Close
  • Ana
  • /
  • Tabletler
  • /
  • iOS vs Windows 10: tabletiniz için en iyisi hangisi?

iOS vs Windows 10: tabletiniz için en iyisi hangisi?

Google ilegörünüşe göre ikna olmamışTabletlerde Android tarafından, büyük bir dokunmatik ekranlı cihaz için pazardaysanız, şu anda iki ana seçeneğiniz var:Apple tarafından üretilen iPad'ler, veWindows çalıştıran tabletler ve 2'si 1 arada cihazlarMicrosoft ve ortakları tarafından yapılmıştır.


Her ikisinin de avantajlarını ve dezavantajlarını ortaya koymak için buradayız, böylece mümkün olan en akıllıca kararı verebilirsiniz - tabii ki fiyatları ve donanım özelliklerini göz önünde bulundurmanız gerekir, ancak burada, yazılım platformları.

iOS ve Windows 10: iPad'lerde iOS

iPad

Yeni Apple iPad

Hiç şüphe yok ki iPad'deki iOS, şık ve basit bir deneyimdir: iOS, mobil cihazlar için özel olarak tasarlanmıştır, sonuçta dokunmatik ekranlı cihazlar için tasarlanmıştır ve mobil cihazdan geçiş sırasında oldukça düzgün bir şekilde ölçeklenir.IphoneiPad'e.


Windows'un aksine, tüm uygulamalar mobil, dokunmatik ekranlı cihazlara da yöneliktir. Bazıları bağlı bir klavyeden girişleri kolayca kabul edebilir, ancak çoğu zaman ekrana dokunup kaydıracak ve Ana Sayfa düğmesine basacaksınız ve iOS uygulamaları bunun için özel olarak oluşturulmuştur.

Son yıllarda Apple koydubazı hoş geldiniz yeni özelliklerözellikle iPad'ler için iOS'a. Artık bir uygulama yuvası, açık uygulamalar arasında içerik sürükleyip bırakma desteği ve uygulamaları yan yana çalıştırmak için geliştirilmiş bölünmüş ekran görünümü var.


Bu, iOS'un artık bir iPad'de her zamankinden daha yetenekli ve çok yönlü olduğu anlamına geliyor - ister oyun oynamak, ister Netflix izlemek, hatta bir veya iki hesap tablosu açmak isteyin, bir iPad uyum sağlayabilir. Windows gibi tam bir işletim sisteminde yaptığınızla aynı türden dosya sistemi erişimini elde edemezsiniz, ancak Dosyalar uygulamasını edinir ve iCloud Drive'a erişirsiniz.

Tabletinizde arama yapmak ve internette gezinmek çok basittir ve elbette Siri, her türlü soruyu yanıtlamak veya herhangi bir işi sizin için yürütmek için her zaman hazırdır. İOS'u Windows'ta iTunes ile veyaMac os işletim sistemiancak beklediğiniz gibi Apple'ın kendi yazılımı (ve donanımı) ile daha iyi çalışır.


Ek bir bonus olarak, iPad'de bir HomeKit hub'ı olarak iOS'u kullanabilir ve akıllı evinizi tablet ekranınızın rahatlığından kontrol etmenize olanak tanır - tabii ki satın aldığınız her şeyin HomeKit uyumlu olması koşuluyla.

Bugünün en iyi Apple iPad fırsatları Sözleşme Fiyatları Sim Ücretsiz Apple iPad Pro 12.9 inç 2020 ...Apple iPad Pro 12.9Üç24 ay 0dakika0metinler2 GBveri£ 49ön ödeme£ 56 / ay Görünüm-deÜç Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

iOS ve Windows 10: 2'si 1 arada bilgisayarlarda Windows 10

Microsoft Surface Pro

Microsoft Surface Pro

Microsoft, Windows 8'in piyasaya sürülmesiyle 2012'de Windows'u hem normal bilgisayarlara hem de tabletlere koyma kararını verdi. Tablet deneyimi o zamandan beri uzun bir yol kat etti, ancak Windows 10 hala bir tablet cihaza sıkıştırılmış bir masaüstü işletim sistemi gibi görünüyor klavyesiz kullanıyorsunuz.


Şu anda piyasada 2'si 1 arada cihazların bolluğu.Microsoft Surface Pro, Windows'un tabletlere ve dizüstü bilgisayarlara veya tablete dönüşen dizüstü bilgisayarlara dayanabileceğini gösterin. Asıl sorun, üçüncü taraf uygulamaların, belki Microsoft ve bir avuç başkası tarafından yapılanlar dışında, tablet ve dokunmatik ekran kullanımına yönelik olmamasıdır.

İOS'ta olduğu kadar çok sayıda mobil kullanıma hazır uygulamaya yakın bir yere erişemezsiniz: örneğin Snapchat ve WhatsApp gibi uygulamalar veya mobil oyunlar. Bu uygulamaların birçoğuna web üzerinden erişilebilir, ancak Windows 10 uygulamalarının yapıldığı yerlerde - Instagram'da olduğu gibi - özellikle şık değiller.

Artı tarafta, tabletinizde Windows olması, tam masaüstü uygulamalarını cihazınızdan da çalıştırabileceğiniz anlamına gelir - iTunes, Photoshop, Spotify, ne istersen. Edge ve Chrome gibi tarayıcılar da tam masaüstü modunda çalışır, bu nedenle kendilerini mobil moda geçiren web siteleriyle sınırlı değilsiniz.

Tabii ki bir klavye bağlarsanız, Windows 10 çok evde - tablet modundan daha fazla. Tüm ofis ve üretkenlik uygulamalarınızı tam dolu bir dizüstü bilgisayarınız veya masaüstü bilgisayarınız varsa olduğu gibi kullanabilirsiniz ve (cihazınıza bağlı olarak) muhtemelen bir fareyi de bağlayabilirsiniz.

Her şeyi kontrol etmekCortana, tıpkı Siri gibi güçlü ve zayıf noktalarına sahip. Bu Windows olsa da, yazıcılardan harici sabit sürücülere kadar iOS'tan daha geniş bir yelpazede diğer cihazlar ve donanımlarla çalışması garanti edilir.

Bugünün en iyi Microsoft Surface fırsatları Microsoft Surface Pro ... Microsoft Surface Pro (2017) Amazon 649,99 TL GörüntüleTüm fiyatları görünMicrosoft Surface Pro 4 -... Microsoft Surface Pro 4 i5 4 GB 128 GB Amazon £ 609,99 GörüntüleTüm fiyatları görünMicrosoft Surface Pro 5 -... Microsoft Surface Pro 4 i7 16 GB 512 GB Amazon £ 939,99 GörüntüleTüm fiyatları görünMicrosoft Surface Pro 7 12.3 '...Microsoft Surface Pro 4 i7 16 GB 256 GBeBay1.099 £ Görünüm Tüm fiyatları görünYenilenmiş Microsoft Yüzeyi ...Microsoft Surface Pro 4 m3 4G 128 GBDoğrudan Dizüstü Bilgisayarlar429,97 £ Görünüm Tüm fiyatları görünYenilenmiş Microsoft Yüzeyi ...Microsoft Surface Pro 4 i7 16G 1 TBDoğrudan Dizüstü Bilgisayarlar1.499,97 £ Görünüm Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Microsoft Surface Book 2 Microsoft Surface Book 2 Currys PC World 1.499 £ 799,97 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

iOS vs Windows 10: Karar

iOS ve Windows 10

iOS ve Windows 10

Bu iki işletim sistemi farklı yönlerden geliyor: mobil tarafta iOS ve masaüstü tarafında Windows 10. Özetle, bu işletim sistemlerinin tabletlerde nasıl çalıştığı hakkında bilmeniz gereken her şeyi size söyler.

En tablet dostu uygulamalar ve en tablet dostu deneyim için iOS ve iPad'i seçin. Her şey mobil ve dokunmatik ekran kullanımına göre düzenlenmiştir, bu nedenle seyahat etmek ve hareket halindeyken işlerinizi halletmek için mükemmeldir.

Öte yandan, üretkenlik ve ciddi bir çalışma veya tam kapsamlı web taraması için Windows 10 kadar iyi değil. iOS, Windows 10'dan daha az platform ve cihazla çalışır, ancak onu HomeKit akıllı cihazlar için bir hub olarak kullanabilirsiniz. Diğer aygıtlarınızın tamamı Apple tarafından üretilmediyse, bir iPad satın almadan önce iOS ile çalıştıklarından emin olun.

Photoshop ve web tarayıcınız gibi tam masaüstü uygulamalarına erişmek istiyorsanız ve tabletinize takılı bir klavye ile çok zaman geçireceğinizi düşünüyorsanız, Windows 10'a gidin. Pek çok uygulama bulamayacaksınız. mobil cihazlar için tasarlandı ve telefonunuzdan bazı favorilerinizi kaçırabilirsiniz, ancak geçebilirsiniz.

Windows'un şimdi inşa edilme şekli, gerçekten almak gibibir dizüstü bilgisayar deneyimive ister orijinal bir tablet, ister Surface Book'takine benzer çıkarılabilir bir ekran kullanıyor olun, tablet formuna sokun. Bu form faktörleri arasında geçiş yapmaya uygundur.

Bu işletim sistemlerinin her ikisi de özelliklerle doludur ve çok güvenli ve kararlıdır, bu nedenle siz de hayal kırıklığına uğramayacaksınız. Kararınızın büyük bir kısmı, halihazırda neye alıştığınıza ve halihazırda kullandığınız cihazlara bağlı olabilir.