Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Huawei MateBook X Pro vs Apple MacBook Pro: Hayallerinizdeki premium dizüstü bilgisayarı bulun

Huawei MateBook X Pro vs Apple MacBook Pro: Hayallerinizdeki premium dizüstü bilgisayarı bulun

Dizüstü bilgisayar kalitesine gelince,Apple MacBook Proher zaman birinci sınıf özellikler ve tasarımla bağlantılı olmuştur ve son 2018 yenilemesi bu itibara hiç zarar vermedi. Üst düzey dizüstü bilgisayarın, Huawei MateBook X Pro da dahil olmak üzere birçok rakibi var.


Huawei, MateBook X Pro'nun görünümü ve verdiği his söz konusu olduğunda Apple'dan ilham aldı, ancak bu bizim için sorun değil ve bir Windows 10 makinesi arayan müşterilere hitap edecek. Burada, önemli olan tüm önemli alanlardaki dizüstü bilgisayarları karşılaştıracağız.

Huawei MateBook X Pro ve Apple MacBook Pro: Tasarım

Huawei Matebook X Pro

Huawei Matebook X Pro

En üstte de söylediğimiz gibi, Huawei MateBook X Pro, Apple tasarım kılavuzundan bir veya iki yaprak almaya çalışıyor: kesinlikle Huawei'nin MacBook Pro'yu ele geçirdiği hissine sahip ve sonuç olarak elimizde iki tane var. estetik açıdan hoş dizüstü bilgisayarlar burada dikkate alınmalıdır. Her ikisi de, hem stili hem de gücü tek bir cihazda birleştirmenin zorlu hilesini yönetiyor.


Huawei MateBook X Pro, çerçevelerinin inceliği açısından onu gölgelendiriyor. Ultra keskin 3000 x 2000 piksel çözünürlükte çalışan 13,9 inçlik bir ekrana sahip oluyorsunuz ve genel olarak dizüstü bilgisayar çok makul bir 1,33 kg (2,93 lbs) ile giriş yapıyor. Güzel görünümlü bir dizüstü bilgisayardır, kapalıyken 14,6 mm (0,57 inç), ancak yalnızca tek renkte mevcuttur: uzay grisi.

Paramız için Apple MacBook Pro sadece biraz daha iyi görünüyor, ancak yalnızca en küçük marjlarla. Apple ile 2560 x 1600 piksel veya 2880 x 1800 piksel çözünürlüğe sahip 13,3 inç veya 15,4 inç ekran elde edersiniz. 13,3 inç, 1,37 kg (3,02 lb) ağırlığındadır ve kapalıyken 14,9 mm (0,59 inç) incedir; 15,4 inç ise 1,83 kg (4,03 lb) ağırlığındadır ve kapalıyken 15,5 mm (0,61 inç) incedir. Gümüş veya uzay grisi renk seçimlerinizdir.


Bugünün en iyi Huawei Matebook X Pro fırsatları 445 Amazon müşteri yorumu Huawei MateBook X Pro ... Amazon Prime 1.479,99 $ Görüntüle En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Huawei MateBook X Pro vs Apple MacBook Pro: Özellikler

MacBook Pro

MacBook Pro


Bu dizüstü bilgisayarların her ikisi de, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli özellik yapılandırmalarıyla birlikte gelir, ancak sonuç olarak, bunlar, hangi özellikleri seçerseniz seçin, çok güçlü iki bilgisayardır. Huawei MateBook X Pro ve Apple MacBook Pro ile kesinlikle pazarın en üst noktasında alışveriş yapıyorsunuz - bu fiyatlara yansıyor, ancak aynı zamanda bu dizüstü bilgisayarlarda herhangi bir yavaşlama veya performans sorunu yaşamayacağınız anlamına da geliyor. uzun zaman var.

Huawei MateBook X Pro için yapılandırmalar biraz daha kolaydır: 8. nesil Intel Core i7 veya 8. nesil Intel Core i5 işlemci, 8 GB veya 16 GB RAM, 256 GB veya 512 GB dahili depolama ve her ikisi de entegre Intel UHD Graphics 620 veya yerleşik bir Nvidia GeForce MX150. En iyi yapılandırmada, güç ve performans açısından yenilmesi zor bir dizüstü bilgisayardır.

Apple tarafında, MacBook Pro'nun iki boyutu ve aralarından seçim yapabileceğiniz daha fazla özellik kombinasyonu var. En altta 7. nesil Intel Core i5 işlemciler, 8 GB RAM, 128 GB depolama ve Intel Iris Plus Graphics 640 var; üst uçta 8. nesil Intel Core i9 işlemcilere, 32 GB RAM'e, 4 TB depolama alanına ve Radeon Pro Vega 20 grafik kartlarına sahipsiniz. Apple ile daha fazla esnekliğiniz var, ancak fiyat buna göre artıyor.

Huawei MateBook X Pro vs Apple MacBook Pro: özellikler

Huawei MateBook X Pro


Huawei MateBook X Pro

Sergilenen ham özelliklerin yanı sıra, bunlar hakkında düşünmeniz gereken başka özellikler de var, bunların arasında Windows 10 veya macOS Mojave seçimi var. Hem Windows hem de macOS günümüzde mükemmel işletim sistemleridir, bu nedenle hangisinin sizin için doğru olduğu muhtemelen hangisine en aşina olduğunuza veya hangisinin evinizdeki diğer tüm donanımlarla en iyi şekilde çalıştığına bağlıdır.

Bunun dışında, Huawei MateBook X Pro bir dokunmatik ekranla birlikte gelir ve size dizüstü bilgisayarla etkileşim kurmanın başka bir yolunu sunar. MacBook Pro, en ucuz 13,3 inçlik model haricinde, biraz daha az kullanışlı olan bir Touch Bar ile birlikte gelir - ancak Touch ID girişi kullanışlıdır. Parmak izi erişiminden bahsetmişken, aynı biyometrik giriş seçeneği Huawei MateBook X Pro'da da mevcut.

Huawei, MateBook X Pro ile tek bir pil şarjından 12 saatlik video oynatma vaat ederken, Apple, MacBook Pro'nun 10 saat sürebileceğini söylüyor - ancak bu tahminleri bir tutam tuzla alın. Apple'ın dizüstü bilgisayarında iki veya dört Thunderbolt 3 / USB-C bağlantı noktası ve ayrıca bir kulaklık jakı alırsınız; Huawei rakibinin bir USB-A bağlantı noktası, bir USB-C bağlantı noktası, bir Thunderbolt 3 / USB-C bağlantı noktası ve bir kulaklık jack.

Bugünün en iyi Apple MacBook Pro 13 inç (2018) ve Apple MacBook Pro 15 inç (2018) fırsatları 111 Amazon müşteri yorumu İndirimli Fiyat Apple - MacBook Pro - 13 '... En İyi Satın Al $ 1,799,99 $ 1,649,99 Apple 13,3 inç MacBook Pro'yu görüntüleyin. .. BHPhoto1.799 $ Görünüm2018 Apple Macbook Pro 13 '... QVC2.864,13 $ GörünümBenzer Amazon US Amazon'u Görüntüleyin Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Edin En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Huawei MateBook X Pro ve Apple MacBook Pro: Karar

MacBook Pro

MacBook Pro

Sonuçta, burada iki çok iyi dizüstü bilgisayar ve hiçbiri hayal kırıklığına uğratmayacak. İlk olarak, stillere bir göz atın ve MateBook X Pro'nun ultra ince ekran çerçevelerinin sizi cezbetmek için yeterli olup olmadığına karar verin; ikinci olarak, önümüzdeki birkaç yılı tercih ettiğiniz işletim sistemi olarak Windows veya macOS kullanarak geçirmek isteyip istemediğinizi düşünün. Bundan sonra, hangi dizüstü bilgisayarın sizin için en iyisi olduğuna dair oldukça iyi bir fikriniz olmalı.

Dikkate alınması gereken bir diğer önemli nokta da fiyattır (en son fırsatlar için bu sayfadaki widget'lara bakın). Yapılandırmaların çeşitliliği nedeniyle, MateBook X Pro'dan hem daha ucuz hem de daha pahalı olan MacBook Profesyonelleri var, ancak kafa kafaya Huawei dizüstü bilgisayar paranızın karşılığını biraz daha fazla verecek. En üstte, en iyi MacBook Pro için ciddi miktarda parayla ayrılıyor olabilirsiniz.

Buradaki en iyi seçim, geçmiş deneyime ve gelecekteki gereksinimlere bağlı olarak herkes için farklı olacaktır, ancak Apple MacBook Pro'nun Huawei MateBook X Pro biçiminde Windows destekli ciddi bir rakibi olduğunu söylemek güvenlidir. Bu dizüstü bilgisayarların gelecek nesillerinin sunabileceği her şeyi dört gözle bekliyoruz.

  • best-laptop-2020-best-laptops-available-nows-under-500