Close
  • Ana
  • /
  • Akıllı Ev
  • /
  • Zuma'yı kontrol ettim: Spotlight boyutlu bir ünitede Sonos rakibi ve Hue alternatifinin oldukça akıllı bir karışımı

Zuma'yı kontrol ettim: Spotlight boyutlu bir ünitede Sonos rakibi ve Hue alternatifinin oldukça akıllı bir karışımı

Zuma nedir? Bir karakter olmanın yanı sıra, er,Pençe devriyesi, aynı zamanda ses kontrollü bir akıllı ışıktır.veTavan spot ışığı için açılan deliğe tam olarak uyan hoparlör. Tam adı Zuma Lumisonic ile, bu sadece çok akıllı bir tasarım parçası değil - üniteyi yerinde tutan itme yaylı bıçaklar gerçekten hareket halindedir - aynı zamanda iki ev yükseltme sorununa çok pratik bir çözümdür. Çünkü Zuma, Naim ve Bowers & Wilkins'in dahileriyle birlikte tasarlanmış çok odalı, stereo hoparlör sistemini tek bir cihazda kurmanıza izin veriyor.veHue-esque LED akıllı aydınlatma sistemi.

Sonos, en çok Sonos One ve Sonos Arc gibi görünür hoparlörleri ve ses çubukları ile tanınır, ancak aynı zamanda 'Mimari' çizgisiyle özel kurulum pazarının dışında da çok iyi performans gösterir. Zuma, özellikle Sonos'a rakip olmayı amaçlamamıştır, ancak onları karşılaştırmak oldukça ilginçtir. Aynı zamanda, özellikle hoparlörsüz, yalnızca ses kontrollü bir LED spot ışığı olan Zuma Armatür'ü tercih ederseniz, bir Hue rakibidir. Sıkıcı.

Zuma: fiyat ve bulunabilirlik

Zuma akıllı ışık ve hoparlör(Resim kredisi: Zuma)

İngiltere'de, Zuma Lumisonic hoparlör/ışık şimdi 375 £ karşılığında mevcuttur. Armatür spot ışığı bu yaz 125 £ karşılığında piyasaya çıkıyor. Fiyatlandırma, kurulumun mümkün olduğundan emin olmak ve 'Zuma ünitelerinizden mutlak en iyi ses ve ışık deneyimini alacağınızdan emin olmak için' evinizin bir araştırmasını içerir.

Zuma serisini şimdi satın alın


Zuma şimdilik yalnızca İngiltere'dir ancak eşdeğer ABD ve Avustralya fiyatları Lumisonic için 520$/690$ ve Armatür için 175$/230$$ olacaktır.

Bu fiyatlandırma, Sonos'a göre oldukça uygun. Bir çift Lumisonics £ 750'dir - her birim stereodur ancak muhtemelen alt kattaki tuvaletten daha büyük odaların çoğunda en az iki taneye ihtiyacınız vardır - bir çift Sonos Tavan İçi Hoparlörün maliyeti 699 £ 'dır. Bununla birlikte, Sonos için kurulum maliyetlerini ve kablolamayı takip ettiğinizde, aralarında fazla bir şey olması pek olası değildir. En iyi durumda, Zuma birkaç dakika içinde takılabilir ve çalışabilir. Armatür için ışık başına £ 125 de değilbüyük ölçüdebazı Hue ampullerden daha pahalıdır.


Zuma iyi mi?

Karantinadan bu yana ilk defa, gerçekten gittim ve biriyle tanıştım.şahsenbunun için - oh evet. Özellikle, genel müdür Stuart Collingwood ile tanışmak ve eski günlerdeki gibi biraz demo yapmak için Zuma'nın Londra HQ/showroom'una uğradım.

Sadece iki hoparlörle Zuma Lumisonic, bu kadar küçük ve alışılmadık şekilde yerleştirilmiş bir hoparlörden beklediğinizden çok daha fazla bas ve ses seviyesi ile ciddi anlamda etkileyici bir ses alanı ortaya koyuyor. Çok daha büyük bir hoparlör dizisine ekleyin – aslında saymadım ama sanırım 12 civarıydı – ve tabii ki etkisi daha da etkileyici.

Lumisonic'in ses tarafı, Bowers & Wilkins'ten Laurence Dickie ve daha önce Naim'den olan ve aynı zamanda Bentley'lerin meşe panellerine hoparlör sistemlerinin yerleştirilmesinden sorumlu Trevor Wilson ile birlikte yapıldı. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu harika bir ses veren tavan hoparlörüdür. Çoğu tavan hoparlörü olduğu gibi, bu hafif bir övgüyle lanetlemek gibi gelebilir.oldukça saçma, ancak Zuma'nın silindirinden gelen sesses ve ışıkciddi anlamda etkileyiciydi.

Aydınlatma da çok etkiliydi ve canlandırıcıdan cehennemi soğutmaya kadar çok çeşitli ruh hallerini kapsıyordu. Bir uygulama veya Alexa aracılığıyla kontrol - şu anda bir Echo kullanıyor, ancak onu doğrudan Zuma'ya dahil etme planları olmasına rağmen - yeterince sorunsuz görünüyordu.


Bağlantıyı korumaya ve hoparlörleri senkronize tutmaya yardımcı olan uygulama ve Alexa, aslında yalnızca bir hoparlöre bağlanır. Diğerlerine bir ağ ağı oradan otomatik olarak kurulur, bu da çok sağlam bir çözüm olduğunu kanıtlayacaktır.

Belki de şanslarını biraz zorlayan Zuma, gelecekte Lumisonic'e daha fazla özellik eklemeyi de planlıyor. Şu anda, dekorunuza uygun manyetik olarak takılan çerçeve seçenekleri var. Yakın gelecekte Zuma, çeşitli sensörleri (örneğin duman alarmları) ve hatta güvenlik kameralarını da içeren çerçeveler eklemeyi planlıyor. Umarım birkaç yıl içinde kahve de verebilirler ve saç derisine masaj yapabilirler.

Bunu söyledikten sonra, birkaç belirgin özellik vareksikZuma 1.0'dan. LED aydınlatma elemanı yalnızca beyazdır – RGB LED'lerin tek şey olduğu kanıtlanmıştır.yapamamkullanılabilir alana sıkıştırılmalıdır. Yani şimdilik 1000 ton beyaz ışıkla yetinmek zorunda kalacaksınız.

Ayrıca, aşağı doğru ateşlenen bir hoparlörle sunulduğunda çoğu insanın düşüneceği ilk şey Dolby Atmos ve genel olarak surround ses olsa da, Zuma Lumisonic en azından şimdilik kesinlikle yalnızca stereodur.

Zuma: özellikler ve teknik özellikler

Zuma akıllı ışık ve hoparlör

Telefonunuzu banyoya düşürmeyin

(Resim kredisi: Zuma)

Zuma'nın öldürücü özelliği, standart boyutlu bir spot ışığı boşluğuna oturabilmesi ve aydınlatmanız için kablolara bağlanabilmesidir. Pekala, bu öldürücü bir özellik. Aynı zamanda harika bir sese sahip bir hoparlör ve çok etkileyici bir aydınlatma sistemidir.

Işık
555 lümen @ 3000K, 574 lümen @ 5000K, 56º Işın açısı

CCT: 3000K - 5000K, 90CRI

hoparlör

75W maks (eş eksenli 2 sürücü yapılandırması), Stereo 2 yollu; DSP için optimize edilmiş sızdırmaz akustik sistem.

Apple AirPlay 2, Spotify Connect, Bluetooth BLE v4.2, İnternet Radyosunu destekler, Alexa ile çalışır. 24bit/192kHz'e kadar WAV, FLAC ve AIFF, 24bit/192kHz'e kadar ALAC (Apple Lossless) ile MP3 ve AAC'yi destekler.

bağlantı

802.11AC'ye kadar Ethernet (10/100Mbps) veya Wi-Fi. Elektrik bağlantısı 230V, 50/60Hz'dir.

Daha fazla ses ve görüntü

Bugünün en iyi Sonos fırsatları Sonos One Sonos One Sonos ABD ve Kanada 199 $ GörünümTüm fiyatları görSonos Beam - Siyah Sonos Beam Soundbar Sonos ABD ve Kanada $399 GörünümTüm fiyatları gör Sonos Ark - Siyah Sonos Arkı Sonos ABD ve Kanada 799 $ Ön sipariş Tüm fiyatları gör Sonos Five - Siyah sonos beş Sonos ABD ve Kanada 499 $ Görünüm Tüm fiyatları gör Sonos Roam - Beyaz Sonos Dolaşımı Sonos ABD ve Kanada 169 $ Ön sipariş Tüm fiyatları görSonos - Move Smart Portable... Sonos Move Best Buy $399.99 GörüntüleTüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Hue fırsatlarıPhilips Hue A19 LED Kısılabilir... Philips Hue Kişisel Kablosuz Aydınlatma Walmart $ 67.94 Görünüm Tüm fiyatları görPhilips Hue 464479 Hue Beyaz... Philips Hue E27 A19 Color Ambiance Amazon $193,95 GörünümTüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz