Close

Ikea Markus Ofis Koltuğu incelemesi

Ikea, minimalist ve bazen ilginç tasarımlar için bir ev adı ve tanıdık bir 'git' destinasyonudur, ancak mutlaka ofis koltukları için ilk uğrak noktası değildir. Aslında, şaşırtıcı sayıda tasarımı var ve Glose Black'deki Markus sandalye, Ikea'nın fiyat aralığının en üstünde olmasına rağmen, benzer bir fiyat etiketine sahip başka yerlerden sandalyelerle çok uygun bir şekilde karşılaştırılıyor.


Markus sandalyenin son teknoloji sandalyelerin tüm ayarlarına sahip olmadığı doğrudur, ancak çalışırken rahat ve destekleyici bir oturma pozisyonu elde etmek için ihtiyaç duyduğunuz özelliklerin çoğuna sahiptir.

Ayrıca, sandalyenin yüksekliği nedeniyle, muhtemelen uzun boylu insanlar için en rahat olanlardan biridir. Yüksekliğine rağmen, file arkalık ve tasarımın sadeliği, genel görünümünü aydınlatarak çoğu modern ortam için uygun hale getirir.

Çoğu Ikea mobilyasında olduğu gibi, bu sandalye dayanıklı olacak şekilde üretilmiştir ve ofis kullanımı için titizlikle test edilmiştir ve sizi rahat ettirirken saatlerce kullanıma dayanabilir.

Markus modelinin uzun süredir piyasada olması, tasarımının ve popülaritesinin bir kanıtı ve rahat bir ofis koltuğu arayanlar için gerçekten iyi bir seçim.


Ikea Markus Ofis Koltuğu incelemesi

(Resim kredisi: Ikea)

Ikea Markus Ofis Koltuğu: Özellikler

Bu sandalyeyi farklı kılan tasarımıdır. İsveçli üreticiye özgü basit, modern görünümüyle inkar edilemez bir şekilde Ikea'dır. 'Glose Back' versiyonu, rahat, dolgulu deri bir koltuğa sahiptir, bu sadece parçayı değil, aynı zamanda koruyucu kaplamasıyla da dayanıklıdır ve temiz tutulması da kolaydır. Genellikle daha pahalı sandalyelerin bir özelliği olan nefes alabilen file arkalık, Zoom görüşmeleri ve uzun çalışma oturumları sırasında önemli olan serin kalmanızı ve desteklenmenizi sağlar.


Markus sandalyenin diğer bazı sandalyeler kadar ayarlanabilir özelliği olmamasına rağmen, yüksekliği ve eğimi kolayca ayarlanabiliyor ve sırt, rahat bir dik oturma pozisyonu veya daha rahat bir yaslanma pozisyonu sağlamak için yerine kilitlenebiliyor. Kolçaklar dolgulu ancak ayar yapmıyor ve yerleşik bir koltuk başlığı olmasına rağmen ayarlanamıyor, bu bazı insanlar için sorun olabilir. Buna rağmen, birçok uzun insan bu sandalyeyi seviyor, bu da koltuk başlığının ve diğer özelliklerin en ergonomik konumlara ayarlandığını gösteriyor.

Etkili bel desteği, iyi bir sırt sağlığı için gerekli kabul edilir ve doğru duruşun sırt gerginliğini hafifletmeye yardımcı olduğu bilinmektedir. Markus sandalye, destekleyici file sırt ve yerleşik bel desteği sayesinde yardımcı olabilir.


Güvenlik tekerlekleri hoş bir dokunuş ve ayağa kalktığınızda sandalyeyi yerinde tutan ve oturduğunuzda otomatik olarak serbest bırakan basınca duyarlı bir fren mekanizmasına sahip.

Ikea Markus Ofis Koltuğu incelemesi

(Resim kredisi: Ikea)

Ikea Markus Ofis Koltuğu: Kullanıcı Yorumları

Gözden geçirenlerin etkileyici bir şekilde %82'si Amazon'da Ikea Markus sandalyesine 5 yıldız verdi. Birçok müşteri, kendi kendine monte edilen sandalyelere karşı temkinlidir, ancak bu durumda olmalarına gerek yoktur. Müşteriler montajı ile ilgili herhangi bir zorluk bildirmiyor ve bu yönden çok memnun görünüyorlar.

Konfor söz konusu olduğunda, Markus sandalye çok iyi puanlar alıyor, bir sahibi 'konfor ve stil açısından pazarın en üst noktasında' olduğunu heyecanlandırıyor.


Birçok kullanıcı, koltukta kendilerini desteklenmiş ve rahat hissettiklerini söylüyor ve bir kullanıcı bunu, 'yapışmayan' yumuşak ve esnek alt sırt desteğine bağlıyor.

alt sırtınıza ve sırt ağrısına neden olur”.

Birçoğu bel desteği konusunda aynı derecede hevesli olsa da, bir eleştirmen, onu dik oturmak için kullanmadığınız sürece, bel desteğinin 'her pozisyonda yanlış yerleştirildiğini hissettiğini' belirterek bazı eleştirilere maruz kalıyor. Ah!

Markus'un daha fazla ayarlanabilirlikten faydalanacağından şüphe yok. Çoğu boydaki ve yapıdaki insanlara uyacak şekilde tasarlanmıştır ve bunu son derece iyi yapıyor gibi görünmektedir, ancak en uzun veya en küçük kullanıcılar için sabit koltuk başlığı yanlış yerde olabilir ve bu da koltuğu daha az rahat hale getirebilir. Az sayıda kullanıcı, kolçakların sabit yüksekliğinin kendileri için iyi çalışmadığını ve rahatsız edici bir şekilde, sandalyenin masalarının altına düzgünce oturmasını engellediğini ve bu da biraz depolama kabusu olduğunu düşünüyor.

Çoğu müşteri, sandalyenin yapım kalitesini ve güzel görünümünü övüyor ve genel olarak Markus'un bir ev ofisi için rahat ve destekleyici bir sandalye arayan herkes için çok iyi bir değeri temsil ettiği konusunda hemfikir.

Ikea Markus Ofis Koltuğu incelemesi

(Resim kredisi: Ikea)

Ikea Markus ofis koltuğundan başka bir şey mi yapmalısın?

Glose Black'deki Markus sandalye, tasarımcı sandalye fiyat etiketine sahip değildir, ancak modern, minimalist güzel görünümü ile daha pahalı bir tasarıma geçebilir ve görüntülü görüşmeler sırasında etkileneceğinden emin olabilirsiniz.

Doğru, bazı sandalyelerin sahip olduğu çok çeşitli ayarlanabilir özelliklere sahip değil, ancak sahip oldukları çok iyi çalışıyor ve uzun boylu kullanıcılar rahatlığı konusunda çılgına dönüyor.

Makul fiyatlı, sizi iş günü boyunca rahatça görebileceğiniz şık bir ofis koltuğu arıyorsanız - özellikle de 6ft+ iseniz - o zaman Markus sizin için mükemmel bir seçim olabilir.

Günümüzün en iyi IKEA Markus Sandalye fiyatları Döner sandalye MARKUS IKEA 179 £ Görüntüle IKEA MARKUS Ofis koltuğu,... Amazon £249 Görüntüle Ikea Markus Döner Sandalye in... Amazon £249,30 Görüntüle Ikea Markus Leather Executive... Amazon £300 Daha Fazla Göster Fırsatlar En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Bunu beğendin mi?