Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Huawei Mate X vs Samsung Galaxy Fold: En iyi katlanabilir telefonlar, kafa kafaya

Huawei Mate X vs Samsung Galaxy Fold: En iyi katlanabilir telefonlar, kafa kafaya

2019 yılına çok uzak değiliz, ancak 2019'un öne çıkan telefonlarından ikisi olma ihtimalinin yüksek olduğunu şimdiden gördük:Huawei Mate XveSamsung Galaxy Fold, tüm mobil sektörü dönüştürebilecek bir katlanabilir telefon dalgasının başlangıcını temsil ediyor.


Peki bu iki katlanır telefon tam olarak nasıl birbirine karşı yığılıyor? Ve hangisine (eğer varsa) binlerce pound (veya dolar) harcamalısınız? Burada, cihazların tasarımdan teknik özelliklere kadar önemli olan tüm alanlarda nasıl karşılaştırıldığını anlatacağız.

Huawei Mate X vs Samsung Galaxy Fold: Tasarım

Huawei Mate X

Huawei Mate X

Tasarım, hemen farkın olduğu alanlardan biridir: Huawei Mate X kendi üzerine katlanır (telefon katlandığında büyük tablet ekranını açıkta bırakır), oysa Samsung Galaxy Fold kendi üzerine katlanır (yani büyük tablet Telefon katlandığında ekran gizlenir).


Hangisini tercih edeceğiniz size kalmış, ancak Huawei yaklaşımı ekranı cebinizdeki çiziklere açık bırakırken, Samsung yaklaşımı yıpranma ve yıpranma konusunda daha fazla endişelenmeniz gerekecek gibi görünüyor ve ayrıca dışarıda ayrı bir ekran daha sunuyor. Cihazın (katlandığında).

Huawei Mate X, her iki cihaz da tablet modundayken Samsung Galaxy Fold'un 7,3 inçine karşı 8 inç ölçülerinde genel olarak daha büyük ekrana sahip. Samsung cihazı açıldığında, öne bakan iki kamerayı tutan bir çentiğe sahipken, Huawei telefonu arkada kameralar ile tamamen ekrandır.


Huawei Mate X durumunda, kameralar küçük bir dudak veya çene içine yerleştirilmiştir, bu da cihazı tablet modunda tutmanıza yardımcı olur ve katlanmış telefonu kapatıldığında biraz daha kolay yerleştirmenize yardımcı olur. Genel olarak, Huawei Mate X'in saf estetik açısından kazandığını söyleyebiliriz, ancak Samsung Galaxy Fold da harika görünümlü katlanabilir bir telefon.

Bugünün en iyi Huawei Mate X fırsatları Benzer Amazon ABD Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Huawei Mate X vs Samsung Galaxy Fold: Özellikler

Samsung Galaxy Fold


Samsung Galaxy Fold

Bu iki cihazın görünümü ve ekranlarının yanı sıra, düşünmemiz gereken bazı özellikler var. Huawei Mate X'in kaputunun altında, Huawei'nin şu anda ürettiği en hızlı işlemci olan Huawei Kirin 980 işlemcinin yanı sıra 8 GB RAM ve 512 GB dahili depolamanın yanı sıra bir bellek kartı yuvası var.

Samsung tarafında, Samsung Galaxy Fold, bir Snapdragon 855 işlemciye sahip - 2019'da Android telefonlar için neredeyse en iyisi - 12GB RAM ve 512GB dahili depolama ile birlikte, ancak bunu bir hafıza kartı. Performans bahislerinde bile sadece onurla ilgili, Samsung belki de sadece sınırlandırıyor.

Birçok telefon performansının, üretici tarafından uygulanan yazılım ve donanım optimizasyonları ile ilgili olduğunu unutmayın; bu nedenle, bu iki cihazın gerçek dünyada nasıl performans gösterdiğini ve farklı katlanmış ve açılmış modlar arasında geçiş yapma konusunda ne kadar başarılı olduklarını görmemiz gerekecek (Android Qburada daha sonra yardımcı olabilir).


Kameralara gelince, Samsung Galaxy Fold'da iki tane var: açıldığında üçlü lens 12MP + 12MP + 16MP model ve katlandığında çift lensli 10MP + 8MP model. Huawei Mate X, açıldığında arkada ve katlandığında yanlardan birinde sadece bir tane var - üçlü lensli 40MP + 16MP + 8MP model.

Huawei Mate X vs Samsung Galaxy Fold: özellikler

Huawei Mate X

Huawei Mate X

Buradaki ana özellik, eğer kaçırdıysanız, bu telefonların katlanabilir olmasıdır - bu nedenle, Huawei Mate X ve Samsung Galaxy Fold'un başka yerlerdeki özelliklerden mahrum kalmasını bekleyebilirsiniz, ancak durum böyle değil. İkisi de en yenisiyle gelirAndroid 9.0 PastasıÖrneğin, Huawei ve Samsung'un her ikisi de farklı görünümlerini en üste koysa da yerleşik yazılım.

Bununla birlikte, şu anda piyasada bulunan en iyi akıllı telefonlarla karşılaştırıldığında alınan bazı kısayollar var - Huawei Mate X veya Samsung Galaxy Fold'da herhangi bir kablosuz şarj özelliği elde etmiyorsunuz ve su geçirmezlik ve toz geçirmezlik de yok (muhtemelen kıvrım).

Hem Huawei Mate X hem de Samsung Galaxy Fold, kilit ekranını geçmek için yana monte edilmiş bir parmak izi sensörü kullanıyor ve her ikisi de şarj ve veri aktarımı için bir USB-C soketi kullanıyor. Bu telefonların hiçbiri 3,5 mm kulaklık jakı takmayı başaramadı.

2019'un diğer sıcak teknolojisine gelince, bu katlanır telefonların her ikisi de 5G ile gelecek veya ekstra ödeme yapmak istiyorsanız en azından 5G modellerine sahip olacak - altyapı bölgenizde kullanıma sunulmuşsa, hızlı bir şekilde indirmenin keyfini çıkarabilirsiniz. ve hem Huawei Mate X hem de Samsung Galaxy Fold ile yükleme hızları.

Bugünün en iyi Samsung Galaxy Fold indirimleri İndirimli Fiyat Samsung - Galaxy Fold ... Amazon $ 961,99 $ 858 İndirimli Fiyatı Görüntüle Samsung - Galaxy Fold ... Amazon Prime $ 992,48 $ 858 İndirimli Fiyatı Görüntüle Samsung - Galaxy Fold ... En İyi Satın Al $ 1,979,99 $ 1,379,99 Samsung Galaxy Görüntüle Samsung Galaxy Görüntüle SM-F900F'yi katlayın ... Amazon Prime 1.415 $ Göster Daha Fazla Teklif Göster Her gün en iyi fiyatlar için 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Huawei Mate X vs Samsung Galaxy Fold: Karar

Samsung Galaxy Fold

Samsung Galaxy Fold

Henüz fiyattan bahsetmedik - Samsung'un telefonu ABD'de 1.980 $ ve Avrupa'da 2.000 € 'dan başlıyor, Huawei Mate X ABD'de satışa sunulmayacak ve sizi Avrupa'da 2.299 €' dan geri alacak. Her iki telefon için de Birleşik Krallık fiyatı açıklanmadı, ancak doğrudan Euro'dan dönüştürürseniz Galaxy Fold için 1.705 £ ve Mate X için 1.960 £.

Başka bir deyişle, Huawei donanımı için biraz daha fazla ödeyeceksiniz. Samsung Galaxy Fold, Huawei Mate X'in sadece mavi modeline kıyasla gümüş, siyah, yeşil ve mavi gibi daha fazla renkte de mevcut. Bu belki de en önemli nokta değil, ancak bahsetmeye değer.

Benzer özellikler, benzer yazılımlar ve benzer bir fiyatla, katlama mekanizmalarından hangisini en çok beğendiğinize gerçekten karar vermeniz gerekiyor ... veya belki de hangi şirkete aniden katlanmadan sürekli katlanmaya dayanabilecek bir cihaz yapmak için daha çok güvendiğiniz sana takılıyor.

Nihayetinde, katın yönü bir yana, bunlar çok iyi eşleşen iki telefon - her ikisi de yepyeni bir akıllı telefon kategorisine öncülük etmeye yardımcı oluyor. Önümüzdeki yıllarda hepimiz katlanabilir telefonlar kullanıyor olabiliriz ve her şeyin başladığı nokta olarak Huawei Mate X ve Samsung Galaxy Fold'u gösterebileceğiz.