Close
  • Ana
  • /
  • Fitness Teknolojisi
  • /
  • Huawei Band 6 incelemesi: güzel bir AMOLED ekrana ve mükemmel sağlık özelliklerine sahip yetkin bir fitness takipçisi

Huawei Band 6 incelemesi: güzel bir AMOLED ekrana ve mükemmel sağlık özelliklerine sahip yetkin bir fitness takipçisi

Huawei Band 6 fırsatları

Huawei Band 6 incelemesi TL; DR: çok sayıda kullanışlı özelliğe ve güzel bir AMOLED ekrana sahip harika bir orta sınıf fitness takipçisi

bencekoşu saatleriharapfitness takipçileribenim için. En iyi koşu saatlerini test etme ve inceleme, örneğinPolar Vantage V 2ya daGarmin Enduro, fitness takipçilerinin biraz daha az görünmesini sağlıyor… deyim yerindeyse yetenekli. Çoğu fitness takipçisi küçük bir ekrana, sınırlı işlevselliğe sahiptir ve sensörleri genellikle süslemeden daha fazlası değildir.

Ama arada bir, bana gerçekten iyi sensörlere ve yeterli özelliklere sahip, gerçekten iyi, ucuz fitness giyilebilir cihazlarının olduğunu hatırlatan bir fitness takipçisiyle karşılaşıyorum. Huawei Band 6, bu fitness takipçilerinden biridir ve fiyat, özellikler ve çekicilik arasında iyi bir dengeyi temsil eder.

Huawei Band 6: fiyat ve bulunabilirlik

Huawei Band 6 şu anda şu adresten satın alınabilir:Huawei TürkiyeveKAPALI59,99 £/139 ABD Doları önerilen perakende satış fiyatı için.


ABD fiyatı ve bulunabilirliği TBC.

Huawei Band 6 incelemesi: tasarım ve yapım kalitesi

Her şeyden önce, '%148 daha büyük' ​​1.47' FullView AMOLED ekran hakkında konuşmalıyız ki bu ilk başta çok büyük gelebilir ama aslında o kadar da büyük değil. Bununla birlikte, ucuz fitness takipçilerinin sahip olduğu dar ekran yarıklarından daha büyük ve sadece daha büyük değil, aynı zamanda standart fitness bandı ekranlarından daha parlak ve daha özellikli görünüyor. Ekranın gerçek çözünürlüğü de 194 x 368 pikselde çok kötü değil. Oh, ve aynı zamanda dokunmaya duyarlı.


Grubun rengini ve parlaklığını daha da vurgulayan, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda korkak saat yüzü var: En sevdiğimiz, başında ördek olan tuhaf görünümlü kedinin olduğu saatti. Mükemmel.

Huawei Band 6 sadece 18 gram ağırlığında (kayışsız) ve kasası 'dayanıklı polimer malzemelerden', esasen plastikten yapılmış, ancak günümüzde çoğu giyilebilir fitness ürünü kasası için polimer kullanıyor, bu nedenle kalitesi hakkında bir yorum değil. izci. Huawei Band 6, yalnızca 5 ATM'ye kadar su derecesine sahiptir, bu nedenle duş alırken çıkarmak isteyebilirsiniz ve kesinlikle yüzmek için kullanmamalısınız.


Huawei Band 6 incelemesi

(Resim kredisi: Huawei)

Huawei Band 6 incelemesi: özellikler

Ancak Huawei Band 6, parlak bir ekrandan çok daha fazlasını sunuyor. Daha doğru okumalar sağlamak için 'optik lens ve yapay zeka tabanlı veri işleme kullanan' TruSeen 4.0 kalp atış hızı izleme teknolojisi sayesinde, büyük lig akıllı saatlerinde olduğu gibi kalp atış hızını 7/24 takip edebilir.

İK okumaları kesinlikle her yerde değil, ancak her zaman olduğu gibi, bu okumaları doğru yapmak için Band 6'yı doğru şekilde takmak çok önemlidir. Ve buna rağmen, bu bileğe takılabilir olduğundan, yine de süper doğru olmayabilir. Ancak dinlenirken (a.k.a. egzersiz yapmıyorken) kalp atış hızını izlemek için fazlasıyla yeterli görünüyor.

Bunun yanı sıra, Band 6 'tüm gün' SpO2 izleme yeteneğine de sahiptir. Kan oksijenini izleme fikri biraz kafa karıştırıcı çünkü pek çok insanın bununla ilgili sorunları olduğunu düşünmüyorum (en azından öyle umuyoruz), ancak bunun gemide ekstra bir özellik olarak bulunması kesinlikle bir sorun değil.


Diğer sensör tabanlı özellikler arasında TruSleep 2.0 Uyku Takibi yer alıyor ve açıkçası Huawei Band 6'daki uyku takibi oldukça doğru görünüyor, Huawei Health uygulamasındaki güçlü uyku analizi bölümünden bahsetmiyorum bile. Haftada ikiden fazla uyumak için bandı taktığınız sürece, TruSleep size özelleştirilmiş uyku raporları bile verebilir.

Huawei Band 6 incelemesi: pil ömrü

Huawei Band 6, pil ömrünü artırmaya yardımcı olan bir GPS çipine sahip değil. 'İki haftaya kadar' pil ömrü korkunç değil ama şaşırtıcı da değil. Fiyatı göz önünde bulundurarak, ücretler arasında ne kadar sürdüğü konusunda kesinlikle mutsuz olmadığımı söyleyebilirim. Karşılaştırıldığında,Fitbit Versa 3altı güne kadar dayanabilir ancak daha büyük bir ekrana ve ayrıca yerleşik GPS'e sahiptir.

Huawei Band 6 incelemesi

(Resim kredisi: Huawei)

Huawei Band 6 incelemesi: aktivite takibi

Band 6'nın Huawei Health uygulamasındaki seanslarınızdan sonra koşularınızın bir haritasını çizmesini istiyorsanız, GPS izleme, yanınızda taşımanız gereken akıllı telefona atanır. Telefon olmadan bile, Band 6 kat edilen mesafeyi ve göreceli doğrulukla takip edebilir, beni şaşırttı. ile koşmak için giydimPolar Vantage M2ve Band 6'nın bölünmüş hatırlatıcıları çok uzak değildi.

Koşmaktan bahsetmişken: Huawei Band 6'nın sahip olduğu 96 egzersiz modundan biridir ve ayrıca VO2 max'ı tahmin edebilir, iyileşme süresi önerebilir ve size bir fitness takipçisinden gerçekten çok da kötü olmayan performans istatistikleri/antrenman etkisi tahminleri verebilir. Test çalışmalarım sırasında, Band 6, özellikle bu fiyat aralığında, bir fitness bandından isteyebileceğimiz tek şey olan kalp atış hızı veya adım okumalarında büyük bir dalgalanma göstermedi.

Huawei Band 6 incelemesi: karar

Muhtemelen Huawei Band 6 ile ilgili en iyi şey, koşu saati veya akıllı saat olmaya çalışmamasıdır, bunun yerine Huawei Band 6 en iyi fitness takipçisi olmak için elinden geleni yapar ve sonuç olarak bir. Elbette, tam gelişmiş çoklu spor saatlerinden daha ince ve daha 'grup benzeri', ancak diğer fitness takipçileriyle karşılaştırıldığında, en iyi özellikleri Band 6'yı gerçekten rakiplerinden ayırıyor.

AMOLED ekranın tek başına Huawei Band 6'nın çekici görünmesini sağlayacağını söyleyebilirim ama neyse ki özellikler ve sensörler de harika. Sonuç olarak, Huawei Band 6, özellikle fiyatı göz önüne alındığında harika bir fitness grubu. Birçok sıradan sporcu için, Band 6, büyük bir doğrulukla, fazlasıyla işlevsellik sağlayacaktır. Orta seviye fitness takipçileri bundan daha iyi olamaz.

Huawei Band 6 incelemesi: ayrıca düşünün

NSSamsung Galaxy Fit2kompakt ve şık bir tasarımda harika bir fiyata iyi, temel sağlık izleme özellikleri sunar. Bununla birlikte, bir triatlon için antrenman yapmak için giymezsiniz ve Huawei Band 6'dan daha ucuz olmasına rağmen, yine de ikincisini tavsiye ederim.

Küçük, ucuz ve neşeli,Garmin Venu Meydanıbütçesi kısıtlı kişiler için harika bir Fitbit Versa 3 ve Apple Watch alternatif fitness takipçisidir. Huawei Band 6'dan üç kat daha pahalı ama en azından premium Garmin spor özelliklerine ve her kuruşuna değecek daha geniş Garmin ekosistemine erişim sağlıyor.

Fiyatlar - Huawei Band 6:▼