Close
  • Ana
  • /
  • Beslenme
  • /
  • Huel Black Edition vs Bulk 1 Complete Food Shake: en iyi yüksek protein takviyesi hangisidir?

Huel Black Edition vs Bulk 1 Complete Food Shake: en iyi yüksek protein takviyesi hangisidir?

Huel Black Edition vs Bulk 1 Complete Food Shake: bu tür şeylerle ilgilenen insanlar için en yetkin yemek değiştirme/tam yemek seçeneklerinden ikisi. İlk bakışta oldukça benzer görünse de, ikisi arasında bazı farklılıklar vardır.protein tozlarıbu onları farklı insan grupları için daha uygun hale getirir. Bu farklılıklar nelerdir ve tozların sunduğu avantajlardan en iyi şekilde nasıl yararlanılır? Neden birini diğerine tercih etmelisin?kitlesel kazançveproteinli atıştırmalıkseçenekler?


Öğrenmek için okumaya devam edin!

Huel Black Edition vs Bulk 1 Complete Food Shake: Malzemeleri arasında bir masada görüntülenen Bulk 1 çanta

(Resim kredisi: toplu)

Huel Black Edition vs Bulk 1 Complete Food Shake: malzemeler

NSDökme 1 Komple Gıda Sarsıntısıprotein içeriğinin çoğu bezelye, kabak çekirdeği ve nohut kaynaklı bitki bazlı bir protein tozudur. Bulk 1 ayrıca glütensizdir ve karbonhidrat içeriğini artırmak için glütensiz yulaf ve tatlı patates kullanır. Karışımda ayrıca kurutulmuş ve öğütülmüş avokado, lacivert fasulye, baobab, lucuma ve keten tohumu bulacaksınız. Avokado ve hindistancevizi tozu bol miktarda doymamış 'iyi yağlar' içerir.

NSHuel Siyah Sürümüaynı zamanda %100 vegandır ve proteinini bezelye, keten tohumundan (bazen keten tohumu olarak da adlandırılır) alır, ancak aynı zamanda kahverengi pirinci ana protein kaynaklarından biri olarak listeler. Ek olarak, Huel-blend tapyoka unu, ayçiçek yağı, organik hindistancevizi şekeri ve bir dizi ilave vitamin ve mineral içeren bir 'mikro besin karışımı' içerir. Eklenen yeşil çay özü ve kombucha'yı da unutmayalım.


Her iki toz da MCT içerir.

Huel Black Edition vs Bulk 1 Complete Food Shake: Bir muz yığınının üzerine yerleştirilmiş Huel Black Edition çantası


(İmaj kredisi: Huel)

Huel Black Edition vs Bulk 1 Complete Food Shake: mikro ve makro besin profili

Bulk 1 Complete Food Shake'in makrobesin profili genel kullanım için daha dengeli olarak adlandırılabilir: her 100 gramlık porsiyon tam olarak 400 kaloridir ve 30 gram protein, 37 gram karbonhidrat (2.3 gramı şekerdir), 12 gram içerir. yağ ve 9.6 gram lif. Bulk 1 Complete Food Shake'de 20'den fazla vitamin ve mineral vardır, bunlara Ashwagandha özü gibi daha egzotik maddeler de dahildir, ki bu pek çok faydalı sağlık özelliğine sahiptir.

Huel Black Edition, takviyelerinin protein içeriğini en üst düzeye çıkarmak isteyen kişiler için daha uygundur. Porsiyon boyutu biraz daha küçüktür (90 gram), ancak aynı miktarda kalori içerir (400 kcal). Huel Black Edition, porsiyon başına çılgınca 40 gram protein artı 18 gram karbonhidrat, 17 gram yağ ('iyi' tekli ve çoklu doymamış çeşitten 14,4 gram) ve kabaca 6 gram lif içerir.


Her iki tozun da kalorisi yüksektir, bu nedenle bunları antrenmandan sonra veya kilo vermeye çalışıyorsanız pişmiş bir yemek (kahvaltı veya öğle yemeği, akşam yemeği değil) yerine almanızı öneririz. Tozları neden kullanmaya karar verdiğinize bakılmaksızın, her ikisi de iyileşme ve genel sağlık için kullanışlı olabilecek tüm temel vitamin ve mineralleri büyük bir dozda içerir.

Huel Black Edition vs Bulk 1 Complete Food Shake: çantanın yanından aşağı karamel sos damlayan bir Huel Black Edition çantasına ulaşan kişi

(İmaj kredisi: Huel)

Huel Black Edition vs Bulk 1 Complete Food Shake: tat

Bulk 1 Complete Food Shake inkar edilemez bir şekilde iyi bir mutfak değil ama denediğimiz daha lezzetli protein tozlarından biri. Tatlar iyidir ve genellikle besleyici olarak eksiksiz sallamalarla ilişkilendirilen belirgin toprak tadı çok azdır. Önerilen miktarda suyla çalkalanan nihai ürün nispeten pürüzsüzdür: protein tozundan daha kalındır, bu yüzden lütfen buna dikkat edin.

Huel Black Edition'ın aromalı versiyonları bile, karışımın kalın dokusundan bahsetmiyorum bile, hafif ama kesinlikle topraksı bir tada sahiptir. Öte yandan, Huel Black Edition iyi karışıyor ve sarsıntı ince değil. Biraz fazla kalın olabilir, ama iyi bir şekilde: bir porsiyona sahip olmak sizi gerçekten doldurur ve daha az acıkmanızı sağlar. Çok kalın bulursanız, biraz daha su ekleyin (bunun için büyük bir çalkalayıcıya ihtiyacınız olabilir). Ayrıca Bulk 1 Complete Food Shake'den daha egzotik tatlarda gelir.


Huel Black Edition vs Bulk 1 Complete Food Shake: Bir kepçe Bulk 1

(Resim kredisi: toplu)

Huel Black Edition vs Bulk 1 Complete Food Shake: fiyat ve bulunabilirlik

Bulk 1 Complete Food Shake, önerilen 49.99 £ perakende fiyatıyla doğrudan Bulk'tan satın alınabilir. Bu, toplamda 30 porsiyon/12.000 kalori içeren 3kg'lık bir torba içindir. Bu, £ 1,67/porsiyona eşittir. Bulk 1 Complete Food Shake yalnızca Birleşik Krallık'ta mevcuttur ve düzenli aralıklarla teslim edilmesi seçeneği yoktur.

Huel Black Edition doğrudan şu adresten satın alınabilir:Huel ABDveyaHuel İngiltere, abone olduğunuzda fiyatlar 75 $/55 £ 'dan başlar. Çantalar ayrı olarak satın alınabilir (abone olmak zorunda kalmadan), bu durumda fiyat biraz daha yüksektir (83,34 $/55,56 £). Tek seferlik satın alındığında, porsiyon başına 2,45 $/1,63 £ maliyeti. Bu, Bulk 1 Complete Food Shake'den biraz daha ucuz olmasını sağlar. Abone olmak isterseniz, fiyat porsiyon başına 2,20$/1,47£'a düşer.

Huel Black Edition vs Bulk 1 Complete Food Shake: karar

Bir ek yerine bir yemek değiştirme seçeneği olarak Bulk 1 Complete Food Shake'i öneriyoruz. Dengeli makro besin profili ve içerdiği mikro besinler sayesinde Bulk 1 shake, bir makro besin grubunu gereksiz yere diyetinizden çıkarma riski olmadan bir öğünün yerini alabilir.

Huel Black Edition'ın yüksek protein içeriği, onu bir protein sallamasından bile daha iyi bir antrenman sonrası atıştırmalık haline getirir. İyileşmeye yardımcı olabilecek bazı karbonhidratlar içerir, ancak çok fazla değil, kan şekeri seviyelerini yükseltir. Yağ ve lif içeriği sadece pastanın üzerindeki kremadır. Vücut geliştiriciler için diyetlerine ek olarak şiddetle tavsiye edilir.