Close
  • Ana
  • /
  • Ev Sineması
  • /
  • IMAX’in yeni 4K sinema sistemi Londra’ya geliyor

IMAX’in yeni 4K sinema sistemi Londra’ya geliyor

Blighty'deki sinemaseverler, tarihi not edin. IMAX, yeni lazer projeksiyon sisteminin önümüzdeki ay Empire Leicester Square sinemasına geleceğini duyurdu.


Londra'daki sinemacılar, Robert Zemeckis'in The Walk: An IMAX 3D Experience ile 2 Ekim'den itibaren IMAX'ın en son teknolojisini deneyimleyebilecek.

Yeni sistem, Avrupa'da türünün ilk örneği olacak ve yeni optik motorlar ve tescilli IMAX teknolojisi içeren çift 4K lazer projektörden oluşacak. Görüntüleri maksimum çözünürlük ve keskinlikte yansıtabilir; 2D ve 3D parlaklık; ve genişletilmiş bir renk gamı.

Görsel yükseltmenin yanı sıra IMAX, şimdi 12 ayrı kanal ve alt bas ile paketlenmiş ses sistemini de revize etti. Daha fazla yan kanal ve sesi herkesin onu doğru şekilde duyabileceği şekilde daha iyi konumlandıran daha fazla yan kanal ve yeni üst kanallar içerir - ister bacakları yukarıda olsun, ister ön sıraya oturmuş bir boyun ile sinemanın arkasında olsunlar.

Empire Leicester Square'in 'Screen 1', Haziran 2014'te bir IMAX ekranına dönüştürüldü ve zeminden tavana uzanan 87 metrelik bir projeksiyon ekranına sahip - İngiltere'deki en büyük ekranlardan biri.


IMAX başkanı Andrew Cripps, 'Empire Leicester Square'de lazerle IMAX'in piyasaya sürülmesiyle bir kez daha kıstasları yükseltiyoruz - West End'deki film hayranlarına daha önce gördükleri veya duydukları hiçbir şeye benzemeyen bir sinema deneyimi sağlıyoruz' dedi. Avrupa.

Yeni teknolojiden yararlanacak diğer sürümler arasında yeni James Bond filmi Spectre ve merakla beklenen Star Wars: The Force Awakens yer alıyor.


  • Pingtwitter Opinion: Sinemayı 21. yüzyıla çekme zamanı