Close
  • Ana
  • /
  • Koşma
  • /
  • ASICS Metaspeed Sky'ı o kadar çok giydim ki neredeyse bacaklarımı mahvediyordu.

ASICS Metaspeed Sky'ı o kadar çok giydim ki neredeyse bacaklarımı mahvediyordu.

TL; DR: antrenman ve yarış için doğru türde koşu ayakkabısı giyin.


Ben hızlı olmak için büyük bir enayiyimkoşu ayakkabısı, onlardan yeterince alıyorum. Neyse ki, entegre karbon plakalı yüksek istifli koşu ayakkabıları bugünlerde bol ve bir fitness yazarı olarak onları oldukça sık test ediyorum ki bu gerçek bir nimet. Test etmekten gerçekten zevk aldığım yeni bir koşu ayakkabısı, faturaya mükemmel şekilde uyan ve bana şunu hatırlatan ASICS Metaspeed Sky'dı.Nike ZoomX Vaporfly NEXT%oldukça fazla aslında. Aslına bakarsanız Metaspeed Sky'da antrenman yapmaktan o kadar keyif alıyordum ki neredeyse bacaklarımı mahvediyordu.

Görüyorsunuz, ASICS Metaspeed Sky ve daha önce bahsedilen Vaporfly NEXT% gibi koşu ayakkabıları, onları yarış için mükemmel yapan aynı nedenden dolayı günlük antrenman için giyilmemelidir. Bunlaryarış ayakkabılarıbulunan köpüklerden daha esnek olan yumuşak bir köpüğe sahiptir.koşu eğitmenleri, gibiSaucony Kinvara 12ya daHoka Bir Bir Mach 4, ayrıca tahrik için gömülü bir karbon levha. Yarış ayakkabılarının üst kısmı, daha uzun yarışlar sırasında minimum düzeyde sürtünme olduğundan emin olmak için normalden daha sıkı olma eğilimindedir.

ASICS Metaspeed Sky

(İmaj kredisi: ASICS )

Ve tüm bu özellikleri seviyorum. Üst kısım ayaklarımı sıkıca sardığında, kalın köpüğün üzerine indiğimde aldığım zıplama hissini ve ayak parmaklarını kaldırırken karbon levhanın sağladığı itici enerjiyi seviyorum. Bu harika bir deneyim ve gerçekten ayağınıza ayakkabı yerine trambolin bağlanmış gibi hissediyorsunuz. ASICS Metaspeed Sky'da ilk koştuğumda, başlangıçta kendimi hızlandırmaya çalıştım ama sadece birkaç dakika sonra, ayakkabılarla olabildiğince hızlı koşmak daha doğal hissettirdiği için sprint yapmaya başladım.


Metsapeed Sky, modern yarış ayakkabılarını bu kadar popüler (ve tartışmalı) yapan şeyin en iyi yönlerini kapsar: inanılmaz derecede hızlıdır ve sağladığı enerji dönüşü sayesinde, daha az çabayla daha uzun ve daha hızlı koşabileceğinizi hissettirir. Vaporfly ve diğer ayakkabılarla koşarken de aynı şeyi hissettim.Hoka Bir Bir Karbon X 2. Bu ayakkabılar beni daha hızlı yapmıyor ama koşma şeklimi optimize etmemi sağlıyor ve daha iyi enerji geri dönüşü sağlayarak bacaklarımı daha uzun süre zinde tutuyor.

ASICS Metaspeed Sky


(İmaj kredisi: ASICS )

Sorun şu ki, her gün bu kadar hızlı gitmemen gerekiyor. Yarışlarda günlük koşu antrenmanından daha farklı koşarsınız, ikincisi daha yavaştır ve daha çok biçim ve tekniğe odaklanır. Koşu antrenörleri bunu yapmanızı sağlar, ancak yüksek yığınlı ayakkabıları kontrol etmek tamamen farklı bir top oyunudur. Yumuşak köpüğün üzerine çıkıp kendinizi itmek, farklı kasları kullanır veya en azından aynı kasları, özellikle de kaval kemiği çevresinde farklı şekilde kullanır, bu nedenle her gün yüksek yığın ayakkabılarla koşmak alt bacakta ağrıya neden olabilir.

ASICS Metaspeed Sky'da birkaç gün çalıştıktan sonra tam olarak başıma gelen buydu. Sorun şu ki, neler olup bittiğini bilmeme ve her gün ayakkabılarla koşmamam gerektiğini bilmeme rağmen, bu deneyimden o kadar zevk aldım ki kendime engel olamadım ve ağrıma rağmen onları kullanmaya devam ettim. bacaklar. Sonunda, bir hafta kadar sonra bacaklarıma bir mola verdim ve koşmak için farklı bir çift giymeye devam ettim (henüz hakkında konuşamam).


Ve son bir not olarak, ASICS Metaspeed Sky, çok benzer başka bir koşu ayakkabısı olan Metaspeed Edge ile birlikte piyasaya sürüldü; ilki 'adım koşucular' için, ikincisi 'kadans koşucular' için tasarlandı. Hangisinin size uygun olduğunu öğrenmek için https://www.asics.com/gb/en-gb/innovationsummit/ adresine gidin ve kısa bir anketi yanıtlayın.

Her iki ayakkabı da bugünden itibaren ASICS'te ve sportshoes.com gibi seçili üçüncü taraf perakendecilerde mevcuttur.