Close
  • Ana
  • /
  • Aletleri
  • /
  • Sage FoodCycler ile yemek atıklarımı yüksek teknoloji ürünü kompost haline getiriyorum

Sage FoodCycler ile yemek atıklarımı yüksek teknoloji ürünü kompost haline getiriyorum

Yemek israfı hepimizin endişe ettiği bir konu. ya daçok az, bu yaptığımız şeylerden birinumara yapmakumursamak için, ama gerçekten değilyapmakhakkında herhangi bir şey. Çoğu kentsel ortamda, bir kompost yığını tutmak gerçekten pratik değildir ve günümüzde pek çok yerel belediye yemek atığı toplarken, bu maalesef mutfağınızda bir kutu dolusu çürüyen yiyecek bulundurmayı içerir. Garip bir şekilde, herkes bu fikir konusunda tamamen hevesli değil. Ancak Sage FoodCycler, gıda israfına bir çözüm sunuyor ve oldukça dahice.


İngiltere'de olduğu gibi, yılda 6,6 milyon ton gıda atığını çöpe atıyoruz. Görünüşe göre bu, '66 üç yatak odalı evi doldurmaya yetecek'. Çürüyen et, balık ve sebzelerle dolu bir toplu konut gibi. Ne güzel.

FoodCycler'ı bir aydır kullanıyorum ve çok seviyorum. Ama sonra neredeyse özellikle beni hedef alıyor. İki kişilik bir evde yaşayan, balkonda bitkileri olan ve yerel belediye tarafından gerçekleştirilen gıda atıklarının geri dönüştürülmediği bir bölgede yaşayan herkes için FoodCycler mükemmel bir cihazdır. Ve benim için geçerli olan her şey böyle oluyor.

Altı kişilik bir aile olsaydım, hiç bitkim olmasaydı ve konseyim gıda atıklarını geri dönüştürseydi, çekiciliği büyük ölçüde azalırdı. Bu yüzden, Sage, sadece benim için bir ürün yaptığın için teşekkür ederim! Şimdi diğer herkes lütfen Sage'in bu konudaki liderliğini takip edebilir mi? Teşekkürler.

Adaçayı GıdaDevrimci


(İmaj kredisi: Adaçayı)

Sage FoodCycler: fiyat ve bulunabilirlik

Sage FoodCycler'ın İngiltere'de maliyeti 399 £ - doğrudan Sage'den, Avustralya'da 499 AU $ olarak adlandırılıyorBreville GıdaCyclerve Vitamix FoodCycler FC-50 olarak adlandırılan ABD'de 400 dolar. Eee?

Kafa karıştıran detaylar…


Şimdi, bu kısım çok kafa karıştırıcı olduğundan dikkat edin. Sage FoodCycler aslında FoodCycler adlı bir marka tarafından üretilen ve Sage tarafından yeniden etiketlenen bir üründür. Ve Sage'in kendisi, İngilizce konuşulan dünyanın çoğunda Breville olarak bilinen 'rebadged' bir markadır. Ve neden böyle? Çünkü İngiltere'de faaliyet gösteren Breville adında farklı bir marka var. Ve Amerika'da Vitamix, Sage/Breville yerine ürünü açıkça lisanslamıştır. Hepsini anladın mı? İyi.

EcoChips'inizi aldınız

Sage uzun zamandır lanet olası güzel yemek hazırlama ekipmanları üretti. Artık ürün yelpazesine bu gıda atığı geri dönüşüm makinesini ekleyerek doğal döngüyü tamamlamıştır. FoodCycler, gıda atıklarını kurutup ardından öğüterek EcoChips'e dönüştüren mekanize bir kompostlama cihazıdır. Bunlar ne yazık ki yiyebileceğiniz cipsler değil - ne kadar lezzetli olacağını hayal edin! Hayır, kolay ve pislik içermeyen geri dönüşüm veya bahçenizde kullanım için tasarlanmıştır.


FoodCycler'ı birçok kez kullandıktan sonra, ürettiği şeyin cips gibi olmadığını ve aslında EcoStrands olarak adlandırılması gerektiğini rahatlıkla söyleyebilirim. Onlara ne derseniz deyin, çıkanlar sterilize edilir ve saksı bitkilerinize ve pencere kutularınıza koymak için güvenlidir. EcoStrands kullandığımdan beri balkonumu martıların saldırısına veya leş sineklerinin istilasına uğramadım.

Bu, pişmiş yemek artıklarının yemek halindeykenkine oldukça benzer kokmasına rağmen. Aslında, Çin usulü tavuk mis gibi kokan çıktı.lezzetliÇin usulü tavuk aromalı atıştırmalık ürün. Onu yeme dürtüsüne direnebildim, ama sadece.

Mutfağınızda, garajınızda veya çamaşır odanızda boş bir yere oturacak şekilde tasarlanan FoodCycler, Sage'in dondurma üreticilerinden farklı değildir - ancak onları karıştırmayın, aksi takdirde gününüz iyi ve gerçekten mahvolur. Çoğu tezgah üstü çöp kutusuyla karşılaştırıldığında, büyük tarafta, ancak diğer yandan, endüstriyel atık işleme fabrikasıyla karşılaştırıldığında çok küçük.

Tek yapmanız gereken günlük yemek artıklarını iç haznesine koymak ve kokuları içeride tutmak için kapağı kapatmak. Yeterince biriktiğinde kompostlama işlemine başlayabilirsiniz.


Adaçayı GıdaDevrimci

Bu düğmeye basın, sonra uzaklaşın

(İmaj kredisi: Adaçayı)

Tüm bunlar sizin bakış açınızdan bir düğmeye basmaktır. Bu, FoodCycler'ı sekiz saate kadar sürdüğü için en iyi bir gecede yapılması gereken üç aşamalı bir işleme sokar.

İlk olarak, atık kurutulur. Bu, düşük enerjili bir işlemdir, ancak ilgili ısı, et ve balık bile artık yiyecek artıklarını sterilize etmek için yeterlidir. Ardından güçlü bir öğütücü, pişmiş atığı orijinal hacminin yaklaşık %20'sine düşürür.

Bu düşük kokulu cipsler/parçalar daha sonra belediyenizin gıda geri dönüşüm kutularına konabilir veya bahçenize ya da daha gerçekçi bir şekilde saksı bitkilerinin üzerine yayılabilir. Bir bahçeniz varsa, yiyecek atıklarınızı parçalamak için bir kompost yığını kullanabilirsiniz.

Bununla birlikte, FoodCycler'ın dehası, daha büyük hayvanlardan daha yoğun kemikler olmasa da, et ve balık artıklarını, hatta tavuk kemiklerini ve balık kemiklerini işleyebilmesidir. Et ve balıkları geleneksel yöntemlerle kompostlamak tamamen mümkündür ancak sonuçlar gerçekten çok tatsız olabilir. FoodCycler sizi korkunç kokulardan, tehlikeli bakterilerden ve haşarat çekme olasılığından kurtarır.

Sage, sistemin meyve ve sebze artıkları, et, balık, kabuklu deniz ürünleri, kümes hayvanları, tavuk ve balık kılçığı, tahıllar, süt ürünleri, yumurta ve kabuklar, kahve telvesi, filtreler ve çay da dahil olmak üzere neredeyse her tür gıda atığını toz haline getirip kurutabileceğini söylüyor. torbalar, fasulyeler, tohumlar ve baklagiller ile evcil hayvan maması.'

FoodCycler pek seksi olmayabilir, ancak elektrikli bir gıda atığı öğütücünün elde edebileceği kadar çekici. Ayrıca çalışırken şaşırtıcı derecede sessizdir. Ana yemek kovası da bulaşık makinesinde yıkanabilir – porselen kaplı alüminyumdur. Enerji kullanımı oldukça düşüktür; bir su ısıtıcısını saatte bir kaynatmaya eşdeğerdir. Açıkçası, bu en hızlı süreç değil, ancak bir düğmeye basıp uzaklaşmaktan başka bir şey yapmanız gerekmiyor ve kesinlikle yiyecek atıklarını bir kompost yığınında çürümeye bırakmaktan daha hızlı.

Adaçayı GıdaDevrimci

(İmaj kredisi: Adaçayı)

Açıkçası, bunun bazı dezavantajları var. Bu kompakt cihazdaki yiyecek kutusu sadece 2 litrelik bir kapasiteye sahiptir ve bu gerçekten çok fazla değildir. İçine makul miktarda malzeme koyabileceğinizi/ezebileceğinizi buldum, bu yüzden ihtiyaçlarım için yeterince büyük. Ancak, büyük bir aileniz varsa veya atık oluşturmaya daha yatkınsanız, bunu yetersiz bulabilirsiniz.

Bulduğum diğer sorun ise, 2 litre yemek atığının çok az miktarda EcoStrands'a indirgenmesine rağmen – Sage diyor ki, dolu bir çöp kutusundan 0,34 litre – her bir saksı bitkisini ve pencere kutusunu kaplayacak kadar yaratmıştım. Balkonum bir hafta içinde. Bu noktada, kendi zanaatkar, yerel kaynaklı kompost işimi açmak için büyük bir kovada saklıyorum. Londra'nın benim bölümümde işe yarayabileceğini düşünüyorum. Ya da onu çöpe atmaya ya da yerel parka dağıtmaya başlayabilirim.

Her neyse, bana gerçekten yeni bir şey gönderilmesi şaşırtıcı derecede nadirdir.veyararlı ve FoodCycler'ın şüphesiz tuhaflıkları olsa da, ben onu seviyorum.

Bugünün en iyi Sage FoodCycler fırsatları Vitamix 068051 FoodCycler... Amazon Prime $399,95 GörüntüleVitamix Gıda Döngüsü QVC $ 399.95 GörünümVitamix - FoodCycler FC-50 -... Best Buy $399.99 Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz