ciddi sporcuları hedef almıyor. Ultra hassas spor takibi veya sonrasında kapsamlı değerlendirme için tasarlanmamışlardı. Her ikisi de izleme konusunda harikaher günfitness aktiviteleri ve uykuyu izlemek.

Huawei Band 3 Pro, haftada birkaç kez koşuya veya bisiklete binmeye giden ancak gün boyunca kayışı çok fazla takmamaya aldırmayan aktif insanlara yöneliktir.

Öte yandan, Honor Band 5, gün boyunca sağlık istatistiklerine dikkat etmek ve NFC gibi kolaylık özelliklerini takdir etmek isteyenler için daha uygundur.

Hangisini seçerseniz seçin, tüm bu özellikleri kaçırmadığınızdan emin olabilirsiniz.

Kondisyonunuzu ciddi bir şekilde takip etmek istiyorsanız, sitemizde dolaşmanızı tavsiye ederiz.en iyi koşu saatiliste. Daha genel bir aktivite izleyici istiyorsanız, bunların her ikisi de fiyatlandırılır ve Fitbit'e düşünmek için bir duraklama vermesi gereken bir şekilde özellik seti. Şimdi merak ettim ki daha ciddi bir bölgeye giriyorlarVersa 2 ve Fitbit Premium.

Giyilebilir cihazların savaşı!