Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • iOS 13 sürümü bugün, iPhone'unuzu iki kat daha hızlı yapma sözü veriyor

iOS 13 sürümü bugün, iPhone'unuzu iki kat daha hızlı yapma sözü veriyor

Uygulamalar yüklenecekiki defaApple, yeni iOS 13 mobil işletim sistemine ücretsiz yükseltmenin ardından mevcut iPhone'unuzda olduğu gibi, bu yazın başlarında San Jose'deki Dünya Çapında Geliştirici Konferansı sırasında yazılımı tanıttığında bize güvence verdi.


İlanın ardındaniPhone 11,iPhone 11 Pro, yeni giriş seviyesiiPadveApple Watch Series 5Apple, yıllık Eylül lansman etkinliğinde iOS 13'ü 19 Eylül 2019'da piyasaya süreceğini doğruladı - yeni telefonların dünya çapındaki Apple Store raflarında görünmeye başlamasından bir gün önce.

  • En iyi iPhone 11 fırsatları

Apple, App Store'daki uygulamaları paketleme şeklini değiştirdiğini ve uygulama paketlerini% 50 oranında azalttığını söylüyor. Uygulama güncellemeleri de artık% 60 daha küçük. İPhone'unuz sürekli çalışıyorsapingDepolama alanınızın azalmasıyla ilgili uyarılar alıyorsanız, bu yükseltme kulaklarınız için müzik olmalıdır - çünkü bu zarif yeni uygulama paketleri fotoğraflarınız için yer açmalı veya uzun yolculuklar için çevrimdışı Netflix indirmeleri yapmalıdır.

Ancak iOS 13, yalnızca perde arkasındaki ince ayarlar ve hız artışlarından ibaret değil. Google'ın ezeli rakibi ile baş başa gidecek yeni mobil işletim sistemiAndroid 10, ayrıca varsayılan iOS klavyesinde hızlıca kaydırarak yazma becerisi, Apple Music'teki parçaya zamanında vurgulanan sözler, Safari'de web sitesi başına tercihler, Safari'de yeni biçimlendirme seçenekleri gibi bir dizi kullanıcıya dönük özellikle birlikte gelir. Mail, Notes'ta paylaşılan klasörler, bunlardan sadece birkaçı.

Ayrıca, genellikle beyazdan koyu gölgelere kadar arayüz öğelerini değiştiren sistem genelinde bir Karanlık Mod da vardır. Bu, geç saatlere kadar her çalıştığınızda iOS'u gözlerinizi biraz daha kolaylaştıracaktır. Ayrıca OLED ekranlarda pil gücünden tasarruf sağlar. Apple, yeni Karanlık Modu desteklemek için iOS uygulamalarını güncelledi. Ancak, üçüncü taraf geliştiricilerin bu özellik için uygulamalarına destek eklemesi biraz zaman alabilir.


Apple iOS 13 Çıkış Tarihi

İOS 13 için bir başka büyük odak noktası gizliliktir. Apple, kullanıcı verilerini hain geliştiricilerin erişiminden uzak tutmak için bir dizi yeni özellik uyguladı. İOS 13'te Apple, geliştiricilerin uygulamalarına bir 'Apple ile Giriş Yap' seçeneği eklemelerine izin verecek - iOS uygulamalarında zaten yaygın olan 'Facebook ile Giriş Yap' ve 'Google ile Giriş Yap' düğmelerinin yerini alacak şekilde tasarlanmıştır. .


'Apple ile Giriş Yap' düğmesine tıklamak, Face ID veya Touch ID ile kimlik doğrulaması yapar ve 'herhangi bir kişisel bilgi vermeden' yeni bir hesap başlatır. Kullanıcılar, iCloud hesaplarıyla ilişkili e-posta adresini paylaşmayı seçebilirler.

Apple iOS 13 Çıkış Tarihi


Ancak, indirdiğiniz uygulama ile verilerinizi paylaşmak istemiyorsanız Apple, uygulama gerçek verilerinizden aldatıldığının farkına varmadan gerçek e-postanıza yönlendiren rastgele bir adres oluşturur.

Apple birayrıAyrıntılarınızı gizlemeyi seçerseniz her uygulama için e-posta. Bu aynı zamanda iPad ve Mac'inizde de çalışacaktır. Yardım edemiyoruz, ancak Google ve Facebook'un bu özel duyurudan memnun olmayacağını düşünüyoruz.

Gizlilik konusunda Apple, kullanıcıların konum verilerinin üçüncü taraf uygulamalarla nasıl paylaşılacağı üzerinde çok daha fazla kontrole izin verecek şekilde yeni bir defalık seçenek de dahil olmak üzere ayarlarını güncellemiştir - böylece konum gerektiren bir özelliği, herhangi bir bilgi vermeden geçici olarak etkinleştirebilirsiniz. oalevlerkonumunuzla. Apple artık uygulamaların arka planda mevcut konumunuza sessizce baktığını gösteriyor.

Başka yerlerde, Memoji de iOS 13'te oldukça önemli bir yükseltme alıyor. Kulak halkaları, ruj tonları, şapkalar ve hatta benzeri aksesuarlar dahil olmak üzere bir dizi yeni özelleştirme seçeneği var.Apple AirPod'lar. Memoji artık yalnızcaiPhone XiPhone XS,iPhone XS MaxveiPhone XR. İOS 13'ten başlayarak, Memoji oluşturma ve düzenleme özelliği,hiçA9 veya daha yeni işlemciye sahip iOS cihazı.


Tesadüfen, iOS 13 yalnızcaiPhone 6S,6S Daha fazlaveya daha yeni. Bunlar, Apple A9 yonga setiyle birlikte gönderilen ilk Apple akıllı telefonlar olduğundan, Eylül ayında yeni işletim sistemine yükseltebilen herhangi bir el cihazı, yeni Memoji özelliklerinden yararlanabilecektir - bu nedenle, bu animasyonlu karakterlerin bir kamyon yükünü görmeyi bekleyin. iOS meraklı arkadaşlarınızdan ve akrabalarınızdan.

İOS 13'te, yeni bir Memoji oluşturduğunuzda, Apple otomatik olarak iMessage içinde göndermek ve çok çeşitli farklı durumlara tepki vermek için bir dizi çıkartma oluşturur. Daha önce olduğu gibi, yalnızca Face ID'yi destekleyen iPhone modelleri, kullanıcıların Memoji'lerini konuşarak veya (daha büyük olasılıkla)gurningtelefonlarında, ancak bir A9 çipi ile çalışan herhangi bir iOS cihazı çıkartma gönderebilir. Bu, bunu Snapchat'ın Bitmoji'si için ilk kez ciddi bir rakip haline getiriyor.

Apple, iOS 13'ün piyasaya sürülmesiyle Mesajlar uygulamasındaki bu belirsiz gri baloncuğa bir son vermek istiyor. Mesajlar artık Mesaj dizilerinizde kimin kim olduğunu kolayca belirlemek için otomatik olarak bir ad ve fotoğraf (veya özelleştirilmiş Memoji) içerecek.

Apple iOS 13 Çıkış Tarihi

Memoji çıkartma paketleri (solda) ve yeni 'Hızlı Yol' yazmak için kaydırmalı klavye (sağda)

Fotoğraf düzenleme, keskinleştirme, gürültüyü azaltma, beyaz dengesini değiştirme ve vinyet ekleme gibi bir dizi yeni araçla iOS 13'te de güçleniyor. Apple ayrıca kullanıcı arayüzünü de elden geçirdi - eskilerin kaydırıcıları tamamen ortadan kalktı.

İOS ilk kez video düzenlemeyi de destekleyecek. Fotoğraflardaki her şey ince ayar yapılabiliyor artık videolara da yapılabiliyor. Bu, iOS'un 2007'de piyasaya sürülmesinden bu yana ilk kez, videoları döndürebileceğiniz anlamına geliyor.

Fotoğraflar uygulaması da bir parça boya alıyor ve artık en iyi resimleri vurgulamak için tüm fotoğraf koleksiyonunuzu düzenlemek için cihaz üzerinde makine öğrenimini kullanıyor ve kopyaları otomatik olarak gizliyor. Otomatik oynatılan videolar, anılarınız arasında gezinirken de görünür, böylece belirli bir anı yeniden yaşamak için bir klibe dokunmanıza gerek kalmaz.

Apple iOS 13 Çıkış Tarihi

iOS 13, bir dizi yeni yazı tipi ve biçimlendirme seçeneğini destekler - genellikle yalnızca masaüstünde görülür (solda). Apple, kendi Hatırlatıcılar uygulamasını bir sürü yeni özellik ile yeniden tasarladı (sağda)

İOS 13'te, Işık kaynağını nesneye sanal olarak yaklaştırmak (gözleri keskinleştirmek ve yüz özelliklerini parlaklaştırmak ve yumuşatmak için) veya ince, zarif bir görünüm oluşturmak için yazılım tarafından üretilen ışığı daha uzağa itmek için Kamera uygulamasında Portre Işığı ayarları yapılabilir. . Yepyeni bir 'High-Key Mono' efekti, Portre modundaki fotoğraflar için güzel, tek renkli bir görünüm yaratır.

Apple Yazılım Mühendisliği Kıdemli Başkan Yardımcısı Craig Federighi şunları söyledi: 'iOS 13, her gün kullandığınız uygulamalara yeni yetenekler getiriyor, Fotoğraflar ve Haritalar için zengin güncellemeler ve Apple ile Oturum Açma gibi gizlilik koruma özellikleriyle birlikte daha hızlı performans sağlıyor.

'Müşterilerimizin bu sonbaharda iPhone'a gelenleri deneyimlemesi için heyecanlıyız ve Karanlık Mod'da her şeyin ne kadar harika göründüğünü görmelerini bekleyemeyiz.'

iOS 13, 19 Eylül 2019'da piyasaya sürülecek. Apple, önceki yıllara benzer bir lansman programı izlerse, New York'ta 13:00 ve Birleşik Krallık'ta 18:00 olan Cupertino'da saat 10 civarında başlayacak. Yeni işletim sistemini indirmek zor olabilir.ikinciApple'ın sunucularında büyük bir talep artışı olduğu için yayına giriyor.

iOS 13, iPhone 6s ve daha yenisi ile uyumludur. Bu, iPhone 6, iPhone 6 Plus ve iPhone 5S'nin geçen yıl iOS 12'ye yükseldikten sonra artık en son özellikleri alamayacağı ve muhtemelen yükseltmeleri gerekeceği anlamına geliyor ...

Bugünün en iyi iPhone X, Apple iPhone XS, Apple iPhone XS Max ve Apple iPhone XR fırsatları Sözleşme Anlaşmaları Sim Ücretsiz iPhone X Yenilenmiş 64GB ...Apple iPhone XO224 ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler30 GBveriBedavaön ödeme£ 26 / ay Görünüm-deUygun fiyatlı mobil cihazlar Tüm fiyatları görüniPhone XS (64GB) -... Apple iPhone XS EE24 ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler20 GBChitter Chatter'da veri Ücretsiz peşin 43 £ / ay GörünümTüm fiyatları görünApple iPhone XS Max (64GB ... Apple iPhone XS Max O236 aylar SınırsızdakikaSınırsızmetinler1 GBveri 30 £ peşin 41,87 £ / ay O2 Mobiles'ta GörüntülemeTüm fiyatları görünEn iyisi EE Apple iPhone XR (64 GB Beyaz) Apple iPhone XR EE24 ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler25 GBveri Ücretsiz peşin £ 29 / ay görünüm buymobiles.net'teTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz