Close
  • Ana
  • /
  • Oyun Oynamak
  • /
  • 2021'de Xbox Series X, üç büyük nedenden dolayı beni PS5'e karşı kazandı

2021'de Xbox Series X, üç büyük nedenden dolayı beni PS5'e karşı kazandı

NSXbox Serisi XvePS5geçen yıl piyasaya sürüldü ve her iki konsolun stoğu az olsa da, oyuncular hala sosyal medyada hangi konsolun en iyi olduğu konusunda savaşıyorlar. Microsoft'un konsolu, stok takipçisi uyarılarına yanıt olarak ortaya çıkan Xbox Series X ile ilgili kazılar ile flack'in yükünü alıyor gibi görünüyor; İnternete yabancıların sosyal medyada ne savurduğuna aldırmamamız gerektiği için değil.


Ancak Microsoft uzun oyunu oynuyor ve Sony münhasırları sıralamaya devam ederken - kazanan bir formül sony-ps4-review-Pingtwitters-official-playstation-4-reviewbüyük bir başarı - üst üste ördeklerini alıyor ve bu nesli oynamak için en iyi yer olarak ortaya çıkıyor.

Xbox Series X, Halo Infinite ile piyasaya sürülmeye ayarlandı, ancak oyun tam olarak sıfıra yakın olmadığı için ertelendi. PS5'e kıyasla konsola özel pek bir şey yoktu ve Game Pass, oyuncuların devasa bir oyun kataloğuna erişmesine izin verirken, eski oyunları tekrar oynamak istemeyen ve ilgilenenler için değer sorgulanabilirdi. yeni büyük sürümler.

Bu arada Sony, Returnal ve Ratchet & Clank: Rift Apart gibi özel PS5 oyunlarını bırakıyor ve Horizon Forbidden West ve God Of War: Ragnarok ile daha da fazlasını sunuyor. Ancak Microsoft'un planı bir araya gelmeye başladığına göre bu artık yeterli olmayabilir.

yıldız alanı


(İmaj kredisi: Bethesda)

Xbox Series X'e özel ayrıcalıklar

Phil Spencer, oyuncuların içeriğe erişmesini engellemeyi nasıl onaylamadığı konusunda tarihsel olarak oldukça vokal olmuştur, ancak bu ethos,ZeniMax Medya anlaşmasıben. Microsoft, Bethesda'nın ana şirketinin satın alımını bu yılın başlarında tamamladı ve sonuç olarak, gelecekteki oyunlarının hangi platformlarda yayınlanacağını belirleme konusunda nihai gücü elinde tutuyor. Tabii ki, Deathloop ve PS5 için Ghostwire: Tokyo gibi anlaşmanın etkilemeyeceği mevcut anlaşmalar var.

Ancak Dishonored, The Elder Scrolls, Fallout, Wolfenstein, DOOM ve yeni Starfield gibi franchise'larla çatısı altındaki Microsoft, sonraki girişleri kendi platformuna kısıtlama gücüne sahip. PS5'imi seviyorum, ancak buradaki listedeki birkaç diziye de kesinlikle bayılıyorum ve bunlar PlayStation oyuncuları için mevcut olmasaydı, kaçırmaktan memnun olmazdım.


Bethesda oyunları oynayarak büyüyen oyuncular zor bir seçimle karşı karşıya kalacaklar; aslında Microsoft, Starfield'ın Xbox'a özel olacağı bombasını çoktan düşürdü. İnsanlar yıllardır bunu bekliyordu, bu yüzden zaten bir PS5'e yatırım yapmış olan bizler için ideal değildi. Ama nihayetinde, bir yer imi koymadan önce bu konuda yakınmaktan başka yapılacak pek bir şey yok.Xbox Series X stok takipçisi.

Starfield duyurusu ilk ciddi olarak düşündüğüm zamandı.Xbox Series X ana vagonuna atlamak, ancak haftalar geçtikçe, giderek daha çekici görünüyor.


Ve şimdi Microsoft ve Hideo Kojima'nın yeni bir Xbox oyunu için bir yayın sözleşmesinin ayrıntılarını üzerinde çalıştıklarını belirten bir niyet mektubu imzaladığını duyuyoruz. Şu anda Xbox için münhasırlıklar açısından büyük şeyler oluyor ve görmezden gelmek zorlaşıyor.

Xbox Oyun Geçişi

(Resim kredisi: Microsoft)

Xbox Oyun Geçişi

Sony'nin PS Now'ının Xbox Game Pass'e yetişmeden önce gitmesi gereken bir yol var. Xbox Series X piyasaya çıktığına göre, abonelik hizmetinin gerçek değerini görmezden gelmek giderek zorlaşıyor.

PS4 ve PS5 oyuncuları, konsollarında bir oyun kitaplığına erişebilir, ancak PS Now, PlayStation Plus'ı içermez ve yepyeni oyunlar hizmete ilk günden düşmez.


Bu arada Game Pass, devasa bir oyun kitaplığına sahiptir, Xbox Live Gold'u içeren paket abonelik seçenekleri sunar ve daha da önemlisi, AAA oyunları aylık ücretinizin bir parçası olarak lansman sırasında mevcuttur.

Harcayabilecekken neden yeni bir PS5 oyununa 60 £ harcayasınız?9.99 $/7,99 £/10,96 ABD DolarıAyda bir dizi mevcut başlığa ve piyasaya çıkar çıkmaz yenilerine erişmek için. Ve Xbox Live Gold üyeliğine dahil olmak istiyorsanız,14.99 $/10,99 £/15,95 ABD Dolarıher ay.

Xbox Game Pass, paranızın karşılığını daha iyi veriyor, yan yana, esnek paketler sunuyor ve lansmanda dahil edilen ve oynamaya hazır yepyeni oyunların eklenmesi pastanın üzerindeki krema.

Xbox One oyunlarında ücretsiz Xbox Series X yükseltmeleri

Xbox Series X ve PS5 lansmanı öncesinde, oyun yükseltmelerinin nasıl ele alınacağı konusunda çok fazla konuşma yapıldı; PS4 veya Xbox One'da zaten bir oyun satın aldıysanız, yeni nesil konsollarda tekrar satın almanız gerekecek mi?

Cevap çoğunlukla yayıncılarda yatıyor, ancak durumun algısı Xbox Series X lehine oldukça fazla. Oyuncuların bir disk yerleştirmesine ve varsa yükseltilmiş sürümle sunulmasına izin veren Smart Delivery'nin pazarlanması bunun için çok yol kat etti. Uygun başlıklar kutuda olduğu gibi etiketlenir, ancak bir yayıncı kaydolmadıysa, zevk için fazladan ödeme yapmak zorunda kalırsınız.

Yayıncılar hala en iyi yaklaşımı bulmaya çalışıyor gibi görünüyor, ancak bu süreçte çeşitli kampları işaretliyorlar. En son fiyasko Greedfall ile oldu. Oyunu indiren PS Plus üyeleriresmi kelime'PS+ aboneliği tarafından edinilen ücretsiz sürüm, PS5 sürümüne ücretsiz yükseltme için uygun değildir.' Ancak, oyunu Xbox Game Pass aracılığıyla indiren oyuncular, ücretsiz bir Xbox Series X yükseltmesi alacaklar.

Bu durum, herkes yerini bulduğu için hala oldukça karışık, ancak yeni nesil yükseltmelere minimum telaşla erişmenin en kolay yolu açısından, Xbox Series X, PS5 ritmine sahip.

Bugünün en iyi Xbox Series X, Xbox Series S ve Sony PlayStation 5 fırsatlarıXbox Serisi S Microsoft ABD 299,99 $ Görünümİndirimli Fiyat Xbox Series S - 512GB SSD... Amazon $385,82 $364 Xbox Series S'yi Görüntüle Amazon $387,81 Xbox Series S İkili Paketini Görüntüle... Amazon $449 Daha Fazla Fırsat Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz