Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Huawei Mate 30 Pro, Gmail, YouTube, Google Haritalar veya HİÇBİR Google uygulamasını ÇALIŞTIRMAYACAKTIR (ancak bir çözüm olabilir)

Huawei Mate 30 Pro, Gmail, YouTube, Google Haritalar veya HİÇBİR Google uygulamasını ÇALIŞTIRMAYACAKTIR (ancak bir çözüm olabilir)

Huawei Mate 30 Pro Bir kamyon özellikleriyle övünecek görünümler -süper şarjlı dörtlü kamera kurulumu, için destek5G ağları, geliştirilmiş yüz tanıma özelliğine sahip tüm ekranlı bir tasarım ... liste devam ediyor.


Ama yapacak bir şeydeğilMate 30 Pro'ya Google uygulamaları için destek geliyor.

  • Huawei Mate 30: fiyat, çıkış tarihi, sızıntılar ve bildiğimiz her şey
  • huawei-p30-review-an-excellent-phone-pro-review
  • Huawei Mate 20 Pro incelemesi

Google, yeni nesil Huawei Mate'indeğilGoogle Haritalar, Gmail, YouTube, Google Hangouts ve SnapChat, Spotify, Facebook, Twitter, Netflix gibi üçüncü taraf uygulamaları yüklemek için hiçbir Google Play Store olmadığı anlamına gelen herhangi bir Google uygulaması veya hizmetiyle başlatılabilecektir. e-Kitaplar, filmler, müzik parçaları ve diğer medyaları satın alın.

Google hizmetlerine erişim, şu nedenle kısıtlanmıştır:devam eden ABD ticaret yasağıHuawei'de. Shenzhen merkezli şirket, mobil işletim sisteminin özünde açık kaynak olduğu için Android'i cihazlarında kullanmaya devam edebilecek. Ancak, işletim sisteminden ayrı olan Google'ın sahip olduğu uygulamalar ve hizmetler kısıtlanacaktır.

Huawei, Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Departmanı'ndan 19 Kasım 2019'da sona eren üç aylık bir uzatma ile 'halka açık olan mevcut Huawei telefonlarına yazılım güncellemeleri veya yamaları da dahil olmak üzere hizmet ve destek sunmasını' sağladı. veya 16 Mayıs 2019'dan önce. '


Ancak bu, yalnızca yasak bu yılın başlarında yürürlüğe girdiğinde zaten mevcut olan akıllı telefonlar için geçerlidir. Bu Huawei anlamına geliyorAndroid 10 özelliklerini getirebilecekiçinHuawei P30, huawei-p30-review-an-excellent-phone-pro-reviewve çok sayıda kişi var, ancak katlanabilir cihazda aynısını yapamayacakHuawei Mate Xveya Huawei Mate 30 serisi.

Elbette, bu durum, Kaliforniya şirketi hizmetlerini ülke içinde yürütmediği için yıllardır Google Play Store'a erişimi olmayan Çin'deki müşterileri rahatsız etmeyecek. Bu nedenle, her biri çok farklı uygulama ve hizmet seçeneklerine sahip yüzlerce rakip uygulama mağazası vardır.


Ama olabilirciddi anlamdaMate 30 serisinin benzerleriyle rekabet edeceği Birleşik Krallık ve Avrupa'daki hasar satışlarıOnePlus 7 Pro,Samsung Galaxy Note 10,Galaxy S10,Galaxy s10 plusve Google Play Store'a ve yukarıda listelenen tüm uygulamalara erişimi olan bir dizi diğer amiral gemisi Android telefon. Müşterilerin - Huawei yazılımını, sektör lideri kamera özelliklerini ve endüstriyel tasarımı ne kadar seviyorlarsa sevsinler - WhatsApp, SnapChat, Netflix, Amazon, Google Haritalar, Prime Video ve daha fazlası gibi şeylerden vazgeçmeye istekli olmaları pek olası görünmüyor.


(Resim kredisi: Unsplash)

Bu nedenle Huawei Tüketici İşletmeleri Grubu CEO'su Richard Yu, müşterilerin en sevdikleri Google hizmetlerini ve uygulamalarını telefona yüklemelerine izin verecek bir geçici çözüm eklemeyi planladığını doğruladı.

Richard Yu, şirketin Google uygulamalarını Mate 30 ve Mate 30 Pro'ya Play Store dışında başka yollarla yüklemesini engellemek için güvenlik tedbirleri içerip içermeyeceğiyle ilgili bir soruya yanıt olarak, sürecin 'kullanıcılar için oldukça kolay' olacağını söyledi. Android'in açık kaynak yapısı 'birçok olasılığa' izin verir.

Elbette, müşterilerin Mate 30 ve Mate 30 Pro donanımı tarafından muazzam bir şeye katlanmak için uygun şekilde etkilenip etkilenmeyeceğizüppeGoogle Play Store'un kolaylığı olmadan Android uygulamalarının yüklenmesi göreceğiz.

Ayrıca, el cihazını kötü amaçlı yazılımlara açık bıraktığı için kullanıcıları Android'e yan yazılım yüklemeye teşvik etme konusunda güvenlik endişeleri de var. Siber suçluların, oyunculara kötü amaçlı yazılımlarla hizmet vermek için Play Store'da bulunmayan ve yandan yüklenmesi gereken Fortnite'ın popülerliğinden yararlandığını zaten gördük.


Bugünün en iyi Samsung Galaxy S10e, Samsung Galaxy S10, Samsung Galaxy S10 Plus, Samsung Galaxy Note 10 ve Samsung Galaxy Note 10 Plus fırsatları Sözleşme Fırsatları Sim Ücretsiz Özel IDMOFF10 kodu ile 10 £ tasarruf Düşük Stok Samsung Galaxy S10e Siyah Samsung Galaxy S10e ID24 ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler1 GBveri 99,99 £ peşin 27,99 £ / ay ID Mobile'da GörüntüleTüm fiyatları görünGalaxy S10 128GB SiyahSamsung Galaxy S10EE24 ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler25 GBveriBedavaön ödeme£ 29 / ay Görünüm-deUygun fiyatlı mobil cihazlar Tüm fiyatları görünGalaxy S10 Plus 128GB SiyahSamsung Galaxy S10 PlusEE24 ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler50 GBveriBedavaön ödeme£ 35 / ay Görünüm-deUygun fiyatlı mobil cihazlar Tüm fiyatları görünSamsung Galaxy Note 10 Samsung Galaxy Note 10 EE24 ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler60 GBveri Ücretsiz peşin 53 £ / mth Görünüm buymobiles.net'teTüm fiyatları görünGalaxy Note 10 Plus Aura SiyahSamsung Galaxy Note 10 ArtıEE24 ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler100 GBveriBedavaön ödeme£ 47 / ay Görünüm-deUygun fiyatlı mobil cihazlar Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz