Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • iMac Pro vs Microsoft Surface Studio: birinci sınıf hepsi bir arada aygıtlar kafa kafaya çalışıyor

iMac Pro vs Microsoft Surface Studio: birinci sınıf hepsi bir arada aygıtlar kafa kafaya çalışıyor

Birinci sınıf bilgisayarlara bakmaya gelince - premium stil, premium özellikler, premium fiyat - yığının en üstündeki iki modelSurface StudioMicrosoft'tan veiMac ProApple'dan. Peki bu zarif makinelerden hangisi en iyisidir?


Bu cevaplanması kolay bir soru değil, ama bir şans vereceğiz. Burada bu iki mükemmel hepsi bir arada bilgisayarı en önemli alanlarda sıralayacağız - tasarım, özellikler, özellikler ve daha fazlası. Bir satın alma işlemi yapmayı düşünüyorsanız, okumak önemlidir.

  • Bunlar, bugün satın alabileceğiniz en iyi hepsi bir arada bilgisayarlar
  • Bir dizüstü bilgisayar mı tercih ediyorsunuz? İşte en iyi ince ve hafif modeller için seçimlerimiz

iMac Pro vs Microsoft Surface Studio: tasarım

Surface Studio

Surface Studio

Dürüst olmak gerekirse, hem Surface Studio hem de iMac Pro burada en iyi notları alıyor: Her ikisi de harika makineler ve çalışma odanıza veya yatak odanıza ya da nerede olursanız olun her yerde dolaşan herkesin dikkatini çekecek. bilgi işlem yapın.


Microsoft Surface Studio, 43,9 cm (17,3 inç) boyunda ve 63,7 cm (25,1 inç) genişliğinde ayakta durduğunda bir dokunuş daha küçüktür. 3: 2 en boy oranına, 28 inç ekrana ve içine yerleştirilmiş devasa bir 4500 x 3000 piksele sahiptir ve 192 genel inç başına piksel oranıdır. Bilgisayarın ana iç kısımları geride değil, temel birimdedir. ekran.

Apple iMac Pro ise 51,6 cm (20,3 inç) uzunluğunda ve 65 cm (25,6 inç) genişliğindedir. 16: 9 en boy oranı, 27 inç ekran 5120 x 2880 piksel çözünürlüğe sahiptir - Microsoft'un sunduğu 218 ppi'den bile daha keskin. İşlemci, sabit sürücü, RAM ve diğer bileşenlerin tümü ekranın arkasına yerleştirilmiştir.


Surface Pro'nun benzersiz parti numarası, arkada dönen bir menteşeye sahip olmasıdır, bu nedenle yeniden konumlandırılması iMac Pro'ya göre daha kolaydır (ihtiyacınız olursa neredeyse düz olabilir). Yine de tasarım açısından bu iki bilgisayarı ayırmak zor.

Bugünün en iyi Microsoft Surface Studio fırsatı 42 Amazon müşteri yorumu Microsoft Surface Studio (1. Amazon $ 3.000 Görüntüle En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

iMac Pro vs Microsoft Surface Studio: teknik özellikler

iMac Pro


İMac Pro

Hem Microsoft'tan Surface Studio hem de Apple'dan iMac Pro çeşitli konfigürasyonlarda mevcuttur, ancak ham güç gerçekten peşinde olduğunuz şeyse, o zaman iMac Pro, işlemci açısından her şey yolunda gider 18 çekirdekli 2,3 GHz Intel Xeon W ... vay'a kadar (tabii ki bunun için ödeme yapmanız gerekecek).

Aslında iMac Pro, normalde masaüstü bilgisayar yerine ağır iş istasyonlarında gördüğünüz türde bir yonga olan 8 çekirdekli Intel Xeon W işlemcide başlar. Bu CPU'lar 32GB, 64GB veya 128GB RAM, 1TB ve 4TB SSD depolama alanı ve AMD'nin bazı ışık hızında GPU yongaları ile eşleştirilir. Yalnızca grafik yongasında 8 GB veya 16 GB bellek elde edersiniz.

Surface Studio'nun özellikleri çok daha alçakgönüllü, ancak yine de sokağınızdaki herhangi birinin sahip olduklarının çok üzerinde olma ihtimali var. 8 GB, 16 GB veya 32 GB RAM ile eşleştirilmiş dört çekirdekli Intel i5 veya i7 işlemciler ve SSD teknolojisini daha geleneksel bir sabit sürücü ile birleştiren 1 TB veya 2 TB sabit sürücü arasından seçim yapabilirsiniz. Nvidia tarafından sağlanan bazı güçlü grafik yonga setleri de mevcuttur.


Denklemin dışındaki her şeyi alarak, Apple makinesi daha iyi özellikler sunuyor, ancak iMac Pro, oradaki en talepkar (ve zengin) kullanıcılar dışında herkes için aşırı derecede olasıdır. Hangi seçeneği tercih ederseniz edin, bunlar onlara attığınız hemen hemen her şeyle kolayca başa çıkabilecek bilgisayarlardır.

  • Bunlar, bu ay alabileceğiniz en iyi Apple fırsatları

iMac Pro vs Microsoft Surface Studio: fiyat

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, bu bilgisayarlar ucuz değil: Hem Microsoft hem de Apple bu modellerle birinci sınıf, profesyonel pazarı hedefliyor. Bu, otomobil pazarının lüks ucunda alışveriş yapmakla eşdeğerdir - çok fazla nakit harcamanız gerekecek, ancak karşılığında çok şey alacaksınız.

Surface Studio ile başlayarak, yapılandırma yazılırken fiyatlar 2.999 £ / 2.999 $ 'dan başlar ve 4.249 £ / 4.199 $' a kadar yükselir (en iyi işlemci, depolama, grafikler vb. İçin). Başka bir deyişle, bunun için üç veya dört iPhone X satın alabilirsiniz.

Bu fiyatların gözünüzü sulandırdığını düşünüyorsanız, şimdi bir göz atmak isteyebilirsiniz: Doğrudan Apple'dan alabileceğiniz en ucuz yapılandırma olan iMac Pro için masa bahisleri 4.899 £ / 4.999 $ 'dır. Gerçekten kandırmak istiyorsanız, 12.279 £ / 13.199 $ 'a bakıyorsunuz - ve bunun için oldukça iyi bir araba satın alabilirsiniz.

Bu tür üst düzey fiyatlar yalnızca VR film uzmanları ve profesyonel film stüdyoları için mantıklıdır, ancak bu hafta piyangoyu kazandıysanız, alabileceğiniz şey budur. Giriş seviyesinde bile çok fazla tasarruf yapmanız gerekecek.

iMac Pro vs Microsoft Surface Studio: özellikler

Surface Studio ve iMac Pro karşılaştırması

Surface Studio (solda) ve iMac Pro (sağda)

Microsoft Surface Studio'nun ekranını düz bir şekilde katlayabileceğinizden daha önce bahsetmiştik ve ayrıca Apple iMac Pro'ya göre başka bir avantajı daha var: Dokunmatik ekran, böylece Surface Pen (dahil) ile üzerine çizim yapabilirsiniz. ve çeşitli seçenekleri ve ayarları değiştirinSurface Dial diski(içermez).

Bağlantı noktaları ve konektörler açısından Surface Studio, dört USB 3.0 bağlantı noktası, tam boyutlu bir SD kart okuyucu yuvası, bir Mini DisplayPort konektörü (başka bir ekran için) ve 3,5 mm kulaklık jakı getiriyor. İki dahili hoparlör stereo ses sağlarken, görüntülü arama ihtiyaçlarınız için 5 megapiksel, 1080p HD video öne bakan kamera da vardır.

İMac Pro'ya gelince, dört USB 3.0 bağlantı noktası, dört Thunderbolt 3 (veya USB-C) bağlantı noktası, tam boyutlu bir SD kart yuvası ve bir 3,5 mm kulaklık jakı (bu USB-C bağlantı noktalarından birini kullanarak başka bir ekrana güç verin Ön tarafta, masanızdan görüntülü arama yapabilmeniz için 1080p FaceTime HD kamera ve stereo hoparlörler bulunuyor.

Bu iki bilgisayar arasındaki en büyük farklardan biri, birinin Windows ve diğerinin macOS çalıştırmasıdır. Burada tam bir karşılaştırma yapmak için yerimiz yok, ancakkonuyla ilgili önceki makale- sonuçta bu, en rahat kullandığınız işletim sistemine ve hangisinin ihtiyacınız olan uygulamaları sunduğuna bağlıdır.

Bugünün en iyi Apple iMac Pro 2017 fırsatları iMac Pro Apple4.999 $ GörünümApple - 27 inç iMac Pro ile ... En İyi Satın Al 4.999,99 Dolar Apple 27 inç iMac Pro'yu görüntüleyin ... BHPhoto6.099 $ GörünümBHPhoto ile Apple 27 'iMac Pro7.549 $ GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

iMac Pro vs Microsoft Surface Studio: Karar

Surface Studio ve iMac Pro karşılaştırması

Surface Studio (solda) ve iMac Pro (sağda)

Hem Microsoft'tan Surface Studio hem de Apple'dan iMac Pro çok pahalı, çok güçlü bilgisayarlardır - bunları yalnızca harcayacak çok paranız ve üstesinden gelinmesi gereken çok zorlu görevleriniz (4K video düzenleme gibi) varsa düşünün. Aksi takdirde, daha ucuz Windows veya macOS makinelerinden birine gitmeniz daha iyi olur.

İşletim sistemlerinden bahsetmişken, biri veya diğeri için sağlam bir tercihiniz varsa, o zaman bu, sizi bu makinelerin özelliklerinden veya tasarımından çok daha fazla etkileyecektir. Surface Studio, Windows hayranları için birinci sınıf hepsi bir arada cihazdır, iMac Pro ise macOS hayranları için edinilecek birinci sınıf hepsi bir arada cihazdır.

Apple'ın da iMac'i yaptığını düşünürsek, macOS'u tercih edenler için daha ucuza hazır bir seçenek var. Windows'u kullanmayı tercih edenler için, Dell, Acer veya Microsoft'un diğer ortaklarından daha ucuz bir hepsi bir arada aygıt satın almanız gerekir. Bu, bir satın alma işlemi yapıp yapmamayı tartarken hesaba katılması gereken bir şey.

Sonuç olarak, bu iki fantastik hepsi bir arada aygıtları ayırmak çok zor. Microsoft Surface Studio, dikkate alınması gereken menteşe ve dokunmatik ekran ile daha uygun fiyatlı ve esnektir, ancak Apple'ın iMac Pro sunabileceği güç ve performans açısından diğer her şeyi sudan çıkarır.