Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Huawei Mate ve P serisinin Kirin çip sarf malzemeleri tükendiği için satıldığı bildiriliyor

Huawei Mate ve P serisinin Kirin çip sarf malzemeleri tükendiği için satıldığı bildiriliyor

Huawei, ABD ticaret kısıtlamaları görünüşte onu premium akıllı telefon arenasından çıkarmaya zorlarken, amiral gemisi P ve Mate serilerini sattığına dair raporları bastırmak için çabalıyor.


Huawei zatenHonor markasını satmakABD ulusal güvenlik kaygılarının neden olduğu yaptırımların baskısı altında. Bu hareket, hükümet destekli bir konsorsiyum tarafından satın alınan Honor gençlik markası için iyi oldu ve Huawei'nin portföyünün dışında hayatta kalma şansı verdi.

Ancak son söylentiler, Huawei'nin P ve Mate serilerini Şanghay hükümeti destekli yatırım şirketlerine satmaya çalıştığı ve görüşmelerin Eylül ayına kadar uzandığı için işlerin kötüden daha da kötüye gittiğini gösteriyor.

Huawei'nin şu anda yaşadığı birçok mücadeleden biri Kirin çip tedariğidir, bu nedenle Honor'u boşaltmak, markanın sallanıp ölmesini izlemekten kaçındı. İki kaynağa göre, bu hareketin aynı motivasyonla tetiklendiği bildiriliyor.ReutersKonuya yakın olan kişilerle görüştüm.

Şirketin Kirin çiplerinin bu yıl kuruması bekleniyor ve Huawei'den Richard Yu zaten kısıtlamaların SoC üretimini tamamen durdurabileceğini söyledi.


Huawei'nin 2020'nin üçüncü çeyreğindeki satışlarının %40'ından P ve Mate serileri sorumlu olduğundan, markaların kaybı Huawei için bir darbe olacaktır. Ancak Huawei, söylentileri duydu ve bunların geçerliliğine karşı çıktı:

'Huawei, amiral gemisi akıllı telefon markalarımızın olası satışıyla ilgili ortalıkta dolaşan asılsız söylentiler olduğunu öğrendi. Bu söylentilerin hiçbir değeri yoktur. Huawei'nin böyle bir planı yok.'


Şanghay hükümeti de böyle bir durumdan haberdar olduğunu yalanladı ve başka bir yorumda bulunmadı.

Huawei'nin akıllı telefonları bunlardan bazıları.en iyi telefonlarpremium katman kategorisinde, beğenileri ileHuawei Mate 40 ProveHuawei P40ancak Google hizmetlerinin eksikliğinin akıllı telefonların çekiciliği üzerinde inkar edilemez bir etkisi oldu. Yeni bir ABD Başkanı göreve başladığından, markanın geleceği belirsizdir. Google hizmetlerinin olmaması sizi rahatsız etmiyorsa veya Trump'ın politikalarının tersine çevrileceğinden eminseniz, özetimize göz atabilirsiniz.en iyi Huawei telefonları.


Bugünün en iyi Huawei Mate 40 Pro fırsatlarıYepyeni Huawei Mate 40 Pro... Kogan.com 1.499 ABD Doları Görünüm Yepyeni Huawei Mate 40 Pro... Dick Smith 1.499 ABD Doları GörünümHuawei Mate 40 Pro 5G NOH-NX9 ... Amazon AU $ 1,659,02 GörüntüleHuawei Mate 40 Pro 5g Çift... ebay 1.702,77 ABD Doları GörünümDaha Fazla Fırsat Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Kaynak:Reuters