Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Huawei Mate X incelemesi (erken karar): 5G katlanır telefon öncüsü

Huawei Mate X incelemesi (erken karar): 5G katlanır telefon öncüsü

Pingtwitter'ün erken kararı Huawei Mate X incelemesine hoş geldiniz. Huawei Mate X 5G katlanır telefonunu canlı olarak inceledik.Mobil Dünya Kongresi 2019ve aynı zamanda örtmedramatik Huawei Mate X etkinliği ortaya çıktı, Pingtwitter yeni ve sıcak5Gkatlanabilir cihaz, böylece anlık düşüncelerimizi aktarabiliriz.


Ayrıca, Huawei İcra Direktörü Richard Yu ile Huawei Mate X hakkında da doğrudan görüştük.detaylı ve açıklayıcı görüşmeAyrıca, bu erken karar incelemesini inceledikten sonra bunu kontrol ettiğinizden emin olun. Doğal olarak, tam puan alan Huawei Mate X incelememiz, bir üniteyi elimize alıp uzun vadeli, titiz testler yapabildiğimiz anda takip edecek.

  • Samsung Galaxy Fold'un başarısız olduğu yerde, bu muhteşem katlanır iPhone kazandı
  • Samsung Galaxy Fold incelemesi

Burada, yine de, cihazı keşfediyoruz ve şu anda konuşulan diğer katlanır telefona karşı nasıl yığıldığını görüyoruz.Samsung Galaxy Fold. Huawei Mate X'i tasarım ve yapım kalitesinden ekranlara ve donanıma ve kamera sistemi ve özelliklerine kadar değişen bir dizi temel kriterde değerlendirdik.

Ayrıca, Huawei Mate X fiyatı ve Huawei Mate X çıkış tarihi hakkında şimdiye kadar yayınlanan tüm bilgilerin yanı sıra İngiltere ağlarından gelen ayrıntıları da aldık.

Huawei Mate X incelemesi: fiyat ve çıkış tarihi

Huawei Mate X katlanabilir telefon 2.299 € 'ya (yaklaşık 1.997 £) mal olacak ve 2019'un ikinci yarısında satışa sunulacak. Telefon, doğrudan Huawei'den satın alınabilecek.Online mağazaçeşitli çevrimiçi perakendeciler ve ağlardan olduğu gibi. İngiltere'de Vodafone ve EE, Huawei Mate X'i satma planlarını doğruladı.


Huawei Mate X incelemesi: tasarım ve donanım

Huawei Mate X incelemesi katlanır telefon 5g

Huawei Mate X'in temel dahili donanımı, dikey kenar çubuğunda bulunur.


Huawei Mate X'i elinize aldığınızda ilk fark ettiğiniz şey, yanından aşağı inen dikey çubuktur. Bu çubuk yalnızca cihazın Leica markalı üçlü kamera sistemini (bundan sonra daha fazlası) değil, aynı zamanda Mate X'in güç düğmesini / parmak izi tarayıcısını ve dahili donanımı da barındırıyor.

Bu dahili donanım, Huawei'nin amiral gemisi mobil işlemcisi olanKirin 980yanı sıra 8 GB RAM ve 512 GB depolama sürücüsü - Huawei'nin Nano Belleği sayesinde 256 GB daha genişletilebilir. Huawei Mate X sadece katlanabilir bir telefon değil, aynı zamanda 5G olan bir telefon olduğundan, kenar çubuğu aynı zamanda dört antene bağlı Balong 5000 5G modeminin de yeridir ve bu, 'dünyanın en hızlısı' unvanına sahip olma iddiasını iletmede çok önemli bir bileşen 5G telefon '.


Balong 5000, Huawei Mate X'in 4G'den yaklaşık on kat daha hızlı olan saniyede 4,6 gigabitlik bir 'Alt-6G' aşağı bağlantı hızına sahip olmasını sağlar. Maalesef, 5G ağı olmadığı için bu hızı cihazla geçirdiğimiz süre boyunca test edemedik, ancak Huawei bu tür bir bağlantının örneğin bir kullanıcının 1 GB'lık bir filmi yalnızca üç saniyede indirmesine izin vereceğini belirtti. saniye.

Bu güçlü dahili bileşenlerin karışımı, birçokcihazda hızlı ve kaygan deneyim. Uygulamalar hemen yüklendi, ekran geçişlerine herhangi bir gecikme titreşimi eşlik etmedi ve en etkileyici şekilde, telefonun devasa ekranındaki çoklu görev, performansı üzerinde sıfır etkiye sahip görünüyordu.

Basitçe söylemek gerekirse, Mate X, yeni bir katlanabilir ekran tasarımına sahip, çekirdek performansta modern bir amiral gemisi telefonu gibi hissettirdi.

Huawei Mate X incelemesi katlanabilir telefon 5g


Tablet modunda Huawei Mate X'in FullView ekranı 5,4 mm inceliğinde.

Ve tasarımdan bahsetmişken, ilk izlenimimiz, Huawei'nin birinci nesil katlanır telefon savaşını Samsung ve rakibi Galaxy Fold'a karşı kazandığı yönünde. Ve bahsetmeyelim bileRoyole Flexpai.

Bu Huawei Mate X incelemesinin ilerleyen kısımlarında göreceğimiz gibi, Çinli üreticinin seçtiği tasarım, üç büyük ekranın nefes almasına izin vererek üç ekranının her birinin gösterilmesine ve tam anlamıyla kullanılmasına gerçekten izin veriyor.

Samsung Galaxy Fold'daki 4,5 inçlik Kapak Ekranını Huawei Mate X'teki 6,6 inç veya 6,4 inç telefon modu ekranlarıyla karşılaştırdığınızda, boyut farkı çok belirgin görünüyor ve sektör şu anda giderek daha fazla Geniş ekranlı cihazlar, Çin markası bu durumda daha trend görünüyor.

Huawei Mate X incelemesi: ekranlar ve menteşe

Huawei Mate X incelemesi katlanır telefon 5g

Huawei Mate X'in ekranı, telefon modundayken düğmeli bir klips aracılığıyla yerinde kilitlenir.

Katlandığında, Huawei Mate X'in iki farklı ekranı vardır - ön tarafta bir kenardan kenara ekran ve cihazın arkasındaki kenar çubuğuyla yan yana oturan biraz daha küçük bir ekran. İlki 19.5: 9 en boy oranı ve 2.480 x 1148 piksel çözünürlük ile 6.6 inç ölçerken, arkaya bakan ekran 25: 9 en boy oranı ve 2.480 x 892 piksel çözünürlüğü ile 6.38 inç.

Katlanan ekran tamamen açıldığında, 8: 7.1 en boy oranı ve 2.480 x 2.200 piksel çözünürlüğe sahip 8 inçlik bir 'FullView' ekrana dönüşür.

Bu ekranların üçü de net ve parlak. Bununla birlikte, FullView ekranına basıldığında rahatsız edici bir süngerimlik zerre var. Cihazın içeriği ve geçişleri hem fiziksel olarak hem de modlar ve yönler arasındaki yazılım gösterimi açısından nasıl görüntülediğinden çok etkilendik.

Falcon Wing menteşesi, şüphesiz, son zamanlarda Pingtwitter'te gördüğümüz küçük ölçekli makine mühendisliğinin en temiz parçalarından biridir ve Mate X'in ekranlarının bükülmesini ve bükülmesini sağlar.çokgüven verici deneyim. Bu birinci nesil katlanabilir telefonlarla ilgili en büyük korkularımızdan biri, gerekli menteşe ve katlamanın donanım paketinin geri kalanına ihanet edeceğiydi, bu nedenle Huawei'nin bunu en başından bir sorun haline getirmediğini görmek gerçekten güzeldi. .

Ekranın gerçek katlama alanı açısından (ekranın büküldüğü yer), belirgin bir buruşma, bükülme veya renk bozulması göremedik. Huawei, katlanır perde ve menteşe mekanizmasının 100.000'e kadar bükülme geçişine kadar test edildiğini ve aklı başında hiçbir kişininhiçcihazın kullanım ömrü boyunca bu sayıda bükülme.

Tablet modunda tamamen açıldığında, Huawei'nin MWC 2019 etkinliği sırasında bolshy çağrısıyla belirttiği gibi, sadece 5,4 mm kalınlığında, elde çok ince ve hafif olduğunu doğrulayabiliriz. Katlandığında da, normal bir akıllı telefondan belirgin şekilde daha kalın olmasına rağmen, 11 mm taşınabilirlik hissi vermiyordu.

Huawei Mate X incelemesi katlanabilir telefon 5g

Huawei Mate X'in kenar çubuğunun / ergonomik tutacağının altında bir USB C Tipi bağlantı noktası bulunur.

Mate X'in ekranı, telefon modundayken telefonun arkasına sıkıca yaslanmasını sağlayan bir klipsle yerine kilitleniyor. Aynı şekilde, ekranı tablet moduna geçirmek istediğinizde, ekranı bu kısıtlamadan kurtarmak için düğme klipsine basmanız gerekir.

Doğal olarak, içeriğin en iyi göründüğü yer, 8 inçlik tablet FullView ekranının birleşik gücü üzerinde görüntülendiği zamandır; bu, büyük ölçüde Google'ın artık çok uyumlu ve çok yönlü işletim sistemi sayesinde uygulamaları, videoları ve sistemin kullanıcı arayüzünü harika bir şekilde görüntüledi. iPad Mini tarzı deneyim, hızlı bir ekran geçişiyle birdenbire mümkün oldu.

Huawei Mate X incelemesi: kamera ve batarya

Huawei Mate X incelemesi katlanabilir telefon 5g

Huawei Mate X'in arkasına bakıldığında Falcon Wing menteşesinin yeri ortaya çıkıyor.

Hala bilmediğimiz tek şeyçokElimizden gelen Huawei Mate X inceleme oturumu kamera sistemidir.

Bu bir Leica üçlü modül sistemidir ve akıllı telefon modundayken ekran sağa doğru bükülebildiğinden, tüm bu kameralar teknik olarak cihazın arkasındadır, ancak telefon tamamen kapalıyken hepsi ileriye doğru bakmalarına izin verir. selfie çekimleri için kullanılır.

Doğal olarak bu, Huawei Mate X'te bir ön kamera olmadığı anlamına gelir ve bunu test etmemize rağmen tüm selfie görüntülerimeliArka kamera lensleri her zaman öne bakan kardeşlerinden üstün olduğu için alıştığımızdan çok daha iyi bir standart olabilir.

Huawei'nin kameranın en az mevcut amiral gemisi telefonunda kurulu olan kadar iyi olacağını doğruladığını düşünürsek, Pingtwitter'te burada bilgiye dayalı bir tahminde bulunacak olursak,Huawei Mate 20 Prove yaklaşan amiral gemisi etkinliğinin hemen köşede olduğunu, ardından Mate X'in kamera sistemi, içinde kurulu olanla aynı değilse de çok benzer olmalıdır.Huawei P30.

Yine de burada Pingtwitter'te oldukça kötü bir form olduğunu ve tablet aracılığıyla fotoğraf çekmenin kriket olmadığını düşünsek de (özellikle de görüntülerin kolayca engellenebileceği kalabalık ortamlarda), bazı durumlarda fotoğraf çekmeyi nasıl kolaylaştıracağını görebiliriz. Mate X tablet modunda. Bu büyük 8 inçlik vizör, çekimden önce tüm sahneyi ayrıntılı olarak görüntülemenizi sağlar.

Doğal olarak, Mate X'in kamera sistemini tam Huawei Mate X incelememizde ayrıntılı olarak test edene kadar yargıda bulunmayacağız.

Batarya açısından, Mate X, teknik olarak telefonun her iki tarafında iki hücre bankasına bölünmüş ağır bir 4.500mAh birimi barındırıyor. Bu, kağıt üzerindeki Samsung Galaxy Fold'dan daha fazla meyve suyu, ancak iki cihaz arasında bu kadar çok farklılık olduğu için hangisinin daha uzun süreceğini tahmin etmek zor. Tüm bu ekranlar olduğu için Mate X'in tek bir şarjla ne kadar süre çalışacağını tahmin etmek de zor.garantilipil ömrünü tek bir pilden daha hızlı bitirmek için.

Adil olmak gerekirse, Mate X, Huawei'nin 55W SuperCharge teknolojisini desteklediğinden, görünüşe göre sadece 30 dakikada yüzde sıfırdan yüzde 85 kapasiteye yeniden şarj edilmesine izin veriyor, bu gerçekten bir güce sahip olmanızı sağlayan bir sorun olmayacak. yandan soket.

Huawei Mate X incelemesi: erken karar

Huawei Mate X incelemesi katlanabilir telefon 5g

Huawei Mate X'teki küçük çerçeveli AMOLED ekranlar çok güzel görünüyor.

Cihaz ile ticari pazar arasında bir mesafe bırakan ancak etkileyen Samsung Galaxy Fold açıklamasının hemen ardından gelen Çinli üreticinin MWC 2019 basın toplantısında ortaya çıkan çok güçlü Huawei Mate X, katlanabilir telefonun geleceğini bile zorlayacak gibi görünüyordu. gerçeğe daha yakın.

Buna rağmen, yine de birçok soru kaldı ve bunların en önemlisi, katlanabilir telefonların endüstri tarafından pahalı bir yanlış adım olup olmadığı ve 5G'nin ana akım ticari pazarda bir kez gelip tekrar kullanılıp kullanılmayacağıydı.

Ancak Huawei Mate X ile pratik yapmak gerçekten coşkulu bir deneyimdi ve mobil cihazlarımızdaki katlanır ekran teknolojisinin çok çok heyecanlanmamız gereken bir şey olduğunu iyi ve gerçekten kanıtlıyor.

Huawei Mate X'in yapım kalitesiinanılmaz şekildebirinci sınıf ve yüksek kaliteli, çok ekranlı katlanabilir ekran teknolojisi son teknoloji ürünüdür ve kullanıcı deneyimi inanılmaz derecede şık ve iyi düşünülmüş görünüyor.

Cihazı Mobil Dünya Kongresi'nde kullanmak çok, çok sezgiseldi ve bunun için Huawei'nin tebrik edilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Mate X'i çalıştırmak, istenirse çağrılabilecek eklenmiş ve çok düzgün bir şekilde entegre edilmiş ekstra donanım ve özelliklerle, normal bir akıllı telefon deneyimine çok benziyordu.

Huawei Mate X, piyasaya çıkan ilk katlanabilir telefonlardan biridir ve doğal olarak, bu öncü statüsü ve en son teknoloji nedeniyle, telefon inanılmaz derecede pahalıdır. Ancak, Pingtwitter'te sık sık söylediğimiz gibi, mutlak en iyiyi, en ileri teknolojiyi istiyorsanız, bunun için para ödemeniz gerekir.

Açıkçası şu anda kullanıcıların büyük çoğunluğu için değil, ancak bu Huawei Mate X ile zamanında elimizden gelen çok önemli bir paket, kesinlikle görebiliyoruz.nasıl olabilirÖnümüzdeki birkaç yıl için gerekli Ar-Ge, giriş maliyetini mevcut amiral gemisi telefon seviyelerine indirdiğinde.

Hem akıllı telefon hem de tablet işlevselliğini tek bir cihazda bir araya getiren erişilebilirlik, kalite ve rahatlık, kesinlikle teknoloji meraklılarından çok daha fazlasına hitap edecek ve 5G ağlarının kişisel mobil cihazlarımızı kullanma şeklimizi dönüştürmede sahip olacağı güçle ortaklaşa olarak düşünüyoruz. bu gerçekten heyecanlanacak bir şey.

Huawei şapka, şapka.

  • Samsung Galaxy Fold'un sizin için bir anlaşma bozabilecek eksik bir özelliği var

HUAWEI MATE X: HABERLER, GÜNCELLEMELER

Mate X incelememizi yayınladığımızdan bu yana Huawei cep telefonu ile ilgili bazı yeni detaylar ortaya çıktı. Ahize hakkındaki düşüncelerinizi değiştirmeleri ihtimaline karşı, en son güncellemelerden sizi haberdar edeceğiz ...

12 Nisan 2019:Huawei Mate XniyetMobil ağ Üç, bu yılın sonlarında İngiliz kıyılarına doğru yola çıkacağını doğruladı. Taşıyıcı, 5G ağını 2019'un ikinci yarısında kullanıma sunmayı planladığını ve Mate X dahil olmak üzere '5G telefonlarını müşterilerimize getirmek için Huawei ile ortaklık kurduğunu' doğruladı.

Mobil operatör planlarını ekibe onayladı.TechRadar. Mate X'in ağa özel olup olmayacağı belli değil.

Three'den Huawei Mate X'i veya akıllı telefonu taşımaya karar veren diğer İngiltere ağlarını ellerine almak isteyenler, büyük olasılıkla ciddi bir değişiklik yapmak zorunda kalacaklar. Huawei, SIM içermeyen 2.299 € 'luk (yaklaşık 2.000 £ dönüştürülmüş) bir fiyatı onayladı, bu da muhtemelen bazı göz alıcı aylık sözleşme fiyatlarına veya en azından ağır ön maliyetlere neden olacak. Sizi haberdar edeceğiz.

23 Nisan 2019:Samsung Galaxy Fold- bu yıl dünya çapında bir lansman için bahşiş verilen diğer tek katlanabilir akıllı telefon ve bu nedenlebir tekHuawei Mate X'e rakip - esnek ekranıyla ilgili sorunları takiben süresiz olarak ertelendi.

Samsung bunu doğruladıGalaxy Fold çıkış tarihini erteleyinbirkaç ön sürüm inceleme birimi feci şekilde başarısız olduktan sonra. Samsung, gecikmenin ne kadar süreceğini açıklamadı, ancak 'önümüzdeki haftalarda' yeniden planlanan bir çıkış tarihini açıklamayı umduğunu söylüyor. Ayrıca, ön sipariş verenler için sürüm öncesi inceleme birimlerinin başarısız olmasından sonra geri ödeme alma fırsatı olup olmayacağı konusunda da sessiz kalıyor. Ön sipariş verenler, telefon gönderilinceye kadar ücretlendirilmeyecek, bu nedenle en azından şirket, geciken cihaz için müşterilere fatura kesmiyor.

Ama ön sipariş verenler bu kadar uzun süre beklemeye hazır olacaklar mı? Ve bu gecikme, Samsung'un dünya çapında Huawei Mate X'e katlanabilir bir akıllı telefon çıkaran ilk şirket olarak tacını kaybettiği anlamına mı gelecek?

Bir Samsung sözcüsü, erken başarısızlıkların arkasındaki nedenleri ele alarak, gecikmenin şirkete 'ekran korumasını güçlendirmek için önlemler alma' ve 'koruyucu katman dahil ekranın bakımı ve kullanımı konusunda rehberliği geliştirme' için zaman tanıyacağını doğruladı. başlatmak.

  • Yeni iPhone haberleri