Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Instagram, TikTok'un liderliğini takip ediyor ve hikayelere otomatik altyazı getiriyor

Instagram, TikTok'un liderliğini takip ediyor ve hikayelere otomatik altyazı getiriyor

Instagramvideoları için otomatik altyazı hizmeti sunmak üzere diğer hizmetler listesine katıldı. Birçoğumuz yayınlarımızda ses olmadan gezinmeyi severiz, bu, videonuzdan daha fazlasını elde etmenizi sağlayan kullanışlı bir özelliktir. Ayrıca yaratıcıları birçok düzenlemeden kurtarır.

TikTokGeçen ay kendi otomatik altyazı hizmetini başlattı ve bu nedenle havalı çocuklara ayak uydurma girişiminde, Facebook'un sahibi olduğu Instagram hızla davayı takip ediyor. TikTok'un özelliği, yüklenen tüm videolarda İngilizce ve Japonca olarak sunulacak olsa da, Instagram şu anda bunu yalnızca hikayeleriyle ve şimdiye kadar yalnızca İngilizce olarak sınırlandırıyor.

Altyazılar çıkartma menüsünde bulunur ve ekrana yerleştirilebilir, biçimlendirilebilir ve beğeninize göre boyutlandırılabilir - tıpkı diğer çıkartma seçenekleri gibi. İşlev şimdi yayında, böylece deneyebilirsiniz. Konuşma tanıma oldukça etkileyici ve çeşitli yazı tipi türleri ve stilleri ile onu uygun veya videoya kolayca uyarlayabilirsiniz.

Teknoloji Sıkıntısı, güncellemeyi bildiren Instagram'ın ayrıca Makaralarında işlevselliği kullanıma sunmayı ve yakında daha fazla ülke ve dili kapsayacak şekilde daha geniş bir lansman sağlamayı planladığını da ekliyor.


Daha da önemlisi, Instagram'daki ve diğer sitelerdeki otomatik altyazı işlevi, işitme güçlüğü çekenler için platformun erişilebilirliğini artırır. Ancak bu süreçte insanların sesli bir şekilde video izlemesini de durdurursa, buna tamamen varım.