Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Huawei MateView incelemesi: modern bir ev ofisi için 4K monitör

Huawei MateView incelemesi: modern bir ev ofisi için 4K monitör

Bu Huawei MateView incelemesinde, fiyatı ve tasarımından ekranına ve performansına kadar bu 4K monitör hakkında bilmeniz gereken her şeyi ele alacağım.


Evde mükemmel iş istasyonuna sahip olmak hiç olmadığı kadar önemli. Gittikçe daha fazla şirket hibrit çalışmaya yönelirken, ofisinizi biraz yenilemeyi düşünebilirsiniz.

NSen iyi 4K monitörlerfotoğraf düzenleme, resimleme veya tasarım gibi hassas yaratıcı görevler için, kelime işleme veya elektronik tablo yönetimi gibi genel ofis işleri için ve hatta gün bittiğinde oyun oynamak için kullanılabilir. Size bilgisayarınızdan mümkün olan en iyi deneyimi sunacak çok yönlü, yüksek kaliteli ekranlardır.

Huawei adını duyduğunuzda akla gelen ilk şey monitörler değildir. Modern, minimalist bir pakette ultra yüksek tanım sunan yeni amiral gemisi monitörleriyle bunu değiştirmeye çalışıyorlar.

Huawei MateView incelemesi: fiyat ve bulunabilirlik

Yakında hizmetinizdeHuawei TürkiyeMağazada ve başka yerlerde, monitörü 599,99 £ karşılığında satın alabileceksiniz, böylece 4K monitör pazarının geri kalanına kıyasla üst-orta aralık noktası civarında oturuyor. Bunun ABD'de mi yoksa Avustralya'da mı satışa sunulacağı hakkında henüz bir şey duymadık.


Huawei MateView incelemesi: tasarım ve görüntüleme

Huawei MateView incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Ciddi derecede şık bir tasarıma sahip 28.2 inçlik bir IPS monitör olan Huawei MateView, modern, minimalist dekora çok iyi uyum sağlayacaktır. %94 ekran-gövde oranı, ekranın neredeyse çerçevesiz olduğu anlamına gelir ve üçü yalnızca 6 mm genişliğindedir. Alüminyum kare ayak ve taban, akıllı ve zarif bir estetik veren mat gümüşle kaplanmıştır. Şu ana kadar gördüğüm en iyi görünümlü monitör.


Onu biraz farklı kılan bir şey, çok sık görmediğiniz 3:2 en boy oranıdır, üzerinde çalışmak için bolca ekran alanı olduğu anlamına geldiği için beğendim, tüm projenizi veya kelime belgenizi düzenlenmiş olarak görebilirsiniz her şey küçük görünmeden önünüzde.

Ekranın yüksekliğini ve eğimini ayarlayabilirsiniz, ancak döndürme veya döndürme yoktur. Çerçevenin altında, dokunmatik kontrolleri kullanarak ekran ayarlarını yapmak için kullanılan Akıllı Çubuğu bulacaksınız. Menülerde gezinmek için parmağınızı üzerinde kaydırın ve seçiminizi onaylamak için üzerine dokunun. Her zaman duyarlı olmamasına ve çubuğun alışması biraz zaman almasına rağmen, karmaşık düğmeler arasında harika bir yol. Unutulmaması gereken bir şey, ekranın diğer monitörlere kıyasla çok sınırlı ekran ayarları sunmasıdır.


Huawei MateView incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Uyumlu bir Huawei akıllı telefonunuz varsa baz istasyonunda oturmak bir NFC bağlantı noktasıdır. Ekranınızı monitöre gerçekten kolayca yansıtmanızı sağlar. Ayrıca bir Windows PC'den kablosuz olarak projeksiyon yapabilirsiniz, ancak kablolu bir bağlantı kadar hız sağlamaz ve yalnızca 2K çözünürlükte projeksiyon yapabilirsiniz.

Kablolu bağlantı, veri aktarımını destekleyen bir USB-C ve cihazlarınızı şarj etmek için 65 W şarjı, iki adet USB-A 3.0, bir HDMI 2.0, Mini DisplayPort ve 3,5 mm kulaklık ve 2'si 1 arada mikrofon jakı içerir. standın yan tarafında bulunur ve bu da onları çok kolay erişilebilir kılar. Farenizi ve klavyenizi doğrudan monitöre takarak kabloların her yerde çapraz dolaşmasından sizi kurtarabilirsiniz, arkada basit estetiği biraz bozan kablo yönetimi yoktur. Ayrıca, yalnızca USB-C ve MiniDP'nin tam 60 Hz yenileme hızından yararlanabileceğini akılda tutmakta fayda var.

Huawei MateView incelemesi: performans

Huawei MateView incelemesi


(İmaj kredisi: Gelecek)

Huawei MateView, %100 sRGB'yi kapsayan 1,07 milyar renk ve %98 DCI-P3 renk gamıyla 3840 x 2560p çözünürlüğe sahiptir. Bu gerçekten etkileyici, yaratıcılar renk doğruluğu ve derinliği konusunda sevinecekler, ancak kuşkusuz netlik geliştirilebilir. 500 nit maksimum parlaklık, her bir ayrıntıyı ortaya çıkarmak için yeterlidir, ekran ayrıca parlak ışıkta bile görülebilmesi için mat bir kaplamaya sahiptir.

Saatlerini ekrana bakarak harcayacak herkes için, ekrana daha fazla sarı renk katan TÜV Rheinland Düşük Mavi Işık ve Flicker-Free sertifikasına sahip bir Göz Rahatlığı modu vardır. Onsuz, birkaç saat sonra bir ekran baş ağrısı sürünmeye başladı, bir kez açtığımda bu çok fazla sorun değildi.

Monitöre iki adet 5W hoparlör yerleştirilmiştir, müzik çalmak veya TV izlemek için onlara güvenmem ama hızlı sesli veya görüntülü aramalar için sorun yok. Ayrıca, genellikle görmediğiniz gerçekten kullanışlı bir özellik olan yerleşik çift mikrofonlar da vardır, bu, aramaları çok daha hızlı ve daha kolay hale getirir.

Huawei MateView incelemesi: karar

Huawei MateView incelemesi

(Resim kredisi: Huawei)

Sonuç olarak, Huawei MateView gerçekten zarif bir tasarıma sahip etkileyici bir 4K monitördür, ev ofisinin estetiğine önem veren herkes minimalist, ince yapısını sevecektir. Yalnızca bir USB-C bağlantı noktası olsa bile, çok sayıda derinlik ve bağlantı kurmanın birçok yolu ile görüntü kalitesini detaylandırdınız.

Biraz pahalı ve Huawei akıllı telefon olmadan tüm özelliklerinden tam olarak yararlanamazsınız, ancak buna rağmen bu monitörün profesyonellere sunacağı çok şey var.

Huawei MateView incelemesi: ayrıca düşünün

NSPhilips Brilliance 329P1Hprofesyoneller için üretilmiş benzer fiyatlı bir monitördür. 32 inçlik bir ekranı var ve kesinlikle üretkenliği artırmaya yardımcı olacak. Bu konuda gerçekten harika olan şey, entegre bir HD web kamerası olmasıdır. Huawei MateView kadar şık olmayabilir ama aynı derecede iyi performans gösteriyor.

Çok yönlü bir monitörse, peşindesinizSamsung M70A Akıllı Monitörharika bir seçim olacak. Diğer 4K monitörlerin aksine, yerleşik Smart TV işlevselliği sunar. Böylece iş için kullanabilirsiniz ve sonra akşamları televizyon olarak ikiye katlanır. Yerleşik Wi-Fi ve buna bağlanmak için çok sayıda bağlantı noktası vardır.