Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Bu Sky, Virgin Media veya TalkTalk yönlendiricilerinden birine sahipseniz, şimdi yükseltmeniz gerekir

Bu Sky, Virgin Media veya TalkTalk yönlendiricilerinden birine sahipseniz, şimdi yükseltmeniz gerekir

Saldırıya uğramanız için en büyük tehditlerden biri yönlendiricinizden geliyor ve hangisine göre? Rapor, güncellenmemiş eski yönlendiriciler nedeniyle milyonlarca insan risk altında.

Senin evinkablosuz yönlendiriciiçinden geçen tüm verilerle birlikte tüm çevrimiçi etkinliklerinizin merkezidir, bu nedenle buradaki herhangi bir güvenlik açığı tüm ağınızı siber suçlulara maruz bırakabilir. Bu, zayıf bir parola veya bellenimdeki bir güvenlik kusuru olabilir.

Çoğumuz Wi-Fi şifremizi düzenli olarak yükseltmemekten suçluyuz, ancak bu çoğu sistemde yönlendiriciye bir tarayıcı aracılığıyla giriş yaparak kolayca çözülür. Ancak, güvenlik yamaları daha karmaşık olabilir. Yeni yönlendiriciler - özellikle internet sağlayıcınız tarafından sağlananlar - yeni bir sürüm kullanıma sunulduğunda otomatik güvenlik güncellemeleri almalıdır.

Hangi? Tüm yönlendiricilerin otomatik olarak güncellenmediğini ve yönlendiricilerini uzun süredir kullanan kişilerin genellikle daha fazla risk altında olduğunu keşfetti. İngiltere'de yaklaşık altı milyon kişinin 2018'den beri güncellenmemiş bir cihazı olduğunu tahmin ediyor. ABD'de bu sayının çok daha yüksek olması muhtemel.


tarafından da yayınlanan rapor,BBC, güncellenmemiş cihazların Sky Hub SR101 ve SR102, Virgin Media Super Hub ve Super Hub 2 ve TalkTalk HG635, HG523a ve HG533 olduğunu keşfetti. EE'nin Brightbox 2'si, onu bilgisayar korsanlarına açık bırakan bir ağ güvenlik açığına da sahipti.

Bu cihazlardan birini kullanmasanız bile, yönlendiricinizin yazılımın en son sürümünü (tarayıcı erişimi aracılığıyla) çalıştırdığını kontrol etmeye değer. Üç yıldan daha eski bir yönlendirici kullanıyorsanız, daha güçlü güvenlik özelliklerine sahip yeni bir modele yükseltmeye değer olabilir.


Bugünün en iyi Yönlendiricileri İndirimli Fiyat TP-Link AC1750 Smart WiFi... Amazon 79,99 $57,99 $ Anlaşmayı Görüntüle 20 Ağu CumTP-Link Okçu C7 | Çift bant... Walmart 79,99 $ Görünüm TP-Link Okçu C7 AC1750 -... Dell 89,99 $ Görünümİndirimli Fiyat NETGEAR - EAX20 AX1800 Wi-Fi... Best Buy $129.99 $99,99 Daha Fazla İndirim Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz