Close
  • Ana
  • /
  • Akıllı Ev
  • /
  • Innr Wi-Fi Ampul incelemesi: ucuz ve neşeli akıllı ampuller

Innr Wi-Fi Ampul incelemesi: ucuz ve neşeli akıllı ampuller

Bu Innr Wi-Fi Ampul incelemesini özetlemek gerekirse: bunlar, bir merkeze ihtiyaç duymadan bir bütçeyle size temel uygulama kontrollü aydınlatma sağlayacak bir dizi akıllı ampuldür.


Önceden,Innr'sPingtwitter kılavuzunda yer alan göbeğe bağlı ampulleren iyi akıllı ampullerharika bir gelecek seçeneği olarak. Onlar hakkında gerçekten sevdiğimiz şey, hali hazırda bir Philips Hue köprüsüne sahip olanlar için mevcut bir akıllı aydınlatma kurulumunun üzerine inşa etmek için daha ucuz bir alternatif olmalarıydı.

Yine de herkes evinin etrafındaki her ışığın akıllı olmasını istemez, bu nedenle ayrı bir hub kullanan bütün bir sistem fazladan ve gereksiz bir masraf gibi görünebilir. Bu durumda, doğrudan yönlendiricinize bağlanan ve telefonunuzdaki bir uygulama tarafından kontrol edilebilen yalnızca WiFi ampullerini seçmeye değer olabilir.

İşte burada Innr Wi-Fi Ampuller devreye giriyor. Çalışmaları için tek ihtiyacınız olan bir akıllı telefon veya tablet, bir Wi-Fi bağlantısı ve ampulleri takmak için doğru lambalar veya tavan armatürleri.

Innr Wi-Fi Bulb incelemesi: fiyat ve özellikler

Amazon'dan ABD'de 29,99 $ karşılığında üç beyaz Innr Wi-Fi Ampul seti satın alabilirsiniz. Birleşik Krallık'ta, Birleşik Krallık'ta 21,99 £ karşılığında çiftler halinde gelirler. Renkli ampul seti, ABD'de üç kişi için 39,99 ABD doları ve İngiltere'de iki kişi için 27,99 £ tutarındadır. Yazma sırasında, ampuller ABD'de A19 ve İngiltere'de E27 veya B22 bağlantı parçaları olarak gelir. Innr Wi-Fi Bulbs şu anda Avustralya'da mevcut değil.


Yani, renkli ampul başına yaklaşık 20 $ / 14 £'a bakıyorsunuz, bu da diğer akıllı ampullerden önemli ölçüde daha ucuz.Philips Hueveya LIFX, her ikisi de renkli ampul başına sizi 30 $ / 30 £'a kadar geri getirecektir.

Innr for Wi-Fi uygulamasından parlaklığı kablosuz olarak ayarlayabilecek ve renkli ampulleri tercih ederseniz sıcaklığı ve rengi değiştirebileceksiniz. Tüm rutinleriniz için farklı ön ayarlar vardır ve bunları günün farklı saatlerinde açıp kapatacak günlük otomasyonlar ayarlayabilirsiniz.


Ampuller Amazon Alexa ve Google Asistan ile çalışır, böylece onları sesle kontrol edebileceksiniz. Innr Wi-Fi Ampullerin Apple HomeKit ile uyumlu olmadığını ve Philips Hue gibi Zigbee sistemleriyle çalışmayacağını unutmayın.

Innr Wi-Fi Bulb incelemesi: tasarım ve kurulum

Innr Wi-Fi Ampul incelemesi


(İmaj kredisi: Gelecek)

Innr Wi-Fi Ampuller beyaz veya renkli ışıklı olarak mevcuttur. Sadece evinizdeki aydınlatmayı kontrol etmekle kalmaz, aynı zamanda Innr ampulleri de geleneksel ampullerden %80'e kadar daha az enerji kullanır.

Her iki tür de, tam parlaklıkta yalnızca 9W tüketmelerine rağmen, 60W'a eşdeğer 806 lümene kadar ışık üretir. Parlaklık özellikleri, Philips Hue kadar etkileyici değil, ancak bu lümen miktarı, diğer uygun fiyatlı akıllı ampullere kıyasla oldukça standart. Sıcak beyaz ampuller 2700K sıcaklık sunarken, renkli ampuller 1800K ile 6500K arasında değişir ve 16 milyona kadar renge sahiptir.

Basit tasarımlı Innr Wi-Fi Ampuller, mat beyaz bir taban ve ön taraftaki Innr logosu ile üstte yuvarlanır. Bunları A19, B22 veya E27 armatürlerde satın alabilirsiniz, böylece lambalar veya tavan aydınlatma armatürleri için iyi olurlar. Beyaz E27 sürümünü test ettim.

Ampulleri kurmak inanılmaz derecede hızlı ve kolaydı, bu sadece Google Play Store veya App Store'dan Innr For Wi-Fi uygulamasını indirmek, bir hesap oluşturmak ve sağ üstteki + sembolüne dokunmaktı. Ampulün üzerinde taradığınız küçük bir QR kodu bulunur, ardından uygulama gerisini halleder. Ampulü kaldırıp çalıştırmam 5 dakikadan az sürdü. Ardından, uygulamanın ana ekranında Odalar bölümünün altında görünecektir.


Ampulü bir odaya atadığınızda, tüm Innr Wi-Fi Ampullerinizi her birinde aynı anda kontrol edebileceksiniz. Beyaz ampulleri test ettim, böylece her odada sadece onları aydınlatabilir veya karartabilirdim. Bunu yapmak basitti, bununla kesin olmak zor olsa da, parlaklık seviyesini yukarı ve aşağı kaydırıyorsunuz. Renkli ampulleriniz olsaydı, ışığa dokunmanız size aralarından seçim yapabileceğiniz geniş bir renk çarkı verirdi.

Innr Wi-Fi Ampul incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Work, Nightlight ve Relax gibi önceden ayarlanmış birkaç aydınlatma seçeneği vardır. Bunlar, parlaklık seviyeleriyle uğraşmadan tam olarak ihtiyacınız olan aydınlatmayı sağlamak için gerçekten kullanışlıdır. Daha sonra ampullerin her birine farklı rutinler atayabilirsiniz. Örneğin, Evden Ayrıl'a bastığınızda ışıklar kapanacaktır. Veya parlak bir ışığı etkinleştirmek için Oku'ya basın. Kendi rutinlerinizi de oluşturabileceksiniz.

Sadece bu değil, aynı zamanda ampulleri de otomatikleştirebilirsiniz. Alt kısımdaki Otomasyon sekmesinde, ışığı belirli zamanlarda veya gün doğumu ve gün batımında açıp kapatmak için zamanlayıcılar vardır. Sabahları kalkmanıza, sizi bir iş gününe hazırlamanıza veya geceleri yavaş yavaş uyumanıza yardımcı olabilirler.

Wi-Fi yönlendiriciniz evde olduğu sürece, evde olmadığınızda aydınlatmayı ayarlayabileceksiniz. Bunun ana kullanımlarından biri, siz yokken hırsızları caydırmaktır. Innr Wi-Fi ampulleri, akıllı telefonlarınız eve girerken veya çıkarken ışıkları açıp kapatmak için coğrafi sınırlamayı desteklemez, bu nedenle ampullerin açılması veya manuel olarak yapılması için zamanlayıcılar ayarlamanız gerekir.

Innr Wi-Fi Ampul incelemesi: performans

Innr Wi-Fi Ampul incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Innr Wi-Fi Ampuller tüm odayı kolayca aydınlattı. Onları karşılaştırdığım Philips lambaları kadar parlak olmasa da, yine de kendi ışıklarını tutmayı başardılar. Beyaz renk, özellikle birçok standart akkor veya LED ampulden elde ettiğiniz aşırı parlak aydınlatmanın aksine rahatlatıcı ve sıcaktı.

Ampuller, sadece aydınlatma ve karartma yerine beyazın sıcaklığını da ayarlamama izin verse harika olurdu. Buna rağmen, ön ayarlar ruh halini eşleştirebildi ve parlaklık seviyelerini neye ihtiyacınız olduğuna göre ayarladı. Ayrıca, titreyen bir ateş yanılsaması veren ve akşamları odaya hoş bir ambiyans katan Şömine ön ayarını da beğendim. Utanç verici olsa da, başka eğlenceli dinamik aydınlatma efektleri elde edemezsiniz.

Innr Wi-Fi Ampullerin kullanımı çok basitti, uygulamayı sezgisel ve basit buldum. Evdeki Wi-Fi ağınızın aksine mobil veri kullanırken bile, odalarda ışıkların gruplandırılması ve parlaklığın ayarlanması saniyeler aldı. Ayrıca rutinler ve otomasyonlar her seferinde tutarlı bir şekilde çalıştı, böylece evden uzakta olduğunuzda onlara güvenebilirsiniz.

Innr Wi-Fi Ampul incelemesi: karar

Innr Wi-Fi Ampul incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Innr Wi-Fi Ampuller, ayrı bir köprüye sahip karmaşık bir sistem için fazla harcama yapmadan uygulama kontrollü aydınlatma özgürlüğü isteyen herkes için mükemmel bir seçenektir.

Işıklar üzerinde çok fazla kontrole sahip olmayacaksınız, otomasyonlar daha pahalı seçeneklerdeki kadar karmaşık olmayacak ve aynı parlaklık seviyelerine de ulaşamayacaklar. Ancak, kurulumu kolay ve standart akkor ampullerden çok daha az enerji tüketecek basit akıllı ışıklara sahip olacaksınız.

Innr Wi-Fi Bulb incelemesi: ayrıca düşünün

Göz önünde bulundurulması gereken bir diğer akıllı aydınlatma sistemi iseTP-Link Kasabu da bir köprü gerektirmez. Hem renkli hem de beyaz seçenekleri mevcuttur, aslında Innr Wi-Fi Ampullerinden çok daha ucuzdurlar. Gibi daha akıllı ev teknolojisi satın almayı planlıyorsanızışık şeritleri, akıllı prizler ve hatta güvenlik kameraları, ardından TP-Link Kasa, her şey olduğu gibi kit yolunda çok daha fazlasını sunuyor.

Satın alabileceğiniz en iyi akıllı ampuller halaPhilips Hue. Oldukça pahalıdırlar ve bir hub gerektirirler, ancak tonlarca parlak, canlı renklere, sıcak ayarlanabilir beyazlara ve bol miktarda ek kitlere sahiptirler. Philips Hue, şurada burada bir ışık yerine eksiksiz bir akıllı ev kurulumu isteyenler için çok uygundur.