Close
  • Ana
  • /
  • Uygulamalar
  • /
  • Instagram, en genç kullanıcıları için yeni güvenlik özelliklerini ortaya koyuyor

Instagram, en genç kullanıcıları için yeni güvenlik özelliklerini ortaya koyuyor

Instagram dün, popüler fotoğraf paylaşım uygulamasını kullanırken en genç kullanıcılarını korumaya yardımcı olmak için bir dizi yeni güvenlik önlemi duyurdu.

Önlemler arasında yeni genç kullanıcıların varsayılan olarak herkese açık değil özel hesaplara atanması, Instagram tarafından şüpheli olarak kabul edilen yetişkinlere yönelik kayıtlı hesaplar için çocukların hesaplarına erişimin sınırlandırılması ve reklamcıların çocukları hedef almak için platformu kullanma şeklini hedef almak yer alıyor.

Bu yeni önlemlerin merkezinde, Instagram'ın “olası olarak şüpheli davranışları” platformda. Instagram'a göreBlog yazısı, bu algoritmalar, yetişkinlere yönelik hesaplardaki zararlı davranış kalıplarını tespit etmeye yardımcı olacaktır.

Şüpheli bir hesap işaretlendiğinde, hesap sahibinin arama işlevinde ve Makaralardaki çocukların hesaplarını ve diğer kişilerin gönderilerindeki çocuklardan kaynaklanan yorumları görmesini kısıtlar. Bu aynı zamanda bir kullanıcı adını aramak için ve şüpheli kullanıcının kendisi çocukların gönderilerine yorum bırakmaya çalışırsa geçerlidir.


Instagram

(Resim kredisi: Instagram Blogu)

Zararlı kullanıcıları işaretleme

Instagram'ın zararlı olabilecek hesapları tespit etme yöntemiyle ilgili kesin detay firma tarafından açıklanmadı; ancak birkaç genç belirli bir hesabı engellerse, uygulamanın algoritması büyük olasılıkla bu hesabı şüpheli olarak işaretleyecektir. Diğer 'kırmızı bayraklar' ile birlikte kullanıldığında, Instagram'ın bu şüpheli hesapların platformdaki genç insanlarla etkileşime girmesini otomatik olarak engellemesine yardımcı olmalıdır.


Ayrıca, 16 yaş altı yeni kayıtlı hesapları otomatik olarak özel hesaplara yerleştiren Instagram, gençlerin içeriğine kaydoldukları andan itibaren erişimi kısıtlamanın güçlü bir yolu olacağını umuyor. 16 yaş altı kategorisine giren mevcut kullanıcılar da özel moda geçmeyi öneren bir uygulama içi bildirim alacak.

Instagram, başlangıçta ABD, Avustralya, Fransa, İngiltere ve Japonya'daki değişiklikleri başlatıyor ve daha sonra diğer ülkelere genişlemeye çalışacak.