Close
  • Ana
  • /
  • Yolculuk
  • /
  • Android Automotive araç içi işletim sistemini denedim ve asla geri dönmek istemiyorum

Android Automotive araç içi işletim sistemini denedim ve asla geri dönmek istemiyorum

Tüm modern arabalar, çaldığınız müziği kontrol etmenin, uygulamaları açmanın ve hatta arabadaki ayarları değiştirmenin bir yolu olan sezgisel bir bilgi-eğlence sistemine ihtiyaç duyar. Yakın zamanda yapılan bir anket şunu ortaya koydu:haritalama hizmetleri ve akıllı telefon bağlantısı, yeni araba alıcıları için marka veya motor boyutundan daha önemlidir, bu yüzden otomobil üreticilerinin açıkça çok çalıştığı bir alan.


BMW'nin iDrive'ından Audi'nin MMI'sine ve Jaguar/Land Rover'ın Pivi'sine kadar oradaki sistemlerin çoğunu denedim ve hepsinde olumlu puanlar olmasına rağmen hiçbiri mükemmel değil ve teknoloji için bir boşluk bırakmıyor. yazılım ve kullanıcı arayüzü geliştirmede yılların deneyimine sahip devler Apple ve Google, mücadeleye girmek için. Sonuç,araba oyunuveAndroid Oto, esasen akıllı telefonunuzun ekranını arabanızın ekranına yansıtan uygulamalardır. Otomobil üreticileri tarafından geliştirilen sistemlerden daha iyiler, ancak tam entegrasyon sunmadıkları için hala mükemmel değiller.

Volvo XC40 Şarj ve Android Otomotiv

(Resim kredisi: Volvo)

Google tarafından geliştirilen bir araç içi işletim sistemi olan Android Automotive'e girin. Yalnızca Google Haritalar, Google Asistan sesli komutları ve YouTube Müzik'i içermekle kalmaz, aynı zamanda klima, aydınlatma, koltuklar ve sürüş ayarları gibi araç içi ayarların çoğunu da kontrol eder. Hepsinden iyisi, Android Auto'nun aksine, takılı bir akıllı telefona (hatta arabada bile) ihtiyacınız yok. Hatta dünyanın en büyüğü gibi uygulamaları doğrudan arabanıza indirmenize izin veren Google Play Store'un yerleşik bir sürümünü bile edinirsiniz.Android akıllı telefon!

Android Automotive şu anda Polestar 2 ve Volvo XC40 Recharge'da (incelediğimiz otomobil) mevcut. Şık yerleşik dokunmatik ekran aracılığıyla veya bir akıllı telefonda olduğu gibi çalışan ‘Ok Google' komutuyla kontrol edilebilen inanılmaz derecede kaygan bir sistemdir. O kadar iyi tasarlanmış ki başka bir şey kullanmak istemiyorum.


Sistem birden fazla hesabı destekler ve kullanıcılar arasında geçiş yapmak koltuk ve ayna konumu gibi şeyleri değiştirir. Google, aylık güvenlik güncellemeleri sağlayacak ve tüm sistem kaplanabilir, böylece otomobil üreticileri tasarımı araca uyacak şekilde tamamen özelleştirebilir.

Volvo XC40 Şarj ve Android Otomotiv


(Resim kredisi: Volvo)

Tamam, Android Automotive'in bazı dezavantajları var, en önemlisi şu anda sistem için yalnızca birkaç uygulama mevcut. Google'ın kendi uygulamaları ve az sayıda internet radyosu uygulaması dışında, aralarından seçim yapabileceğiniz çok az şey var. YouTube veya Netflix (uzun bir şarj sırasında sizi eğlendirmek için) ve internet tarayıcısı yok. Bunun oldukça hızlı bir şekilde değişmesini bekliyoruz. Başlangıç ​​olarak Polestar, İsveç'te haber servislerini ve ulusal TV yayınlarını içeren bir video akışı uygulaması geliştirdi.

Android Automotive'i elinize almak için sabırsızlanıyor musunuz? Yazılım şu anda yalnızca iki premium, son derece çekici otomobilde mevcut olsa da, Ford ve GM'den Fiat ve Nissan'a kadar bir dizi başka şirket kaydoldu, bu nedenle çok yakında çok daha fazla Android Otomotiv göreceğinizi düşünüyoruz.


Bugünün en iyi araba fırsatları: TomTom Go Premium X SatNav... TomTom Go Premium Amazon £300 GörüntüleTüm fiyatları görNextbase 622GW Araç Kamerası Nextbase 622GW Basitçe 249,99 £ Olun GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli Fiyat Garmin Dash Cam 66W... Garmin Dash Cam 66W Amazon £199,99 £139,97 GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli Fiyat Garmin Dash Cam Mini... Garmin Dash Cam Mini Amazon £99,99 £69,97 GörüntüleTüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Bunu beğendin mi?