Close
  • Ana
  • /
  • Açık Havada
  • /
  • Açık havada inzivaya çekildim ve vahşi yaşamın gerçekten en iyi ilaç olabileceğine karar verdim.

Açık havada inzivaya çekildim ve vahşi yaşamın gerçekten en iyi ilaç olabileceğine karar verdim.

Son 15 ayın olayları, çoğumuzun her zamankinden daha fazla kapana kısılmış, tükenmiş, yalıtılmış ve bunalmış hissetmemize neden oldu. Ekim 2018'de piyasaya sürülmesine rağmen, Corona'nın bir bira olduğu ve Zoom'un bir kamera işlevi olduğu zamanlarda,Thera-DenizGeri çekilme bu zamanlar için mükemmel bir çözüm gibi görünüyor. Katy Griffin tarafından kurulan ve işletilen Thera-Sea, bir sağlıklı yaşam merkezidir, ancak şımartan türden değildir. Bu nedenle sıcak taş masajları ve saunalar yerinevahşi yüzme, bushcraft ve kamp ateşleri. Bu faaliyetler, katılımcıları sağlıklı yaşamın farklı unsurları hakkında eğitmek için tasarlanmış günlük 'yaşam tarzı tıbbı' atölyeleriyle serpiştirilmiştir.


Vahşi yaşam, açık hava etkinlikleri ve eğitim atölyelerinin bu karışımının gerçekten hepimizin aradığı sağlıklı yaşam çözümü olup olmadığını görmek için iki gecelik Thera-Sea konaklamalarından birinde bir gruba katıldım. Bu inziva, Cornwall'daki Fal Nehri kıyısındaki 20 dönümlük meşe ormanlığında gizlenmiş uzak bir yer olan 7th Rise'da gerçekleşti ve resmi adı The Hunting Lodge olan ama benim için içsel olarak benim için bir orman kulübesine kapatıldım. Casa Arachnid. Grubun büyük bir kısmı (genel olarak örümceksiz) 300 yıllık taş bir kulübede kaldı ve genel olarak kıskanılacak bir şekilde, gruptan ikisi bir ağaç evde bile uyudu.

Thera-Deniz

(İmaj kredisi: Thera-Sea)

Dış mekan duşları ve tuvaletleri, sınırlı elektrik ve daha da sınırlı sinyal ile bu, kesinlikle temele dönüş deneyimiydi. Katy, gezinin başında, ekranlara izin verilirken, onlara bir mola vermeye teşvik edildiğimizi duyurdu, bu öneri neredeyse uygunsuz bir coşkuyla karşılandı. Bazı parti üyeleri, daha konuşmayı bitirmeden iPhone'larını denize fırlattı. Görünen o ki herkes her saat sürekli olarak ulaşılabilir ve isteklere açık olmamak için bir bahane arıyor. Her ne kadar muhtemelen uygun bir Ofis Dışı koymalıydım.

Neyse ki, yemek servisi, temellere geri dönmemiz gerekmeyen bir alandı. Yemek denilen birinin nezaketiyle geldiAvustralyalı Sigara İçenSevgiyle yavaş pişirilen etleri ve kamp ateşi fasulyesi, her zamanki kamp gezisi beslenme çabalarımın birkaç büyük sıçramasıydı.


Thera-Sea vahşi sağlıklı yaşam merkezi

(İmaj kredisi: Thera-Sea)

Thera-Sea inziva yerleri tüm yıl boyunca devam eder – Katy, kış inzivalarının en iyisi olduğunu iddia eder, çünkü o zaman insanlar kendilerini en çok kapalı mekanlarda bulurlar. Mayıs gezim rahat bir seçenek gibi görünse de, muhteşem güneş ışığındaki nöbetler arasında kesinlikle İncil'deki bir rüzgar ve şiddetli yağmurla karşılaştık. Sonunda tren istasyonuna giden taksim sahil güvenlik uyarıları tarafından seslendirildi. Bu yüzden 'tam deneyim' aldığımdan emin olabilirsiniz.


Pingtwitter'ün Dış Mekan ve Sağlık Editörü olarak, doğaya çıkmanın onarıcı gücünü satmaya ihtiyacım yoktu. Günlük soğuk suda yüzmeden ayakta kürek çekmeye ve balta fırlatmaya kadar uzanan inziva aktiviteleri, tüm çabalarımız başarılı olmasa bile eğlenceli bir tür zorluydu (kamp ateşi inşa etmek: göründüğünden daha zor, millet).

İster fiziksel taleplerden, ister zihninizi yeni bir beceriye odaklamanızdan kaynaklansın, bu tür aktiviteler gerçekten günlük endişelerinizi unutturur. Katy, “Faaliyetler odaklanmanızı ve motive olmanızı sağlar ve bazı engelleri aşmanıza yardımcı olur” diyor. 'Bu şeyleri yapabildiğini kendine hatırlatmak harika.'


Thera-Sea vahşi sağlıklı yaşam merkezi

(İmaj kredisi: Thera-Sea)

Gündemde ayrıca, Katy'nin stres yönetimi, uykunuzu düzenleme ve ilişkilerinizi iyileştirme gibi konularda tartışmak ve önerilerde bulunmak için eğitimli bir ruh sağlığı hemşiresi olarak uzmanlığından yararlandığı günlük atölye çalışmaları da yer alıyor.

Benim için bu seanslar, dondurucu bir nehre hızlı bir dalıştan bile daha az çekiciydi (aslında,çok bindimsonunda ile). Elbette, yabancılarla korkularınız ve endişeleriniz hakkında konuşmak rahatlatıcı olabilir, ama ya korkularınızdan biri yabancılarla endişeleriniz hakkında konuşmaksa?

Başka hiç kimse bu garipliği hissetmiyor gibiydi. Belki de hepsi, duygularını paylaşmaktan zevk alan, uyumlu ailelerdendi; Bilmiyorum. Her neyse, o zamanki genel rahatsızlığıma rağmen, geri çekilmeden sonraki haftalarda kendimi uygularken bulduğum birçok şeyi ele aldık, bu yüzden bana biraz iyi geldiğini kabul edeceğim. 'Önleyici çalışmayla ilgili' diyor Katy, 've sizi biraz daha iyi tutan günlük yaşamda yapabilecekleriniz.'


Daha fazlasını öğrenin veya şu adreste bir geri çekilme rezervasyonu yapın:www.thera-sea.co.uk.