Close
  • Ana
  • /
  • Fitness
  • /
  • Inov-8 BARE-XF 210 V3 incelemesi: şu anda en iyi minimalist egzersiz ayakkabılarını eller aşağı

Inov-8 BARE-XF 210 V3 incelemesi: şu anda en iyi minimalist egzersiz ayakkabılarını eller aşağı

Inov-8 BARE-XF 210 V3 incelemesi TL;DR: yeni favori çapraz antrenman ayakkabınız, Inov-8 BARE-XF 210 V3 şimdiye kadarki en iyi minimalist antrenman ayakkabısı deneyimini sunuyor.


Salomon'a benzer şekilde Inov-8, çoğunluklaen iyi koşu ayakkabısı, ancak ortaya çıktığı gibi, şirket aynı zamanda üretim kapasitesinden daha fazlasıdır.yüksek performanslı egzersiz ayakkabılarıfazla. Şaşırtıcı bir şekilde, bu da yeni bir şey değil: görünüşe göre, Inov-8, Reebok CrossFit çoğunluğuna atlamadan çok önce egzersiz ayakkabılarını çalkalıyordu.

Şanlı geçmişinden tamamen habersiz olduğum için, antrenmanlarım sırasında Inov-8 BARE-XF 210 V3'ün ne kadar iyi performans gösterdiğine gerçekten şaşırdım. Çıplak ayaklı ayakkabılara bayılırım – neredeyse her zaman yürüyüş için Vivobarefoot Primus Lite II giyerim – bu nedenle Inov-8 BARE-XF 210 V3'ü antrenmanlar için giymek benim sokağımda bir deneyimdi. Ancak yalınayak ayakkabılara alışkın olmasanız bile, BARE-XF 210 V3 bir göz atmaya değer.

Inov-8 BARE-XF 210 V3: fiyat ve bulunabilirlik

Inov-8 BARE-XF 210 V3, 120 $ / 120 £ önerilen perakende satış fiyatıyla Inov-8'de şimdi satın alınabilir.

Inov-8 BARE-XF 210 V3 – Temel Özellikler

Inov-8 BARE-XF 210 V3 incelemesi


(İmaj kredisi: Inov-8)

Ağırlık: 212 gram (erkekler İngiltere 10)
Düşürmek: 0mm
Fiyat: 120 $ / 120 £
Renk: Zeytin Sakızı, Kırmızı Siyah
özellikleri: zemin teması, esneklik, soyulmuş arka tasarım

Inov-8 BARE-XF 210 V3 incelemesi


(İmaj kredisi: Inov-8)

Inov-8 BARE-XF 210 V3 incelemesi: teknoloji

Inov-8 BARE-XF 210 V3 sıfır damla ayakkabıdır: burada orta taban yoktur, sadece kauçuk dış taban bileşenine dayanan 3 mm kalınlığında bir iç taban vardır. Inov-8'in dediği gibi, Power Footbed teknolojisi 'konfordan ödün vermeden yalınayak bir his' sağlarken, Inov 8 Sticky Grip dış taban, dengeyi ve – iyi – kavramayı daha da artırmak için 1,5 mm çıkıntılarla donatılmıştır.

Ayakkabının V2 versiyonundan bu yana üst kısım geliştirildi ve artık ayakkabılarda daha fazla hava akışı sağlıyor. 360 derecelik İp Tec, ipli tırmanışlar sırasında ayakkabıları korur ve dayanıklılık kazandırır. Meta-Flex teknolojisi, ayakkabıların ultra esnek olmasını sağlar, böylece ayaklarınız doğal olarak hareket edebilir.


Inov-8 BARE-XF 210 V3 incelemesi

(İmaj kredisi: Inov-8)

Inov-8 BARE-XF 210 V3 incelemesi: ergonomi ve kavrama

Inov-8 BARE-XF 210 V3 çok düşük bir profile sahiptir ve orta taban da son derece incedir: bu ayakkabılar o kadar esnektir ki onları top haline getirebilirsiniz. Buradaki minimalist yaklaşım, Vivobarefoot ayakkabılara benzer ve tamamen göze batmaz, bu tür ayakkabıları daha önce denemediyseniz alışmanız biraz zaman alabilir.

Bu tür ayakkabılarla yürümek, kelimenin tam anlamıyla yalınayak yürümek gibidir: Her adımda tabanınızın yere değdiğini hissedeceksiniz. Sık sık çıplak ayakla yürümüyorsanız, adımlarınızı topuklarınızla yere çok sert vurmamak için ayarlamış olacaksınız. Bu özellikle Inov-8 BARE-XF 210 V3'te koşmaya/atlamaya çalıştığınızda belirgindir ve hemen koşmaya çalışmamanızı şiddetle tavsiye ederim.

İdeal olarak, topuklarınızın üzerine inmek ve topukları kademeli olarak yere indirerek darbe kuvvetini azaltmak istersiniz. Çok yavaş değil, aynı zamanda her adımda onları çarpmıyor. Etrafta sessizce dolaşmaya gerek yok, alışması için bir veya iki seans verin.


Dış tabanın tutuşundan çok etkilendim, neredeyse her yüzeye yapışıyor. Bir kombinasyonunu kullanarak evde ters sıralar yaparak bunları test ettim.çubuğunu yukarı çekinveTRX Home2ve ayaklarımı dinlendirmekduvarda. Vücudum yere paraleldi ve ayaklarım kaymadan önce sekiz tekrar yaptım. Gerçekten harika şeyler.

Inov-8 BARE-XF 210 V3 incelemesi

(İmaj kredisi: Inov-8)

Inov-8 BARE-XF 210 V3 incelemesi: egzersiz performansı

Çıplak ayaklı ayakkabıları seven biri olarak Inov-8 BARE-XF 210 V3'te çalışmayı çok sevdim. Sadece her adımı kontrol etmekle kalmadım, muhteşem tutuş sayesinde her dönüş keskin ve hassastı. Ayakkabıların aşağıdaki gibi şeyler için gerçekten iyi çalışmasını beklerdimölü asansörlerve ağırağız kavgası, ev jimnastik salonu kurulumumun sınırlamaları nedeniyle bu egzersizleri denememiş olmama rağmen.

Ayakkabıların yalınayak doğası nedeniyle, muhtemelen ürkek HIIT antrenmanları için normalden daha ideal değildirler.Nike Air Zoom SüperRep: Burada sıçrama yoktur ve iniş de daha yastıklı ayakkabılara göre daha sıkıdır. Flipside, yastıklama olmadığı için, buzağılar hem atlama hem de iniş için çok daha fazla kullanılır ve bu da sonunda ekstra kütle kazanmalarına neden olabilir. Ve kim istemezdaha büyük buzağılar?

Şu anda hava oldukça soğuk olmasına rağmen, Inov-8 BARE-XF 210'daki hava akışı mükemmel ve ayakkabılarda bir saatten fazla çalıştıktan sonra bile ayakkabılarda herhangi bir şişme yaşamadım. Toebox geniş, bu yüzden ayakkabılardaki tüm ekstra ısı nedeniyle ayaklarınız biraz şişmeye karar verse bile, genişleme için yeterli alan olduğunu hayal ediyorum.

Inov-8 BARE-XF 210 V3 incelemesi

(İmaj kredisi: Inov-8)

Inov-8 BARE-XF 210 V3 incelemesi: estetik

Inov-8 BARE-XF 210 V3'ün test edilmiş zeytin yeşili versiyonu kesinlikle göze batan bir şey değil. Son zamanlarda test ettiğim tüm süper renkli koşu ve antrenman ayakkabılarından sonra, havalı görünmek için fazla çaba sarf etmeyen ayakkabılar giymek ferahlatıcıydı. Şahsen, ayakkabıları aynı nedenden dolayı çekici buluyorum ve tabanın kenarındaki bazı yapıştırıcı taşması dışında, Inov-8 BARE-XF 210 V3 genellikle iyi bir yapı kalitesine sahip.

Inov-8 BARE-XF 210 V3 incelemesi

(İmaj kredisi: Inov-8)

Inov-8 BARE-XF 210 V3 incelemesi: karar

Onları test ederken Inov-8 BARE-XF 210 V3'e aşık oldum ve daha çok direnç antrenmanı ve daha az ürkek HIIT antrenmanı yapmaya meyilli olduğum için, ileride benim vazgeçilmez antrenman ayakkabılarım olacaklar. İkincisi için, tıpkı Nike Metcon 6 gibi crossfitterlere yönelik olmasına rağmen, her yönüyle harika bir antrenman ayakkabısı olan Under Armor UA TriBase Reign 2'yi kullanmayı tercih ederim.

Inov-8 BARE-XF 210 V3 herkes için mi? Ben öyle düşünmezdim. Çok fazla hareket (örn. koşma/koşu) ve/veya zıplama içermeyen antrenmanlar için harikadır. Kutu atlamalar için bu ayakkabılar harika ama boks antrenmanları için belki çok fazla değil, özellikle daha önce de bahsettiğim gibi yalınayak ayakkabılara alışkın değilseniz. BARE-XF 210 V3'e alışmanız uzun sürmüyor ve bir kez alıştıktan sonra bir daha çıkarmak istemeyeceksiniz.

Zırh Altında TriBase Reign 2

(İmaj kredisi: Zırh Altında)

Inov-8 BARE-XF 210 V3 incelemesi: ayrıca düşünün

NSZırh Altında TriBase Reign 2rahatlık ve denge, büyük zaman sunan harika bir egzersiz ayakkabısıdır. Kutu atlamalar ve ağır kaldırmalar sırasında iyi performans gösterir, havalı görünür ve harika hissettirir. Spor salonunda güvenilir bir ortağa ihtiyaç duyan herkes için önerilir.

NSNike Metcon 6selefinden çok farklı değil ama en azından aynı RRP'ye sahip, bu yüzden aynı fiyata güncellenmiş bir egzersiz ayakkabısı alıyorsunuz. Bu açıdan Metcon 6 iyi bir seçimdir. Halihazırda bir Metcon 5'iniz varsa, yükseltmeden önce iki kez düşünmek isteyebilirsiniz.

2021 için Fit Olun!

Bu, Pingtwitter'lerin bir parçası2021 için uygunHerkesin zinde ve sağlıklı olması için 2021 boyunca devam edecek olan program. Birçokları için zorlu bir yıl olacağı kesin olan bu yıla hazırlanmanıza yardımcı olacak diyet, yaşam tarzı ve egzersiz hakkında ipuçları vermeyi amaçlıyoruz. Garanti edebileceğimiz bir şey var: geçen yıldan daha iyi OLACAK. Ve umarım bundan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı oluruz.