Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • iOS 15: iPhone'a gelmesini çok istediğimiz 5 özellik

iOS 15: iPhone'a gelmesini çok istediğimiz 5 özellik

Apple'ın yıllık geliştiriciler konferansıWWDC açılış konuşmasıhemen köşede ve bu, iPhone'lar için bir sonraki büyük güncelleme olan iOS 15'te neler olduğunu göreceğimiz anlamına geliyor.


İOS 15'in son sürümüne hala biraz zaman var - muhtemeleniPhone 13Eylül/Ekim'de – ve bu, iOS 15 dilek listemizi Tim'e ve ekibe ulaştırmak için neredeyse zamanımız olduğu anlamına geliyor. İşte iPhone'da iOS 15'te görmek istediğimiz beş özellik.

1. Her zaman açık ekran

NSelma izlebirçok Android telefonda olduğu gibi her zaman açık bir ekrana sahip – ve iPhone, iPhone X'ten bu yana Android'lerle aynı OLED ekran teknolojisini kullandı, bu nedenle her zaman açık bir saate ve bazı temel özelliklere sahip olamamamız için teknik bir neden yok. her baktığınızda bildirimler. Hangisinden bahsetmişken…

2. Daha ayrıntılı bildirimler

Mevcut Bildirimler sistemi iPhone'da biraz dağınık hale geliyor ve söylentiler iOS 15'te işlerin önemli ölçüde iyileşeceğini söylüyor. Sürüş/Rahatsız Etmeyin'den daha fazla durum ayarlayabileceğiz ve bildirimleri özelleştirebileceğiz' göre davranın.

İş zamanı ve kişisel zaman, evdeyken ve dışarıdayken, neşeli olduğumuzda ve büyük bir telaş içinde olduğumuzda farklı bildirim şemalarımız olsa harika olmaz mıydı? Belki bu sonuncusu sadece biziz.


3. Çalışan widget'lar

Ana Ekran widget'larımıza uzun süre bastığımızda, bize bunları özelleştirme, Ana Ekranımızı düzenleme veya bir Widget yığınını kaldırma seçeneği sunarlar. İlgili uygulamayı açmadan etkileşime geçebileceğimiz ve temel görevleri gerçekleştirebileceğimiz widget'lara ne dersiniz?

4. Kilit Ekranı için biraz sevgi

Kilit Ekranı umutsuzca gecikmiş bir yenilemedir, bu nedenle iOS 15 için yeniden tasarım söylentilerini duyduğumuz için mutluyuz. Kontrol gibi şeyler yapabilmemiz için orada widget'ların veya Apple Watch tarzı komplikasyonların olmasını gerçekten çok isteriz. programımız veya bir sonraki saatin hava durumu kilidi açmadan. Şu anda Kilit Ekranı çok fazla boşa harcanmış alan. Hadi Apple, Dark Sky'ın hava durumu tahminlerini oraya koy.

Oh, biri Karanlık Gökyüzü mü dedi?


5. Dark Sky ile daha fazlasını yapın

Apple'ın 2020'nin başlarında edindiği Dark Sky hava durumu uygulamasını seviyoruz. O zamandan beri, satın alma dürtüsü için yaptığımız aynı yaklaşımı benimsemiş gibi görünüyor, bu da onları ambalajlarında bırakmak ve hepsini unutmak.

iOS Hava Durumu uygulamasında saat başı tahminlere sahip olmak ne kadar yararlı olsa da, Hava Durumu Kanalına bağımlıdır ve ekrana aynı anda çok fazla bilgi göndermeye çalışıyormuş gibi hissettirir. Yenilenmiş ve ideal şekilde özelleştirilebilir bir Hava Durumu uygulaması ve widget'ı, Dark Sky'ın verileri etrafında oluşturulmuş harika bir şey olurdu.

Ve Apple bu işteyken, bu verileri harika şeyler yapmak için diğer hava durumu uygulamalarına ücretsiz olarak sunmak da güzel olurdu.