Close
 • Ana
 • /
 • Beslenme
 • /
 • İnsülin direnci: Bazı küçük değişiklikler yapmak karın kaslarınızda nasıl BÜYÜK bir fark yaratabilir?

İnsülin direnci: Bazı küçük değişiklikler yapmak karın kaslarınızda nasıl BÜYÜK bir fark yaratabilir?

Göbek yağını kaybetmekkararlılık ve oldukça fazla çaba gerektirir. Bir sürü yol varkilo vermek. Ancak, hayali yaşamak için vücut yağının son birkaç yüzdesini kaybetmek vealtılı paket alneredeyse iki taş kilo kaybetmek kadar zor olabilir. Göbek yağından kurtulamamanızın çeşitli nedenleri olabilir ve bazı araştırmalar, suçlular arasında bir dereceye kadar insülin direncinin olabileceğini öne sürüyor.

Düşündüğünüze rağmen, insülin direnci diyabetli kişilere özel değildir vezorunlu olarakşeker ağırlıklı bir diyetle de ilgili.

Teorik olarak, herhangi biri sağlıksız bir diyet uygulayarak insülin direnci geliştirebilir ve bu da tip 2 diyabete yol açabilir. O kötü seviyeye ulaşmasa bile, kilo vermeyi zorlaştırmak da dahil olmak üzere sorunlara neden olabilir.

İyi haber şu ki, birçok insan için insülin direnci, diyetinizi değiştirerek iyileştirilebilir ve bu da bu fazladan birkaç kiloyu atmanıza yardımcı olabilir. Bu aynı zamanda sözdesirkadiyen ritimler diyetleri.


LÜTFEN AKLINIZDA BULUNDURUN: Aşağıdaki öneriler insülin direncini ve genel sağlığınızı iyileştirebilir, ancak sağlığınız veya fiziksel iyiliğiniz hakkında endişeleriniz varsa, yeni bir diyete başlamadan önce bir tıp uzmanına danışmanızı öneririz. Bu, özellikle önceden var olan tıbbi sorunları olan kişiler için geçerlidir. Lütfen mantıklı olun.

 • Six pack almak için en iyi yoga egzersizi
 • Yapabilirsin15 dakikada altılı paket albu egzersizle oturma odanızdan bile çıkmadan
 • Egzersiz olmayan en iyi 5 karın kası egzersizi
Günün en iyi spor salonu ve fitness fırsatları - stok her 30 dakikada bir kontrol edilir Vücut 60 için İndirimli Fiyat Ölçüm Bandı ... RayTour Şerit Ölçü Amazon 6,99 $ 4,56 $ GörüntüleTüm fiyatları görünBlue Fitness Mad Full Yoga ... Yoga Mad Yoga Blok Amazon $ 7.30 GörüntüleTüm fiyatları görünMuc-Off Islak YağlamaMuc-Off Islak YağlamaAls.com5 dolar Görünüm Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Vinsguir Ab Merdane Abs ... Vinsguir Ab Roller Amazon $ 19.99 $ 12.99 GörüntüleTüm fiyatları görünTrideer Egzersiz Topu ... Trideer Egzersiz topu Amazon $ 21.99 GörüntüleTüm fiyatları görünFitbit Aria Air Smart -...Fitbit Aria HavaLenovo ABD49,95 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünDüşük Stok İndirimli Fiyat Marcy Yaslanmış Egzersiz Bisikleti ... Marcy Yaslanmış ME-709 Amazon $ 199.99 $ 163.87 GörüntüleTüm fiyatları görünBowflex SelectTech 840 ...Bowflex SelectTech 840 KettlebellBowflex149,99 Görünüm Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Egzersizi Katlama Bluetooth ... Egzersiz Bisikleti için Dik Katlanır Egzersiz Bisikleti Macy's $ 319.99 $ 229 GörüntüleTüm fiyatları görünRapha - Panelli Mektup ...Rapha Patent JerseyBay Porter US & CA180 $ Görünüm Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

insülin direnci göbek yağı altı paket


Sağlıklı ve dengeli bir diyete sahip olmak yardımcı olabilir

(Resim kredisi: Fresh n Lean)

İnsülin direnci nedir?

İnsülin, pankreas tarafından üretilen bir hormondur ve ana işlevi, diğer şeylerin yanı sıra kandaki besinleri ve şekeri düzenlemektir. Karbonhidratı yüksek yiyecekler ve özellikle şekerli yiyecekler yemek, kanınızdaki şeker seviyesinin yükselmesine neden olur. Bu da pankreasınızı daha fazla insülin üretmesi için tetikleyecektir.


Fazla yemek ve yüksek karbonhidratlı yiyecekleri tüketmek, genellikle hücrelerinizin insüline düzgün tepki vermemesine neden olabilir. Bu olduğunda, pankreasınız şeker seviyelerini düzenlemek için kan dolaşımınıza insülin pompalamaya devam edecek, ancak hücreleriniz buna yanıt vermeyecektir. Kanınızdaki fazla şekerin tamamı sindirilmeden bırakılır ve vücudunuzda yağ olarak depolanır.

Büyük bir öğün yediğinizde, yine de tatlı bir şey için can atıyorsanız, daha sonra insülin direncinin işareti olabilir. Günün sonunda şişkin bir şey olmasa da şişkin hissetmek, vücudunuzun karbonhidratları düzgün bir şekilde sindiremediğinin bir işareti olabilir.

Sindirim sisteminiz insüline dirençliyse, vücut yağ seviyeniz yükselirken bile sık sık aç hissedeceksiniz. Artan insülin üretimi, pankreasınıza da zarar verebilir ve tip-2 diyabetin gelişmesine neden olabilir. Daha az habis formunda bile, altılı paket almanızı engelleyebilir. Evet, bizleri takip ediyor olsanız bile15 dakikalık altı paket egzersiz.

Buradaki süreci basitleştiriyoruz, ancak sonuç olarak, insülin direnci vücudunuzun karbonhidratları sindirmede daha az verimli olmasını sağlayabilir ve bu da daha fazla yemek istemenize neden olabilir. Vücudunuz sindirilmemiş tüm şekerleri depolarken daha acıkacak ve belinizin çevresinde daha fazla yağ depolayacaksınız.


İnsülin direnci nasıl azaltılır

insülin direnci göbek yağı altı paket

(Resim kredisi: Fitbit)

1. Daha fazla egzersiz yapın

Düzenli egzersizin, daha iyi uykudan gelişmiş metabolizmaya kadar sayısız sağlık yararı vardır ve bunların tümü insülin duyarlılığını artırabilir. Egzersiz sırasında, kaslarınız karbonhidratları yakıt olarak kullanır ve şekerin yağ depolamasına taşınmasını engeller (burada süreci basitleştiriyoruz).

Düzenli egzersizi protein açısından zengin kalori açığı diyetiyle birleştirin ve çok yakında kilo kaybını göreceksiniz.

 • Butam vücut egzersizihızlı uyum sağlar: işlevsel kaslar oluşturun ve YALNIZCA vücut ağırlığınızı kullanarak güçlenin
 • En iyi ev egzersizi: bu 5 egzersiz size tüm vücut egzersizi verebilir
 • Bupush-pull, iki günlük egzersiz rutinimükemmel bir tam vücut egzersizidir
 • 5 nedenneden HIIT'i denemelisin2020'deki antrenmanlar ... ve satın alınabilecek en iyi HIIT ekipmanı
Bugünün en iyi Nike koşu ayakkabısı fırsatları Erkekler Nike Zoomx Vaporfly ...Nike ZoomX Vaporfly SONRAKİ%NORDSTROM.com250 $ Görünüm Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Nike Zoom Pegasus Turbo 2 ... Nike ZOOM PEGASUS TURBO 2 Kadın Amazon $ 136.24 $ 124.52 GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Nike Air Zoom Pegasus 36 ...Nike Hava Zoom Pegasus 36Backcountry.com129,95 ABD doları 44,97 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Nike Erkek Joyride Run ... Nike Joyride Flyknit Macy $ 140 $ 70 GörüntüleTüm fiyatları görünNike Kadın Air Zoom Pegasus ...Nike Air Zoom Pegasus 36 TrailDICK'S Spor Malzemeleri83,97 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Nike Epic React Flyknit 1 Büyük ...Nike Epic Tepki FlyknitNIKE125 ABD doları 69,97 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünNike Kadınlar WMNS Air Zoom ... Nike Air Zoom Pegasus 34 Amazon $ 79.90 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

insülin direnci göbek yağı altı paket

(Resim kredisi: Getty Images)

2. Karbonhidratları azaltın ve lif alımını artırın

Lif alımınızı artırmak, daha uzun süre daha tok hissetmenize yardımcı olabilir ve bu da daha az yemenizi sağlayabilir. Bazı yüksek GI karbonhidratları - ekmek, makarna vb. - Düşük GI, yüksek lifli karbonhidratlar - yulaf, baklagiller vb.

Yüksek lifli yiyecekler yediğinizde, vücudunuzun metabolik sisteminizdeki çözünür ve çözünmeyen lifleri değiştirmesine yardımcı olmak için bol miktarda içtiğinizden emin olun.

Bugünün en iyi protein aperatif fırsatları Oatein Flapjack Cherry ... Oatein Flapjack Amazon $ 35,35 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

insülin direnci göbek yağı altı paket

(Resim kredisi: Bragg)

3. Elma sirkesini deneyin

elma sirkesiabilirpotansiyel olarak kilo vermeye ve kan şekeri seviyelerini düşürmeye yardımcı olmanın yanı sıra insülin direncini artırmaya yardımcı olur.

KİMEders çalışmaalıntıSağlık hattı'elma sirkesi tüketmenin insüline dirençli kişilerde yüksek karbonhidratlı bir yemek sırasında insülin duyarlılığını% 34, tip 2 diyabetli kişilerde ise% 19 artırdığını' buldu.

Son zamanlarda halk ilaçlarında nesiller boyu kullanılan elma sirkesine olan ilginin yeniden canlanmasına rağmen, izole bir çalışmanınkanıtlamakkilo kaybı için etkinliği. Ayrıca, çoğu çalışma bulmuşturHayırElma sirkesi hakkında yapılan diğer çeşitli sağlık iddialarına dair kanıtlar, özellikle de Daily Express'te.

Sen yine deabilirelma sirkesini mantıklı bir diyet ve düzenli egzersizin yanında kullanmaya çalışın ve sizin için ek olumlu etkileri olup olmadığını görün. Kendi başına herhangi bir faydası olduğundan ciddi olarak şüpheliyiz, ancak belki de sizin için sihirli bir bileşen haline gelecektir.

YapmakdeğilEvian gibi içmeye başlayın ve sonra hazımsızlık, böbrek problemleri, kötü dişler ve arkadaşlarınızdan balık ve patates cipsi dükkanından cips gibi koktuğunuz şikayetleri geldiğinde bize ağlayın. Her şey ölçülü.

 • Amazon UK'den elma sirkesi satın alın
 • Amazon ABD'de elma sirkesi satın alın
Garmin Forerunner saatlerinde bugünün en iyi fiyatları İndirimli Fiyat Garmin 010-01863-23 ... Garmin Forerunner 645 Müzik Amazon $ 214.49 $ 199.95 GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Garmin Forerunner 645Garmin Öncüsü 645Walmart399,99 239 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünGarmin - Forerunner 945 GPS ...Garmin Öncüsü 945Dell599,99 Görünüm Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Garmin 010-01746-00 ... Garmin Forerunner 935 Amazon $ 499.99 $ 284.99 GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Garmin Forerunner 245, GPS ... Garmin Forerunner 245 Amazon $ 229.99 $ 214.95 GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Garmin Forerunner 245 Müzik, ... Garmin Forerunner 245 Müzik Amazon $ 349.99 $ 294.88 GörüntüleTüm fiyatları görünDüşük Stok Garmin 010-03717-49 ... Garmin Forerunner 235 Amazon $ 116.95 GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Garmin 010-01689-03 ... Garmin Forerunner 35 Amazon $ 169.99 $ 93.68 GörüntüleTüm fiyatları görünGarmin Aksesuar Bandı ... Garmin Forerunner 735XT Amazon $ 34.95 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz